Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ha előny, ha nem, a mikrotranzakció egy gyomorforgatóan undorító dolog.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#2) mike1334 válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


mike1334
veterán

Amíg csak a single kampányt érinti, vagy multiban csak kozmetikai cucc, addig kit zavar? Ha valaki erre akarja szórni a pénzét, hát tegye..

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#3) tomazin válasza mike1334 (#2) üzenetére


tomazin
veterán

Ez azért nem teljesen így van. A skin ok. Ellenben bármilyen játékmenetet befolyásoló dolog nem az, akkor sem ha single. Ugyanis szépen afelé pusholják a játékost, hogy meg kell vennie, ha játszani is szeretne a játékkal nem csak grindelni. De itt is működik a békafőzés. "Hááát most az kit érdekel? Szinte semmi" Aztán amikor hozzászoktál, akkor lehet emelni az adagot.

(#4) l.skywalker válasza tomazin (#3) üzenetére


l.skywalker
félisten

Csak akkor gond, ha grind-el nem lehet ugyanezt a skin-t kiszedni.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#5) Shepard


Shepard
tag

Számomra inkább az gyomorforgató, hogy egy anno neves sorozatot teljesen le alacsonyítanak és gyártósori termék válik belôle.

A negyedik rész sem tudott már szinte semmi újat, érdekeset felmutatni (sem történetben, sem játékmenetben). Egyedül a real-time viharok és a horda mód volt számomra pozitívum.

[ Szerkesztve ]

(#6) Chaser válasza Shepard (#5) üzenetére


Chaser
titán

Lehet az a szerencsem, h csak azt jatszottam vegig/neztem meg:) azert az otost varom, ha meglesz meg a box kijatszom - persze ha lekot -
Extra penzt tolem nem kapnak ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) tomazin válasza l.skywalker (#4) üzenetére


tomazin
veterán

Amit a cikkben is írnak, nem csak skin lesz mikrotranzakcios, hanem játékmenetet befolyásoló dolog is (xp).
Szerintem a csak megvásárolható skin nem gáz. De onnantól, hogy elkezdenek belecsempészni olyan dolgokat, amiket pénzért vehetsz és befolyásolja a játékmenetet, elkezdik úgy alakítani a játékot, hogy meg kelljen venned. Példaképpen ott van a fallout és a repair kit. Belerakták, hogy jajj nincs is semmi gond, csak kényelmi funkció, majd szépen átalakították a repairt, úgy, hogy fájjon. Majd itt is van a következő "kénylemi" dolog.

(#8) mike1334 válasza tomazin (#3) üzenetére


mike1334
veterán

Nyilván van az a helyzet, amikor túltoják, de azt talán már nem szokták. Ha csak kicsit nyújtja a játékot, akkor engem nem zavar, lelke rajta mindenkinek, miért fizetnék azért, hogy rövidüljön a játék hossza?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9) [CsuCsu] válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Skin engem nem zavar altalaban, bar teljes aru jatek eseten nem preferalom. DLC-bol johet olyan amiben van eleg jatszhato tartalom.

Szerintem az eddigi legjobb mikrotranzakcios jatek a Dota 2. A jatekmenetet semmi nem befolyasolja, es normalisan van arazva a fizetos tartalom. De az a jatek F2P, igy valamibol meg kell elniuk.

(#10) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Szegény MS saját magát sz*patja,hogy szinte ingyen adja az egyik (ex) system sellerét gamepassban, Ti pedig háborogtok a MT-ón? Persze nem szép dolog, HA grindolásra használják,de ha így lesz akkor a "tüntesék" után úgyis kijavítják. Ott volt az AC Odyssey,ami $100 volt a komplett pakk és xp boosterekre volt kihegyezve a story része. Vagy az EA, stb..
Valamibōl nekik is élni kell fedezni kell a következō projektet

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#11) Tian66


Tian66
senior tag

Teljes árú játék esetén elvárom hogy a termék is teljes legyen. Egy DLC esetén , ami plusz tartalmat hoz, megértem hogy tartják a markukat. De hogy a megjelenés pillanatában már tologatnak a kassza felé...
Ez nem tetszik!

(#12) #04430080 válasza hombre[EU] (#10) üzenetére


#04430080
törölt tag

AC -ben is undorító az XP booster.

(#13) prolad válasza mike1334 (#2) üzenetére


prolad
őstag

Azért egy single kampányba mikortranzakciót tenni elég szánalmas dolog, ott kb. tényel csak azért fizetsz, hogy ne játszd a játékot. Régen ezt cheatnek hívtuk és ott volt ingyen a játékban. Vagy pl a konzol Bethesda játékokban, neki nem állnék olyannak amiben nincs (bár ez azért van, hogy a bugokat ellensúlyozzam vele, nem azért hogy könnyebb legyen a játék).

