Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lacika112


Lacika112
aktív tag

3x8 tűs csati uhh fel kell építeni paks 4 et is ha ebből sok fogy.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#2) nexplo


nexplo
őstag

Ezek brutál szépek lettek. A Colorful most odatette magát :Y

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#3) #09256960


#09256960
törölt tag

Az az első nagyfeliratos jól néz ki a 3*8 pin az nagyon sok akkor mennyi lesz a 3090 4 pines?
A készlet meg az ár amire nagyon kíváncsi lettem volna.

(#4) Milka 78


Milka 78
nagyúr

A Neptune jöhetne karira a fa alá, de az Advanced és az NB is bejövős nagyon. :K

(#5) snecy20


snecy20
veterán

Ha kapni ezt sem lehet, akkor tök király, meg minden.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Nekem már a 2080-nál tetszett az Advanced verzió. Itt is az jön be.
Kíváncsi leszek a tesztekre,mert a 2080Ti-nél már nem volt annyira acélos az Advanced hűtése,mint a 2080,2080 Supernél.

06-3o/9759I39

(#7) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

LCD kijelző trónol (szóval a tartalma vertikális beépítés esetén is látható), amelyre nem pusztán hardverinformációkat írathatunk ki, de saját JPG vagy GIF gyűjteményünkből szintúgy szemezgethetünk..
ez most valami vicc?

(#8) b2fodist válasza Tibiajax (#7) üzenetére


b2fodist
tag

muszáj valamivel előrukkolni, a sima RGB már nem elég egyedi :)

(#9) b.


b.
félisten

a vízhűtéses nagyon jól néz ki

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) Amerigo57 válasza Találtgyerek (#6) üzenetére


Amerigo57
őstag

Nálam , az Advanced 2080 Super nagyon bevált.

Ha a Colorful iGame GeForce RTX 3080 Advanced 10G-V jó paraméterekkel
rendelkezik, már csak az ára kérdés.
Link:

(#11) Synthwave válasza Tibiajax (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mondjuk hardverinfóval nem akkora hülyeség ez, ha szem előtt, oldalával felénk néz a vas.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) Tibiajax válasza Synthwave (#11) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

a probléma azzal van, hogy ezt ki is fizettetik pluszban, holott meglennénk ugye bőven e fícsör nélkül is..
persze egyszerű a szokásos megoldás, nem ettől a gyártótól kell venni

(#13) dabadab válasza Tibiajax (#12) üzenetére


dabadab
titán

Gondolom kiszámolták, hogy ha rendelnek egy konténer valami kis gagyi LCD kijelzőt, akkor az az előállítási árat érdemben nem dobja meg, de ki lehet tűnni vele a többiek közül.

DRM is theft

(#14) Synthwave válasza Tibiajax (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vagy nem azt a modellt, ugye, mert van másik négy is.

De nyilván kifizettetik, ha már rajta van.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#15) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Egy 3090 MSI Lightning Z jöhetne. :)

(#16) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

A Vulcan LCD kijelzője jön be a leginkább. Majd perforálom a ház oldallapját és ideális boka vakaró lesz belőle, amim valamiért az indokoltnál gyakrabban viszket. :)

(#17) Találtgyerek válasza Amerigo57 (#10) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én is szemeztem vele. Várom,hogy teszteljék a 3080-as kártyájukat.

Dr. Akula : Nekem annyira nem jött be 2080 Ti-ben. Az én házamba gyenge volt a hűtése.
A Strix 10 fokkal hűvösebb volt nálam. Ettől függetlenül nagyon szép kártya volt és a csomagolása is igényes volt.

06-3o/9759I39

(#18) Dr. Akula válasza Találtgyerek (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Pedig ez volt a legnagyobb hűtés 2080Ti-n.

(#19) Találtgyerek válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Igen,elég méretes kártya. Mindkét kártya volt a kezemben. Súlyra is volt különbség. Mégis valahogy jobban sikerült az Asus megoldása.

06-3o/9759I39

(#20) Yodafon válasza Synthwave (#11) üzenetére


Yodafon
senior tag

nemtom én inkább játszok játék közben mint azt nézzem épp most boostal 1200 mhz-ig ugrott fel a gpu és a vram is 95%ban kihasznált.
De lehet csak én vagyok ilyen boomer ¯\_(ツ)_/¯

I'm gangsta!

(#21) Synthwave válasza Yodafon (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem csak játszani lehet egy géppel. Benchelésnél például jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) edward2


edward2
addikt

Biztos az alaplapoktól tanultak. Kiadni ugyanazt a chipet 20 verzióban.

Régi szép idők amikor 1 gyártó 1 típusból 1 kártyát adott ki.

