Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BiP


BiP
nagyúr

Régebben ilyen billentyűzetet akartam venni. (a standard kiosztás és a lapos billentyűk miatt :) )

Amúgy ha a végén teljesen szét kellett szedni és végigtörölgetni, akkor nem nevezném vízhatlannak. Ezt egy bármelyik másik (fóliás) billentyűzettel megcsinálva működne utána.

[ Szerkesztve ]

(#2) zeg


zeg
senior tag

Ez sem vízálló, legfeljebb cseppáló.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#3) orbano


orbano
félisten

...tehát ugyanúgy szerepelt, mint BÁRMELY MÁSIK billetnyűzet. azért ne vezessük félre szegény olvasót, mertbármelyi billentyűzetet leslaggolod, pár óra alatt kiszárad és működőképes.

A vér nem válik VAZZE!™

(#4) mephi666 válasza orbano (#3) üzenetére


mephi666
nagyúr

igen... nekem valami ócska btc billem volt régen, amibe irc közben beleöntöttem véletlenül az őszilevet... nem lett különösebb baja, csak érthető módon be-beragadt néhány gomb :) átmostam, megszárítottam és tökéletesen működött utána...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) zolo96


zolo96
tag

Ez az én 7 éves 1000Ft-os billentyűzetem is tudja. Pár éve csináltunk egy kisebb bulit és reggel egy pohár "ne kérdezz húzd le" löttyöt öntöttem ki belőle.

[ Szerkesztve ]

(#6) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

köszi a tesztet :) ha vki tényleg vízálló billentyűzetet keres, vegyen szilikonos összehajtható cuccot, mint ami a hekker gyereknek volt a die hard 4-ben. bár azon meg gépelni nem lehet :)

(#7) Mania válasza orbano (#3) üzenetére


Mania
senior tag

Viszont egy mezei billentyüzet a müködés közben beleöntött folyadékot biztos nem értékeli. Ez az ellen véd(user error), nem slagolás ellen. :)
Beviteli eszköz ez, nem autó. :D

[ Szerkesztve ]

(#8) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, ha a radiátoron szárítod, valószínű bizonyos idő (hetek, hónapok) múlva a maradék pára szétmarta volna az elektronikát.
Vízálló, az az a gagyi billentyűzet, ami körbe van öntve gumival. Ez tényleg max. cseppálló...

Egy exem beleöntötte a billentyűzetbe a cukros tejet... aztán kimosta.
Ez egy atom régi kapcsolós cucc. Évekkel később a kezembe akadt, szétszedtem, forrasztgattam kicsit (ahol kirohadtak a forrasztások) és működik is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) Mania válasza hcl (#8) üzenetére


Mania
senior tag

Ez a cikk igaz nem billentyüzetspecifikus de nagyjából magyarázza a ''water resistant'' fogalmát.

(#10) orbano válasza Mania (#7) üzenetére


orbano
félisten

nem értékeli. elromlik, és ki kell belőle a tusolóban mosni. fuha, világvége...

A vér nem válik VAZZE!™

(#11) orbano válasza hcl (#8) üzenetére


orbano
félisten

nekem lassan 10 éve működik az a billentyűzetem, amit vagy hatszor mostam ki zuhany alatt, amíg még nem tartalékként használtam.

A vér nem válik VAZZE!™

(#12) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Király teszt :R

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#13) buherka válasza orbano (#11) üzenetére


buherka
addikt

A T400 bill.-je is bírja vizet... ;] Főleg az amit én raktam bele neked :D

Amúgy ez a Genius bill, csak csépálló. Én is ilyent vettem a húgomnak karácsonyra.
Az ilyen kádba dobjuk bele típusú tisztítást csak a flexibilis billentyűk bírják...kár hogy azok gyakorlatilag szinte használhatatlanok. :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#14) InVino86 válasza mephi666 (#4) üzenetére


InVino86
aktív tag

Biztos hogy őszilevet ? ;]
ÉN KV-t de attól meg beragadtak a gombok, mondjuk ki se töröltem :D

Nekem rémlik Heroes 3-ból is a Water Resist ugy vehetjük h Immune to Spell ( a varazslat itt a viz ) a water resistant x Metres ( resist x % of a spell ), pedig vmennyi mennyiségig vegyük, szóval ha nincs akkora mennyiség működik rendesen, de ha pl beleöntöd a KV-t ami nem nagy mennyiség, akkor megy továbbra is, de megszárad beragadnak a gombok stb. :)
A KV itt egy Implosion varázslatnak felel meg, ami a legerősebbek egyike :), a víz meg egy sima Magic Arrow, az őszilé egy Lightning Bolt.

