Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) TIT válasza , (#31) üzenetére


TIT
veterán

Úgy láttam,hogy max.a ddr3L-el ami nem ugyanaz és a proci se csípi a 1,5v-os ramot.
Ha kevés a 6600 akkor mi kell I7?Az meg nem hoz annyit amennyivel többe kerül.

(#52) kenwood válasza TIT (#51) üzenetére


kenwood
veterán

Tamogatja a legtobb a lap a sima ddr3at is,de az alcsonyabb feszultseg miatt az 1.35os ramokat javasoljak.
Egyebkent olyan olcso a ddr4 ram,hogy nem erdemes mar ddr3as skylake lapot venni.

Csak a HT miatt nem erdemes megvenni az i7-et,altalaban 1-2% az elonye az azonos orajelu i5hoz kepest.
A 4790k ota viszont 3-500 mhz elonye van a csucs i7nek a csucs i5hoz kepest.
Az mar eleg sokat szamit

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#53) TIT válasza kenwood (#52) üzenetére


TIT
veterán

[link]

A DDR3L az nem ua.mint a sima DDR3,de ez alapján meg jó:[link]

Akkor nem tudom,de több órát elszórakoztam és írták,hogy a ddr3 nem jó.
Ennek ellenére nem biztos,hogy érdemes ddr3-as lapot venni a későbbiekre nézve.

(#54) , válasza TIT (#51) üzenetére


,
addikt

Nem, ha megnézed bármelyik gyártó DDR3-as 1151-es alaplapját, akkor látni fogod, hogy a normál DDR3-as RAM-okkal is tökéletesen mennek.
A gyártók szerint is, illetve a gyakorlatban is (jópár darab megfordult már nálam).

Pl. ha megnézed ezt, itt is úgy írja a gyártó (Asus), hogy DDR3/DDR3L memória kompatibilitás. De az összes többinél is ugyanez a helyzet, tehát hibátlanul mennek a DDR3-as RAM-okkal:
https://www.asus.com/hu/Motherboards/H110M-K-D3/

De szerintem csak akkor érdemes DDR3-as alaplappal venned, ha vannak DDR3-as memóriáid, amiket mindenképpen meg szeretnél tartani. Ha eleve úgyis veszel RAM-ot is, akkor DDR4-es lapban kell gondolkozni, mivel már sem a DDR4-es RAM-nak, sem a DDR4-es alaplapoknak nincs felára a DDR3-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#55) TIT válasza , (#54) üzenetére


TIT
veterán

Köszi igen látom,mondjuk feszt is se ír a ramokra,mert a vezérlő a prociba van,csak az intel elég félrevezető.
Van 2x4gb corsair ramom,de ha 16-ot szeretnék a jövőben akkor érdemes ddr4-be venni egyben mint megint válogatni,hogy stimmeljen.
A ddr4 hiába nagyobb órajelen megy,elviszi az egészet a késleltetés,mert rosszabb mint a ddr3.

(#56) kenwood válasza TIT (#55) üzenetére


kenwood
veterán

Akkor viszont beruhazok valami jo cl5os ddr2 ramra :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#57) frescho válasza aginor (#36) üzenetére


frescho
addikt

Pár hétig most biztos nem lesz rá időm, de érdekel a dolog. Sajnos mire az is megjelenne nem tudom mennyi értelme lenne az egésznek :(

dhstyle: Kipróbáltam és nekem nem mutat brutális különbséget AMD kártyáknak hoz sokat.

wednesday: Játék függő. Ebben a kettőben elég az i3, de BF multihoz nem.

BeZol: Hangra optimalizált, gyengébb hűtésű mATX házba 2011-et építeni az álmoskönyvek szerint nem szerencsés. Mivel mostanában már kevesebbet fut játék, mint mondjuk ESXi. Disk elérésre és memóriára van kigyúrva a gép, de ez a tesztben nem látszódik. Mondhatnám, hogy kinőttem a játékból, de az igazság az, hogy sziplán nincs rá időm, azért meg nem fogok monitort cserélni, hogy ne használjam ki. A 1060 is azért lett, mert a 760 már átlépte azt a pontot, amikor már szaggatott volt vele a játék. Majd ha lesz igazán tuti 3D talán ismét upgradelek pár év múlva...

kenwood: Volt olcsóbban is. pl: [link]

[link]

