Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Hát igen, ha másképp nem megy, akkor így is lehet növelni a játék időt.

(#2) Löncsi


Löncsi
őstag

így aki szeretné a grafikát csodálni és nem akar közben meghalni, az választhatja ezt.

Csodálni .. ? Egy sima MMO jobb grafikával rendelkezik mint ez a AAA cím. Persze meghalni se kelljen véletlenül... látszik, hogy közel agyhalottak számára fejlesztik ezeket a szoftvereket.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#3) kovsol válasza Löncsi (#2) üzenetére


kovsol
titán

melyik MMO ra gondolsz ?

May the Force be with you!

(#4) Löncsi válasza kovsol (#3) üzenetére


Löncsi
őstag

Tera online. De ez csak szubjektív vélemény

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#5) vg válasza Löncsi (#2) üzenetére


vg
addikt

Jó vicc volt, még mindig nevetek.

(#6) CocooN-z válasza Löncsi (#4) üzenetére


CocooN-z
őstag

Szubjektív is marad :)

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#7) Löncsi válasza CocooN-z (#6) üzenetére


Löncsi
őstag

Persze jól néz ki a megvilágítási modell (gondolom deferred alapú), illetve a finom motion blur, de más szempontból sztem nem kiemelkedő. Ez a barnás "szűrő" se tudom miben dobja fel a hangulatot.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8) CocooN-z válasza Löncsi (#7) üzenetére


CocooN-z
őstag

Soha nem fog kinézni úgy egy mmo (legyen az akár a Tera) mint egy platform konzoljáték -esetünkben a GOW. Pont a két véglet, egyik egy célhardveren pörög mint platform game, amit csak tudnak kihoznak a grafikából, nincsenek kompromisszumok a multihardverek miatt, MMO esetében pedig nemcsak a multihardver szab határt, hanem a hatalmas terek, és a folyamatos játszhatóság (pl: a raid tömegek által használt egyéni spellek effectjei), mely miatt megint csak a grafikán esik csorba (általában).

Az első hsz-el sem tudok egyet érteni: Miért lenne agyhalott az aki nem azonnal ultramega fokozaton kezd? Engem speciel felbasz a folyamatos megmurdálódás, és nem nem a skillel van baj, nagyon sok game van, ahol a legnehezebb fokozaton csakis folyamatos meghalásokkal tudsz tovább jutni, ez benne van (lsd. Diablo 3- persze hc karik is vannak)
Én elsőnek mindig egy Normal fokozatot választok, tudjak a sztorira, a képi világra és a kihivásra is koncentrálni. Majd ha jobban megy, mehet a legnehezebb, mi ebben az agyhalottság?

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#9) Wasp_HUN válasza CocooN-z (#8) üzenetére


Wasp_HUN
tag

Bár egyetértettem volna ezzel mondjuk 3-4 éve, mára azonban eléggé más a helyzet. A GOW-ban használhatnak bármilyen szűrőt, de az se fedi el a ótvar felbontású textúrákat. Na jó, ótvarnak nem nevezhetem őket, max annyit mondok akkor, hogy nagyon alacsony felbontásúak.

Amúgy miért ne lenne képes egy MMO jobb grafikát nyújtani, mint egy 7 éves hardverre írt program?

EVE Fanfest 2012: Nvidia Tessellation Demo

És az eddig látottak alapján, ide sorolhatnám a Planetside 2őt is, de mivel annak se végleges még a motorja, így inkább csak megemlítem.

Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

(#10) CocooN-z válasza Wasp_HUN (#9) üzenetére


CocooN-z
őstag

AAA+ címekről írt a fórumtárs, és én csak a gowot hoztam ki a téma alapján. Lehet hogy kezdik felvenni az új programozási nyelveknek / feature-nek hála a versenyt, de olyan szépek sose lesznek, mert nem az a célja egy mmo-nak hogy jól nézzen ki, hanem hogy egy hangulatos képvilágot kapj ami nem a textúrák felbontásában vagy az effektek szépségében keresendő.