(#23) Narasim


Narasim
aktív tag

ha egyet adnak ki azabaaaj, ha többet adnak ki az a baaaaj. ha lcd kijelzős azabaaaj, ha nem lcd kijelzős azabaaaj. van vagy 600 féle kártya, van miből válogatni.
a lyányok se rinyálnak ennyit!

az bezzeg senkit nem zavar, hogy 300w felett fogyaszt. úgy könnyű erősnek lenni! :( legközelebb majd 500w lesz?

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#24) Piftuka


Piftuka
veterán

"ugyanis a kártya tetején egy feljavított, 480 x 120 mm-es, 90 fokban elforgatható LCD kijelző trónol "

Miközben a kártya üzemeltetéséhez extra kábel, és egy atomerőmű szükséges, olyan sokat fogyaszt, és akkora, hogy péklapáton kell betolni a számítógépházba...

A fejlődés megkérdőjelezhetetlen. ;]

"Aquila non captat muscas."

(#25) exedoc


exedoc
senior tag

Szépek. Ha lenne egy valag pénzem tuti vennék egyet, meg is tudnám hajtani, persze nem (csak) játékkal.

(#26) snecy20 válasza exedoc (#25) üzenetére


snecy20
veterán

Jelenleg nem is csak a pénz a gond...nincsenek elérhető kártyák. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#27) Duree


Duree
veterán

Hol kapható? Segítek, sehol.

duree54

(#28) haxiboy válasza Tibiajax (#7) üzenetére


haxiboy
veterán

Előkapartam a régi 17" TFT-m, lebontom a panelt és megy a plexi helyett a gépházba, csak ki kell vágnom belőle egy darabot hogy az NH-D15 is beférjen mert majdnem koppig van :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29) traz75 válasza Tibiajax (#7) üzenetére


traz75
tag

Hát GRAFIKUS kártya, nem? :DD

Szart nem veszek, nem adok el. :) ui : minőségi trágya eladó :D

(#30) Synthwave válasza Duree (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha már kapható lenne, lett volna hozzá ár is. :U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#31) edward2 válasza Narasim (#23) üzenetére


edward2
addikt

A fogyasztás miért ilyen fontos sokaknak? mit számít, hogy 200W vagy 300W?

(#32) Synthwave válasza edward2 (#31) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

1) Az is pénz, még ha nem is sok.

2) Környezettudatosság.

3) Nagyobb TDP mellé nagyobb hőtermelés jár, amihez jobb szellőzés/hűtés kell, esetleg új táp.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33) dabadab válasza edward2 (#31) üzenetére


dabadab
titán

Hűtés, táp, üzemeltetési költség, kb.

DRM is theft

(#34) snecy20 válasza dabadab (#33) üzenetére


snecy20
veterán

Nem beszélve arról, hogy az IT / Tech világ alapvetően a minél kisebb energiafogyasztás irányába tart. Ilyen téren az Ampere-t elég nagy visszalépésnek érzem.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#35) Lacika112 válasza edward2 (#31) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Te szeretnél 1000 wattos tápot 500 watt helyett? nem mert az 1000-es sokkal drágább
Több a hő, több venti kell ami kiviszi a házból ami hangos és meg is kell venni.

A magas fogyasztás magával hoz még 100 másik problémát és költséget (arról nem is beszélve megkapod az első villanyszámlát és elgondolkozol mi a frásztól 3000 el több mint egy hónapja) :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#36) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Állati szépek ezek a kártyák! :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#37) ladyka


ladyka
csendes tag

Vicces ez a sok aggodalom a fogyasztással kapcsolatban. Közületek kik vesznek majd ilyen kártyát. Kik azok akik feleslegesen bekqpcsolva hagyak pl a tv-t amíg elmennek wcre, esetleg a villanyt sem kapcsolják le ha kimennek 3percre a szobából. Mekkora az auto fogyasztása amivel jár. Mennyi műanyagot dobsz ki nap mint nap. Igazatok van, de ha másban pazaroltok álszent is vagytok. Egyébként a 1050 sokkal kevesebbet fogyaszt fhd bán lovon szépen is futnak a játékok. Jah és feltalálása a napelemet egyre jobban terjed Paksi se fog kelleni...

(#38) Synthwave válasza Lacika112 (#35) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Te szeretnél 1000 wattos tápot 500 watt helyett?"

Attól függ, mennyit fogyaszt max. terhelésen a konfigom, és hogy annak mennyi a duplája.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#39) edward2 válasza Synthwave (#32) üzenetére


edward2
addikt

1. Napi 5 órával minden nap mondjuk +200W a régihez képest az kb 600huf/hó

2. Ne légkondizz nyáron és annyi energiát spórolsz, hogy évekig rtx 3080azhatsz

3. Esetleg új táp ez lehet érv, de akinek futja 200k-s kártyára nem hiszem, hogy ettől ijed meg

#35) Lacika112
+3000/hó? Mire készülsz? Eddig IGP-n nyomtad? +100-+200W lesz a többlet.

