Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Jó.. szóval az expertebb user faj talán nem dől be egy ilyennek.
De a naivabbaknak, ha eddig nem volt benne egy csomagban, akkor most már legalább benne lesz.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Ezek az indexen linkelt email-ellenőrzők legprofibb spam-adatbázis építő oldalak is lehetnének, amit ezeknél lecsekkolnak az tuti élő cím.

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3) dugo_


dugo_
veterán

Amióta módszeresen, egyesével leiratkoztam az összes kapott spamről, azóta nem jön heti 1-3 darabnál több már évek óta (a korábbi 20+/nap volt). A kifejezetten random regisztrációkra fenntartott email címeimet is megszüntettem, értelmetlenné váltak. Az ilyen állítólag "gyűjtőoldalakat" is használtam már, azóta se kapok se többet, se kevesebbet.

Tegyük fel, hogy tényleg csak címlistához készült, de akkor mit kezdenek a begyűjtött címekkel, ha nem is spamelnek?

(#4) Gdi válasza dugo_ (#3) üzenetére


Gdi
senior tag

Kereskednek vele.
Lehet hogy több hónapig ül a dolog és azután viszi valaki.
Ez persze csak feltételezés. Viszont több, mint gyanús.

Illetve:
Ha igazi spamről próbálsz leiratkozni, akkor többet kapsz, mivel: ezzel jelzed, hogy a fiókod aktív, és nézed.
A hírlevelek, meg promó listák nem igazi spam.

Ez olyan, mint amikor megállítanak az utcán kitölteni kérdőívet. Jobb esetben nyereménnyel hitegetve.
(Fő célközönség a nyugdíjas, illetve a fiatal párok)
És a megadott elérhetőségeid ott landolnak 50Ft/cím áron a (pld.) Zepternél, hogy be tudjanak hívni bioptron lámpát, meg lég- és ozmózisos víz-tisztítót mutogatni neked.
(2 hétig dolgoztam náluk, na az a kereskedelem visszataszító)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#5) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Elnézést hogy én megnéztem.

Anno pastebinre kikerült a címem, szóval már tökmindegy volt neki.
Viszont innen tudtam meg hogy az ipmart phone meg a modaco esetnél is kihullott a mailem, meg már a War Inc-nél is.

Az oldal funkcióját ellátja, afelől nincs kétségem ahogy a bejegyzésben is írtad, hogy visszaélnek vele.
De nekem mint mondtam, mindegy. 5+1-szer lett publikus a mailcímem.

Ennek ellenére spamet alig kapok, 99,9%-át fogja a gmail, néha törlöm és kész.

(#6) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Nekem kb 2 hónapja bekerült valahova a több mint 10 éve használt email címem. Azóta napi 20 spamet kapok, szerencsége a gmail jól szűri. De pl a budapesti reptér is úgy tudja az email címem az q@q.q

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.