X360 (PS3- annyira sztem nem) igen kezdd kicsit elavult lenni a PC hez képest, de mint tulaj, még mindig csak bámulok mit tudnak kihozni belőle.

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#11) Löncsi válasza CocooN-z (#8) üzenetére


Löncsi
őstag

nincsenek kompromisszumok a multihardverek miatt

Csak éppen a limitált hardvererőforrás szab határt. Marad is még pár évig.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#12) #08052480 válasza Löncsi (#11) üzenetére


#08052480
törölt tag

Attol meg a GoW a boxra megjelent legszebb jatek es amit mondtal az netto baromsag. Nyilvan tecso videok alapjan alapjan mondasz ilyan okossagokat.

(#13) Kereszhaver


Kereszhaver
tag

Ez remélem nem abból fog állni,hogy 2-szer annyi dögöt küldenek ránk ;]

(#14) Kereszhaver


Kereszhaver
tag

egy bármilyen pc-s game annyira néz ki jól,amennyire az adott vas elviszi.szóval ha neked egy paksot megszégyenítő erőműved van,akkor persze,hogy jobban fog kinézni,de ha csak egy átlag pc-d van,és nem játékra kihegyezve,akkor az x-box jobb lessz.

(#15) Löncsi válasza #08052480 (#12) üzenetére


Löncsi
őstag

Ez nem okosság, ez tény. Box-on biztos szép, Nokia 3310-en is milyen királyul fest a Snake.

Trust me, I'm an engineer.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#16) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Apa kezdődik :U

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#17) vg válasza Löncsi (#15) üzenetére


vg
addikt

Nem vagy az, sajnos. Tudod furcsa, hogy soha nem láttál közelről 1db xbox játékot sem, mégis fikázod.

(#18) Löncsi válasza vg (#17) üzenetére


Löncsi
őstag

Nem vagy az, sajnos

Azt hiszem könnyelmű kijelentéseket tesz kedves vg úr. :DDD Kérem alapozza meg Ön miszerint én nem rendelkeznék ilyen irányú végzettséggel.

Az Xbox elavult, 1280x720 felbontás (ez sincs meg sok esetben), no AA, low textúrák, alacsony framerate, DX11 hiánya. 15éves korosztálynak megfelel, ezzel nincs gond.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#19) #08052480 válasza Löncsi (#15) üzenetére


#08052480
törölt tag

Ja persze :) Itt egy kis olvasnivalo akkor

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-vs-gears-of-war-3?page=1

"On top of this, the new Gears is clearly the most technologically advanced Unreal Engine 3 game to date, pushing the technology in exciting new directions."

Az uj resz meg gondolom majd ratesz egy lapattal.
De igazad van, valami random mmo, aminek az az elsodlesges celja, hogy meg a kavefozon is elfusson es minel szelesebb reteghez eljusson lemossa a szinrol.
Azert megkerdeznem ujbol a velemenyed miutan jatszottal is a jatekkal - ugy nemcsak a levegobe beszelnel alatamasztva azzal, hogy Te mennyire ertesz hozza.

"15éves korosztálynak megfelel, ezzel nincs gond."

szerintem a 15 eves korosztaly pont az, amelyik a minel reszletesebb grafikara rejszol otthon es az erettebb reteg nezi azt is ami a latvany mogott van, de hat Mr Engineer csak jobban tudja :P

[ Szerkesztve ]

(#20) Löncsi válasza #08052480 (#19) üzenetére


Löncsi
őstag

Tera alatt is UE3 fut, csak magasabb felbontásban + élesebb textúrákkal mint a GoW.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#21) #08052480 válasza Löncsi (#20) üzenetére


#08052480
törölt tag

Attol, hogy a pc-k kepesek magasabb felbontasban futtatni meg nem lesz fejlettebb technologialiag. Ha a GoW3 kijott volna pc-ra az is futna neked 1080p-ben es nem lenne szebb a kep, maximum elesebb - es mivel nem fel meterrol lesed az ilyesmi konzolnal ugy sem szembetuno (bar ezt mondhatom olyannak aki meg csak kepen latott olyat)

