Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Keiichi


Keiichi
csendes tag

Jokisteszt.

Öregszkér nemvénszekér :D p3darule! :C :R

Anyám mondja: sokat ülök gép előtt. Orvos mondja: fűggő vagyok..... énszerintem meg csak kocka...

(#2) cousin333


cousin333
addikt

"Avagy, menyire"
"Williamette" ??

Amúgy szerintem az ötlet kiváló, és a teszt sem rossz. Viszont kicsit keveslem a teszteket, azok is szinte kizárólag szintetikusak. Egy kis Super-PI, WinRAR, 7-Zip, képkonvertálgatás, DivX lejátszás... szóval olyan dolgok, amik mindegyik gépen elfutnak, és remélhetőleg sok tanulsággal szolgálhatnának a régi rendszerek teljesítményét illetően.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#3) Lars


Lars
őstag

Ha csak file serverként szeretnéd használni a gépet, esetleg kis levelező servernek, vagy ilyesmi, arra szerintem a p3 a legjobb választás még látatlanban is. Megcsinálhatóak szinte hangtalanra, és a teljesítményük meg jelen esetben nem annyira fontos.

(#4) marcias válasza cousin333 (#2) üzenetére


marcias
őstag

Hibák javítva.

Valóban kicsit egysíkúak a szintetikus tesztek, lehetséges, hogy kibővítem pár teszttel. Azonban, mint az írtam is, itt nem a hajszálnyira precíz eredmény érdekelt, inkább a hozzávetőleges arányok. Ha azt tapasztalom, hogy más tesztekben egészen más eredmény születik, akkor biztosan hozzá fogom csapni azt is!

Lars: Igen, gyakorlatilag fájl szerver lenne. A legmegterhelőbb feladata a hálózati vezérlő irányítása. Végül tehát én is arra jutottam, hogy inkább akkor legyen takarékos, és halk...

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#5) Lars válasza marcias (#4) üzenetére


Lars
őstag

Hát igen, ráadásul picit kevesebb mint a felét fogyasztja a p4-nek :)

(#6) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Igen, ilyen célra tényleg a P3 a legjobb megoldás, amit én is a fogyasztásra alapozva mondok. Persze, ha pl. alulórajeleznéd az X2-t, meg természetesen a feszültséget is ehhez igazítanád, akkor már nem biztos, hogy ez ilyen könnyedén kijelenthető lenne.

Nekem is van P3-am, de annak jobb a memóriaelérése a 133-as RAM-ok és vele szinkron FSB okán. Úgy már 1GB/s-nél magasabb az olvasás.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#7) shark300


shark300
tag

Képek sajnos nem jönnek be. Lehet, pillanatnyi elmezavar az uw részéről... :(

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#8) marcias válasza TomBoy1986 (#6) üzenetére


marcias
őstag

Valszeg egy alulfeszelt X2 jobb lenne, sőt, megvárhatnám a 45nm-es Athlon-okat is, és azokat alulfeszelném :) Gondolom érted mit akarok ezzel. A P3-ast másra úgysem használnám, így pont kapóra jött ez a lehetőség. A gyorsabb memóriák érdekében sokat nem lehetek? :F Egyébként, ha már mindenképpen fejleszteni fogom ezt a rendszert, akkor az a vezetékes gigabit kiépítése lesz a távoli (?) jövőben.

shark: Ha a linkekre gondolsz, azok nekem sem jelennek meg nagyban. Ha sokáig csinálja, áttolom képfeltöltőre (a régebbi írásoknál nem volt ilyen gond)

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#9) cudar07


cudar07
senior tag

szia
jó írás :C

érdekelne egy LE1100as AMD fogysztása is!
én most azon goldolgodok otthoni szervernek!

ezért várom a következő cikkedet!! :R

(#10) cgod


cgod
tag

Ami esetleg home server szempontjából még érdekes lett volna, az a winch olvasás/írás közbeni procihasználat.

Nekem amúgy nagygép mellet kisgépnek egy egy gigahertzes tuja megy 1.33-on, 512 SD-vel, meg egy 7.5 gigás IDE és egy 500-as Sata winch-csel. Az volt a nagy gondja, hogy SATA vezérlőről nem akart bútolni, ezért kénytelen voltam a flexet is beletenni. Ezen megy torrent, meg kolis DC hub, prociterhelés voltaképpen nem sok van, a ram pedig pont elég XP-hez. Gondolkoztam ubuntu-n, de aztán úgy döntöttem, hogy inkább maradok a jólbeváltnál. Tápból kétventis enermax 350-es van benne, szóval még pár winyót is elvisel. Hangja se sok van, csak az a fránya régi winyó nem kéne bele. Szerintem most megy nagyjából száz napja, szóval stabilitása példás, amúgy meg VNC-n keresztül távvezérlődik.

Ha valami kell gyorsan, telefon a barátod | Eladó használt montik, érdeklődni a szokott felületeken.

