H​ir​deté​s​

2018. január 16., kedd

Gyorskeresés

(#1) lezso6

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

De legalább nincs háború. :D

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#2) donmackó

donmackó
(őstag)

Üdv a Jelenben! ;] '86 sem épp tegnap volt.

Release the cable hounds!

(#3) Geller_1972 válasza donmackó (#2) üzenetére

....pedig nekem úgy tűnt.. :O . Az előbb még biztosan az volt... Az osztályfőnököm, a Béla, kémiából kihívott felelni. Nagyon laza voltam. Az első kérdést rögtön tudtam. Dagadt a mellkasom. Aztán arra ébredtem, hogy koppant a pohár a laminált parkettán. Elfogyott volna ez a finom ital? El. Aztán a parkettát nézve eszembe jutott, hogy 1986-ban még cementlap volt a konyhánkban és csak pár éve vezették be a vizet, tán '80-ban. Akkor valamikor aszfaltozták le az utat. Egész addig földesút volt. Még emlékszem arra is, ahogy ugyanabban az utcában, a sarokról költözünk fel a másik házba '75-ben. Egy talicskán ülök, amit a papa tol a földesúton, rajta velem és az egyetlen bazi nagy szekrényünkkel... :U

Rebuilding..

(#4) Hieronymus válasza Geller_1972 (#3) üzenetére

Hieronymus
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Középiskolás koromban elvittek bennünket, valami magyar filmre.
Az egészből arra emlékszem, hogy szórakozóhelyen 1 forint 70 fillér volt egy feles. Az egész mozi ezen röhögött.
A mai tizenévesek már fillért sem láttak. Az euró bevezetése rémálom lesz. Nem csak euró, cent is forgalomba kerül.

___ K​é​r​jük,​ ​á​llítsd​ át ​... ví​ru​sker​e​sőd,​ h​ogy n​e​ sz​ű​r​j​ön nál​unk! ___

(#5) erer1000 válasza Hieronymus (#4) üzenetére

erer1000
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

dehogy lesz rémálom, ha arra gondolsz hogy nehéz átszokni/szokatlan hogy négy-öt van csak a boltba árnak írva, nem 1200-1500, és nem fognak tudni úgy bánni a pénzel mint azelőtt.

nyugi. most se tudnak rengetegen bánni vele.
aki meg tud, az meg át tud állni hamar.

____________________ n=0 to ∞ ∑ ℕ = -(1/12) _________________________ Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#6) Fred23 válasza Hieronymus (#4) üzenetére

Fred23
(PH! addikt)

Euró még oké, csak rubel ne jöjjön! :D

(#7) Agyturbina

Agyturbina
(kvázi-tag)
LOGOUT blog (1)

Ahogy elolvastam tudtam mirol beszelsz...bar joval fiatalabb vagyok (1984).

Hidd el nekem is az a legnagyobb orom amikor bevagodunk az autoba, eliszkolunk a sivatag fele, es megszabadulunk mindentol. Multkor pont az oceanpartra mentunk le, rajtunk kivul senki, a szel lefujta a fejunket, de talaltunk egy szep homokdunet, letelepedtunk, es elveztuk a feher zajt amit a viz hozott magaval, es kozben suvitett a szel... Barmennyi a penz, ezt nem lehet megvenni....Es ugye az elmult idoszakban csak a penz mennyisege ami nott, es a hozzatartozo kiszolgaloegyseg, ez bolnyolitja a halalba az eletet, a nagy budos semmiert, vagyis csak azert hogy meg tobb embernek munkaja legyen ami tobb penzt termel...nem ismeros a korbenforgo erveles....
De a hetkoznapi embereknek, ez csak a nyugok mennyisegenek novekedeset okozza sajnos, amire azt mondjak pont az eletet egyszerusiti le... :(

Ertem En hogy villanymotor!!! De mi hajtja???? A Paradoxonban az a Szep, hogy paradoxon modon nem szep.

(#8) donmackó válasza Geller_1972 (#3) üzenetére

donmackó
(őstag)

Ott laksz ahol felnőttél? Mindig is irigyeltem az olyant, hogy ismersz a környékeden mindenkit.

Release the cable hounds!

(#9) wesder

wesder
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ma màr egy ezresből nem jön ki két szatyor kaja, mert minden be van kameràzva :(

Bring us the girl and wipe away the debt.

