Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81) Synthwave válasza aginor (#80) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Úgy pontos, hogy ami nem egyventis kis vacak, az inkább 85-90k; pár ezerrel több, mint az RX 590, 2 GB-tal kevesebb VRAM, és kb. 5-10 fps-sel tudhat többet, bár ez játékfüggő is - de akkor szerintem már inkább egy Ti, megintcsak párezerrel többért.

Az 590 Nitro+ többet fogyaszt, de csak annyira "kazán" körülbelül, mint az 580 Nitro+; semennyire. Király hűtése van.

------------------------------------------------------------------------------

(#74) kolopele: Mármint azt akarod mondani, hogy te nem veszed észre, nem? :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#82) Chaser válasza aginor (#80) üzenetére


Chaser
titán

legolcsóbban egy gw ghostot lehet összekuponozni 73e-ért alzáról - máshol nem is láttam még 1660s-eket - , többi 80 fölött van még kuponokkal is, nitro 590 61e, pulse 56e, ha a játékot sikerül ellőnni mellőlük -7-8e, a nitro egy csúcs kártya, gw ghost meg egy kommersz, pulse is jobb kategória zafírnál
új árakról beszéltem mindkét esetben
többet esznek az tény, finomhangolva is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83) aginor válasza Synthwave (#81) üzenetére


aginor
addikt

Először is, a 1660-bó az egyventis vacak is tud jó lenni (pl Pegasus), kettő már a Ghost is jó 83k-ért. Ez kevesebbet fogyaszt, halkabb, hűvösebb és még gyorsabb is.

A Sapphire igenis kazán, és hangos amennyiben ugyanaz a hűtés van rajtuk, ami a 470-en. Ha nem, akkor valóban lehet igazad, de én akkor sem venném meg

Chaser: amit ő ajánlott az a limitált kiadás, az 70-80k között van árgépen és az árak a sima 590 esetében 65 a pulse, míg 70k a nitro, de mindegy (alza.hu). ;) A ghost valóban a semmilyen kommersz kategória, ahogy a pulse és a nitro is. Volt nitrom, elég nagy csalódás volt, pláne, hogy korábban volt vapor-x-em is tőlük. Na az valóban prémium volt, de ezek az újak..

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#84) Chaser válasza aginor (#83) üzenetére


Chaser
titán

nyilván a babatét' verzióért nem sokan adnának felárat ( : én akkor se azt venné ha 10e-rel olcsóbban adnák :d
alzás árakat le lehet kuponozni , annyira jönnek ki amit mondtam
biztos nem vaporx kategória már, de csúcs, éjszaka olvastam gyártókról, na épp elég gw betegséget fújt össze a szél
nem mondom, hogy nem vennék, 1660 kategória még oké, az itx verziójuk tetszik is, viszont a zafírnál már a pulse is tud félpasszív módot, gw nem tudja, és nem is kapni 1660s-t belőle még - olyan venti defektekkel egy zafír kapcsán sem találkoztam mint gw/palit, csigabájt' kártyáknál -
kazánban egyet értünk, azonos hűtő mellett az 590 sokkal melegebb lenne, és sokkal több hőt termel ki magából, akármilyen jó hűtés van rajta - kérdés mennyire lehet finomhangolni uv-val, az 570-em lazán combosabb 1660 szintjén van fogyasztásban, papíron sokkal többet eszik, gyári fesszel nem is csodálom -
amit már tényleg nyugodtan megvennék 1660s-ből msi gaming, de még kuponokkal is 85e - és onnan kevesebb mint 20e-rel meg csigabájt' 2060 is lenne játékkal, csak ugye csigabájt', és nagyon csúnyákat olvasok mindenhol a ventijeikről, sokszor még aorus kategóriában is, de játék eladása után 100e alatt megvan -, no meg 5700 stock hűtősök játékkal 102-3e ft-ért, de olyat se igazán szeretnék
no mindegy, választék az van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85) <Lacy85> válasza aginor (#83) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nekem 580-ból van Pulse.
Radeon Chill 60FPS-re lőve, Destiny 2 alatt max. 60 fok, 70-80W fogyasztás, 800-900rpm venti.
Nem is fűt, nem is hangos.
100-120W fölé még Division alatt sem ment.

(#84) Chaser:

nVidia oldalon nekem szinte mindig Gigabyte volt. Soha nem volt gondom a ventikkel.