Az árkülönbség az olcsó 980-ak és az első 1060-ak között nem volt sok. Szerencsésebb lenne talán átírni, hogy lélektanilag nem volt különbség közöttük. Szerencsére viszonylag elfogadható időn belül 100k alá csúszott a 1060.

https://frescho.hu

(#58) aginor válasza frescho (#57) üzenetére


aginor
addikt

Nézd, ha úgy gondol akkor dobj egy üzenetet, aztán összehozunk valamit. :K

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#59) kenwood válasza frescho (#57) üzenetére


kenwood
veterán

Latszik a grafikonon,hogy a Palit is majus vegen 155k, junius vegen 140 kornyeken volt.
Az amugy is a 2 ev gari miatt olcsobb,es nem ajanlott kartya.
Mint Amd fronton a Sapphire.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#60) , válasza kenwood (#56) üzenetére


,
addikt

CL3-as Geil Ultra KIT-em van is itthon. :K

(#61) , válasza kenwood (#59) üzenetére


,
addikt

Sapphire mint nem ajánlott márka?
Az én szememben a Sapphire a No.1 AMD fronton.
Az RX-ekre pedig már 3 év a garancia a Sapphire-nál is (én legalábbis annyival szoktam őket venni).

(#62) kenwood válasza , (#61) üzenetére


kenwood
veterán

3 evvel mar ok,de a ketto vicc volt.
A 3XX sorozat meg ket evvel megy.
A toxic,vapor-x kartyaik eleg jok,de azoknak meg is kerik az arat.
A dual-x/ nitro nem rossz,de nem is emelkedik ki az "oc" hutesek kozul.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#63) aginor válasza kenwood (#62) üzenetére


aginor
addikt

Igazad van, a Nitro sorozat semmi különlegeset nem tud, ugyanakkor 470/480-ból a három ajánlott között van, míg Asus, Giga nincsen.
Régen voltak nagy márkák (pl:Gainward, Evga, XFX) és kiemelkedő, megbízható sorozatok is (Toxic, Vapor-x, Asus top, GW Golden sample, His IceQ stb.), de manapság inkább csak tucat kártyák vannak, és azok "olcsósított" változatai. Ugyanakkor az is igaz, hogy annak idején a normál sorozatú vga-knál alap volt, hogy a hűtést cserélni kellett, a mostaniak legtöbbje viszont már gyári állapotban is megfelelő (lásd Nitro), nem igényel beavatkozást. Ettől függetlenül nekem hiányoznak a fenti prémium sorozatok, szerintem azokra is lenne kereslet.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#64) frescho válasza kenwood (#59) üzenetére


frescho
addikt

A cikkben szerplő kártya sem az a non plusz ultra.

A 1060 júliusban rajtolt el az akkori 980 árakhoz hasonló szinten. Persze a 980 előtte esett egy szépet, de ennek kellet volna megtörténnie a többi hasonló esetén is. Az lett volna az igazi, ha az Rx 470 is produkál egy hasonló %-os esést.

https://frescho.hu

(#65) aginor válasza frescho (#64) üzenetére


aginor
addikt

A 470 produkált esést, mostanra. Már 70k alatt is lehet venni Sapphire-t is, nem csak Asus-t. Szerintem ez nagyon jó ár értük, mennyibe is fájt 3-4 hónapja egy 970? ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#66) frescho válasza aginor (#65) üzenetére


frescho
addikt

Produkált, de nem akkorát, mint a régi generációknál. Ha szokás szerint a 179$-os ár helyett ugyanennyi EUR-ért lenne kapható már annak is örülnének elég sokan.

https://frescho.hu

(#67) aginor válasza frescho (#66) üzenetére


aginor
addikt

180eur+30%Áfa ~ 70k. Most pont itt tartunk, szerintem további radikális áresés nem lesz, kivéve ha az érkező 1050 jó lesz, és alávág árban is (utóbbit kétlem, látva a 1060 árakat).
Ugyanakkor miért várod el, hogy egy friss fejlesztés már az életpályája elején akkora értékvesztést szenvedjen el, mint a kifutó modellek, amiktől szabadulni akarnak a kereskedők (teszem azt, nem is véletlenül).

