Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nLali


nLali
senior tag

Ergo 525 van másfél éve. Nem szeretném mostanában lecserélni.Egyetlen hátránya, hogy a görgő oldalra furcsán billen...a kattanás elmarad, de működik.Én ilyen drivert még nem láttam.Valószínű valami régebbi lehet. Az új pedig fagy. Kábele kicsit vastag, de nem nehéz.A burkolatot le lehet szedni.Nyáron jól jön, lehet takarítani.

[ Szerkesztve ]

(#2) edipqe


edipqe
senior tag

amikor a hírekben volt anno ez az érzékelős megoldás már akkor is tetszett. kipróbálnám.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#3) shtml


shtml
őstag

Tetszik az optikai görgő, de még jobban tetszene, ha IR-rel oldották volna meg, nem kékkel.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#4) sNORh


sNORh
addikt

nemnagy lövés egyik sem, a nagyobb konkurensek ellen vmi sokkal jobb kelett vna, hogy pl egy Razer vagy egy X7 helyett egy ilyet vegyenek..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#5) kenny22


kenny22
csendes tag

Én személy szerint senkinek se ajánlanák genius gyártotta akár mit. Volt már velük dolgom és én inkább kifizetem a jobb márkáért járó "címkedíjat" minthogy ezeket megvegyem. Szerintem nem volt véletlen, hogy 4-ből 2-vel problémák voltak...
Természetesen jó a teszt csak nálam a genius már leírta magát...

(#6) Tomi84 válasza sNORh (#4) üzenetére


Tomi84
aktív tag

kissé hülyeség egy kategóriában említeni ezeket razer egerekkel, de még az X7-es is jóval drágább. Arról nem is szólva, hogy egy átlag játékos egy árva fraggel se fog tbbet szerezni, ha egy ilyen helyett valami soktízezres razer egeret használ.

[ Szerkesztve ]

(#7) Skizz


Skizz
addikt

Sokáig volt egy kis Genius laptop egerem. Jó kis játékos egér volt, szerettem. Aztán váltani akartam egy Ergo 525-re, de végülis X7 lett belőle. De ahogy elnézem, az sem lett volna rossz választás.

(#8) footy


footy
addikt

A gyártó weboldaláról és a mellékelt dokumentációból sem derült ki, hogy mire való a hátul középen lévő talpszerűség, mely nem ér le az egér alatti felületre.

Meghúzod hátrafelé és benyomod, így leugrik az egér teteje. ;)

Más
Nekem Ergo 520-as van, az egyetlen hibája, hogy a festés nem az igazi, bár ez gondolom köszönhető annak is, hogy izzadós a tenyerem és elég intenzíven használom.
2év használat eredménye

[ Szerkesztve ]

(#9) Male válasza nLali (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Na pont ezt akartam kérdezni, hogy szoftveresen milyenek most... úgytűnik olyan, mint volt :(

Még jó régen volt Genius egerem... ez volt az egyetlen, amit a Win alapból nem ismert fel, és a driver feltevéséig meg se moccant (igazából utána lepődtem meg, amikor lecseréltem egy A4Techre, hogy az már Win install alatt is használható...). Másrészt a programja rendszeresen fagyott, stb... maga az egér tényleg jó volt, de az állandó szoftveres gondok miatt többet inkább nem vásároltam tőlük.

(#10) benedekco


benedekco
addikt

"mely mögött vagy egy manó ül, és jelenti, hogy merre fordult a világ"

ez egy állat... :C

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#11) vfeco


vfeco
aktív tag

Logitech MX518 4ever! :DDD

(#12) Skynet258


Skynet258
veterán

Ez a csicsázott keretprogram olyan, mintha valamelyik gagyi Windows Media Player skint húzták volna rá... A Genius egyébként nekem is egyet jelent a no name-el, maradok a logi-nál, azok beváltak eddig is :U

https://geekpulse.hu

(#13) vfeco válasza Skynet258 (#12) üzenetére


vfeco
aktív tag

Jól beszélsz báttya! :R :DD

(#14) nLali válasza footy (#8) üzenetére


nLali
senior tag

Az enyémen pont így kopott meg a festés :)
Male : Olyan szinten szar a driver, hogy kb nem látszik..Az ablak úgy néz ki, mint amikor szenesre húzod a VGA-t.Szétcsúszot, ami még magába nem is lenne gond, mert majd kitalálom valahogy, hogy mi van ott :DDD , de még csak nem is működött :F

