Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) patex1983


patex1983
őstag

Jó kis hangfal ez, nekem is ilyen van.
Két dolog zavar benne: a kék led fénye, nekem nagyon zavaró volt, de ezt könnyen megoldottam, fekete szigetelőszalaggal leragasztottam :K Szerencsére nem is látszik a ragasztás.
A másik gond viszont nem oldódott meg: bekapcsolt állapotban hallható egy halk magas frekvenciájú sípolás, ami elég zavaró...Mondjuk ha zene, vagy bármi szól, akkor nem hallatszik, de ha nem megy semmi, akkor idegesítő...
Biztos, hogy a hangfallal van valami, mert próbáltam úgy is, hogy nincs rádugva a pc-re, másik konnektorban is és más cuccra dugva is és minden esetben megmaradt a sípolás...
Nálad nincs ilyen probléma?

[ Szerkesztve ]

X

(#2) wolverine14 válasza patex1983 (#1) üzenetére


wolverine14
csendes tag

a sípolást a tápegység hanyag összeszerelése, megtervezése okozza, vidd vissza ameddig még garanciális

(#3) patex1983 válasza wolverine14 (#2) üzenetére


patex1983
őstag

Ennyi miatt nem szívesen cipelném vissza. Nem lehet ezt házilag orvosolni valahogy?

X

(#4) zsopu válasza patex1983 (#3) üzenetére


zsopu
tag

De lehet!
Tápcsere! (vagy elég a tekercseket kicserélni egy jobbra!) :D

[ Szerkesztve ]

(#5) patex1983 válasza zsopu (#4) üzenetére


patex1983
őstag

Nem nagyon szeretem ezeket a meme-ket, de ez annyira ide kívánkozik:

X

(#6) opeter87


opeter87
senior tag

Jó bejegyzés lett. Grat :R

Nekem is ilyen hangfalam van, csak nem fekete, hanem fa színű. (ilyen)

Tökéletesen egyetértek a cikkíróval hangzás tekintetében. Én is el tudtam volna (eltudnék) képzelni több mély hangot, de így sem rossz.
Megjegyzem szépen bejárattam és úgy azért javult valamelyest a helyzet a mély hangok tekintetében.

(#7) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

A genius kék ledje... A 2.1-es cuccomon annyira zavart, hogy le kellett ragasztanom fekete szig-szalaggal... Most a régi hifire vagyok rádugva jack-rca kábellel :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#8) shenmuedc válasza kiskaktusz (#7) üzenetére


shenmuedc
tag

Nekem a háromutas verzió van, de a ledet én is leragasztottam. Kétszer kellett kicserélni táphiba miatt. először nekem is cicerézett, cserélték a második is megadta magát hamarosan. Ez a harmadik már jó egy ideje de semmi árnyékolása nincsen minden mobilra "zenél" még viszonylag messziről is, amit a másik logitech hangfalam még ráhelyezett készüléknél sem csinál. Hangzásilag a gép mellé jó de zenét nem hallgatok rajta , ahhoz igen kevés...

(#9) z0tya88


z0tya88
csendes tag

Legjobbkor jött ez a kis bemutató, mert a közeljövőben készülök én is valami hasonlót venni.
Nem tudom ilyennel [link], van/volt-e valakinek tapasztalata?! :)

Íráshoz grat! :)

"Don't be a prisoner of your own style!" AvB

(#10) gabo89


gabo89
senior tag

Nos a családban van egy SP-HF 350X, SP-HF 500A, SP-HF 1800A, SP-HF 1250x.
Az 500-asnak gyenge a mély hangja, jobbra számítottam. Kicsit csalódtam is benne. A 350-ben meglepően jó a mélyhang és a hangerő. Ha nem tudnám, hogy ez szólna, azt hinném egy nagyobb hangszoro lenne. Sokkal jobb mint az 500. Ugyan annyiba került mint az, csak régebben vettük. Az 1800 nagyon jó, dinamikus hangzása van, a mély is rendben van. Az 1250 az etalon nálam. Kicsit talán jobban szól mint az 1800 és mély hangja is jobb. De valakinek az 1800-as tetszik jobban.

