Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Szia nagyon jó teszt, én is valamikor tervezek új gépet venni... :) és hát memóri szerintem egy nagyon fontos tényező és nem szabad a legoccsóbat mindig venni :) GRAT a teszthez..

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#2) Solten válasza VW_Beetle (#1) üzenetére


Solten
addikt

Hello, köszi szépen, így van, ha nem kenyered a tuning, választhatsz a minőségi ramok "value" termékeiből, max. magasabb az időzítésük.. :)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#3) JoeYi


JoeYi
őstag

grat a leíráshoz

Én is úgygondolom, hogy ma még sokkal jobb döntés 4 giga ddr2-t venni, mint ugyanannyiért 1 giga ddr3-t

(#4) R.P.


R.P.
aktív tag

Szépkisteszt... Nekem is ilyen figyel a gépemben, nagyon jó :)

(#5) g@bo


g@bo
nagyúr

:R

12 ropit bőven megér. kb, annyi most.

milyen csippel lehet szerelve? ua mint a dragon ?

(#6) LJ.


LJ.
tag

helló!
nekem is ilyen ramjaim vannak, egy e6750es proci társaságában.
normális az, hogy everestben mem.olvasás 8273, írás 6086!, másolás: 6118! és a késleltetés pedig 61ns???ezek normális értékek? mert a teszthez képest nem azok. pedig nekem is 4-4-4-12es késleltetésen és 400mhz-n mennek.

az írás amúgy jó!

[ Szerkesztve ]

(#7) Geffry válasza g@bo (#5) üzenetére


Geffry
aktív tag

Jó írás! Nekem is ilyen van és valóban kb 11-12k-ért már 2giga az ember zsebében, csak ugye az ár itt nem tükrözi az értéket :R

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#8) R.P. válasza LJ. (#6) üzenetére


R.P.
aktív tag

Igen, normális, mert az a proci, mint többi Intel társa nem tartalmaz memóriavezérlőt, ezért kicsit rosszabb értékeket ér el, mint az AMD procik. Cserébe viszont kb. 15%-kal gyorsabb azonos órajelen, jobban tuningolható, és kevesebbet fogyaszt (persze csak ha nem beszélünk cnq-ról).
Az én eredményeim, 754Mhz-en, 4-4-4-8-ban:
olvasás: 8807, írás: 8574, másolás: 8594, késleltetés: 46.8ns

Ja, és mégvalami: az Everestes értékek nem tükrözik a valóságot, szóval egyikünk procija sem olvas 8000mb-ot másodpercenként, viszont összehasonlításnak megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#9) Solten


Solten
addikt

Üdv! ezek az értékek a processzor órajelétől is függnek, valamint megint mást fogsz mérni intel rendszerrel az amd-hez képest. Plusz az AMD X2 a processzorba épített memóriavezérlővel rendelkezik, bár nem tudom ez mennyire előny vagy hátrány :)

Saor Alba

(#10) Solten válasza R.P. (#8) üzenetére


Solten
addikt

Nah, megelőztél :DDD

Saor Alba

(#11) Neptunfű válasza LJ. (#6) üzenetére


Neptunfű
tag

mod: Ua.

[ Szerkesztve ]

as long as you don't choose everything remains possible

(#12) Solten válasza Geffry (#7) üzenetére


Solten
addikt

Saor Alba

(#13) LJ. válasza R.P. (#8) üzenetére


LJ.
tag

köszi a válaszokat, még annyit hogy a proci alap órajelen megy (2666mhz) és így mérte ezeket az értékeket az everest.

(#14) R.P. válasza LJ. (#13) üzenetére


R.P.
aktív tag

Teljesen oké. Nekem a proci alapon sajnos nem 800 hanem 754Mhz-en kezeli a RAM-om, de ez Intel prociknál nem áll fenn, hiszen ott a RAM órajele nem csak az FSB függvénye, hanem attól függetlenül is állítható.

(#15) Neptunfű


Neptunfű
tag

Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy hogyan lehetne tuningolni a tesztben szereplő ramot egy asus M2A-VM HDMI lapban? Egy BE-2400as proci van benne. Sajnos nekem is 5-5-5-18 ként kezeli a gép a ramokat. Egyedül a proci szorzóját tudom visszábbvenni 11,5-ről valamint az FSB-t állítgatni 200mHz-ről. és a proci feszt tudom adagolni manuálisan.
A ramoknak 2,1 voltot adok (a papíron azt ajánlották).

