Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Miert kell a telefonrol nyitni/zarni az autot? Az uj (kb. 5 eves modellek is) autok nem tudjak meg, hogy automatikusan bezarnak, ha a kulcs messzebb kerul a zartol?

Az elofutes jol hangzik, de ilyenkor beroffenti a motort es fut? Ha szegeny sofor elfeledkezik az autorol, akkor magatol leall, vagy csak jar folyamatosan?

(#2) babosmiki válasza Kasya (#1) üzenetére


babosmiki
addikt

Nem minden autó zárja be magát...ez viszont arra jó, hogy meggyőződjél róla, hogy bezártad e, ha nem akkor megteheted távolról is. Nagyon hasznos! Az előfűtés csak azokat a kocsikat érinti, amelyek rendelkeznek állófűtéssel és az ugye egy külön egység..

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#3) Kasya válasza babosmiki (#2) üzenetére


Kasya
nagyúr

Azt gondoltam volna, hogy egyszerubb es olcsobb (valamint elterjedtebb) megoldas a kulcs erzekelese, mint az, hogy ezt aplikacioval tamogassak.

(#4) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nem is tudom.... olyan felemás ez az egész.
Minden ilyen okos ízé egyre több költséget ver a tulajokra.
Egy fordító programos csatlakozás kell a központi egységhez mobil kapcsolattal. Aminek ott a havi költsége.
Plusz ugye ott a szokásos biztonsági hiszti.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5) batai15


batai15
félisten

Javítsatok ki ha tévedek, felületesen vagyok valamennyire képbe ezekkel a gyártói info résszel.
De szerintem az lenne a helyes irány ha a Google és az Apple gyártókkal kifejlesztene egy univerzális integrálható rendszert? Nem tudná el érni a kocsi rendszereit, csak pár dolgot, fűtés, multimédia stb?
Apple cart nem használtam, csak youtuberól láttam, android autót próbáltam, de eléggé fél megoldások ezek,tekintve hogy csak pár alkalmazással működik. Például az android auto mikor néztem, csak gyári tárcsázót kezelt a sajátját ami kő buta, Google mapsot stb.
Shazam, waze stb, ill egyéb android appok kellenek hogy szabadon válasszon a user, amit a kocsiról tud vezérelni.
Remélem érhető. A mirror link is fél megoldás.
Persze ehez gyártónak is kellene törekedni, bár gondolom marketing miatt nem teszi hogy vedd meg a drága navi rendszert például.
Szerintem ez lenne a helyes irány.

[ Szerkesztve ]

(#6) babosmiki válasza Kasya (#3) üzenetére


babosmiki
addikt

Na igen, ez ugye már más kérdés, de a piaci igények irányítanak... ;)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#7) Danex válasza Kasya (#3) üzenetére


Danex
addikt

Azt régóta tudják a kocsik, hogy ha véletlen kinyitod a távirányítóval, de az ajtót fizikailag már nem, akkor visszazárnak.

Viszont az, hogy magától bezáródjanak a kocsik szerintem biztonságtechnikai akadályai vannak, hogy ne zárhasd be a kulcsod vagy ilyesmi.

(#8) ro3000 válasza Danex (#7) üzenetére


ro3000
tag

Az én 2005!-ös suzuki-m, gyárilag tudja, hogy ha a kulcs eltávolodik az autótól, akkor 15 perc múlva lezárja a kocsit. Akkor most miről beszélünk?

(#9) Danex válasza ro3000 (#8) üzenetére


Danex
addikt

Az én 2017-es Scross-om GL+-al szerintem ezt nemtudja keyless rendszerrel, csak amit mondtam, hogy ha oldom távirányítóval a zárat de nem nyitok ajtót akkor visszazár. De majd kipróbálom :))

(#10) adabra


adabra
senior tag

Az én kocsimhoz egy évig ingyen volt ez a szolgáltatás (ill. nyilván nem ingyen volt, hanem benne volt az árban...).
A következő évtől (bruttó) 18900 Ft-ba kerül.

