Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) Vistaboy válasza Dadan01 (#24) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Ma egy core2quad rendszert leváltását semmi nem indokolja."

Indok? Miért kell rá indok? Most meg tudom oldani, ennyi az egész. Ha most nem teszem meg, nem lesz még egy lehetőségem, mert nem biztos, hogy más el fogja ilyen áron vinni a régi gépet. Egy év múlva lehet hogy olcsóbban megkapnám ugyanezen konfigot, de hiába lenne olcsóbb, ha a régi gép akkor már a kutyának sem kellene, vagy ha igen, fillérekért. :DDD Ha addigra felére csökkenne is a mostani Core i7-es rendszerek ára, még akkor is kb. ott lennék, mint így. Így viszont egy évvel korábban lehet olyan gépem, amilyenről idáig csak álmodtam. Egy év pedig nagy idő.

Nem befektetés, szerintem egyik gép sem befektetés, kizárólag azok, amiket tényleges munkavégzésre vesznek - de oda nem is kellenek izomgépek. A legtöbb nagy teljesítményű CPU, VGA, RAM, stb. elsősorban a játékosoknak készül, mert a legjobban hardverigényes alkalmazások mindig is a játékok voltak. (Kivéve egy pár komolyabb 3D-s tervezőprogramot, de azokhoz általában vannak professzionális felhasználásra szánt hardverek).

Ami pedig az asszonyt illeti, tisztában van a mániámmal, és elfogadja. Eljutunk néha kirándulni a gép törlesztése mellett is, azért nem kukázásból élünk. Mellesleg neki az autó kb. ugyanannyiban van, mint nekem a gép, kizárólag annyi a különbség, hogy az általános nézet szerint az autó úgymond "többet ér, mert használod, elmész vele ide-oda, stb.". Pedig ugyanúgy zabálja az is a pénzt (Biztosítás, súlyadó, benzin, stb.). Úgyhogy ezen a téren kár is lenne vitatkozni. :)

Ui.: Én sem akarok most etnikai vitába bonyolódni, csak kiszaladt a számon. Peace. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.