A tuninghoz nem értek nagyon, de gondolom ez a lap nagyon lekorlátoz... vagy nem? Előre is bocs ha hülyeségeket írtam vagy kérdezek.

Előre is thx :R

as long as you don't choose everything remains possible

(#16) R.P. válasza Neptunfű (#15) üzenetére


R.P.
aktív tag

Keress olyasmit hogy vagy Manual DRAM Controll, és azon belül tudsz időzítéseket állítgatni, vagy keress olyat hogy Advanced Chipset Features, és akkor ott tudsz.

Ezen kívül feltétlen nézd meg Everestben hogy a procid most épp hány Mhz-en hajtja a RAMokat (ugye a proci órajelén múlik ez, és típusonként változó), mert ha nem 800-on mennek, akkor ne hagyd 2.1v-on, mert egyrészt felesleges, másrészt nem tesz túl jót a RAMnak. Ha nyomsz egy mem olvasás mérést, akkor az uccsó oszlopban írja ki hogy hogy megy pontosan.
Ha a RAMod csak 750Mhz környékén megy (mint nekem), akkor bőven elég neki 1,95v mint ahogy én is használom, sőt ilyen feszültséggel elmegy 4-4-4-8-as időzítéssel is.

Azt ajánlom hogy próbálgasd magadnak a dolgokat, és tapasztald ki. Ha pedig nem indul a gép akkor keresd ki a kézikönyvben hogy hol van az alaplapon a CMOS Clear jumper :) Mindig jól jöhet.

(#17) Neptunfű válasza R.P. (#16) üzenetére


Neptunfű
tag

Naszóval 767mHz-n megy az everest szerint. Akkor visszveszem a feszt.
Sajnos biosban DRAM beállításnál csak annyi van hogy feszt adni [auto/manual] meg ha manualra állítom akkor pár feszlépcső és ennyi sajnos. Ja igen megy hogy hány mHz-n fusson.... az előbb kipróáltam 1066-ot de a gép meg sem mukkant :) se kép se hang... aztán jött a bios reset ;)

Mondom csak a proc feszt, szorzót (visszavenni) és FSB-t tudok manuálisan változtatni.
Amit viszont kipróbáltam pedig az az FSB emelése volt ezután a proc kb 2600mHz körül ment és everest memtesztjei gyorsabbak lettek.
(hogyis van ez?)

MOD: azt hol látom hogy a mem mennyi feszt kap akkor ha biosban auto-ra állítom?

[ Szerkesztve ]

as long as you don't choose everything remains possible

(#18) BobChemistry


BobChemistry
őstag

hehe, nekem is ilyen ramom van, 2*1 GB
nálam 2.0 V-on mentek 833-on 4-4-4-12 időzítéssel
a végük (2.2 V mellett) 960 körül van
2.3 V-al lehet meglenne az 1.0 GHz

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#19) R.P. válasza Neptunfű (#17) üzenetére


R.P.
aktív tag

Állítsd 800Mhz-re a RAM-ot, és utána emeld meg az FSB-t annyira, hogy 200Mhz-el legyen több az órajele a procinak, ekkora 800-on mennek a RAMok, és ha ezzel megvan, akkor rakd a RAM feszt 1,95 körülre, szerintem úgy elég lesz kb. ha az időzítések 5-5-5-15-ön maradnak, mivel ugye azt nem lehet állítani (ezekszerint, de keresgélj, hátha).
Ha azt kijátszottad hogy mi az a minimum fesz, amivel jól megy a gép, úgy hogy a RAMok 800-on vannak, akkor szerintem hagyd úgy, és az a legoptimálisabb. :)

Ha emeled a proci sebességet akkor ugye vele egyenesen arányosan növekszik a RAM sebessége. Szóval neked +200Mhz kell a procin ahhoz hogy kb. +50-et kapj a RAMon. Majd nézd meg Everestben hogy jól számoltam-e :B

Ha Autora rakod BIOS-ban a mem feszt, akkor valszeg 1,8v-ot fog kapni, de ezt csak Everestben tudod meg biztosan.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#20) R.P. válasza BobChemistry (#18) üzenetére


R.P.
aktív tag

Akkor ezekszerint a gyári javaslatnak jóval alá lehet menni... 833 2,0v-on 2,1v helyett elég jelentős.