(#11) marcias válasza cgod (#10) üzenetére


marcias
őstag

Nah, zsír. :) Remélem én is hasonlóan pozitív tapasztalatokkal fogok végezni. Egyelőre legalábbis jól alakulnak a dolgok. Egy 4portos SATA RAID vezérlőt veszek a gépbe, mert alapból nem tud SATA vinyót kezelni, de marad benn egy 20-as IDE is, rendszernek. A vinyók miatt meg nem fog felforrni a cucc, mert az alaplap energiatakarékos módban van és 2 perc idle után lekapcsolja a vinyókat. ;)

Steam: marcias88

(#12) cbr688


cbr688
senior tag

erre jön az amd remek fusion cloud ötlete,én is néha kezdem sajnálni a pénzt az igazából felesleges fejlesztésekre...

(#13) leviske


leviske
veterán

Abba az egy szépséghibába belekötnék, hogy az Everest képek elférnének egymás mellett szerintem. :) Így máris esztétikusabb volna...

(#14) marcias válasza cbr688 (#12) üzenetére


marcias
őstag

Ezt nem igazán értem. :F

Steam: marcias88

(#15) leviske válasza marcias (#14) üzenetére


leviske
veterán

Erre céloz a kolléga... Csak azt nem veszi figyelembe, hogy innen már csak egy lépés a Microsoft csodás ötlete. Ami viszont azt hozná magával, hogy azért fizet, hogy használja a cloud rendszert. Tehát ott van ahonnan indul, folyamatosan költhet a gépére, csak most már nem lesz "kézzel fogható" foganatja. :(((

MOD: Nem szabad elfeledni, hogy semmit nem adnak ingyen. Az AMD ezt nem jópofizásból találta ki, hanem mert így az Intelt egy csapásra üthetné ki a nyeregből a MS-al karöltve. És valószínűleg a játék/szofver fejlesztők is a MS/AMD páros mellett fognak állni, mert így a szoftverkalózkodás az ezredére csökkenhet, vagy akár meg is szűnhet.

És nem mellesleg a fejlesztőknek sem kellene a továbbiakban olyan fiaskóktól tartani, mint a Crysis, vagy a GTA4, miután csak és kizárólag egy rendszerre kéne fejleszteniük.

Bízom a Sony/Intel/Linux trióban, hogy még időban észbekapnak és ezt az ötletet -hogy stílszerű legyek- köddéfoszlatják.

[ Szerkesztve ]

(#16) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Jó kis teszt, sikerült a szellem/négyzetmétert összehasonlítani a sacc/miatyánkkal, így ki is jött, hogy a p3 milyen gyenge proci a teszt szerint. Valójában az egyik legjobb proci, a p4-et meg a p4 rendszerű celeront messze leveri a porba. Mármint akkor, ha a teszt objektív.

Szerk: ha egy pci busz van az alaplapon, akkor nem lesz belőle rendes fájlszerver, a gigabit meg felesleges.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) marcias válasza bambano (#16) üzenetére


marcias
őstag

Mi az hogy nem objektív? Szerinted hol van beleszólásom az eredménybe? Nézd, biztosan sokkal jobban értesz hozzá mint én, de akkor is ezek számok jöttek ki. Talán több pontot kellett volna kapnia egy 933-as P3-asnak, mint egy 2400-as Celeronnak? Vagy hol csúszik a számítás? Vagy esetleg maga az Everest nem alkalmas sebességmérésre? Elég sok helyen használják. Mellesleg, ha a legutolsó táblázatot is megnézted, ott direkt feltüntettem, hogy órajeléhez képest valamivel jobb, mint a P4-esek.
Ha meg nem offenzív módban nyomnád, akkor esetleg mondd meg, hogy mivel mérjem, ami neked is megfelel.
A második bekezdésedet viszont kifejthetnéd kicsit bővebben.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#18) Isee


Isee
senior tag

jó írás, nekem tetszett!

Grat!
:R

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#19) Reggie0


Reggie0
félisten

marcias: konkretan a Home Servert milyen celra hasznalnad? ugy ertem, milyen szolgaltatasokat futtatnal rajta konkretan?

(#20) nukewar


nukewar
tag

Nálam egy darab kép nem jött be. Azt látom, hogy az uw-re töltötted fel. Nincs a Logoutnak saját képfeltöltője? Mert azt egészségesebb lenne használni.

(#21) Jofi81


Jofi81
őstag

Érdekes írás. Egy ugyanilyen F-S PIII-ast fogok én is beállítani második gépnek a hétvégén. Netezni, filmet nézni tökéketes.

(#22) Reggie0


Reggie0
félisten

Ja, amugy szolnek, hogy a fogyasztasi adatok teljesen hibasak. Probald meg meressel inkabb...

(#23) kidpepi


kidpepi
tag

Nekem az órajel/teljesítmény grafikon nem világos. Az nem teljesítmény/órajel?

(#24) marcias válasza Reggie0 (#22) üzenetére


marcias
őstag

Hát csak a processzor fogyasztását nem tudom, hogyan lehetne mérni. Sajnos erre szolgáló műszerem nincsen. Jobb híján az Everest által megadott értékeket tüntettem fel.