(#15) sNORh válasza Tomi84 (#6) üzenetére


sNORh
addikt

Akkor elkell hogy keserítselek barátom mivel a Navigator 535 közel Bruttó 7300Ft az Extremedigitalban is! egy X7-est meg már kapsz 5k-ért is.. A Razer valóban drágább kat. de!
"hülyeség egy kategóriában említeni" Miért is? "sokat sejtető „Gaming Laser” ezért soroltam a kategóriáukba, nem egy irodai NetscrollEye 110-es.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#16) rudi válasza footy (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Köszi az infót, közben hivatalos forrásból is megkaptuk, bele is raktam a cikkbe.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Már kérdeztem, de nem kaptam választ, és mivel ide vág, hátha:

Ergo 525 Blue egér oldalsó gombjára nem tudok bindelni játékokban. Ha valaki tud, segítsen pls!

Természetesen a legújabb drivert használtam, mivel egyáltalán nem ismerték a játékok, a Micro-s egerem után beállítottam az említett gombot lapozásra, így már némely játéknál tudtam rá bindelni( pl. CS1.6 ), azonban game-ben lenyomva retek nagy zöld betűkkel kiírta, hogy "lapozás", és semmi.

Ha valaki hajlandó lenne segíteni, megköszönném!

mod: firmware-t nem találtam hozzá

Elnézést a hosszú off-ért!

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#18) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

A Navigator 335-nek nagyon bejön a desingje! :C

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#19) vfeco


vfeco
aktív tag

Az ilyen Lézer "Darth Vader" egerek nyomába se érnek a jó öreg MX518-nak. Anno a counter-strike.hu- letesztelték az összes Razer Logitech..... Gaming egeret függetlenül attól, hogy optikai vagy lézeres, hát torony magas gyűztes lett az MX500, amit sajna már nem lehet kapni. Szorosan a nyomában az MX518. Véleményem szerint a lézer csak "parasztvakítás"! :D

(#20) Archer válasza vfeco (#19) üzenetére


Archer
őstag

Azért olyan torony magas nem lehetett, a Razer is igen jó egereket tud gyártani.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#21) rudi válasza Archer (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Egy dolog, hogy mit gyárt, a másik, hogy hogyan kivitelezi. Egy példa: semmit sem ér a csilliószor végtelenes felbontás, ha a PC felé csak 100 Hz-en kommunikál a cuccos. Érdemes megnézni ezt a tesztet. Aktuális gamer Logitechek nem mennek valami jól benne.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) whYz válasza vfeco (#19) üzenetére


whYz
addikt

nem éppen a counter-strike.hu tesztelte... csak lefordítottak egy tesztet a forrás feltüntetése nélkül ;)
és a teszt sosem a gyakorlat ugye ezt tudjuk... de geniust soha!! :))

(#23) atus7377 válasza vfeco (#19) üzenetére


atus7377
tag

Ha valaki torony magasan nyer annak senki senki sincs szorosan a nyomában!

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#24) tob!as válasza whYz (#22) üzenetére


tob!as
tag

amúgy is a counter-strike2.hu volt a cikksorozat közlője, az eredeti cikk az ESReality.com oldalon jelent meg [LINK].

A cikkről inkább csak annyit mondanék, hogy kevésbé kellene éreztetni az emberekkel azt, hogy a kölcsönadó "befolyásolta" a cikk elkészültét. Ez volt már anno az Icon7 egerekkel is.

A Genius nem rossz márka, de ebben az árkategóriában versenyképtelen. Ha valaki akar normális egeret, akkor az valóban ki fogja fizetni a Razer vagy Logitech cuccokat.

