Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dobragab


dobragab
addikt

-

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Na ez egérteszt! Szép munka! :C

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#3) triluan


triluan
tag

Ez tényleg jó lett gratulálok hozzá. Remélem lesz még több ilyen a közeljövőben.

(#4) Bowser válasza triluan (#3) üzenetére


Bowser
aktív tag

Szegények Razere :DDD

Nincs szabad időm. Illetve ha van, az sem szabad.

(#5) royalka


royalka
őstag

:C Nagyon jól sikerült teszt. Köszi :R

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#6) balazs1022


balazs1022
őstag

Jo iras! Tetszett h mindenre irtal es illusztraltal peldakat. Amugy ezt az egerkattanot nem ismered h milyen lehet?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#7) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Jó kis teszt. Ez némileg kiábrándító:
Kifejezetten érezni az input lagot G100s, G402 és DA mellett - amikben 1800-on sincs smoothing. Innentől kezdve ez a szememben nem jó szenzor és nem azért mondom mert DPI hajhász lennék.

G400-as Logitechem van, most 800 dpi/500 Hz-en megy, de használtam 1000/1000 beállítással is.

Szerk:
Az anyaghasználat, a talpak nem tetszettek, ellentétben a szövet kábelt jó dolognak tartom, igaz nem mindegy milyen a megvalósítás.
Ettől függetlenül a G100-ig lehet a legjobb vétel.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8) kemotox


kemotox
addikt

tl;dr ;]

(#9) bdlackoo


bdlackoo
tag

Szep teszt! :K

mindegyik egeres tesztbol kimarad a starcraft :( (nekem a kanav2 9.9k-ert volt a best buy)

dinosaurs are jesus ponies

(#10) dobragab válasza Bowser (#4) üzenetére


dobragab
addikt

Sok szempontból felülmúlja a ma kapható Razereket: mutass egy ma, itthon is kapható kicsi Razert 80 gramm alatt... Na a pro gamereknek pont ilyenre lenne igényük. Vagy inkább 70 gramm körül.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#11) dobragab válasza balazs1022 (#6) üzenetére


dobragab
addikt

Ilyen kapcsolót még nem láttam, pedig kb. 80 ugyanilyen méretekkel rendelkező kapcsolót cseréltem már ki egerekben. Az biztos, hogy mehet a helyére a legjobb fajta kapcsoló, japán Omron D2F-01F. Aprón falcoon kollégánál találsz.

Az egeret se ismerem, és még a szenzoron lévő feliratot se tudom elolvasni. Talán PixArt 3305DK, mindenesetre a 90°-kal elforgatott szenzor nem egy biztató jel... :(

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#12) dobragab válasza Redneck (#7) üzenetére


dobragab
addikt

Ez némileg kiábrándító:
Kifejezetten érezni az input lagot G100s, G402 és DA mellett - amikben 1800-on sincs smoothing.

Gyakorlatilag csak G100s, G402 és DA olyan, hogy van 1000 DPI feletti beállítása input lag nélkül, (legalábbis többről nem tudok,) sajnos ez minden szenzorra jellemző, csak más-más DPI-n kezdődik az input lag. Jó és rossz szenzorokra egyaránt.

G400(s)-ben ugyanúgy megvan az az input lag, 800 felett. Az más kérdés, hogy a DPI emelésével fokozatosan romlik, 850-en még egyáltalán nem éreztem, 1000-en minimális, 1600-on viszont már desktop-ra is épphogy csak el tudom viselni.

ellentétben a szövet kábelt jó dolognak tartom, igaz nem mindegy milyen a megvalósítás

Valóban. A sokat szidott Tesoro Gungnir egyetlen jó alkatrésze a kábel, pedig szövetelt. Ugyanolyan hajlékony, mint pl. a Logitech MX300-é. Általánosságban véve sajnos pont olyan merevek, mint a Maurusé.

Ettől függetlenül a G100-ig lehet a legjobb vétel.

Kicsit más ligában játszanak. G100s itthon 7k, ebayen 5,5k, de nincsenek oldalgombjai, így sokaknak kiesik.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#13) Redneck válasza dobragab (#12) üzenetére


Redneck
veterán

Többek között nekem is kevés lenne egy G100s. Ennyi gomb 15 éve volt egy irodai egéren.
Az egereket nem úgy kezelem mint a többi hardvert.

Két kategória van szerintem:
-amit meg szabad venni
-és amit nem

Szerintem ezzel az egérrel ugyanúgy ahogy a G100s-sel, bajban lennék. Mindkettő az első kategória egyértelműen, de mindkettőnek vannak a hibái.

