Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

És tényleg, milyen nagyszerű a BT egér! Manapság már tényleg minden hordozható gép rendelkezik BT kapcsolattal, így adja magát a dolog.

Persze lehet, hogy csak nekem ilyen "újszerű" ez a megoldás...

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#2) Gergő_ válasza Yutani (#1) üzenetére


Gergő_
őstag

Igen, a bt-s tűnik ideálisabbnak laposhoz. Arra nem találtam választ, hogy a görgő fokozatmentes-e?( valószínűleg csak figyelmetlen voltam)
azért az anyaminőség érdekes lehet, mert ezen képen nem találom a szimmetriát

(#3) ndavid válasza Gergő_ (#2) üzenetére


ndavid
tag

Nem fokozatmentes egyiké sem.
Azt hiszem, épp annál a képnél nem sikerült normálisan visszarakni az elemtartófedelet, ami egyben a két gomb is, lehet, h azért néz ki olyan furán. Mert amúgy tényleg szimmetrikus.

Don't panic!

(#4) BloodRay


BloodRay
veterán

A traveler 900-as egész korrekt. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#5) aram01


aram01
nagyúr

frankó egerek

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6) llax válasza ndavid (#3) üzenetére


llax
senior tag

Van érezhető "késésük" ezeknek???

Mert nekem van több vezeték nélküli egerem, de egyet sem használtam huzamosabb ideig, egyszerűen idegesített, hogy nem azonnal reagálnak a mozdulatokra.
Ugyan van egy olyan is, aminél ez alig érezhető, az viszont kényelmetlenül picike (HP, fotópapírhoz csomagolva adták)

(#7) nyunyu válasza llax (#6) üzenetére


nyunyu
félisten

Van érezhető "késésük" ezeknek???

Emlekeim szerint a BT adatatviteli sebessege a harommal ezelotti Logitech radiot is alulmulja, szoval tuti eselytelen FPS-re.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8) llax válasza nyunyu (#7) üzenetére


llax
senior tag

FPS-re??? Én olyannal nem is próbálkoztam. Csak böngészésre és "normál" alkalmazásokkal, de már ott is nagyon zavaró volt. Olyan, mintha minden mozdításnál az első néhány pixelnyi lépést kihagyná... Ha 10-20 sec-ig nem mozdítom, akkor viszont néhány tizedmásodperc, amíg életre kel... Ezt tapasztaltam egy Logitech, két Genius, egy Hama és "nagyáruházi sajátmárkás" egérnél is... Gondolom nagyobbrészt energiatakarékossági funkció miatt van (visszaveszi a LED fényerejét + nincs folyamatos rádiókapcsolat).

Szerintem nem a BT átviteli sebességével van a baj, hanem a válaszidőkkel, főleg a szoftveresen emulált átviteli protokollok miatt... Igaz, BT egérrel még nem próbálkoztam...

(#9) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

két elemmel mennyit bír (gyártó mit mond rá)?
használható csak egy elemmel is?

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#10) Morden24 válasza llax (#6) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bár nem ilyet, de bluetooth-os szettet használok (billentyűzetet és egeret is), és egyáltalán nincsen problémám. Sőt, néha még az is előfordul, hogy FPS-ezek :D (bár ez utóbbi eléggé szökőév-gyanús dolog)

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy járt nálam olyan ember, aki CSÉ mániákus meg Razer meg zsinór és anyámkínja. Hát őszerinte van érezhető késés.

Szerintem meg marhaság, de ez én vagyok :)

Sectumsempra - For Enemies

(#11) Laslow


Laslow
senior tag

Engem a hatótávolságuk is érdekelne.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#12) ndavid válasza Laslow (#11) üzenetére


ndavid
tag

Mint írtam, a 6 métert mindegyik tudja, de vannak még pontosabb adatok :K
Nos, a harmadik helyen a Traveler végzett, egészen pontosan 5,9 méterrel (bár nincs most teljesen töltött elemem, azzal tovább is bírná). Az ezüstérmes helyezést a ScollToo érte el 7,1 méterrel, és a győztes a Bluetooth-os Navigator, nem kevesebb, mint 18,5 méterrel. A képernyőt alig láttam már onnan, sőt, az utcára kellett kimennem, olyan messziről működött. :)

Don't panic!

(#13) ndavid válasza Morden24 (#10) üzenetére


ndavid
tag

Én sem tapasztaltam ezeknél az egereknél hasonlót, egyiknél sem. Bár tény, hogy én sem vagyok egy túlzottan nagy játékos, de ahogy nézem, rögtön reagálnak, nem látok késést. Ha van is, elég észrevehetetlen.

Don't panic!

(#14) ndavid válasza Surfym@n (#9) üzenetére


ndavid
tag

Nem nagyon van adat róla, a ScrollToo-hoz ír úgy 12 hónapot, hogy haszánlja az ember a kikapcsolóját is. Úgy persze... A többinél meg csak a kikapcsológombot emlegetik, hogy milyen jó, mert megnöveli az elemek élettartamát...
Egy elemmel egyik sem működött egyébként.

Don't panic!