(#14) Hiftu


Hiftu
senior tag

A mikrotranzakcióknál a nagy pénz a játék élményt javító tranzakciókban van. Részletek: youtube - Jim Sterling vagy YongYea frissebb videói.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#15) szupermacs válasza mike1334 (#2) üzenetére


szupermacs
veterán

Az XP boost a leggyomorforgatóbb dolog az egészben. Annak fényében a skin mikrotranzakció is gáz, hogy amíg az Epic kezében volt a játék, ilyen elő sem fordulhatott. Fegyver skinek voltak pénzért, de karakter skinek nem. Az Epic a season passért ami nem olcsó, normális story kieget adott. A TC tudod mit adott ezért? Reskinelt régi pályákat multihoz. Meg pár láma skint a legbénább karikhoz. Ne védjük a védhetetlent. Ne védjük a játékipar bukásához vezető mechanikák egyikét.

(#16) mike1334 válasza szupermacs (#15) üzenetére


mike1334
veterán

Nem védem, de nekem tök mindegy, hogy ki mire költi a pénzét, amíg az én játék élményemen nem ront.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#17) szupermacs válasza mike1334 (#16) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem ront? Ez aranyos és naiv hozzáállás, csak kár, hogy a játékipart öli meg.

(#18) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Nem mondom, hogy leesett az állam, hogy hű micsoda grafikai, vagy AI fejlődést látok a videóban.

Mondjuk az én játékélményemen ront, mert nem valami olyat fejlesztettek, ami nagyobb élménnyé tenné számomra az epizódot, hanem ilyen játék közbeni vásárlásokat "fejlesztenek" bele.

Bocsi, de lassan már 60 Euró a játékok ára átlagosan. Ennyiért legyen megcsinálva úgy, hogy a kampányba kapjak meg mindent. Az meg nem érdekel, ha a multiba ezek mellé bárki vehet sárga sapkát kék távcsővel.

Lehet szidni, de nekem a játékélmény jelentős részét adja a grafika is, abban is fejlődést várnék el, pláne akkor, amikor egy valamirevaló videókártya 100.000.- Forint felett kezdődik.

(#19) szupermacs válasza antikomcsi (#18) üzenetére


szupermacs
veterán

Gondolom a plusz poligonok és a szebb textúrák is a mikrotranzakcióval lesznek kiválthatóak.

(#20) hombre[EU] válasza szupermacs (#19) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem én akartam felhozni, de egyébként ezek nem a 10 évvel ezelōtti animációk? :) 60 frame mellett valahol érthetō,hogy vissza kellett venni a grafika/felbontásból még OneX-en is, de a gameplayben nem látok komoly elōrelépést. Majd lehet a storyban

Life, Uh, Finds A Way

(#21) Wesder válasza antikomcsi (#18) üzenetére


Wesder
félisten

Nagyon le vagy maradva. 60$€-ròl indul egy jàték na meg ott a Deluxe (70) Gold (80) Ulti kiadàsok 100€-ért. Évek òta nem emelkedtek a jàtékok àrai, ellenben a fejlesztési idő rövidült, a költségek meg nőttek.
Namàrmost a megtérüléshez dràgàbb alapàr vagy IAP kell. Vàlaszthatsz... :U

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22) antikomcsi válasza Wesder (#21) üzenetére


antikomcsi
veterán

Átlagosan.

Igen, vannak drágább kiadások, még szerencse, hogy nekem nem kell a játékok mellé fémdoboz, meg babák, meg kulcstartók, meg egyéb játékon belüli nesze semmi fogd meg jól okosság.

Meg vannak olcsóbb játékok is azért, pl. jön most a Wolfenstein: Youngblood, ami engem érdekel.
Az 30 Euro.

Lehet más piacot mozgok, én meg azt vettem észre, hogy a PC kiadások mindig is olcsóbbak voltak, de az elmúlt években ezeket az árakat felvitték a konzolos kiadások szintjére. És sok esetben a pénzünkért, csak egy vacak átiratot kapunk, nem egy külön fejlesztett játékot.

(#23) Wesder válasza antikomcsi (#22) üzenetére


Wesder
félisten

Digitàlis kiadàsokròl beszéltem. Semmi fémdoboz. A YB is csak azért 30€ mert WE spinoff. Kb mint a FC:New Dawn.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#24) _cHAos_ válasza hombre[EU] (#20) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Mégis mit vártál a ONE X-től, 6 TFLOPS, egy alsó kategóriás "gamer" (bocsánat a kifejezésért) PC- számítási teljesítményét is csak nagy jóindulattal üti meg... Ennyit tud a vas, majd a NextGen.