Az a probléma hogy a következő jó egér amiért fizetnék nagyon húzós, főleg úgy hogy 7k-ért vettem a G400-at.
Tudom nem szabad a régi árakat emlegetni, de régen 2-3 rugó között volt Intellimouse, 10 alatt pedig több egeret is bármikor megvettem volna játékra. Akkoriban elég komolyan toltam.

Manapság meg erősen túlárazott perifériákat látok, ami tetszik az pedig horror. Egy egérért? Biztos hogy nem fizetek ennyit... :W

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#14) kemotox válasza Redneck (#13) üzenetére


kemotox
addikt

"Ennyi gomb 15 éve volt egy irodai egéren." Jah csak az egérnek még mindig a pozícionálás a feladata, nem pedig a gépelés. Minden másra ott a Master Card klaviatúra.

Játékra szerintem pont, hogy zavaró a sok gomb. Gondolj bele, két/három ujjad a gombokon (Csörcsil-sztálj* / három főgombra egy-egy ujj), a maradékkal meg magát az egeret fogod. Ha menet közben össze-vissza rakosgatod az ujjaid, és nem tudsz azonnal reagálni, egy 236,5 fokos szögből érkező mindent elsöprő feketeöves világpusztító heccsátra, az nem jó.

Én nagyon szeretem az oldalsó gombokat, böngészés közben nyomogatom őket ezerrel, mint tizenéves serdülő a pattanásokat, de az utóbbi időkben észrevettem, hogy játék közben nem is használom őket egyáltalán. Így elkezdtem kutakodni egy kis, könnyű, klassziksztájl 3 gombos egér után, amit az Abyssus személyében meg is találtam. És nagyon bejött ez az egyszerűség.

Na de ez csak én személyes véleményen, szerintem nem túl célszerű a gombok száma alapján dönteni. Ezerszer inkább egy jó szenzor, mint sok gomb.

Az árakról meg inkább ne is beszéljünk, tényleg szánalom ami mostanság megy :D Főleg a Razer meg a Logi szálltak el nagyon (Bár Logitechek szoktak lenni jó akciókban, de egyből a gyártótól venni drága mulatság). Ráadásul Razerék nem mutattak semmi újat/jobbat már nagyon sok ideje.

De ha van az embernek ideje/türelme/szerszáma barkácsolgatni, akkor érdemes figyelni a használtpiacot. Az egeres topic lakói közül néhányan nyomatják ezt (főleg az új boss :D ), és mostanában én is rákattantam: venni köll valami legendás egeret használtan, olcsón, aztán feltuningolni. Az én Abyssusom már kapott új kattintó apparátusokat, a talpai hamarosan megérkeznek, most pedig épp azon filózom, hogy megérné-e ebayről 1600-é venni egy vadiúj burkolatot, és akkor már tényleg 100%, sőt, 120%-os lenne. Majd még eldől.
Életem legjobb vétele pedig az volt, mikor vettem egy alig kopott, elég jó állapotban lévő kábelhibás G400-at. Volt itthon kábel, beleraktam, összeraktam, és már ment is. Most, hogy már az Abyt nyúzom, odaattam a Logit faternak, hát nem kis megváltás volt neki a lézeres A4tech után. Megkérdeztem milyen az egér. Idézem:
"Hát k*rvajó!"

* copyright by dobragab

(Hú ahogy elnézem elment kicsit offba a kommentem, na sebaj, írtam ami eszembe jutott :D)

[ Szerkesztve ]

(#15) dobragab válasza kemotox (#14) üzenetére


dobragab
addikt


:DDD
Asszem test-gear.pl-en láttam egy PC (politikailag korrekt) megfogalmazást: 1-2-2 vagy 1-3-1.

Döbbenetesen jó egér a G100s, olyat lövök vele, mint G400s-sel soha :D
Régebben én is azt hittem, hogy kell nekem oldalgomb, de baromi gyorsan átszoktam a görgő mögötti gombra (az van Vissza-ra bindelve), 1-3-1-ben a középső ujjam tövével nyomogatom. Alatta japán Omron van, úgyhogy álom :D

Imádom, hogy csak 69 gramm, ennek bizony az az ára, hogy oldalgombra se futotta. Sebaj, megérte.

Az egeres topic lakói közül néhányan nyomatják ezt (főleg az új boss :D )

boss a tököm :P

Valóban, ha találok egy DA-t, szerintem építek még egy Kinzuaddert.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#16) kemotox válasza dobragab (#15) üzenetére


kemotox
addikt

Régebben rengeteget filóztam azon az egeren, csak dilemmáztam az oldalgombok miatt - most gondolkodás nélkül megvenném! Ha lesz fizu lehet benevezek egyre.
Most viszont más dologra gerjedtem rá nagyon... Sikerült elbaszarintanom a Deathadderemet is, régi fos pákám alig akart fűteni és olyan sokáig szenvedtem vele, hogy végülis a felső, kisebbik NYÁK szétégett, és a szalagkábelnél 10 forrszemből már 3 kiszakadt.. Így elkezdtem figyelni az aprót, hátha lesz olcsó, hibás Kinzu ;] ;]
BTW beszarok, hogy sikerült eladnod a KinzuAddert:P Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar rárepül valaki.

