Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Nagyon jó! Én egy SW5.1-et használtam és már azzal is nagyon meg voltam elégedve... Na de ez... Tetszik! Nagyon is. Jó cikk, gratula!

(#2) baluhell


baluhell
tag

Grat! Nagyon jó írás lett Gege. :C Majd élőben is hallani akarom... ;)

[ Szerkesztve ]

(#3) total90


total90
veterán

Egy haveromnak is van ilyen, jól szól, de nekem külsőleg nagyon nem tetszik. Nekem 6 éve van 3600-as és a mái napig bírja. Szerintem neked sem lesz gondod ezzel, használd egészséggel.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) leslieke válasza total90 (#3) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem is a 3600-os van meg, hiba nélkül működik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Jó írás.
Viszont én soha többet Genius.Nekem volt egy SW-HF 5000-esem 3 hónapot bír.Felénél nem volt feljebb tekerve,de már itt is doboz hangja volt és szó szerint füstölt el a mélyláda.Szóval én lecseréltem egy Logitech z-5500-ra.Persze más ár kategória,de ez hibátlan és nincs doboz hang.
Remélem neked nem lesz ilyen problémád sok sikert :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#6) iSonic


iSonic
addikt

Jó írás gratulálok ;)

(#7) bozont


bozont
veterán

Grat az új szerzeményhez :C , nekem is még a "jóöreg" 3600-os van már legalább 3 éve és tökéletesen teszi a dolgát. Viszont vétek azzal az alaplapi prüntyögővel hajtani, én ajánlanék hozzá legalább egy Asus Xonar DS hangkártyát. Nem gyengén megdobná a hangzást. :K

(#8) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

Nagyon jó lett,én is gondolkozok valami hangcuccon :)

(#9) Foo


Foo
tag

nekem is a 3600as van hét éve és attól függetlenül, hogy ha nagyon meghajtom kicsit "böfizik" a sub hátulja, semmmi problémám nincs vele. viszont most kedvet kaptam 5100hoz, lehet cserélek.kösz az írást.
jah!!! és óvatosan a szomszédokkal! :D

(#10) MaciG


MaciG
addikt

Hogy csatlakozzak én is :D ,nekem is sokáig 3600-as geniusom volt, most egy 6000-es van, és meg vagyok vele teljes mértékben elégedve, mert azt kaptam a pénzemért, amit elvártam, sőt!

BANZAII

(#11) patex1983


patex1983
őstag

Nekem egy SW-HF 5005 van és nagyjából én is elégedett vagyok vele, leszámítva pár Geniusos tipikus hibát ennél a szériánál :)

Amúgy már ennek a dobozán is voltak fülek :)

X

(#12) bozont válasza MaciG (#10) üzenetére


bozont
veterán

És mekkora különbség van hangzásban a kettő között?

[ Szerkesztve ]

(#13) Zoz válasza IreN!CuS (#5) üzenetére


Zoz
őstag

Így van! Az 5000-esek sorra pukkantak el, van amelyik 3-4x is megjárta a szervizt... az 5005-ösök is visszatérő vendégek :-(
Újabbakat nem tudom, mert megfogadtuk, hogy Genius 5.1-et többet nem forgalmazunk, pont.

(#14) MaciG válasza bozont (#12) üzenetére


MaciG
addikt

A mély az tisztább, dinamikusabb és később kezd el torzítani, meg a hátsó hangfalaknak szebb a hangjuk, de olyan nagy kirívó különbség az nincsen.

BANZAII

(#15) MaciG válasza IreN!CuS (#5) üzenetére


MaciG
addikt

Azért a z5500 se tökéletes, mert ott meg a vezérlők halnak meg (lehet nem ez a neve, arról a különálló egységről beszélek ahol lehet hangosítani,stb.)... pedig az már jóval magasabb árkategória, mint egy genius. :U

BANZAII

(#16) 7600 GS


7600 GS
addikt

Grat a cucchoz és az íráshoz! :R

Én is úgy tervezem hogy ballagásra kapok egy ilyet. Ezért a pénzért ajándék!