(#86) Chaser válasza <Lacy85> (#85) üzenetére


Chaser
titán

neked nem volt, sokaknak meg igen... :) teljesen random, beleléptem két seasonic táppal két kerregő ventis darabba, pedig nagyon nem a legalja gyártó és nem is belépő modellek, valahogy nem szeretnék vga-val is opni' ( : és kissé - nagyon - megrendült már a bizalmam ezekben a csodálatos gyártókban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87) aginor válasza Chaser (#84) üzenetére


aginor
addikt

A GW valóban nem a minőség csúcsa, ahogy a Giga sem az. Ez utóbbi nálam tiltó listán van korábbi hűtő problémák miatt, de idén volt egy elég jó ajánlat a három ventis 1660-jukra így beleugrottam. Erre nem "hibás" volt ez is?! Nálam nem működött a ventiszabályozás, minden más gépben igen, no comment.. :W buktam is 10k-t a cseréjével, mivel az inkompatibilitás nem garanciális hiba. :O Sapphire-nál konkrétan hibás darabbal még nem találkoztam, de gyenge konstrukcióval már annál inkább, abban ők is jók. :)

Szerintem az 570-ed alulfeszelve is többet eszik, mint egy 1660, legalábbis a gyári specifikációk alapján, de az egzakt infóhoz ki kellene mérni őket. A 470/570 fogyasztása amúgy még nem is vészes, szódával még talán a 480/580 is elmegy, de az 590 azért már elég kemény. Ha jól emlékszem, akkor pont a Sapphire valami <235W-ot adott meg rá fogyasztásnak. A fanstop nem rossz szolgáltatás, én is szerettem, amíg volt, de mivel a Pegasus 2d-ben teljesen hangtalan, így annyira nem érdekel, elfogadtam, hogy ezen nincsen.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#88) kolopele válasza hajbel (#78) üzenetére


kolopele
nagyúr

Utánanéztem, kíváncsiságból ki is próbáltam, de marad a g-sync.

(#89) Gibo válasza Chaser (#84) üzenetére


Gibo
senior tag

5700-ból van custom is MSI-töl 359€-ért ...

öööö...most néztem, hoyg 327ért váltanak már egy €-t.... :Y
Imádom mikor ilyen ütemben emelik a fizumat , de így most már lassan jobban megéri otthon venni mindent...Viszont a kinézett Sapphire még így is kint olcsóbb legalább 50€-val...

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#90) Lord Myn válasza kolopele (#88) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Mivel nincs (még) G-sync-es monitorom, ezért én bírom a fast sync-et, egyetlen hátránya, hogy néha feleslegesen pörgeti a kártyát.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#91) Chaser válasza aginor (#87) üzenetére


Chaser
titán

kicsit betegeskedtem, iccaka' olvastam vga topikokban, itt is, máshol is, gw/palitnál is uo. sok defektes ventis példányról lehet olvasni mint csigabájtól' - no jó, csigabájtról' többet... -
nincs fogymérőm most, amit tudok, terhelve is nagyon messze van a hangostól, a hűtő meg nem nagy rajta, kb mint a 1660 gw itx-é - ez is itx, gpu feszt levettem gyári órajel mellett, ramot viszont felcsavartam 6-ról 8e-re -
jó a hallásom, lehet hallanám a gw-t, lehet nem, cpu úgy néz ki meglesz hangtalanul, táp félpasszív - bár lehet ezt is visszaviszem, ventivel kereg a 30e ft-os seasonic, az előző jobban kerregett, az csak 25e ft volt ( : -
jah táp, 550w focus gold+, papíron 30% terhelésig jár hibrid módban passzívan a venti, zen 2700 allcore 3,4-3,6 és az 570 mellett még egyszer sem kapcsolt be a venti tesztek vagy játék alatt:) szóval esélyesen 1660 fogyasztásán nem megy túl, -0,2v gpu feszt kapott, csak egy "picit" lőtték fölé a gyári adagot - viszont default beállítással sem kapcsolt be a táp ventije -
mért nem vitted vissza a kártyát elállással? ha jól értem gyorsan kiderült h gondos

szerk:
Gibo
amíg mo-n élünk nem érdekes kint milyen árak vannak ( : - jó, te lehet ott élsz, vagy vannak rokonaid, de azzal én kitörölhetem sajnos :) -
hatalmas business lett volna pár ezer ft árért cserébe kiküldeni külfödre a durván kerregő seasonic tápot 6-7-8e ft-ért ( :
de egyébként itthon lehet lőni zafír pulse 5700-at 124e ft-ért, játékkal, customot 102-3e-ért, nekem ott a driverekkel és sync nyűgökkel van bajom, egyébként simán jöhetne az 5700 pulse ha nem is használom ki, igen korrekt hűtőt kapott

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92) hajbel válasza kolopele (#88) üzenetére


hajbel
addikt

Nem arról akartalak meggyőzni, hogy válts, hanem, hogy ne tégy "A v-syncet csak akkor van értelme elfelejteni ha van g-sync vagy freesync" és hasonló kijelentéseket, mert félrevezető lehet mások számára.

(#90) Lord Myn: Nem csak az. Gsync/freesync tartományon belül sokkal folyamatosabb képet kapsz kb. 40 fps és felette. A fast syncnél a kártya 40 fps-t tol ki, a monitor viszont 60 fps-el frissít, ezért a mozgás lassúnak tűnik, még gsyncnél sokkal folyamatosabbnak tűnik a mozgás, mivel annyiszor frissíti a monitor a képet, ahány képkockát a gpu kitol magából. Persze ezt élőben lehet igazán érzékelni.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#93) kolopele válasza Chaser (#91) üzenetére


kolopele
nagyúr

Jól kifogtad, a srácaimnak is két Seasonic van már egy éve, ráadásul az SII - es széria, nem is a focus, még sincs semmi hangjuk. Giga esetében sokkal nagyobb az esély a kerregő ventikre, kivéve az új Aorus szériát, mert az már nem ugyanaz mint volt a sima windforce, van nálam egy 2060 Super, még a ventik sem úgy néznek ki rajta.