(#17) kristof123


kristof123
őstag

Köszönjük a tesztet! :R

(#14) kemotox:
"Játékra szerintem pont, hogy zavaró a sok gomb."
Szubjektív... Van akinek igénye van 2+ gombra az egéren (pl.: mmorpg).

(#18) haxiboy válasza kristof123 (#17) üzenetére


haxiboy
veterán

Szerintem plusz 1 vagy 2 gomb még ideálisnak mondható.
Én személy szerint teamspeakot használom az egér plusz gombján mint push-to-talk, ez mindig kéznél van :C
Viszont érezhető a marketing BS, ha nem lenne a gamer jelző pár ezressel drágább lehetne. Az omron minőséget sugallnak de a gyártó oldalán egy nyelven sem sikerült nekik leírni normálisan (omrom).
Aki pedíg a szoftvert/drivert írta hozzá az megérdemelne egy tockost.

A tesztet nagyon köszönöm! Jó volt olvasni! :K

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19) schawo


schawo
titán

Kösz a tesztet. Érdekes, hogy egy Geniust megcsináltak normálisan. Véletlenül így jött ki a legózás, vagy fejlesztés eredménye lehet? :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) joghurt


joghurt
addikt

Na látod, ízlések és pofonok. Én például az ilyen "hülye alakú" talpakra esküszöm, és az általad istenített MS-egérhez hasonló zsebpiszoknyi talpaktól megyek a falnak, mivel azok egy hónapon belül elmásznak, leesnek. Neeem, nem akarok helyettük póttalpat keresgélni, felragasztani.

(És ugye kb. az összes egér gyártói lapján van mindenféle fénykép, kivéve az alulnézetet.)

A tej élet, erő, egészség.

(#21) schawo válasza joghurt (#20) üzenetére


schawo
titán

Amikor macskát tenyésztesz, és kínálsz eladásra, akkor sem fotózod le a seggét, pedig a vevő leggyakrabban úgyis azt látja. :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22) Kékes525


Kékes525
félisten

Köszi a tesztet! :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23) kemotox válasza joghurt (#20) üzenetére


kemotox
addikt

Hát én még a 11 éves egérnél sem láttam "elmászó" talpakat, nem hogy egy hónaposnál. Nem tudom milyen egérrel volt dolgod, de ez nem megszokott dolog, az tuti.

(#24) schawo válasza kemotox (#23) üzenetére


schawo
titán

Olcsó szaroknál elmászik. Mindnél. Az ajánlott egereknél ez nem jellemző.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) Redneck válasza kemotox (#14) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem fontos a + 2 gomb oldalt. Az elmúlt 10 évben minden egeremen volt és használom is őket multiban.

Razert nem vennék, 4-ből 3 ismerősömnek volt velük gondja, igaz garanciaidőn belül. Egyiküknek 2 DA halt meg (pedig nem egy HC gamer és nyugodt típus) úgyhogy a harmadikat nem kérte. Mondjuk amúgy sem volt soha szimpatikus a márka arculata.

Logitech totál elkurvult. Nem is értem. Tényleg ezekre a sci-fi gagyi dizájn egerekre van szüksége a vásárlóknak?

Ha egyszer a G400 megadja magát, inkább összelegózom de nem kell más.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#26) big-J


big-J
őstag

A 125 a ps2 visszafele kompatibilitás miatt szokott az egerekben lenni. Minden alaplap bír 250et, gondolom ezért nincs benn. A kétpálcás egérről meg inkább semmit nem írok. :D

(#27) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Nem gondoltam, hogy lehet ennyit írni egy egérről. Ma is tanultam egy csomó dolgot, köszi! :R

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#28) qad


qad
senior tag

Nyomtam egy rendel gombot. kíváncsi leszek milyen érzést fog adni egy A4 X7 XL-747H után. Keresek már egy ideje kicsi egeret de ami jó és kicsi is az tízen feletti horror árban van( nem kicsit szeretem ütni-vágni az egeret meg a billentyűzetet). Alig várom már hogy kézbe vegyem.

köszi a cikket, több ilyen is jöhetne.