(#17) Hebry


Hebry
senior tag

Nekem is 3600 van.
Tökéletesen teszi a dolgát.

(#18) huszar90


huszar90
aktív tag

Jó írás, de én genius-t soha. Volt ugyanilyen hangfal szett csak régebbi verzió de a mély nyomó állandóan beszar és vagy 10 rúgóért javítanák nem ér nekem az egész annyit, elajándékoztam egy szegényebb ismerősömnek.

Ja igen 3600-as volt nekem is!

[ Szerkesztve ]

(#19) #40731136


#40731136
törölt tag

Hmm.
Nekem egy 5005-ös Geniusom van, és arra rá lehet dugni egy 5.1-s cuccot, meg további 3 cuccot sztereóban. Ennél pedig valóban csak +1-et lehet rákötni sztereóban az 5.1 mellé? Ezt visszalépésnek tartom az enyémhez képest. :(((

(#20) Drenadar válasza huszar90 (#18) üzenetére


Drenadar
veterán

nekem is az van és én imádom, és jó hangja van :)
nagyon sajnálnám ha elfüstölne...

és fa.

de persze a logi is jól szól :)

(#19) gempula :
és jelenleg mennyi cucc van rádugva? lehet hogy az ésszerűségre mentek. nekem is csak a DVD meg a gép van rádugva. minek több? Sőt elég lenne csak a gép. DVD-t már nem is használom :(

[ Szerkesztve ]

(#21) Gál István


Gál István
senior tag

Tetszett az írás, nem túl hosszú de segíthet annak aki ilyen hangfal vételén gondolkozik. Ez már komolyabb szettnek tűnik mint az általam eddig látott Geniusok.

(#22) #40731136 válasza Drenadar (#20) üzenetére


#40731136
törölt tag

Rá van dugva a számítógépem 5.1-ben.
Rá van dugva a DVD lejátszóm sztereóban.
Még néhány hónapja 2 számítógépem volt, akkor rá volt dugva a régi is sztereóban.
Továbbá zenehallgatáshoz (ha nem megy a gép) rádugom a 3. sztereó bemenetre a telefonom.
Szóval jelenglegi a 3 sztereó csatlakozóból 2-t használok.

Lehet, hogy ésszerűségre mentek, csak szerintem az, hogy kevesebb bemenetet teszek rá mint egy öregebb szériánál, korántsem ésszerű. :DDD

(#23) stol


stol
addikt

Hibás, alul méretezett a graetz hídja, ami hajtás után hajlamos zárlatosodni.
Egyenirányításban van 4db kerámia kondi, a diódákkal párhuzamosan, amik hajlamosak zárlatosodni, ekkor a biztit veri ki rendszeresen.
A hálózati transzformátor se egy erős darab, ha 1-1,5órát megy padlón, gyakran kiolvad a hővédelme, ez is csak szervizben javítható.
Szubcsöve széle éles és irritáló hangot ad nagyobb hangerőn.
Szubládát lazán vatával tömve mélye teltebb, lágyabb lesz, ezt ajánlott a szateliteknél is megjátszani.
"Bejáratás" ~5óra alatt lezavarható szobahangon ráküldött 30-50Hz-es szinuszjellel.
Bár ilyen kommersz cuccnál nem hiszem, hogy van igazán jelentősége

[ Szerkesztve ]

(#24) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

jó kis cikk lett, grat!

PC-re hogyan kötöd, ha csak 1db 1xJack-2x RCA kábelt kaptál hozzá? illetve gondolom hogyan :U , de tényleg csak egyet kaptál vagy valahol elcsúsztam?

Aurea mediocritas

(#25) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

Köszönöm szépen a gratulációkat!