(#21) R.P. válasza Neptunfű (#17) üzenetére


R.P.
aktív tag

Mégvalami: http://myfreefilehosting.com/f/b8d5796327_0.01MB
ezzel tudod kiszámolni hogy milyen proci sebességnél milyen lesz a RAM sebessége.
Fsb [MHz] mem clk [MHz]
200 . . . . . 800

az FSB-t annyinak írd amennyi a tiéd (gondolom 200) a mem clk mehet 800-ra.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#22) Vandit. válasza g@bo (#5) üzenetére


Vandit.
addikt

Igen ugyanaz.
Elpida-s.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#23) Neptunfű válasza R.P. (#21) üzenetére


Neptunfű
tag

Köszi a tippet!
Sajnos nemtom mi lehet ezzel a géppel :F ... (azért vettem ezt a procit mert állítólag jó lehet húzni ;) ja és persze alapfeszen ) Erre a +200mHz-t (FSB-t 217re állítottam) nem bírja és meghalt a save and exit-nél. (folyamatos gyors sipolás)
Nem értem... cpu-z szerint 1.264 V ot kap. elvileg még többet is kap mint amit gyárilag kellene.
Majd holnap kipróbálom egyesével emelni az FSB-t aztán meg ha meghal akkor adok neki kis feszt is, aztán valami tesztet keresek a procinak (orthos vagy mit)

as long as you don't choose everything remains possible

(#24) Hebry


Hebry
senior tag

Hajrá neptunfű, így tanulja meg az ember.
Jó kis ramok ezek... Megérik az árukat.

(#25) R.P. válasza Neptunfű (#23) üzenetére


R.P.
aktív tag

Orthos-t szedd is le, nekem 6 mp alatt megáll hibával ha valami nem kóser. És sok sikert!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#26) BobChemistry válasza R.P. (#20) üzenetére


BobChemistry
őstag

igen, én is meglepődtem rajta
az 1 GHz-es kísérlet még várat magára, de rajta van a listán :DDD

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#27) Solten válasza BobChemistry (#18) üzenetére


Solten
addikt

Hogyne, bootol és működőképes nálam is 1.95V-on 800 MHz 4-4-4-12-vel Csak ne csodálkozz, ha fél óra múlva fagyi... :DDD

Saor Alba

(#28) Solten válasza BobChemistry (#26) üzenetére


Solten
addikt

+ igazából a cikk lényege nem a legszélsőségesebb határok bemutatásáról szólt. Pl. 3-4-4-12-n 700-on is vígan szaladt... Szvsz 1000 Mhz, 5-5-5-15-el öszzejöhet.

Saor Alba

(#29) BobChemistry válasza Solten (#27) üzenetére


BobChemistry
őstag

nálam jó pár napig ment az említett paraméterek mellett, minden gond nélkül :DDD

és tudom, nem a tuning határairól szólt a cikk, mindössze a tapasztalatomat írtam le

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#30) Solten válasza g@bo (#5) üzenetére


Solten
addikt

Igen (Elpida), de vannak Aeneon chipes változatok.

Saor Alba

(#31) Solten válasza BobChemistry (#29) üzenetére


Solten
addikt

Klassz, ez is bizonyítja mennyire jó cucc :)

Saor Alba

(#32) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Jó a cikk. Jó látni, hogy ilyen új tagok is megjelennek a Prohardveren.
Gratula!

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#33) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nekem is volt ilyen ramom, de mivel nem tudtam 2.1 voltnál többet adni nekik, ezért nálam 860-870 MHz környékén megállt a tudomány, ráadásul ezt is csak 5-5-5-15-nél tudta...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34) Solten válasza Jim Tonic (#32) üzenetére


Solten
addikt

Thx :R

Saor Alba

(#35) DewiL válasza Solten (#28) üzenetére


DewiL
senior tag

nálam 2x1Gb 2,25V-on 5-5-5-15-ös időzítés mellett megy 1000Mhz-t már elég régóta minden gond nélkül kopp-kopp

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#36) intelfan


intelfan
aktív tag

sziasztok

nekem is geil ramjaim vannak, nemrég vettem őket, BlackDragon CAS4 es 800mhz es modulok (2gb), nagyon jól hozzák az elvárt minőséget és sebességet, teljesen megvagyok elégedve a geil termékével, gondolom nem sokban tér el az Ultra teljesítményétől, de még nem volt módomban tunningolni.
Ha valaki esetleg hasonló rammal már kísérletezgetett küldhetne némi infót a beállításokról ami nála a felső határ volt...

jó cikk
:R

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#37) dragonfx


dragonfx
veterán

de jó ez a teszt mert a jövőben ilyen ramot akarok, így tom tudja a 900at.köszke. ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#38) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Jó teszt, jó RAMok :R ~14k-ért a legjobb választás 2*1Gb, főleg, hogy én még 25 ropiért vettem anno.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#39) g@bo válasza Vandit. (#22) üzenetére


g@bo
nagyúr

jahm. közepes csipp. nagy szórás, van ami megy 1000, van ami 850.