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#68) frescho válasza aginor (#67) üzenetére


frescho
addikt

Eddig az ÁFA-val indokolták az 1USD = 1 EUR átváltást. Értem, hogy elszállt az EUR-USA érfolyam, de ha az USD-s árra rárakod a 27%-ot, akkor 62-63k körüli árnak jön ki. Ez volt a bejelentési ár, ahonnan eshetne, de nem túl régen érték ezt el az első kártyák. Sajnos mindegyik új széria elcsúszott egy szinttel felfelé árban. Például a 1060 a 970-et, nem a 960-at váltotta ahogy a számozásból következne.

Amit eddig a 1050-ről hallani lehet nem túl acélos kártyára enged következtetni, hacsak nem lesz nagyon jól tuningolható. Nem vagyok optimista, már az is jó lenne, ha az Rx 460 és 470 közötti résbe érkezne.

https://frescho.hu

(#69) AxBattler válasza frescho (#68) üzenetére


AxBattler
félisten

...már az is jó lenne, ha az Rx 460 és 470 közötti résbe érkezne.

Szerintem tuti az lesz, az előzetes teszteredmények alapján is, a kérdés inkább a valós árazás lesz, mennyire térnek el az MSRP áraktól.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#70) aginor válasza frescho (#68) üzenetére


aginor
addikt

Ezt az átváltást nem tudom, hogy hol hallottad, de butaság. A gyártók matekjában ami Usa-ban 1dodó az Európában 1Eur, a helyi áfa még erre jön rá. Tekintve, hogy az eu-ban nem egységes az áfa, így nem is kalkuláhat vele senki egzaktul (Szlovákiában pl. 20% ha jól emlékszem).
Ugyanakkor ha helyt adunk az érvelésednek, akkor is kezdenek rendbe jönni az árak, mivel referencia már van 63-ért, de Sapphire és Asus is 67-ért, ami nagyságrendileg egybevág a számításoddal. És ha már az áraknál tartunk, akkor a 960 és 970 árak vannak nagyon elszállva. Legolcsóbb 4Gb-os 960 ára kb. annyi, mint a nem feferencia 470-eké, 970-ből egy típus van 63-ért, a többi 80-tól indul, ami ha figyelembe vesszük a teljesítményüket, nem igazán jó, mivel a legolcsóbb nem referencia 480 ~74k.. :F

A 1050-et egyelőre nem tudom hova tenni, fontos lesz az órajele és az ára. Én azt gondlom, hogy a 960 szintjére érkezhet, viszont akkor a 4Gb-os modell értéke valahol 50-55-k környékén lehet reális, ha nagyon megközelíti a 470-et, akkor elmehet 60-ig, de afölött bukta.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#71) frescho válasza aginor (#70) üzenetére


frescho
addikt

Az 1:1 USD-EUR váltás butaság. Egy nemzetközi cégnél az ár a forgalom függvéne és tök mindegy honnan jön a vevő, ha rendesen fizet és megfelelő volumenben vásárol. Eddig nagyjából azért állt meg az 1:1, mert kb. annyival volt erősebb az EUR a dollárnál, mint amennyi a tipikus európai forgalmi adó. Az USA árakat nettó adják meg, míg felénk a bruttót kell kiírni. Az ÁFA, itthon a rekord magas 27% szlovákoknál 20%. A $-EUR árfolyam különbség 12%-ra csökkent, amitől drágultak a cuccok. De az új kártyák bejelentésénél valahol ráraktak egy extrát. Most kezdenek beállni az indokolt szintre az árak.

Igazad van, a 960 ára nem versenyképes, ezen a szinten (65k) már 3GB-os 1060-at is kapni. Ahol kevés a 3GB, ott a 960 már úgyis elvérzik. Ezért gondolom, hogy a 1050Ti-nek ez alatt illene kijönni teljesítménytől függően. Valamint azért is, mert a 950-et leváltva minimum a 960-at kellene vernie. Az alapján amit eddig lehetett olvasni sajnos inkább a 460 ellen megy, tehát inkább 50.000 vagy az alatti árat kellene látnunk. Persze tuti elkérik az alacsony fogyasztási, újdonság varázslási és minden egyéb rabbatot a kereskedők, szóval ez csak szép álom.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#72) _drk


_drk
őstag

Akkor első körben ha már procit akarunk upgradelni lazán elég az i3?

De gondolom ez inkább skylake-re igaz. Csak az nem vissza lépés? I5 2400-2500-3330-3470-hez képest?