AXisBOLD: Szereztem hozzá még két darab ugyanilyen kábelt. :) ;)

(#26) AMDfantomi


AMDfantomi
csendes tag

Nekem is Genius SW5.1-esem van és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Szerintem ár/teljesítmény arányban Best Buy... ;-)

(#27) PH-User


PH-User
addikt

Jó kis írás, nekem annak idején az LG házimozimhoz nagyon sok kábelt mellékeltek. :K

*Használd egészséggel! ;)

AXisBOLD Gondolom sima AUX bemenete van, az erősítő keveri szét a hangot, ergo nem hardveres 5.1
Az enyémen 6db RCA bemenet van: FL, FR, C, S, RL, RR. 3db Stereo Jack->2RCA kábelen megy át a hang az erősítőbe. Ez hardveres 5.1 :K

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#28) PH-User válasza PH-User (#27) üzenetére


PH-User
addikt

Helyesbítenék: Van ezen is hardveres lehetőség az 5.1 bekötésére, de neki csak az AUX-ra van kötve.

Cikkíró: Szerintem szerezz be egy jófajta 5.1 hangkártyát és kösd rá 3db Stereo Jack->2RCA kábellel! :K

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#29) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Irjátok,hogy az 5000 széria szeret meghalni.
Akkor eddig nekem szerencsém volt több mint két éve nyuzom! :)

(#30) Frigetrus válasza PH-User (#28) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Már leírtam, hogy vettem még hozzá kábelt. ;) Szóval 3db Jack-RCA kábellel megy...

(#31) kissthomas válasza IreN!CuS (#5) üzenetére


kissthomas
csendes tag

A Logitech Z5500-nak is van doboz hangja :) És ennyi pénzből én egy 5x100 wattos Yamaha végfokot vettem egy egész korrekt Jamo 5.0 szettel. Igaz a ményomó még +35ezer volt hozzá, de anélkül is verte a logitech-et. Azóta meg... hm... csoda hogy még áll a ház :D

ThomaS

(#32) AXisBOLD válasza Frigetrus (#25) üzenetére


AXisBOLD
addikt

gondoltam, arra akartam kilyukadni ezzel, hogy a szett jó, de ennyi pénzért ezt a fontos kábelt lespórolni :(, mikor ezt szerintem leginkább PC-hez veszik. de a lényeg, hogy elégedett vagy vele.

PH-User:ebbe kicsit belekavarodtál :)

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#33) Gab


Gab
senior tag

nekem "csak" egy Genius HF 5050 is elég lenne :)

(#34) IreN!CuS válasza kissthomas (#31) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Hát eddig nekem nem sikerült doboz hangot előállítanom a logitechel.Ami picit zavaró és esetlegesen hibaként róható fel h ha rosszabb(128-192)a zene minősége a hátsó hangszórók betorzítanak de nem vészes.Én még anno(2 éve) 70 körül jutottam hozzá,nem tudom te az akkori vagy a mostani árból indulsz ki.Azért is döntöttem ez mellett,mivel nincs valami nagy szobám ez is bőven sok ide,amúgy vehetem volna én is nagyobbat,de minek?Hát nekem jó pár a szobámban fent hagyott sörös korsó bánta a nagyobb hangerőt,potyogtak:D

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#35) jodamester


jodamester
tag

Elég gagyi az a kék led csík ;]

(#36) gpatrik


gpatrik
tag

Jó írás! Gratulálok érte. Nekem 3600as van, lassan 5 éve, és eddig csak picit rosszalkodott, de semmi olyasmi ami miatt cserélni kellett volna. Viszont ami nem tettszik az 5100ban, hogy megváltak a csatornák potmétereitől, és ezt úgylátom te is hiányolnád. A vég nélküli poti viszont pozitívum, hiszen az én 3600asom potijának van egy holtjátéka, de javítva lesz. Viszont egy kisebb negatívum, a hangfalak nem szépek előlap nélkül.

De ezt leszámítva biztos vagyok benne hogy jó pár évig kiszolgál, pláne ha nem hajtod szét. Haver kinyomta a mélynyomóját és a végfokot. :DDD

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#37) PH-User válasza AXisBOLD (#32) üzenetére


PH-User
addikt

Szerintem azért el lehetett rajta igazodni. :P

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#38) AXisBOLD válasza PH-User (#37) üzenetére


AXisBOLD
addikt

;] :R

Aurea mediocritas

(#39) Rossi


Rossi
addikt

Létezik ilyen kifejezés, hogy szubláda? Azt hittem, hogy subwoofer van, esetleg mélynyomó.