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#11) PH-User válasza shenmuedc (#8) üzenetére


PH-User
addikt

Próbálnak spórolni a tápegységen, mert ez az egyik legköltségesebb összetevő, elég, ha csak a transzformátort nézzük. Viszont ezen sok múlik, nem tudom mi jobb nekik; normálisan tervezett tápegységgel kevesebb hibalehetőség, vagy ratyibb táp és több visszahordott eszköz...

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#12) kolosanyi válasza opeter87 (#6) üzenetére


kolosanyi
veterán

Höh, elcseszték a képet. A képen a HF 500A van. Nézd meg a hangszín potit, csak egy tone van ott. Nekem egyébként ilyen van, asszem 9 ezerért vettem, marhaság volt, de gyorsan kellett valami kis méretű, aktív hangcuc, 2.1-es műanyag marhaságokat nem akartam, ez legalább valami fa szerű anyagból volt, tűrhetőnek tűnt, hát megvettem. Végülis csodát nem vártam, de azért nem egy értelmes hangminőség. Notit kihangosítani még elmegy, hogy ne a cirip süvöltsön, de igazából ez se sokkal különb a csörömpöléstől. Arra használom, hogy ha utazok valahova (nyaralás, stb.) és kell kihangosító, akkor legyen valami. Arra megfelel, viszont kb a felét érte volna meg, de hát gyorsan kellett, nem volt időm vacillálni...

(#10) gabo89
Ha még csak a mély lenne sz@r az 500-ason. :D Figyeld meg ha ráteszel valami értelmesebb forrást, meg egy normális zeneanyagot, akkor elég jól előjönnek a hibái. A dobozra rákamuzták, hogy 20-20 000 Hz-ig, nos ez baromság, fülre megmondom, pedig nem vagyok egy nagy hifis. Örül ez, ha a 100-at tudja, nem ám a 20-at (persze lehet, hogy csak a fülem rossz). Nem megy le elég mélyre, ha meg valami EQ-val babrálsz (nem a potival az előlapon, az említést se érdemel), akkor meg szétesik az egész hangkép, kontrollálatlan f*s lesz. A közép elég jól rendben lenne a kategóriához képest, viszont a magas szerintem baromi gáz. Olyan bandáknál, ahol a dobos sok cint használ, teljesen kivehetetlen a különbség, összemosott sziszegés hallható csak, nagyon nem jó. Arról nem is beszélve, hogy polcra letéve, olyan messze helyezve egymástól, amennyire csak lehet, semmi térérzet nincs, persze mit vár az ember ennyi pénzért. Tényleg arra jó csak, hogy legyen valami háttérzaj.

[ Szerkesztve ]

(#13) ceia


ceia
őstag

Nekem 1250X volt, de nem igazán tetszett a hangja. Most első szériás Creative T20 van, minőségi ugrás volt utána. Igaz, hangerőben kevesebbet tud, de nekem az is elég (2x14W), a hangja viszont sokkal szebb.

        it's more fun to compute

(#14) gabo89 válasza kolosanyi (#12) üzenetére


gabo89
senior tag

Hát amennyiért én vettem, kb. 6.000 Ft, annyit nem ér szerintem. Igaz hogy fa és jól néz ki, de akkor is lehetne jobb hangra.

Az SP-HF 350X-et kéne forgalmazniuk még, e helyett. Az nagyon megéri az árát. Ugyan annyiba került, és sokkal jobban szól.

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#15) opeter87 válasza kolosanyi (#12) üzenetére


opeter87
senior tag

Tényleg olyanom van, mint amit linkeltél. :R
Ezt benézett, igaz kísérteties a hasonlóság a kettő között.

[ Szerkesztve ]

(#16) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Milyen kár, hogy a Logitech Z-10-et nem gyártják/árulják már...
Az egy etalon volt.

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.