(#22) vg válasza Löncsi (#18) üzenetére


vg
addikt

Hiába várod a provokációdra a választ tőlem. Nem fogom erre az értelmetlen hülyeségre növelni az amúgy is -sok év alatt - összegyűjtögetett hsz-em számát! :C :R

(#23) Löncsi válasza vg (#22) üzenetére


Löncsi
őstag

[link]

0,005 hsz/nap, simán jó hatékonysággal rendelkezik a kolléga. :DDD

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#24) CocooN-z válasza Löncsi (#18) üzenetére


CocooN-z
őstag

Én csak Fullhd -ban használom (AAA+ gameket is), ráadásul a régebbi phat gépem van. Nem lehet h a régi Classic Boxxal kevered? :) :U

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#25) kovsol


kovsol
titán

mindig van minden konzolos topicba valaki aki csak a feszültségkeltés miatt írja be a dolgokat
GoW1-2 vel játszottam csak, most a Forza4 -t tolom és nekem grafikailag nagyon tetszenek ezek, és mellé megjegyzem van PC -m is amin nem 800x600 ban szoktam very low ban játszani, hogy szépnek látom az xboxot is. Persze elismerem vannak játékok ahol már kevés, és ugyan ez igaz a PS3 ra is.

(#24) CocooN-z maga a játékok nagy része 720p ben fut és hiába játszol te 1080p ben az csak felkonvertálás. [link]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26) CocooN-z válasza kovsol (#25) üzenetére


CocooN-z
őstag

őőő, ami az eredeti game hátuljára van írva hogy 720p / 1080i / 1080p az azt jelenti hogy natív fullhd-t is tud, am i right?

LOL, my childhood was a lie! :D

Köszönöm a fővilágosítást! :R
PS3 esetén hogy működik a dolog?

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#27) Löncsi válasza CocooN-z (#26) üzenetére


Löncsi
őstag

kovsol jól írja, csak 720p (illetve ez alatti) felbontást skáláz fel. 1080p csak a kompatibilitás miatt szerepel rajta, interlanced mód is. Ezzel önmagában nem lenne gond, csak a TFT sajátossága miatt homályos az egész kép emiatt.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#28) #08052480 válasza CocooN-z (#24) üzenetére


#08052480
törölt tag

Ebben nemileg tenyleg igaza van, hiaba irja neked a kepernyore, hogy fullhd, az csak skalazott felbontas es a jatekok tulnyomo tobbsege 720p-ben renderel (vagy lejjebb) a skalazas igazabol semmit nem dob a minoseghez. Mindem mas amit irt hulyeseg es csak azt bizonyitja, hogy meg arra sem veszi a faradtsagot hogy utanaolvasson. DX11 nem kell boxra, az API-ja tud olyat is amit a dx11 sem (persze nem eleg eros hozza, hogy ki is hasznalja) vagy csak azzal jott pc-re (pl tesszellacio), elsimitast pedig meglepoen gyorsan tud szamolni (pl PS3-hoz kepest), ezert is a legtobb jatek kap is legalabb 2x-eset

(#29) kovsol válasza #08052480 (#28) üzenetére


kovsol
titán

jaja, sokan elfelejtik, hogy ez a DX és OpenGL ez PC -s cucc, nem lehet rávetíteni konzolokra.

Hogy akkor a témához is írjak, nekem a baráti köröm szerint a GoW 1 volt a legnehezebb és egyre könnyebb lett a játék, gondolom végre visszatérnek oda ahonnan kezdték.

(#26) CocooN-z PS3 játékok is hasonlóan mennek

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#30) #08052480 válasza kovsol (#29) üzenetére


#08052480
törölt tag

OpenGL implementacio mindket konzolban van nativan (viszont mar csak Carmack olyan elvetemult, hogy ki is hasznalja) viszont a pc-s szamozott dx-hez a konzoloknak nincs tul sok kozuk - jo is latni amikor jon a sok, az ittenihez hasonlo "Engineer" szakerteni, hogy bezzeg csak dx9-et ismernek :)

(#31) Löncsi válasza #08052480 (#30) üzenetére


Löncsi
őstag

DX11 által támogatott utasításlistákra gondoltam, ezek közé tartozik a méltán híres tesszelláció és egyéb fícsörök.