De a ddr3as ramok szerintem 1-2 év múlva durván drágulni fognak. Vettem ddr2es ramot 10-ért ami ddr3ba csak 5 lett volna :S
De most a Zen a felső kategóriába jön vagy lesz konkurencia i3-i5nek?
Komoly játékhoz már kell a 6400es minimum ami legalább 60. Rammal alaplappal már ott a 100as :/
Így 2016-ban 2magos procit venni meg nem tudom megéri-e.
Nem csoda hogy amd-t is rengetegen vesznek még csak a 4 mag miatt.

[ Szerkesztve ]

(#73) zoo8800


zoo8800
veterán

48, azaz negyvennyolc GB RAM-ot használsz? Ilyen sokat még boltban sem láttam :Y
(gondolom nem a játék a PC-d fő profilja)

rip and tear, until it is done

(#74) aginor válasza frescho (#71) üzenetére


aginor
addikt

Valóban ráraktak egy kis extrát az árra, valószínűleg a kezdeti készlethiány okozhatta, mint anno a 8800Gt-nél is. Ugyanakkor sajnos nálunk az 1$=1Eur igazából nem nagyon valósult meg. Másik topicban ma reggel írták, hogy 470 8gb 77k. Azért szerintem ez nem egy rossz ár érte. :C

A 9-es széria ára valahol nagyon beragadt, a nagy vesztesei ugyanakkor a 970 tulajok az áresésnek, mert a kártyájuk két hónapja még 90k-t ért, most meg már 50-ért is van aprón, ami szerintem reális érte, mindent figyelembe véve. Az is igaz, hogy az átlagára használtan is 70 fölött van, ami szerintem nem reális. Ha döntenem kellene, hogy 75k-ból egy 970 3,5Gb-ot, vagy egy 1060 3Gb-ot vegyek, én biztosan az utóbbi mellett döntenék (64-ért már lehet is kapni).

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#75) BeZol válasza frescho (#71) üzenetére


BeZol
őstag

Én pár napja nézegettem, és akkor azt állapítottam meg, hogy a 960-as szinjére fog érkezni az 1050es kvázi kiváltva azt (kevesebb cucc de nagyobb órajelen, ergo ugyanott lesz v. picit gyorsabb), míg az 1050Ti a 960-970 közötti 50%-os teljesítménykülönbözet közepére érkezik, kis szerencsével egy húzott 1050Ti sima 970es szintet fog tudni (a forgalomban használatos 970esek persze 90+%-ban gyári tuningosak +10%-os kakaóval), de ez elég neccesnek tűnik. Az árakat majd meglátjuk, de így az 1050Ti pont egy RX470 szintjét fogja hozni játékok alatt, legalábbis ha directX 11-ről lesz szó, hiszen hiába van 3dmarkban több pontja a 470-esnek a 970esnél, a 970es gyorsabb dx11 alatt, és dx12-ben kerülnek egyforma szintre.

3+ hónapja tudta az nvidia, hogy mit tud az amd, biztos tesznek majd a dolog érdekében, hogy még véletlenül se az amd termékét vegye a tömeg ;)

A 2011-es konfigra visszatérve, inkább az a kérdés, hogy mekkora órajelen akarod hajtani a processzort, mert ahhoz kell belőni a hűtést, ahhoz meg a megfelelő gépházméretet. Egyszerűbb léghűtéssel 3.8ghz-et elvinne mindegyik gépház, csak komoly léghűtés miatt kell nagy gépház, és akkor 4.2ghz-ig lehet menni, felette necces. Ha ennél is többet akarsz, akkor már víz kell, viszont egy 240-es radiátort pl. ez is elnyel, igaz nincs dvd író akkor, és a régi cooler master rc 690-es gépházamhoz képest kb. egy tenyérnyivel rövidebb mind magasságban, mind mélységben. Nálam 4.4ghz-en 77fokos, 3.8ghz-en 55fokos a proci. Természetesen semmi értelme 3.8ghz-nél feljebb rakni, még talán ez is értelmetlen, a szellőzés pedig teljesen rendben van. [link] [link] [link]
Újonnan soha nem vettem volna 2011-es konfigot, és valszeg a végén én is i7-6700k-t vettem volna a jövőbiztosság érdekében, de vannak jó használt ajánlatok, érdemes körbenézni ha gépvásárlás a téma, de neked most 6 évig úgy is mindegy :U (de nem hiába fognak 2 éven belül 6 magos procik érkezni a mainstream kategóriába!)

