Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) Cifu válasza Petykemano (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jól értem, hogy ez azt célozza, hogy a memóriavezérlő kikerül a processzorból (lett légyen az bármilyen), hanem valami absztrakt memóriavezérlő kerül bele és a tényleges média-specifikus memóriavezérlő átkerül a memóriához közel.

Nem, noha elviekben akár így is megoldható lenne. A cél az, hogy egy logikai kapcsolat legyen a CPU és külső memória/gyorsítókártya/hálózati eszközök között.

Ez a kép szerintem elég jól átlátható a lehetséges felépítés tekintetében:

(Légyszi, amikor leírtok ilyeneket 400ns késleltetés, meg 30GB/s sávszélesség, akkor írjatok hozzá valami referenciát, hogy ott ahová ezt a fejlesztést szánják, vagy potenciális felhasználási területek, jelenleg mi a standard, köszi. Mert így most ezeket az adatokat tök nehéz laikusként hová viszonyítani és had ne kelljen már 3 perces cikkolvasás után 30 percet eltöltenem azzal, hogy képbe kerülök, hogy most amit itt olvastam, az jó, vagy nem jó..)

DDR4 data transfer rates (per csatorna - Cifu):
DDR4 2133:17 GB/s
DDR4 2400:19.2 GB/s
DDR4 2666:21.3 GB/s
DDR4 3200:25.6 GB/s

Ilyen 100ns körüli értékkel kell számolni a valós késleltetés terén.

Utóbbi esetén viszont az SSD inkább a viszonyítási alap, az inkább ilyen 2000-2500ns.

Vagyis sávszélességben egy ilyen modul másfél hagyományos memóriacsatorna körül jár, míg késleltetés terén nagyságrendileg a DDR4 és az SSD között mozog (4x lassabb hozzávetőleg, mint a memória, de négy-ötször gyorsabb, mint az SSD)...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.