Na mind1, nekem most JazzSpeaker 5.1-es rendszerem van, de tervezem a váltást 2.1-re vagy 2.0-ra, ugyanis hiába 5.1, minden hangszóró a TV mellet van.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#40) aram01


aram01
nagyúr

nekem 3600-om volt az is szépen szólt,bár én csak a géphez használtam jó cikk, és gratula a cucchoz :C

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#41) Frigetrus válasza Rossi (#39) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Létezik bizony. :) ;)

(#42) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Gratulálok az íráshoz, meg a szetthez is!

Viszont egy dolgon leakadtam, ha rám hallgatsz vegyél valami normális hangkártyát, legyen az Audigy SE vagy X-fi, új dimenziók fognak megnyílni a hangszóróid előtt, és ezt komoylan mondom!

Még egyszer gratulálok. :C

(#43) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

nekem 3600 volt évekig, de megörökölte öcsém, még mindig tökéletesen működik. kb 7éve
Nekem most 5005 van, az is nagyon jó. 21ezerért vettem újba :DDD asszem megérte.

Erre ez a kék led csík nagyon nem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#44) Frigetrus válasza Sz.Miki (#42) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Köszi!
A hangkártya vétel meg még a jövő zenéje. Lehet majd legközelebb ez lesz az ajándék. Mindenesetre tisztában vagyok azzal, hogy jobb lenne külön karival, úgyhogy majd nézelődök. :R

(#45) Tamoo válasza Frigetrus (#44) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

nekem csak régi SB Live-om van, de még az is hallhatóan szebben szól az alaplapihoz képest.

(#46) PH-User válasza Tamoo (#45) üzenetére


PH-User
addikt

Nem tudom milyen integrált van a P35 Neo-n, de nekem az alaplapi Realtek-em enyhén jobban szól, mint a Creative 5.1-es Live! kártya. Ráadásul az integrált támogatja az OpenAL-t. :U

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#47) Methos81


Methos81
tag

Helló,

Grat az íráshoz. Én is 3600ast használok teljes megelégedettséggel,

Amenniyben valamilyen mód lenne rá, érdekes lenne összehasonlítani, egy ennyivel régebbi és a ezt a mostani, szettet, vajon mennyit fejlődött a gyártó.

3600 vs 5100

Üdv
M

(#48) Tamoo válasza PH-User (#46) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Realtek® ALC888/ALC888T (Tiédben ha jót nézek ALC889A)
Nem vagyok egy nagy szakértő + nem mondom, hogy sokáig hasonlítgattam össze őket, de jobbnak tűnt a Live

(#49) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ha már itt vagyunk. :) Csak kíváncsiságból megkérdezem, ezekből létezik olyan, amelyiken van S/PDIF (coax) bemenet?

Nem kötekedésből kérdezem, még mielőbb bárki azt hinné, csak sztem ezek már elég jó cuccnak nevezhetőek, és kicsit lehet jobb lenne, ha lenne rajta egy ilyen. Előny ugye a kevesebb kábel, meg azért sztem hangban lehet még szebben szólnának, mint analóg jellel. :)

Ettől függetlenül, jó kis cuccnak tűnik, és jó írás. :)

Ha már hangminőség, az alaplapi recsegő nekem is 889A, és hát mit ne mondjak, az Audigy 2ZS megeszi reggelire hangminőségben, főként Dolby Digital-ban, és DTS-ben. De átlagosan zene alatt is, mondjuk tudom, hogy azért az Audigy már más kategória, mint a Live, de gondoltam leírom már a saját véleményem, tapasztalatom. Live is sztem driverfüggő, ha egy 1 jó drivert talál hozzá az ember, sztem tud az is még szépen szólni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#50) stol válasza hackeeeee (#49) üzenetére


stol
addikt

Legjobb, ha vesz az ember egy tisztességes külső DAC-ot, amiben nem 2 kondi és 1 chip a DAC, hanem rendesen méretezett, szűrőkkel ellátott komplexum és optikán/koaxon eteti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.