(#40) Steve_Brown válasza edward2 (#39) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

3. Nem tudom mivan de nekem a CX450M simán kiszolgálja az adatlapomon lévő configot.
350W a konnektoron mért fogyasztás. 87%-os hatékonysággal számolva az 306W fogyasztás. Szóval nem gondolom, hogy ezeket a GPU-kat egy ilyen jó minőségű táp ne szolgálná ki.

Jó, azért van csalás... A processzor például gyári turbo nélkül -0.1V offset voltage-al szalad és a GPU-n is van 50mV undervoltage. (Ez 2-3 fokot jelent hőmérsékletben)

De akkor se gondolnám, hogy ilyen VGA mellé új tápot kéne venni. Ez már nem a Codegen és Mercury korszak. Amin van 2x8 pin az kiszolgálja a 2x8 pines VGA-t és kész.

(#41) Dragon3000 válasza Lacika112 (#1) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazából elég lenne nekik 2x8pin+6pin, de hogy nézne már ki, így került rájuk 3x8pin, de a megadott fogyasztási adatok alapján ez is csak azért, hogy ne legyen a szabvány szerint határon használva a 2x8pin+pci-e.

(#40) kisvakond111
Nekem is ott az adatlapomon a gépem és a táp is, ezt még ki tudja így szolgálni, na de egy 3080-hoz már kevés lenne, kellene egy új, mert a 12V-os ágon így is 90-95% körül van terhelve ha megvan hajtva a gép. Mondjuk ettől függetlenül ha kellene a 3080 nem egy új táp vétele gátolna meg benne.

A többiek akik ennyire hisztiznek a nagyobb fogyasztás és villanyszámla miatt, azt felejtitek el, hogy idle-ben kb semmivel sem fogyasztanak többet ezek az alkatrészek és a legtöbb ember még napi 5 órát sem játszik... Aki dohányzik havonta 2-3 szál cigivel kevesebbet szív el és meg is takarította a többlet fogyasztás miatti magasabb villanyszámlára valót.

[ Szerkesztve ]

(#42) edward2 válasza Steve_Brown (#40) üzenetére


edward2
addikt

Teljesen egyetértek. 10 éve is voltak már kiváló 500+-os tápok. Nem hinném, hogy most fognak összedőlni.

(#43) Synthwave válasza edward2 (#39) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nincs légkondim, de ettől függetlenül a pontjaim nem vesztették érvényüket.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44) Steve_Brown válasza Dragon3000 (#41) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ez a cigis hasonlat tök jó, lehet, hogy még kevésbé fáj a környezetnek.
A tápodon az az ág kiosztás elég kellemetlen.

(#45) Dragon3000 válasza Steve_Brown (#44) üzenetére


Dragon3000
veterán

Eddig nem zavart, főleg, hogy kemény háromezerbe került a táp, mert a 24 pines csatlakozó pár kábele el volt szakadva, ezeket cseréltük + ezerbe egy hiányzó kábel és már a 3. gépemet használom vele, így nekem nagyon megérte :D

[ Szerkesztve ]

(#46) edward2 válasza Synthwave (#43) üzenetére


edward2
addikt

Van ezer más dolgod amikkel nagyságrendekkel többet pazarolsz.

Például mosogatógéppel vagy kézzel mosogatsz-e?

(#47) Lacika112 válasza edward2 (#39) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Oké akkor legyél kedves elolvasni mire válaszoltam :)
Példáról hallottál már? én kérek elnézést hogy nem tudom milyen konfig van neki és nem miliwattórára számoltam ki neki hanem csak jeleztem a többletet.

Ha van egy háza (igen ez is példa lesz) ami eddig 40 fokos volt egy 100 wattos vga társaságába a kártyacsere miatt lehet már ház is másik kell neki mert ha minden helyre ventit rak sem nyom át elég levegőt, lehet a tápja már nem bírja stb
"A magas fogyasztás magával hoz még 100 másik problémát és költséget" idézet a 35. kommentből. :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#48) MeszesKPT válasza Steve_Brown (#40) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Azért mindjárt más a történet, ha valakinél nem egy 1600X van mellette. Nekem 500-as tápom van, de nem merném a 3080-at ráengedni. Várom is a 3070 megjelenését és a teszteket.

(#49) Dragon3000 válasza Lacika112 (#47) üzenetére


Dragon3000
veterán

Aki eddig 100W-os vga-val élt, ami a belépőszint felett van kicsivel, az nem hiszem, hogy hirtelen a felsőházba tévedne, mert valószínűleg a gépe is kevés lenne hozzá, cpu, táp és esetleg még a monitor felbontása miatt ki se tudná használni.....

(#50) Duree válasza Synthwave (#30) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos kicsi a készlet mindenhol hónapokig ez lesz a helyzet. Attól félek a, hogy használt piacon megjelennek a kártyák többszörös áron.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.