(#40) Hakudoshi


Hakudoshi
tag

Nagyon jók a cikkeid, csak így tovább! :R

-peace-

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#41) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Összehasonlítás képpen leírom az én eredményeimet:
MSI 865PE Neo2-Platinum, 2.8GHz Northwood magos processzor HyperThreading támogatással és 512Kb L2 cache-el, 2x512MB A-DATA Vitesta DDR500, 2.5-4-4-8 (tehát DDR1!!!)

Memória olvasás: 5270
Memória Írás: 4306
Másolás: 4388
Késleltetés: 88.6 ns
(Performance mode OFF (PAT) )
Véleményem szerint egy derekasabb Prescottos 3.4-es procival jeléentősen jobbak lennének ezek az eredmények. Vagy majd meghúzom ezt a procit 3.4-re és mondom az eredményeket ismét.
Azért ahhoz képest, hogy senkise veszi számba már szegény DDR1-et elég derekasan helytáll nemgondoljátok?

(#42) _Orbi_ válasza _Orbi_ (#41) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Procc 3.4-en, memória viszont visszaesett 486 MHz-re. Nagy érvégés, de nemlehet máshogyan visszaosztani)
Ha valaki meg tudo támogatni egy 3.4-es Prescottos procival az kérem írjon :D

olvasás: 5843
írás: 5099
másolás: 4585
késleltetés: 90.2
Lehetne akár: DDR1 is not dead. :DDD

(#43) Solten válasza Hakudoshi (#40) üzenetére


Solten
addikt

köszi :R

Saor Alba

(#44) Solten válasza _Orbi_ (#41) üzenetére


Solten
addikt

Nem is rossz... :)

Saor Alba

(#45) Levin01


Levin01
őstag

Nekem is ugyan ez a ramom van :Geil Ultra DDR2 800, viszont én élből 4-4-4-12 T1-re állítottam 2.1v-n és gond nélkül működik. Nem is tudtam, hogy T2-re kellett volna állítani :U

(#46) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

:C

nekem is ilyen ramok vannak nálam

amúgy megnéztem volna 1 vs Black Dragon

asszem ha Crucial Tracer Led lett volna DDR2 1066 lemosott volna mindenkit itt :DDD

(#47) MaSzKa válasza _Orbi_ (#41) üzenetére


MaSzKa
senior tag

nálam a Geil Value kék DDR cas 3-3-3-ba ment 540mhz-t :C Abit NV8-ba

igaz 27eFt volt akkoriba

a legjob ram volt tuningba az olcsók között

(#48) Mr Sm!tH


Mr Sm!tH
tag

Hi!

Jó írás lett és szükség volt már egy ilyenre szvsz! :R

Nekem is ilyen ramjaim vannak de nem vagyok 100% ig elégedett velük...
2,13V, DS3as lapban 4-4-4-12n, 900MHz-et stabilan mennek. 5-5-5-15ön 930 a végük pedig mikor vettem őket az 1 GHz volt a cél de sajnos azt nem viszik. :W

Lehet én csinálok rosszul valamit? :F
Ha valakinek van ötlete mi lehet akkor dobjon egy PÜ-t! THX!
Ezek mellett nem volt rossz vétel szerintem sem, de aki tényleg szeretné kihúzni a C2D-ból ami benne van az vegyen 1066os cl5-ös ramokat! :K ;)

(#49) bishopx2 válasza LJ. (#6) üzenetére


bishopx2
tag

Jó kis teszt nekem is ilyen van ;) és megvagyok elégedve maximálisan vele :K

[ Szerkesztve ]

van ilyen..

(#50) HERR Z válasza _Orbi_ (#41) üzenetére


HERR Z
veterán

ddr1 506mhz 2.5-3-3-5-1T A64 X2:
mem olv: 7850
mem írás: 7690
mem más: 6530
késleltetés:42.7s
egy dolgot azért lássunk:
ddr1: 2.85V
ddr2: 2.25V
ddr3: 1.8V
on hozza lényegében ugyanazt a teljesítményt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.