Az meg hogy egy árva fraggel sem fog kevesebbet lőni, az egy baromira nagy tévhit.
Egy Razer 3G Laser egység (debütált: Lachesis) verhetetlen! A valaha készült eddigi legjobb lézer! Az optikában detto Logi és Razer viszi a prímet.

Kíváncsi lennék, hogy mit szólna egy profi játékos amikor egy genius egérrel felnéz az égbe egy nagyobb rántás után!
Amúgy meg mielőtt kijön egy cikk, jó lenne tájékozódni a piacon, mert a Razer úgy van feltüntetve, mint az überhipermegadrága egér, holott egyáltalán nem drágább, sőt bizonyos ár/érték mutatókban olcsóbb mint a hasonló Logitech vagy esetleg Microsoft termékek!

úgy nagyjából ennyi sztem ....

(#25) Skynet258 válasza atus7377 (#23) üzenetére


Skynet258
veterán

Egyre több ilyen paradoxont olvasni mindenfelé a neten, lehet már másképp tanítják a nyelvtant, mint eddig :F :D

https://geekpulse.hu

(#26) csiby222


csiby222
aktív tag

üdv

Nos az ergo 520 és az 525-s egerek nem mai gyerekek én pl az 520-t használom már másfél éve. Az 520-s és az 525-s csak szinben és dpiben tér el. Az 520-st csak 1600dpig lehet állítgatni. Nos az egérről véleményem az hogy nagyon jó kis egér de az enyém egy fél év használat után elkezdett hülyéskedni kifejezetten a görgője ha gyorsan tekerem fel vagy le elkezd össze vissza ugrálni a görgető sáv. Erre hallottam egy olyan megoldást hogy akkor USBről tegyem át PS/2 portra. Meg is csináltam de nem használt semmit szóval vagy én használtam nagyon intenziven vagy gyári hibás volt vagy ennyire gyenge a görgője. Én most tervezem a váltást. Egy mx1000-st nézem ki de félek a kábelnélküliségtől és a súlyától. Mert ezek az ergo-k nagyon kényelmesek és könnyűek. Szerintem meg felveszik a versenyt a drága társaivel szembe hiszen olcsobbak mint a márkásabb egerek és szerintem teljesen mindegy hogy most 20K-s egered van vagy 10K-s ha nem tudsz játszani azokkal sem fog jobban menni:D.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#27) shtml válasza Skynet258 (#25) üzenetére


shtml
őstag

Az említett dolog nem paradoxon, hanem pusztán nyelvi slamposság, vagy legalábbis egyes szófordulatok ész nélküli használata. A nyelvtanhoz sincs semmi köze, inkább a logikus gondolkodáshoz - vagy még inkább annak hiányához.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#28) Ayg0 válasza rudi (#21) üzenetére


Ayg0
senior tag

Egyet értek. A játékosok csoportján belül sem tudják sokan, hogy az XP - gondolom más USB-s eszközökkel való problémamentes működés miatt - 125Hz-re korlátozza a frissítést, így hiába van 1000Hz-es kommunikációra is képes 1x.xxx Ft-os Razer vagy Logitech rágcsálója, az hack nélkül egy perccel se lehet jobb, mint pl egy MS 1.1a.
Mellesleg el lehet ezen is gondolkodni, hogy sok profi gamer, akiket nem szponzorál egy egerekre specializálódott "multi" sem, azok pl miért az előbbi "őskövülettel" lövöldöznek a mai napig. :U

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#29) Skynet258 válasza shtml (#27) üzenetére


Skynet258
veterán

Nem tudom, nálam ez belefér a "fogalmazási hiba" kategóriába, és nyelvtanórán tanultunk helyesen fogalmazni is, ergo: nyelvtani hiba. Mégergóbb (ezt a szót meg most találtam fel): köze van a nyelvtanhoz :D
Továbbmegyek, szerintem a paradoxonhoz, mint olyanhoz is köze van az említett mondat logikai értelmezésének.