De ezt Te is tudhatnád.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#32) #08052480 válasza Löncsi (#31) üzenetére


#08052480
törölt tag

Kepzeld el, pont ugyanezt irtam elobb - a box kiadasakor is tudta a tesszellaciot meg eleg sok mas egyebet, ebbol a dx11-el pc-re is jott ilyen-olyan nyalanksag de nem minden. Most mar vilagos, vagy meg parszor le kell irnom?

(#33) Löncsi válasza #08052480 (#32) üzenetére


Löncsi
őstag

De csak szoftveresen tudta emulálni, ergó csak döglassan tudott volna futni. Magát a tesszellációt a régi kártyák is támogatták, csak sebesség miatt le van tiltva.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#34) #08052480 válasza Löncsi (#33) üzenetére


#08052480
törölt tag

DX-rol volt szo nem? A tesszellaciot csak peldanak mondtam, sem a dx9 sem a dx10 nem simerte a tesszellaciot, attol fuggetlenul, hogy a gyakorlatban a szoftveres megoldas nem lesz sosem hasznalva. Akkor meg egyszer: a boxos api tud olyat is amit a dx11 nem (nyilvan forditva is) szoval a kutyanak se kell ra dx11.

(#35) Löncsi válasza #08052480 (#34) üzenetére


Löncsi
őstag

Még mindig nem érted, hogy utasításlistáról van szó, nem magáról DX11-ről, de te erre fordítottad le. Hardveres tesszelláció ennek a része, ez boxon nincs, tesszelláció van persze OpenGL alatt is.

Mind1 nem érek rá erre, élvezd addig is a sub-HD felbontást.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#36) #08052480 válasza Löncsi (#35) üzenetére


#08052480
törölt tag

Ja igen, mert abbol maga a felhasznalo sokmindent eszrevesz. Jobb is, ezt nincs ertleme folytatni

(#37) CocooN-z válasza kovsol (#29) üzenetére


CocooN-z
őstag

Arról is van esetleg valamilyen lista?

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#38) prolad


prolad
őstag

Adják ki nyáron akkor beválik.Eddig az összes játék amivel a héten játszottam megizzasztott (nameg a 30+ fok is) :D

(#39) kovsol válasza CocooN-z (#37) üzenetére


kovsol
titán

milyen szerencse, hogy legalább én tudom a google -t használni
[link]

May the Force be with you!

(#40) CocooN-z válasza kovsol (#39) üzenetére


CocooN-z
őstag

De még milyen, thx ;]

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#41) GeryFlash válasza vg (#5) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nevessél nyugodtan, konkrétan ugyanaz a gány kinézet mint a 2007-es pc-n, és már akkor se volt vmi szép (amikor xbox kijött akkor igen, de mire pcre jött már a crysis és a cod4 is alázta)... És azok a randa barna szűrők, amik a gyenge felbontású textúrákat akarja palástolni...
2012-re azért egy AAA vímet UT III motorral kiadni már alapból picit gáz, mondjuk ha nagyon sokat dolgoznak rajta akkor lehet hozni egy elfogadható, falura parasztnak szintet (mass effect 3, moh2010, dead space).... De itt még nem is dolgoznak rajta

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#42) DrTroglodyte válasza Löncsi (#2) üzenetére


DrTroglodyte
tag

Biztos, hogy ugyanazzal a Gears of Warral játszunk?

Nehézzé tenni egy játékot (főleg egy FPS-t) nem nagy kunszt: bulletsponge ellenfelek, öt méterenként boss, satöbbi.
Inkább legyen érdekes és hangulatos, minthogy a nehézségre koncentráljanak.

(#43) falijja


falijja
őstag

Na ez nem is lenne hülyeség kivétel nélkül minden játékot hardon viszek át de még így sincs nehéz dolgom.......

(#44) prolad válasza falijja (#43) üzenetére


prolad
őstag

Bad day L.A.-t vidd végig kommandó szinten.Nekem már a közepes is rengeteg anyázással járt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.