(#94) Chaser válasza kolopele (#93) üzenetére


Chaser
titán

jah, rendesen beleléptem :) csak ugye ha ezt is visszaviszem, megint ott tartok mit vegyek?... ( :
bq hűtőnél kimaradt a legfontosabb am4 lefogatóból az egyik, szóval nem túl vidám eddig a gépépítés
az a szomorú aorusoknál is láttam defektes ventiset, vagy ami berezonáltatja a vga "dobozát", sokkal ritkábban mint az olcsóbb kártyáiknál, de egy is sok olyan árkategóriában, talán 2060 topikban is volt olyan tulaj, és neweggen is nem egyet találtam
msi gamingeknél pl semelyik kártyájuknál nem volt ilyen panasz
ha 2060s-t vennék, egy árban lenne a gaming x és aorus, sokkal "urasabb" hűtése van a gb-nek, csatlakozás is több, még type c is van, de meggyőzném magam h inkább a gaming x legyen ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#95) kolopele válasza Chaser (#94) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor el sem hinnéd, hogy az én MSI - m induláskor hirtelen pörög fel, majd bizonyos fordulat mellett pulzál, manuális beállítást alkalmaztam ezek elkerülésére. Az újabb fajta, "továbbfejlesztett" ventik alulmúlják mint amilyen a Pascal esetében voltak. Járt nálam sokféle kártya, de eddig az RTX esetében messze az Aorus és a Strix hűtése volt a legkellemesebb számomra gyári beállítások mellett ( ja, igen, valóban kissé rezonál a Giga is, amennyiben 100% - on járnak a ventik, csak éppen 50-60% fölé nem akartak menni legvadabb tesztjeim során sem) :) Mint MSI fan viszont inkább beállítom manuálisan, de ugyanezt tenném az Aorussal is vagy bármelyikkel, mert az indulásnál hallható felpörgést nem tudom elviselni, főleg amikor játékon belül ez többször is előfordul. Játéknál egy katt és manuális, befejezve egy katt és gyári ;)

(#96) Lord Myn válasza hajbel (#92) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Természetesen úgy értettem, hogy ha a g-sync/freesync nem áll rendelkezésre, mint nálam (azért is írtam, hogy még nincs g-sync-es monitorom, de már nagyon érik a monitorcsere). Szóval a v-sync/adaptive sync/fast sync trióból, normál 60 hz-es monitoron a fast sync adja a legjobb játékéményt, mivel kicsi az input lag és szinte nincs tearing, cserében viszont hajtja a kártyát akkor is, ha egyébként nem kellene.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#97) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Hawai tenyleg meglepoen jol tartja magat. aprilisig vizezett 290X CFfel toltam (kb 295x2 jobb hutessel es magasabb orajeleken), ahol ment a CF, ott 5760x1080 ultran pl Far Cry New Dawnban 50fpsem volt. aztan lehalt az egyik kartya es a maradek vizezett 290X OC (tehat nem dobal orajelet, nem melegszik) egesz jol birta.

5700XT lett a valtas, az VRben eg es fold, egyedul Far Cry 5 alatt van alacsonyabb fpsem. mikozben a rendszer fogyasztasa kb a felere csokkent.

fogyasztas miatt egyebkent en 480at neznek inkabb, 290X jo kartya teljesitmenyre, de eleg nehez elhetove tenni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#98) Synthwave válasza aginor (#83) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Se nem hangos, se nem melegszik. Elsőkézbeli tapasztalat. Patika cucc.

Ha az a szitu, hogy "high-end" RX verzió vagy low-end 1660S párezerrel többért, szerintem nem kérdés, hogy inkább melyiket.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99) Dilikutya válasza aginor (#80) üzenetére


Dilikutya
félisten

Annyiért nem kapsz 1660 Supert. Inkább 90-hez közel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#100) Chaser válasza Synthwave (#98) üzenetére


Chaser
titán

580 nitrónál nemrég volt a topikban tag aki panaszkodott, h totylingol' max órajelen és erősen teker a hűtés, szóval bele lehet nyúlni ott is, javasoltam neki uv-t, megoldódott a dolog :)
de ezzel én is így vagyok, inkább "top" rx 590 olcsóbban , mint beugró 1660s - azonos áron már nem tudom mi lenne, de most van köztük 12e ft az 590 javára, és ha játékot el lehet passzolni lehet az 20e ft is -
sztem a pulse is teljesen jó egyébként, csak most alig olcsóbb, némileg hangosabb tesztek szerint, de hőfokra hozza amit a nitro

szerk:
Dilikutya
73e ft-ért kapsz most alzán gw ghost 1660s-t, msi gaminget 85-ért - az nincs raktáron -
alza topik, best buy topik

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.