Sry a gondolatátvitelért. :D

[ Szerkesztve ]

(#15) HummeRC válasza InVino86 (#14) üzenetére


HummeRC
senior tag

Gyönyörűség volt olvasni a gondolatmenetedet. :C :R

Nem hittem volna, hogy van ember aki még így tud fogalmazni. Párom is és én is éppen heroes3-at játszunk 2 gépen. :))

(#16) InVino86 válasza HummeRC (#15) üzenetére


InVino86
aktív tag

Jól teszitek, legjobb játék :)

[ Szerkesztve ]

(#17) eszgé100 válasza InVino86 (#14) üzenetére


eszgé100
őstag

teától is beragad, de pár hét után már ugyanúgy működik, csak kicsit "hangosabb" lesz. nekem Genius kb-19-e van és egyszer már én is kimostam, de akkor annyi teát kapott, hoy még az egeret is ki kellett mosni.

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18) Preda válasza InVino86 (#14) üzenetére


Preda
aktív tag

Az igen nem semmi fogalmazás :). Lehet itt az ideje felrakni megint a jó öreg Heroes III at.

(#19) Preda


Preda
aktív tag

Még a végén kicsit módosítottam a cikk végén, hogy a konklúzió korrektebb legyen.

(#20) aram01 válasza Preda (#19) üzenetére


aram01
nagyúr

sima víz? kis tusfürdő még kellett volna bele ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21) madarasz92


madarasz92
őstag

Jó kis billenytű..
Az enyém se ázik be talán...

(#22) orbano válasza buherka (#13) üzenetére


orbano
félisten

:DDD én komplett éjszakákon át áztattam szappanos vízben EEE pc billentyűzetet, mert jégeres meg kávés lett :) sok baja nem lett... sőt, 1 gomb kivételével megjavult. azt az egyet le kellett szedni és kézzel megmókolni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) Preda válasza orbano (#22) üzenetére


Preda
aktív tag

Én annó azért vettem ezt mert a régi bill takarítása közben, egyesével szedegettem ki és az egyik gomb elpattant amikor vissza akartam rakni és a fotel elnyelte :) .

(#24) Puma K


Puma K
veterán

Én a Genius Slim Star 100 tulaja vagyok már nem tudom hány éve. Még 4200Ft-ért vettem talán a Saturn-ban vagy lehet ExtremeDigital volt az... tök mindegy. Az a lényeg hogy ez whisky álló billentyűzet! Olyan részegek voltunk szilveszterkor hogy önteni nem tudtunk már és a billentyűzetbe is jutott... meg az asztalra... meg a földre... meg magunkra... Másnap este mikor magamhoz tértem minden fele whisky volt szétfolyva. Kiráztam belőle a piát és simán működött. Nagyon jó kis bill csak az zavar hogy hangyos mikor írok. Meg nem annyira slim ez... lehetne még vékonyabb. Mondjuk akkor lehet nem bírná a strapát ;] Mikor felkurják az agyamat akkor általában ököllel zongorázok a billen olyankor olyan szépen ugrál. A lábait amivel meg lehet emelni már szépen kitörtem jó régen azok nem bírták. Volt mikor csavartam is és nem roppant meg. Jó kis műanyagból van ez! :K

Lehet veszek még egy ilyen Slim Star 100-ast! ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#25) hcl válasza orbano (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Abba' még van anyag mi? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) Gézengúz


Gézengúz
addikt

"pohár üdítőt, kávét, teát egyéb italt"

ez mind cukros.... szal ragadás lesz a vége... :)

(#27) InVino86 válasza Gézengúz (#26) üzenetére


InVino86
aktív tag

Máis anyag is ment már bele a bill-be, de nem mondom meg mi, attól meg nem mentek a nyilak :), pedig nem is oda ömlött. :D

(#28) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Ez a cikk belefért volna egy hsz-be is.

(#29) Klemice válasza BloodyEddie (#28) üzenetére


Klemice
senior tag

Ennek semmi értelme nem volt..
Legközelebb próbálj ki egy vezetéknélkülit zuhanyozni, de hagyd benne az elemet.

(#30) Thunderzolee válasza Mania (#9) üzenetére

Akkor már ez se maradjon ki. ;]

IP védettségi fokozatok

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#31) hcl válasza Thunderzolee (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nnnnna igen...