[ Szerkesztve ]

(#25) hombre[EU] válasza _cHAos_ (#24) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Olvasd el mégegyszer légyszíves! Pont azt írtam,hogy nem a grafika a baj,hanem tökre ugyanaz a game,mint a az elsōk

Life, Uh, Finds A Way

(#26) _cHAos_ válasza _cHAos_ (#24) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Kimaradt, hogy a játékot az MS-nek optimalizálni kell a hatalmas 1,3 Tflops teljesítményű Xbox One-ra is, ami ma kb. ancient wooden PC kategória. Legalább jól fog futni PC-n. ;] :D

(#25) hombre[EU] : nekem a grafika is baj, sztem inkább gameplayben és mechanikákban hoztak újat.

[ Szerkesztve ]

(#27) Wesder válasza _cHAos_ (#26) üzenetére


Wesder
félisten

Még szerencse hogy a konzol nem úgy működik mint a PC. Futtasd nekem a Gears5-öt 4K@60-ban egy 6TF teljesítményű PC-n. Menni fog?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#28) mike1334 válasza szupermacs (#17) üzenetére


mike1334
veterán

Biztos nagyon aranyos meg naiv, de nekem még nem rontott a játék élményemen...ha olyan szintű, hogy rontaná, akkor nem veszem meg...ennyi. Ez a titka amúgy...Nem muszáj mindent megvenni, csak azért l, hogy utólag panaszkodni lehessen. Utánaolvasol és ha gáz, akkor kihagyod. Ez pl ingyen lesz, mert van game passom..ha gáz, akkor letörlöm, semmit se veszítek.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#29) antikomcsi válasza Wesder (#23) üzenetére


antikomcsi
veterán

Én meg játékokról beszéltem, megkötések nélkül, nem én reagáltam a Te hozzászólásodra.

De tudod mit?

Igen, igazad van. Mindenben.

(#30) szupermacs válasza mike1334 (#28) üzenetére


szupermacs
veterán

Értelek, csak amikor minden résszel kevesebb egy játék ott már gond van. Értem, hogy Gamepassal nem gáz. De majd ha ilyen félkész teljes árú játékokkal lesz tele, akkor kezd el mindenki sírni? Vagy amíg engem nem zavar addig nem emelek szót miatta? Rossz hozzáállás. Nézd meg mi lett az EA-vel és a játékaikkal. Surprise mechanic. :N

(#31) Chaser válasza szupermacs (#30) üzenetére


Chaser
titán

Ezert jo ha az ember csak idorol-idore ul.le kicsit jatszani, igy nincsenek tulzott elvarasok es kisebb ujdonsagok is tudnak tetszetosek lenni
Aki folyamatosan jatszik annak nehez mindig ujat meg jobbat fejleszteni, foleg szukos hataridokkel meg korlatozott hwrel, de sztem ugy vannak vele igy is elegen megveszik a "termeket", ha valoban nekiallnanak ujitasokat fejleszteni meg idot beleol i, akkor sem jonnenek jobban ki anyagilag, sot, valszeg rosszabbul, 30-40e-t nem sokan adnanak ki igazan jo jatekert sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) mike1334 válasza szupermacs (#30) üzenetére


mike1334
veterán

Nem is veszek ea játékot...meg még sokan mások se. Vagy tanul belőle vagy nem. Legjobban a pénzeddel szavazhatsz, elégedetlenkedhet az ember akármennyit, amíg rajta kívül veszik a játékokat így is mások.
Nem muszáj minden játékot megvenni :)
Ha minden ilyen lesz a game passban, akkor még nem fizetek elő, ennyi :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#33) Chaser válasza mike1334 (#32) üzenetére


Chaser
titán

Nekem megvan az ultimate kb 2,5 evig, ami abba belefer megnezem ha erdekel, de kulon jatekert nem adok penzt, bf1-et vettem meg par honapja, kb 2 eves jatek, de meg mindig annyi bug van benne h sokkkk, 650ft-ert soso, de ki is abrandultam emiatt belole, pedig jo volt
Gears4-gyel nem volt ilyen gond, de masodszor mar nem tudott leultetni vegig jatsszam, jpbb tvn meg az erosebb x-en sem, az 5-ost azert varom - de csak mert gp-s, ezer ft-nap tobbet nem fizetnek erte -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) _cHAos_ válasza Wesder (#27) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Majdnem úgy fog futni, de ami a grafikánál is fontosabb, hogy a Coalition-ös Gears-ek, beleértve az 5. részt is , nem hozzák azt a feelinget, mint régen, ettől függetlenül, a GoW 4-et végigjátszottam Xboxon (egyetlen game volt, amit végigtoltam), pedig nem lett kiemelkedő játék sajnos... :N ...és a Gears 5 sem lesz. :N

[ Szerkesztve ]