(#10) Geller_1972 válasza donmackó (#8) üzenetére

Ez minél öregebb vagy, annál jobban érvényét veszti. Egy kis faluban 40 év alatt sok esetben a lakosság háromnegyede lecserélődik. A velem nagyjából egykorúak szülei közül már nem sokan élnek. Ők azok, akiket láttam fiatal felnőttként megöregedni és meghalni. Az ő szüleik már rég meghaltak, elvétve van, aki 95 évesen még életben van. Ők voltak a másik nagy létszámban általam ismert emberek. A velem egykorúak közül szinte mindenki elment a faluból. Osztálytársaim közül ketten laknak a faluban. A velem körülbelül egykorúak gyermekeit nem ismerem, vagy nagyon keveset, lévén én is sokat voltam távol. A mi utcánkban nagyjából 15 ház van. Ebből most 4-ben laknak. Nagy része az összeomlás határán vagy innen, vagy túl. A négyből háromban idősek laknak csak. A kör bezárult. Sokszor előfordul olyan, hogy bemegyek egy rendezvényre - falunap, vagy hasonló - és a helyiségben lévő ~35 emberből senkit nem ismerek. Pedig több száz évre visszamenőleg ismerem a családfám, mondhatom, hogy tősgyökeres vagyok. Semmit sem jelent... Nem ismerem a boltost, a postást, a buszsofőrt sem. Mintha én lennék itt az idegen. de az emlékeket senki nem veheti el tőlem. És egyre jobban csak ez számít..

Rebuilding..

(#11) Ed3r_X_

Ed3r_X_
(PH! nagyúr)

Nem akarok nagyon belevau, de a fele probléma kiszűrhető lett volna kb, ha nem felejtesz dolgokat a kocsiba, nem állítasz be jelszót a telefonon, nem csinálsz két e-mail címet, előbb meghosszabbítod a parkolásod, stb.

Rend a lelke mindennek :))

wesder:

Jó az aláírásod ;)

[ Szerkesztve ]

"The best things in life aren't things"

(#12) Geller_1972 válasza Ed3r_X_ (#11) üzenetére

És mi van, ha ez csak egy írás, és semmi köze a valósághoz? Mindössze egy gondolatébresztő bejegyzés akart lenne, és az égvilágon semmit nem akart megmagyarázni.. (?). Nem kell mindenbe belevau. ;). :R Vannak dolgok, amiket nem kell mindig kényszeresen megmagyarázni. Egyszerűen egy ilyen világban élünk. Vannak dolgok, amik teljesen máshogy történtek volna meg ugyanitt, csak 3 perccel később. mindennek oka van. annak is, ha valakinek több mail címe van, vagy hogy miért nem vesz sokkal előbb, sokkal továbbra parkolójegyet. Azért képzeld magad egy idős ember helyébe, akinek még az is gondot okoz, hogy különbséget tegyen user id és password közt. Lehet, hogy a legközelebbi szösszenetnek ez lesz a témája. A közlési kényszer. :D.
Egy időben nem engedtem a kommentet a bejegyzéseimben. Nem véletlenül. ;). Mert a témának nem feltétlenül tesz jót, ha rengeteg ember mindent meg akarna magyarázni. :). Ahogy egy komolyzenei művet sem azért hallgatok meg, hogy utána elemezgessem.

[ Szerkesztve ]

Rebuilding..

(#13) Ed3r_X_ válasza Geller_1972 (#12) üzenetére

Ed3r_X_
(PH! nagyúr)

Ez is egy vélemény, én csak arra akartam célozni, hogy lehet átgondoltabban is :R

A közlési kényszer már rég nem érint, heti szinten jó ha írok 4 hozzászólást. :)

"The best things in life aren't things"

(#14) wesder válasza Ed3r_X_ (#11) üzenetére

wesder
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Tudom, màr egyszer megvitattuk, de köszönöm. :D

Bring us the girl and wipe away the debt.

(#15) Realradical

Realradical
(őstag)

Akkor már értem mi a bajom. Vén vagyok én is, ezért érzem úgy, hogy csak bonyolódnak a dolgok haladás néven.
Kösz az időutazást! :)

szerk: én már azt a 3210-est se akartam...

[ Szerkesztve ]

The creatures outside looked from pig to man, and from man to pig, and from pig to man again; but already it was impossible to say which was which

(#16) Geller_1972 válasza Realradical (#15) üzenetére

5110-6110..2-3 hetente tölteni..unalmas volt, nah..Igaz, ez már a 2000-es évek volt, amikor MÁR öregnek éreztem magam 28 évesen.. :D.

Rebuilding..

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.