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nem azért, de nekem még ma is van egy full noname WinBook márkájú 1000 Ft-os billentyűzetem, amit már nem egyszer mostam ki és kutya baja. :U

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#33) DarkByte


DarkByte
addikt

Az előd Genius-odhoz képest (amelyik már gombjait dobálta :D) ez elég jól bírta. Kár hogy nem csináltál képeket a folyamatról, esetleg videót. Úgy lett volna az igazi. De majd legközelebb :)

Én szétszedtem a saját KB-09e-met (a fehér ami még a mostani fekete előtt volt) a nyáron. Kiszedtem a fóliát, maradtak csak a gombok ill. a külseje. Autómosó keféfel jól kipucoltam, majd kislagoztam. Száradt a napon. De sajna miután összeraktam kiderült hogy néhány gomb "kikeményedett", már csak erőlködve lehetett őket lenyomni. Ekkor ment végképp tartalék billentyűzetbe át a dolog.

(#34) Egzee válasza mephi666 (#4) üzenetére


Egzee
őstag

"igen... nekem valami ócska btc billem volt régen, amibe irc közben beleöntöttem véletlenül az őszilevet... nem lett különösebb baja, csak érthető módon be-beragadt néhány gomb átmostam, megszárítottam és tökéletesen működött utána..."

Hülye vagy mephi??? :D BTC bill alul azzal a kis mellbimbóval??? 6 éve vertem már, még mindig halk volt nagyon, de most halálozott el... Gyerekek! Mosni, csak ha már nagyon a végét járja, mert ha a fólián egy mikro lyuk van már a nyomtatott bigyók elkezdenek korrodálni és nincs az az isten, hogy ne vegyen el az élettartamából... Nem is tudom mit csinálnék egy g15-el...

(#35) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Én is pont a minap, 24-én mostam ki az ugyanilyen billem, csak nekem 311-es van (nem tudom mi a különbség).

Ezt még másfél éve vettem, amikor az előző, Chicony márkájú nagyon zsír, kompakt, mmédiás,notebook bill volt, és beleömlött a hideg tea, és bár kiszárítottam, később elment a a két CTRL, az ESC, Shift-ek, az Alt meg még pár gomb szóval vége, de még megvan.

Ezt a 311-est meg benyomtam csap alá, de hideg vízzel, kiszárítottam és működött, utána már nem.

Szét kellett szednem, a fóliát letörölni, és a Caps-, Scroll-, NumLock ledjeit is kiszárítani hajszárítóval, mert a szétszedetlen bill amúgy megszáradt, csak maradt bent kis pára :U

Úgyhogy a konklúzióm az, hogy marhára nem vízálló ha szét kell szedni, max csepp.

Hja, és a multimédiás gombokhoz sem szabad befolynia semminek, mert tuti szét kell szedni.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Van az a gagyi összetekerhető billentyűzet, nah az vízálló :)

https://vertigostore.eu

(#37) Khaal válasza Egzee (#34) üzenetére


Khaal
őstag

AT-s időkben BTC volt a király. Haverommal nagyjából ugyanakkor kaptuk a gépünket, nekem a BTC billentyűzetem még mindig működőképes, ő legalább 3 darabot elkoptatott valami noname csekmetből mielőtt lecserélte a gépét valami modernebbre. Viszont a BTC cd-meghajtók, na azok tényleg a létező legrosszabbak voltak, igazi ipari hulladék kategória.

Ezek a cseppálló billentyűzetek egyébként csak annyit tudnak, hogy van az aljukon pár lyuk amin kifolyhat a ráömlött lé, meg a billentyűk lába körül is van egy apró perem, hogy ne follyon rögtön a belsejébe a cucc. Slag, zuhany, és nagyobb mennyiségű folyadék ellen persze ez se ér semmit.

(#38) Egzee válasza Khaal (#37) üzenetére


Egzee
őstag

6 évet bírt és 1 mosást (de azt hibamentesen tűlélte), most ment tönkre... Kb fél éve a ledek adták meg magukat félig, mostmár az egész sajna... Életemben nem láttam ilyen jó bill-t, a gombok közül csak a WASD volt KICSIT kihalványulva... (vajh miért ;] )

(#39) hcl válasza Egzee (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szétszed, végigforraszt, örül...?

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) Egzee válasza hcl (#39) üzenetére


Egzee
őstag

A ledeket letojtam... Az egész megadta magát...

(#41) hcl válasza Egzee (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amit nemrég nekem sikerült feléleszteni, azt is végig kellett forrasztani (az elektronikáját).
Utána működött.

Valszeg neked is először csak a ledeknél lett valami kontaktos, aztán a többi is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) Egzee válasza hcl (#41) üzenetére


Egzee
őstag

Na azért ennyire nem vágta földhöz muterékat az a 3500Ft-os Samsung bill+egér combo ami fekete is, szal jobban mutat a fekete PC mellett...

Elkezdi muter ami Samsung az rosz nem lehet! LOL magamban nézz az U600-asodra...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.