(#35) Wesder válasza _cHAos_ (#34) üzenetére


Wesder
félisten

Egyik Gears-szel sem jàtszottam, csak pròbàltam, de nem tetszett. Egyébként meg majdnem nyertem a lottòn. Az is ugyanolyan.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36) _cHAos_ válasza Wesder (#35) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

OK. Sztem csökken a Gears-ek színvonala, mióta Coalition fejleszti, azóta konstans gyenge. :)

[ Szerkesztve ]

(#37) Wesder válasza _cHAos_ (#36) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, hallottam. Na meg az hogy skint meg boostert ad az Ulti kiadàs. Vicc.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#38) szupermacs


szupermacs
veterán

A hozzászólásokat olvasva nem sok embert érdekel a játékipar jövője és a valóság, amit a AAA kiadók ferdítenek maguk körül. :(

(#39) l.skywalker válasza szupermacs (#38) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én veled vagyok, de már szerintem késő. Egyre gyakrabban kapom magam azon, hogy veszek elő régi játékokat újra játszani, mint, hogy azt nézegessem, hogy mi jön majd.

Már te is tudod és is tudom és sokan tudjuk, hogy beindult egy brutális ipari sorozatgyártás, hogy már évente kell kiadni új címeket, új IP-ket, folytatni ezt, bővíteni azt, miközben arról hallani, hogy a fejlesztőket szárazra szipolyozzák a munkáltatók és hogy egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány játék volt az elmúlt 4 évben amit több mint 5 évi fejlesztés után adtak ki.

Szerintem ne a fórumon akard ezt leverni, van aki csak 1-2 éve csatlakozott be a témába. A stúdiók a hibásak és a Fortnite

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#40) wjbhbdux válasza l.skywalker (#39) üzenetére


wjbhbdux
veterán

azért mert régen egy 20 fős csapat 5 évig szüttyögött egy játékon nem jelenti azt hogy abba több munka ment bele mint egy 2 év alatt több ezer fős csapatokkal összerakott Assassins Creedbe.

/s

(#41) l.skywalker válasza wjbhbdux (#40) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ja, a Cyberpunk 2077-et is 20-an csinálják. Meg ennyien csinálták az RDR2-t is - pontosabban azt csak 14-en mert 8 évig készült.

Na akarj olyat belelátni a mondandómba ami nincs ott, vagy ha igen képzelj még mögé pár rosszálló, degradáló minősítést is.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#42) tomazin válasza l.skywalker (#39) üzenetére


tomazin
veterán

Nem késő. Szavazol a pénztárcáddal. (bár ugye az ilyen szavazásoknál derül ki, hogy sokan az orruk után már nem szeretnek látni)

(#43) l.skywalker válasza tomazin (#42) üzenetére


l.skywalker
félisten

De most effektív arról beszélünk, hogy az a jó, ha nem veszünk meg ilyen termékeket. De akkor még nagyobb lesz a profit kiesés és még kétségbesettebb lépéseket fognak tenni.

Amúgy is itt a Stadia meg a Uplay+ a nyakunkon. Átalakulóban lesz a piac.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#44) Wesder válasza l.skywalker (#43) üzenetére


Wesder
félisten

A Stadia stream, a UPlay+ meg EA Access szerű szolgàltatàs. Nem említhető egy lapon a kettő.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#45) l.skywalker válasza Wesder (#44) üzenetére


l.skywalker
félisten

wesder pls.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#46) Wesder válasza l.skywalker (#45) üzenetére


Wesder
félisten

Error.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#47) tomazin válasza l.skywalker (#43) üzenetére


tomazin
veterán

Ugye nem gondolod komolyan,h fenntarthato a penzehseguk? Ha teljesul a terv, akkor jovore +10%.
Es igen az a cel,h ketsegbeesett lepeseket tegyenek. Befejezzek a nep hulyenek nezeset elso korben. Ugyanis ezen kivul semmi masbol sem ertenek.

Atalakuloban: teljesen mindegy, hogyan es mi valtozik. Ami szar azert nem fizetsz. Ha meg megis, akkor azt uzened,h neked az ugy jo. (Fallout4et pontosan ezert nem vettem meg, mert undorito volt amit ott megejtettek, csak az a baj,h az emberek nagyreszenek annyibol kimerult a nemtetszese,h nyomtak ra egy lefele mutato ujjacskat, majd jol meglepodtek,h a bethesda megint baromnak nezte oket a f76al. Aztan megint a repair kittel es a bugokkal. De ha igy is odaadod a penzed, akkor lesz meg lejjebb is)

[ Szerkesztve ]

(#48) Wesder válasza l.skywalker (#45) üzenetére


Wesder
félisten

Ja hogy ja...
Én ezt nem tudtam. Nem követem a Stadiat.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.