Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) hcl válasza #90088192 (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem zárom ki, csak tapasztalat, hogy amelyik nem tud egy értelmes mondatot leírni, az jobb eséllyel nem veszi meg a cuccot, mert azt se tudja, mi az.
Ne láss bele mindenbe többet, mint amit jelent.

"Gondold el mi lett volna velem, egy országban, ahol nem beszeltem a nyelvet, "
Ö, nem az a baj, hogy nem beszéli (azaz az is, hogy a saját anyanyelvét nem beszéli). Az nagyon könnyen kiszúrható, ha külföldi valaki, és azért vannak nehézségei - ezzel soha senki nem szokott élcelődni.
És ha te találkoznál napi szinten idiótákkal, neked is eleged lenne belőle.

@MineFox54 : "Kérlek, fejtsd ki, hogy mi volt a hozott példámmal a baj, azon az egyetlen egy dolgon kívül, "
Igazából technikailag semmi, de én cégként nem írnék ilyet. Igazából az a bajom, hogy azzal együtt, hogy minden szétlazult az elmúlt évtizedekben, annak a képessége is eltűnt, hogy udvariasan fogalmazzanak az emberek, netalántán stílusosan. Sajnos én ezt látom, biztos, hogy van, akinek ez tetszik,de a nyelvhasználat silányodása, akár céges kommunikációban, nekem nem.

Meg lehet írni így egy üzleti levelet, de egy bizonyos szint felett még így is hülyén hangzik (ilyen webshopos beköszönésnél még nyilván nem), továbbá mi a ráké' kellene a magyar nyelvvel az angolhoz igazodni? Más nyelv, ember, a többi okot meg fentebb leírtam (az angol jóhogy nem magáz, mert alapból egy karót nyelt népség :D )

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.