Persze a fentieket lehetne összegezni: manapság mindenki szarik a helyes fogalmazásra és nyelvhelyességre, de ez ellen nem tudunk sok mindent tenni.

https://geekpulse.hu

(#30) whYz válasza Ayg0 (#28) üzenetére


whYz
addikt

csak, hogy a "új" razereket és logitecheket nem kell hackelni mint az "őskövületeket" és így lanon is használhatják 1000hz-en :))
az ms1.1a korszakból már kinőttek még a profik is, már kezd divat lenni a DA :)

(#31) looser


looser
addikt

Még '95-ben vettem valamelyik azóta rég megszűnt számtech vásáron egy Genius Netmouse Pro csodát. WFW 3.11 majd W95 alatt teljesített szolgálatot és óriási élmény volt. Igaz, ő még kattintgatós 'görgővel' rendelkezett, de kétségtelenül úttörő volt ebben és ráadásul megfizethető áron. Nekem tetszenek ezek a macskatápok :)
Tény, azóta is kipróbáltam 1-2 egerüket, de maradtam a jó öreg MS Wheelmouse Optical-nál. A jelenlegi kb. 5 éves, nincs baja.
Ha a súlyt és ergonómiát eltalálják s jó az érzékelője, az egy telitalálat, bármely márkáról is legyen szó.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#32) shtml válasza Skynet258 (#29) üzenetére


shtml
őstag

Nem szívesen javítalak ki, mert tisztelem benned az igényt a helyes fogalmazásra, mégis azt kell mondanom, hogy kicsit tévedsz. Vedd észre, hogy a helyesírás, a nyelvtan, a nyelvhelyesség és a stílus eltérő dolgok, még ha mindet a magyar nyelv és irodalom órán tanultátok is.

Paradoxonhoz semmi köze nincs és nem is lehet, ugyanis az említett két állítás (valami toronymagasan vezet; szorosan utána jön a másik) első látásra ellentmond egymásnak és ez az ellentmondás alaposabb vizsgálat után sem oldódik. Nincs szó arról, hogy látszólag igazak, holott dehogy, vagy fordítva, ami pedig egy paradoxon lényege.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#33) Ayg0 válasza whYz (#30) üzenetére


Ayg0
senior tag

Ezekszerint az újabb modelleknél már driver szinten orvosolták ezt a problémát, de az én kis MX518-am még csak hackelt USB-vel képes 500Hz-en frissíteni.
A 'DA' minek a rövidítése lenne? Profi gamer felszerelés terén ezekszerint le vagyok maradva vagy fél évvel. :B

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#34) Skynet258 válasza shtml (#32) üzenetére


Skynet258
veterán

Tudod mit? Ha összefutunk egyszer valahol, ennek örömére megiszunk egy... mindegy mit, csak sört ne, mert nem szeretem :D ;)

https://geekpulse.hu

(#35) shtml válasza Skynet258 (#34) üzenetére


shtml
őstag

Részemről OK. :D

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#36) whYz válasza Ayg0 (#33) üzenetére


whYz
addikt

Razer DeathAdder rövidítése :)
Igazából ez se a legújabb egér, 1800dpi infrás optika(nem lézer :P ), 1000hz támogatás, szokásos razer világítás és design és az alakja leginkább egy jól kialakított ms3.0-ra hasonlít
de a legnagyobb ellensége talán még mindig az mx518 :DDD

amúgy a prok mindig pár évvel régebbi egeret használnak és az újakban mindenki talál valami problémát, de érdekesmód pár évvel később ők is azokra váltanak :))

(#37) Ayg0 válasza whYz (#36) üzenetére


Ayg0
senior tag

Szépnek szép, de ahogy elnézem szakasztott ugyanaz a "kasztni", ami miatt dobtam anno a Diamondback Plasmat. Talán egy kicsit gömbölydedebb, meg ugye az 1000Hz, de ennyiért, hogy 1 vagy 2ms a késleltetés hétköznapi gamereknek adott esetben szvsz felesleges a csere. :)