(#11) atike


atike
nagyúr

Valamiért én nem szeretném azt, hogy az autóm távolról nyitható / zárható legyen... :U Maradi vagyok lehet, de épp az autónál nagyon nem érzem hátránynak azt ha kizárólag offline... :)

(#12) Polarstar válasza atike (#11) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A BMW/Volkswagen/stb ugyan onnan rendelő távvezérelt képkocsi tulajok közül is sokan úgy gondolták, mikor a frissen kihozott kocsi az első körrel a teljes nyitásvezérlő cserére ment... Csak semmi távmarhaság. Sok szomszéd kocsija tünt el egy év távlatában.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13) adabra válasza atike (#11) üzenetére


adabra
senior tag

Az autó nem nyitható vagy és zárható távolról. Nagyjából ezeket tudja:
- ajtók állapota zárva/nyitva (külön mindegyik)
- ablakok állapota zárva/nyitva (külön mindegyik)
- világítás ki/bekapcsolva
- parkolási pozíció megjelenítése térképen (mozgás közben nem lehet követni)
- kürt és/vagy index felvillantása távolról
- riasztás ha megszólal a riasztó vagy a belső térérzékelő alapján
- riasztás sebességhatár túllépése esetén
- riasztás bizonyos terület elhagyása esetén
- állapot lekérdezés (hibák, figyelmeztetések [pl. alacsony ablakmosó folyadékszint, guminyomás, kiégett izzó, stb])
- aktuális futásteljesítmény, az üzemanyaggal még megtehető távolság lekérdezése
- szervizig, olajcseréig hátralévő idő vagy km
- szerviz látogatás betervezése
- menetadatok lekérdezése (megtett távolság, fogyasztás, átlagsebesség, menetidő - ezeket utanként részletesen, tankolás óta és hosszú távon összesítve)
- és még pár dolog, amiket valószínűleg nem vettem észre, vagy sosem használnék

Ezen funkciók nagy része azért hasznos tud lenni, és inkább a lopás ellen véd, mint azt "elősegíti". Persze mindenki maga dönti el, hogy ezt hogyan látja.
Mivel nem tudjuk, hogyan lett megvalósítva a SW/HW megoldás, az esély megvan, hogy van benne security gap....

(#14) Polarstar válasza adabra (#13) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szeretném felhívni minden okosizé tulaj figyelmét, hogy kaptak el itthon nem egyszer olyan profi tolvajbandát, akik mobilzavaróval nyomták az ipart....

A kocsit csak a síri csend fogja emlékeztetni... Vettél egy autót. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15) adabra válasza Polarstar (#14) üzenetére


adabra
senior tag

Bocs, de nem teljesen értem, mit szeretnél mondani.

(#16) Danex válasza Polarstar (#14) üzenetére


Danex
addikt

Amelyik kocsit el akarják vinni azt elviszik. Jóskáékat a faluból meg hamarabb megakadályozza a komolyabb elektronika ,mint az ,hogy mechanikus zár van a kocsiban.

(#17) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Na fasza! Most olvasom a rendőrségi hírekben, hogy elfogtak két ukránt, akik érdekes Lexussal közlekedtek - amiben jelblokkolók, ugrófrekvenciás nyitók voltak. A telephelyükön meg jó pár hasonló kocsi és még rakat elektronika. :C

Igen, tehát kell bele mégtöbb elektronika!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18) atike válasza adabra (#13) üzenetére


atike
nagyúr

"A Volkswagen csoporton belül egyértelműen a Skodánál fektetik a legnagyobb hangsúlyt az autóik távvezérlésére, az Androidra és iOS-re egyaránt elérhető Skoda Connect alkalmazás pedig sokat fejlődött a 2016 végi megjelenése óta, amikor már távolról meg lehetett nézni a gépjármű helyzetét, nyitni és zárni lehetett az ajtókat"

Akkor ez mi a cikkben? :U

(#19) adabra válasza atike (#18) üzenetére


adabra
senior tag

Szerintem téves információ, félreértés vagy félrefordítás. Nem tudom elképzelni, hogy tényleg implementálnák ezt a funkciót.

A Skoda Connect alkalmazás valóban frissült a közelmúltban (talán január vége környékén), de sem előtte, sem azóta nem lehet nyitást vagy zárást kezdeményezni online.

(#20) atike válasza adabra (#19) üzenetére


atike
nagyúr

Ha tényleg csak státuszt ad vissza, akkor hasznos lehet - tény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.