(#29) planbmokus


planbmokus
senior tag

Lehet, hogy a PH Egér topikban senki nem merte megvenni, de mi éves szinten 77db-ot adtunk el tavaly (nem Bp-i bolt), összesen 3-at hoztak vissza, ami hibás volt.
Szerintem elég jó arány.
De a nagyobb tesója a Gila is kifejezetten jó vétel, 27 eladás/1 hibás mutató.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#30) Yodamest


Yodamest
addikt

Én erre a cikkre csak azt tudom mondani, hogy venni kell egy ilyet, és nem lesznek kompromisszumok:

Gyűjtesz rá egy hónappal tovább, viszont lesz egy fényévekkel jobb egered jó pár évre. :)

(#31) joghurt válasza planbmokus (#29) üzenetére


joghurt
addikt

Nekem mérnökként a 3,9% hiba eléggé hulladék minőség. ;)

A tej élet, erő, egészség.

(#32) planbmokus válasza joghurt (#31) üzenetére


planbmokus
senior tag

5% alatt jó, 2% alatt kiváló.
Az összes logitech termék eladás/szervíz mutatója 1,3%. ~3800 tétel alapján.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#33) dobragab válasza planbmokus (#32) üzenetére


dobragab
addikt

1,3% :Y

Logitech MX518-ra mennyi volt? ;]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34) planbmokus válasza dobragab (#33) üzenetére


planbmokus
senior tag

Nem tudom, nem volt nálunk.
A legrosszabb a G500 mutatója volt, 28/4.
A legjobb a K120-as billentyűzet, 137/0!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#35) dobragab válasza planbmokus (#34) üzenetére


dobragab
addikt

Szabad / lehet tudni, hogy milyen hibával vitték vissza az egereket? Gondolom, zömmel duplaklikk.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#36) planbmokus válasza dobragab (#35) üzenetére


planbmokus
senior tag

Gyakorlatilag 3 hiba szokott lenni az egereknél:
-duplaklikk
-nincs klikk
-optika hiba

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#37) davidsone


davidsone
addikt

a harisnyázott kábel miért negatívum?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#38) dobragab válasza davidsone (#37) üzenetére


dobragab
addikt

Tessék elolvasni a 2. oldalt is. :U

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#39) davidsone válasza dobragab (#38) üzenetére


davidsone
addikt

elnézést, bepótolva :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#40) Saccco


Saccco
nagyúr

Igazán perverz ez a cikk, jól belementél a dolog lelkivilágába.

A bánatom csak annyi, hogy most cseréljem le a Gigabyte M6980-am egy ilyenre (kissé döglődik)?! :F :DDD

szerk.: Átsiklottam volna, vagy nem billen a görgő oldalra?

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#41) dobragab válasza Saccco (#40) üzenetére


dobragab
addikt

Teljesen kihagytam, nem billeg oldalra. Bár a belső képekből ki lehet találni.

Őszintén szólva én ennek inkább örülök. A dönthető görgők mindig lötyögősek, bizonytalanok.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#42) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Korrekt teszt!
Amikor láttam milyen egérről van szó egyből azt hittem, hogy valaki aki az egerek világávan teljesen analfabéta be akarja mutatni, hogy milyen az az egér amit a madaras tacskóban vett...de nem, nagyon kellemesen csalódtam, igen korrekt írás! :)
Minden esetre én nem ajánlanám.Az vicc, hogy 900dpi felett input laggos, illetve elég sok dolgot kellett rajta orvosolni, amit a célközönség (10 éves, codon szocializálódott, csóró vérpistikék) nagy részének meghaladja a tudását.De korrekt próbálkozás a Geniustól, remélem látunk még tőlük hasonló egeret! :D

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#43) dobragab válasza takacsbotond (#42) üzenetére


dobragab
addikt

Input lagról lásd #12.

A kis hibákról:
Ennyi negatívumot igazából bármelyik ajánlott egérről lehet találni, felveszi a versenyt velük.

Meglehetősen alapos vagyok, ha hibakeresésről van szó. Igazából már belenyugodtam abba, hogy tökéletes egér nincs a boltban, csak ha az ember "csinál" magának. Ezek a hibák is mind-mind megszokhatóak, sőt, könnyen lehet, hogy észre sem veszed.

Amíg nincs alapból japán Omronnal és jaffa-teflonnal árult egér, addig tuti nem találok tökéleteset a boltban :DDD

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#44) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

SOS! Genius Maurus Win 8, es Win 10 alatt is miutan kijott a gep alvo modbol nem mukodik amig ki-be nem csatlakoztatom az usb-t. A gep: Asus X550JK. Probaltam az eszkozkezeloben azt a beallitast hogy alvo modbol ez az eszkoz felebresztheti a gepet, valamint azt is hogy a gep leallithatja az eszkozt energiatakarekossag miatt, egyik sem segitett.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.