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#38) whYz válasza Ayg0 (#37) üzenetére


whYz
addikt

hát nekem volt annó db-m aminek ugye ugyanaz a design-ja mint a plazmanak és azt nem tudtam megszokni, egy nem túl kézreálló egér, tiszta kényelmetlen és még izzasztó is :)
hát a da kb pont az ellenkezője... jobb kezes forma, kényelemre nekem jobban bejött mint a logitech style, és ugye gumi borítás...
szerintem ne ránézésre ítélj meg egy egeret, hanem próbáld ki :))
mit értesz az alatt h "hétköznapi gamereknek adott esetben szvsz felesleges a csere"? neked lenne felesleges a csere nemigaz? ha adott egy ember akinek még nincs gamer egere akkor valószínüleg eldöntheti h 518-at vagy DA-t fog venni nem? :DDD

(#39) vfeco


vfeco
aktív tag

Az egérteszt forrása valóban a fent említett külföldi oldal. De a lényegen nem változtat, hogy a lézer egérkék remek marketingnek örvendenek, teljesítményben közel sem annyira jók, mint amennyire drágák.

(#40) whYz válasza vfeco (#39) üzenetére


whYz
addikt

pontosíts egy kicsit
a lézeres egerek egyes típusai nem annyira jók pl: G5, G7, CH amik ugye valljuk meg a legelső lézeres egerek voltak...
Mára már ott a G9, Ikari, Lachesis amik ugye már nem akadnak ki a legnagyobb rántásoknál se :)) és igaz profik még ritkán használják, de talán eljön ennek is az ideje.

(#41) mindfreak válasza whYz (#40) üzenetére


mindfreak
őstag

Ami jó, azt minek újítani? :D

(#42) Skynet258 válasza mindfreak (#41) üzenetére


Skynet258
veterán

Na, ha az ősember is ezt mondta volna, miután bunkósbottal agyoncsapott egy kardfogú tigrist... :D

https://geekpulse.hu

(#43) Ayg0 válasza whYz (#38) üzenetére


Ayg0
senior tag

Pontosan. Magamról beszéltem, mert én csak saját szórakoztatásom miatt játszok, tehát nem érné meg a minimális differencia miatt lecserélni a jelenlegi rágcsálót. A szerényke tudásommal ennyi kis pluszból nem tudok előnyt kovácsolni, tehát meghagyom a DeathAddert a profiknak. (meg egyébként is van itthon 3 darab MX518 és ezeket mire elhasználom... :DD)

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#44) krisztina84


krisztina84
csendes tag

nekem 535 ös egerem van,és nagyon megvagyok vele elégedve:ára 4700 ft volt ingyen házhoz szállitással az 525 ös 4300 ft:itt:http://www.logik.hu/szamitastechnika/bolt/1047/egerek/?view=0&sort=5&page=4. szóval a cikkben irott árak elég eltulzottak

(#45) Archer válasza rudi (#21) üzenetére


Archer
őstag

Én csak arra céloztam, hogy azonos körülmények mellett nagy különbség nem lehet a Logitech és a Razer között. A Diamondback-kem előtt egy 2k-s gagyi Samsungal lövöldöztem aztán elegem lett belőle és végül váltottam Razer-re. Ég és föld.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#46) vfeco válasza whYz (#40) üzenetére


vfeco
aktív tag

Szerintem a Razereket is ide lehet sorolni. Azok közt is több a gyengére sikeredett, mint a használható. Az áruk pedig az egekben.

(#47) vfeco válasza Archer (#45) üzenetére


vfeco
aktív tag

Ha MX518-ról váltanál Razerra, biztos nem ez lenne a véleményed. :DDD
Bocsi, de én "Star Wars egér" ellenes vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#48) vfeco válasza Skynet258 (#42) üzenetére


vfeco
aktív tag

:C :DD

(#49) Aprósólyom válasza kenny22 (#5) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem lehet, hogy akkor is a legolcsóbbat vetted? Szerintem annyira nem gáz a genius. Olcsó, és marad a kategóriájában. Nekem nem volt gondom vele eddig.

Jevons paradox

(#50) Archer válasza vfeco (#47) üzenetére


Archer
őstag

Én szeretem a Star Wars-t, a Millenium Falcon szerintem marha jól néz ki szóval az egérrel sincs gondom :)

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.