(#76) aginor válasza BeZol (#75) üzenetére


aginor
addikt

Az eszmefuttatásod 970vs470 része szerintem hibás. Már most egy szinten vannak, DX12-ben pedig még fejlődhet valamit a 470, bár erre nincs semmi garancia még. A 1050Ti szerintem nem fogja hozni a 470 szintjét, arra ott van a 1060 és annak jóval több feldolgozója ven és az órajelei is magasabbak. Én úgy tippelem, hogy a Ti fogja hozni a mostani 960 szintjét, a sima 1050 pedig az RX460 körül lesz majd. Nekem a paraméterekből is ez látszik, és így is tűnik logikusnak, de majd valaki nálam okosabb ezt megmondja.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#77) frescho válasza _drk (#72) üzenetére


frescho
addikt

program függő, de én egy i5-2500-at nem cserélnék le i3-ra, hacsak nem kimondottan olyan programhoz, ami 1-2 szálat használ.

zoo8800: virtualizációhoz jó, ha van memória, gyors SSD. Processzor is elkellene, de amíg csak tesztelgetek, addig nem kritikus.

aginor: A mostani indulások érdekesek voltak. Szerintem az AMD eltolta a 480-470 rajtot. Drágábban jöttek ki, mint hirdették előtte és elég sokáig paper launch volt. Ráadásnak ott volt a 1060, amit a zöldek előrehoztak. Az nVidia ezt megtehette a 1070-1080 esetében a gyári kártyákkal, mert nem volt ellenfele. Az AMD most kezdi elérni azt az árat és kínálatot ahol versenyképes. Példának a 4GB-os 470-et hoznám fel, ami egy árban van a 1060 3GB-vel. Már elgondolkodtató a +1GB, de közben lassabb több játékban. Remélem lesznek ezek még 60 alatt Karácsony előtt.

BeZol: A p180 mini nem éppen hűtés barát. Tuningot el lehet felejteni, gondokoztam 2011-ben, végül maradtam 1151-nél, mert ha már lúd, akkor legyen nyolc magja nagyons sokba került volna :) Ha igazak a pletykák, akkor a jelnlegi a lapba is lesz 6 magos proci. 2600-at váltottam 6700-ra, 4 évig marad ez a gép, maximum egy processzort cserélek benne, meg jön +16GB memória.

A 1050Ti-t meglátjuk. Szuper az lenne, ha lefedné árban, teljesítményben az Rx 460-470 (GTX960-970) közötti lukat. Ha ráadásul 75W-al megelégedne, akkor az AMD-nek ismét lépnie kellene. Vágatlan RX 465, vagy olcsóbb 470. Mindegy, csak legyen verseny és menjenek le az árak.

https://frescho.hu

(#78) , válasza frescho (#77) üzenetére


,
addikt

Van rá esély, hogy 60ezer alatt legyenek, mivel már most 61ezer környékén vannak az RX 470-ek.
Sapphire, 3 év garancia, gyárilag backplate-tel szerelve. Ref hűtő, de attól még tökéletesen működik, és nem is hangos automatikus beállítások mellett (a Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming-nek hallom a hangját, de a ref hűtős Sapphire RX 470 OC-nek nem). Persze föl lehet tolni a venti fordulatszámát az egekbe, ott már tényleg süvít, de ha automatikus beállításom hagyom, akkor nincs hangja.

(#79) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Érdekes és jó cikk, köszönjük! :R

Én egy i5-4460-at akarok pároztatni GTX1060-al, de lehet a jövőben befizetek, egy i7-4790-re :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#80) Peter13


Peter13
senior tag

Kicsit újra a régi (10+ évvel ezelőtti) prohardveren éreztem magam, köszönet érte. Jó volt olvasni is és a grafikonokat böngészni is (és szerintem a konklúzió/vélemény is abszolút rendben van)...ha találsz még boncolgatnivaló témát, ne fogd vissza magad! :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#81) nalaca000


nalaca000
tag

Kösz az értekezést.
Jó volt olvasni.

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#82) Kampó válasza domos (#14) üzenetére


Kampó
senior tag

Akkor kell is :D:D ha komolyan írtad "csak képet adjon" akkor vagy nagyon sok felesleges pénzed van vagy jó a humorod :D :R:R

AMD volt AMD van AMD lesz

(#83) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Én csak most olvastam a tesztet, és jó lett.

Különösen ezzel a megállapításoddal értek egyet: "A Phenom II, vagy Core 2 alapú processzorokat én már hanyagolnám."

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.