Steam: marcias88

(#25) marcias válasza kidpepi (#23) üzenetére


marcias
őstag

A tesztek során kijött végeredményt osztottam el a processzorok órajelével. Ott az arány a lényeg tulajdonképpen.

nukewar: van saját képfeltöltője, de én azt csak hozzászólások írásánál látom. Ha cikket írsz, nem jelenik meg. :((

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#26) kidpepi válasza marcias (#25) üzenetére


kidpepi
tag

ha az órajellel osztasz, akkor az van a nevezőben, tehát azért mondom, hogy teljesítmény/órajel lesz az :)

(#27) marcias válasza kidpepi (#26) üzenetére


marcias
őstag

Jó, nyertél. :P

Steam: marcias88

(#28) Raymond válasza Reggie0 (#22) üzenetére


Raymond
félisten

Gondolom azok az egesz rendszer adatai es az en egyik regi Dimension 4300 (P4 1.5Ghz) fogyasztasi eredmenyei alapjan azt mondom nincs azokkal a szamokkal semmi gond...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29) bambano válasza marcias (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Például tehetnél ugyanannyi ramot az alaplapokban, hogy ne az legyen, az egyiknél szétswappelni az agyát.

Én mértem p3-ast meg p4-est tisztán matek tesztekkel, volt, hogy 27x gyorsabb volt, mint a p4. Amellett meg az órajelek sem azonosak, így nehéz döntést hozni.

A pci busszal az a baj, hogy általában a régi alaplapokon egy darab van belőle, így ha média szervert vagy ftp/fájl szervert akarsz csinálni belőle, akkor egyszer átrohan az adat a pci buszon a memória felé, másodszor meg átrohan a pci buszon a memóriából a hálózat felé. Ettől sajnos csiga lesz.

Én is csináltam ilyen teszteket, az derült ki, hogy az opteront leszámítva minden másnál hatékonyabb processzor a p3-as. Akkor még nem volt c2d kéznél.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) marcias válasza bambano (#29) üzenetére


marcias
őstag

Sejtettem, hogy ilyesmire gondolsz. Azonban, a cím Generációk harca. Ami nem a procik összehasonlítását jelenti elsősorban, hanem - ahogyan írtam is - a fő komponenseket együttvéve. És a P3-as idejében bizony 256 MB ram teljesen általános volt.

Steam: marcias88

(#31) marcias válasza bambano (#29) üzenetére


marcias
őstag

Lehet, hogy általában 1 van belőle, de nem ezen ;] :P :

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#32) norbi1992


norbi1992
tag

pont olyan celeronom van (2,4 Ghz , 128kb)

(#33) azbest válasza marcias (#31) üzenetére


azbest
félisten

ha jól értelmezem, akkor a 0-adik buszon ül mindenki, kivéve az integrált hálózatot, mert az saját kapcsolatot kapott :)

A gigabites kapcsolatnak két gondja is lehet:
- a pci busz-t eléggé leterhelné, a winyó is azt terheli (elvileg sem mehetne 60MB fölé a sebesség, de gyakorlatilag inkább ennek töredéke esélyes szerintem)
- a proci nem biztos, hogy elboldogul olyan méretű adatforgalommal, bár ez az operndszeren is múlhat. Az 1100on futó celeronom 7MB/sec sebességgel volt képes letölteni és ~ 5 MB/sec sebességgel feltölteni (100% cpu használat)... ugyanebben a környezetben az x2-m 11MB/s le és 11MB/sec feltöltési sebességet is bírt 100 megabiten. (100%bak képes a sávszélt kihasználni) Persze ez nem biztos, hogy minden gépen így van, egy jobb hálókártyán megfelelő driverrel lehet nincs ekkora különség.

(#34) marcias válasza azbest (#33) üzenetére


marcias
őstag

Jahm, időközben rájöttem, hogy a gigabit megvalósíthatatlan evvel a P3-assal. Gyak. lassabb lenne, mint a beépített, önálló buszos 100mbites. Most már tényleg kezd érdekelni, hogy mennyivel tudok másolgatni. Az a 11-12MB/s az elméleti maximum, többet nem lehet elérni 100mbitessel, szóval az jó eredmény. Egy olyan 9-10mbitben azért bízom. A celeronod nem tündökölt, úgy látom. :P

Steam: marcias88

(#35) bambano válasza azbest (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nekem linux rendes vason 3 darab gigás ethernettel tolt már ki magából összesen 2.5Gbit/sec-et. Nem hiszem, hogy az oprendszer szűk keresztmetszet lenne.

Legutóbb teszteltem egy 500MHzes amd geode lx800-as procival meg két via 100 megás ethernettel szerelt gépet, képes volt kb. 90 Mbit/sec-et bridge-lni és routolni. A procival se sok baj lesz, szerintem.

Most teszteltem egyet, p3@700-as szerverről letölteni egy 256 megás fájlt 11.18 MB/s sebességgel lehetett, p3@1g-s szerverre. Ram volt bennük rendesen, tehát ebben a méretben a vinyók nem fociztak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.