(#16) kukorizz


kukorizz
csendes tag

Maradok a Logitech Revo-nál :R :Y

Hogy kerülnek a "fűre lépni tilos" táblák a gyep közepére?

(#17) Laslow válasza ndavid (#12) üzenetére


Laslow
senior tag

Köszi, a 6 méter nekem már elég. A kérdés az, hogy szükséges-e rálátnia az adapterre az egérnek, vagy úgy is megvan a 6 méter, ha az adapter az asztal alatt a gép hátuljába van dugva? (Azaz a rádiójeleknek egy rakás mindenen át kell haladniuk.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#18) Sefter


Sefter
veterán

nagyon "olcsó" benyomást kelt mind...
a logitech-en kívülmiért nem tud senki jó egeret gyártani..?

Psn ID: sefter_hun

(#19) Pixelmaster


Pixelmaster
tag

Ami nagy előny ezeknél a Genius egerknél a nano adovevő, ami sajnos még mindig kevés. holott notebookoknál az USB kulcs méretű példányoknak nincs értelme, akkor maradhat akkár a zsinoros is. Én pár hete vettem logitechet, nem egy nagy durranás de mégis 12ezret kóstált ha jól emlékszem, a csajomnak ugyan ez egér anno meg majd 16ezer volt, ezek meg 5-6000 körül mozognak? Nagyon klasz szerintem, és a logitech kidolgozotsága sem jobb, oldalt gumi, az oké, teteje olcsó műanyag :W néha kezembe veszem 2-3 perc után total lecsapodik a pára rajta :(( Ennyit a logitechről.
Még a microsoft rágcsáloja lett volna esetleg, szintén bluetoothos, olcsóbb mint a logitech, de kinézetre nem tetszet, de mondom ezen még túlteszem magam... nézzem a scrolt, az meg nem fokozatos szoval maradt a logitech :-/

bocsi, h hosszabbb lett a hozzászólás

üdv

u.i.: A4tech X7 forever :P

[ Szerkesztve ]

-=The digital artist of the darkside=-

(#20) Major Major válasza ndavid (#14) üzenetére


Major Major
őstag

12 hónap? én anno próbálkoztam rádiós egérrel, de miután pár óránként tölteni kellett, lemondtam a tehnológiáról...
azt mondjátok, ma már ez nem akkora probléma? :)

(#21) forgonati


forgonati
őstag

Szerintem randák. Genius egeret eleve nem is vennék többet. Az Ergo 525-el eleget szivtam, hál Istennek el tudtam adni. Soha többet. Másrészt meg wireless egér nem nagyon kéne, volt márvagy 3 és mindegyik érezhetően késett. Azok FPS-re használhatatlanok voltak, de standard felhasználásra sem kéne..

Keelah Se'lai!

(#22) bit_vector


bit_vector
tag

háát, én geniust legutoljára akkor láttam a kezemben, amikor még DOS alatt toltuk az ipart a win 3.1-el... Most sincs ez másként.

Apró észrevétel: utazok... most akkor szedjem szét az egeret, csak hogy azt a kis usb dugót beletegyem ? nem egyszerűbb elhagyni ?

Ehhez képest nekem most egy Gigabyte GM-M7700 van. Gondom nincs vele, és ha utazok, nem kell szétszedjem az egeret, mert az aljába kell berakni (sokkal ötletesebb szerintem). Igaz,elvileg ez nem BT-s, de a BT-s be se az a lényeg, hogy a mobilod kezeli -e vagy sem (még nem láttam mobilt ami kezelte volna). Nem laggol, semmi gond nincs vele. 8 khuf alatt meg lehet szerezni újban :)

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#23) #72042496 válasza Major Major (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Félévente ha kell bennük elemet cserélni... legalábbis az MX 620-asomnál így volt, pedig gyakran használtam. A bluetooth-os MX 1000 nálam kb. egy hetet bír akkuról. A többit nem tudom, csak ezeket használtam.

[ Szerkesztve ]

(#24) Fejes Péter


Fejes Péter
tag

Sziasztok!

Kiszeretném kérni a véleményeteket a GENIUS Navigator 620 Laser egérről.Az érdekelne hogy játékra mennyire használható a lézer technológia miatt FPS egyéb játékra?!Akinek van annak pedig a különböző használat alatt elért "eredmények" érdekelnének.

[link]

by Peti007

(#25) labrat


labrat
csendes tag

Ezzel a Genius bluetoothos egérrel jól megszívtam.
Az elsőnek két hónap után ugrált a scroll görgője, mármint tekergetéskor az éppen lapozott oldal :) Aztán fogta magát és megcserélődött az érzékelője, amikor jobbra húztam, balra ment a kurzor, amikor felfelé, akkor meg le... Fogalmam nincs hogy csinálta. Ja, a fedele, ami alatt az elemek vannak, már az elejétől fogva nem volt hajlandó a helyére pattanni, lötyögött, kattogott az egész minden gombnyomásra.
Kicseréltettem, de a második példány is ezeket produkálta 2 hónap után...
Na itt lett elegem, és kértem helyette egy Logitech rágcsálót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.