Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mcs válasza #51736960 (#49) üzenetére


mcs
veterán

Kicsit nehéz eldönteni, mert azoknak egy része már inkább kifutó darabnak tekinthető a gpu-t nézve. A GT 710-720-730-740 alapját képező Keplert szerintem már nem is gyártják egyáltalán. :)

(#52) gbors válasza Vladi (#45) üzenetére


gbors
nagyúr

Pont nem én várok egyetértést, hanem a lelkes terminológia-huszárhadtest, aki itt felbukkant. Nem én mentem oda az ő cikkeikhez b***akodni, hogy mi a belépőszint és mi nem, ami egyébként a cikk szempontjából egy harmadrangú kérdés.

(#49) Loveless: játék szempontból... pénzkidobásnak?

[ Szerkesztve ]

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#53) Feketelaszlo válasza #51736960 (#49) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Az AMD hivatalos oldala konkrétan legacy címszóval hivatkozik ezekre a káryákra. :))

[ Szerkesztve ]

(#54) Polllen válasza Vladi (#45) üzenetére


Polllen
nagyúr

A belépő szint a prohardver dgva topikot leszámítva azt szokta jelenteni, hogy az adott termékből a legalapabb tudású vagy árú, amit lehet venni. Legalábbis nem láttam még ettől eltérőt, ezért sem tudok azonosulni azzal, hogy a paletta ~közepét hívják belépő szintnek.

gbors

#52
Ilyen a popszakma. A cikkben ott virít, hogy IGP meg belépő szintű vga. Ez érdekelt. Ha az lett volna, hogy IGP vs RX 460, meg sem nyitom, hisz tudom mi várható. Amúgy éppen ezért a teszteredményekről nem is van nagyon mit beszélni, max annyit, hogy az intel-nek még van hová fejlődnie.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#55) #90933760 válasza domos (#42) üzenetére


#90933760
törölt tag

:U

(#56) gbors válasza Polllen (#54) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja, ilyen. Aki rászán időt és energiát, hogy egy érdekes témáról cikket ír, az készüljön fel rá, hogy valami röhejes apróság miatt széttrollkodják a cikk topikját. Úgy kell neki. Mi a francnak írogat annyit? ;)

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#57) Viktor77 válasza gbors (#56) üzenetére


Viktor77
titán

Röhejes apróság? Egy 460-at összevetni egy IGP-vel konkrétan nulla értelemmel bír.
Egy Iris Proval esetleg, de talán még annak se.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#58) gbors válasza Viktor77 (#57) üzenetére


gbors
nagyúr

Kőkemény 2.5 sort kellett volna elolvasni a cikkből, hogy kiderüljön, miért született az összehasonlítás. Legközelebb csak grafikonokat rakok a cikkbe, mert számos fórumhuszár:
a) nem olvassa el
b) nem érti
c) ami nem passzol az érvrendszerébe, azzal kapcsolatban úgy tesz, mintha nem lenne benne

Viszont akár az egyik, akár mindhárom pont teljesülése esetén felbukkan észt osztani. USA-ban pszichológushoz járnak az emberek, nálunk olcsóbban megússzák a fórumokban való trollkodással :)

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#59) Polllen válasza gbors (#56) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha csak azért írsz blogot, hogy mindenki gratuláljon és teljes legyen az egyetértés, akkor ez nem neked való. :)
Illetve az élet nagy tanulsága - anélkül, hogy a mostani cikked minősíteném -, attól hogy valamibe sok időt és energiát ölünk bele, még nem biztos, hogy lesz értelme.

Különböző stílusban, különböző emberek feszegették ezt a belépő szint = 100 USD kártya. Ez nem trollkodás.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#60) Polllen válasza Polllen (#59) üzenetére


Polllen
nagyúr

És ahogy korábban is írtam, a 100 USD = fullhd belépő szinttel egyetértenék. A sima belépő szinttel nem. A kettő között számomra nagy különbség van.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#61) #90933760 válasza gbors (#56) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem kell engedélyzeni a cikk alatt a kommenteket. Már sokaknál látom ezt, nem véletlen.

(#62) Viktor77 válasza gbors (#58) üzenetére


Viktor77
titán

Azért ha ennyien mondják, hogy ennek nem sok értelme volt, akkor elgondolkodnék azon, hogy tényleg így van-e.
Te pont ugyanannyira vagy fórumhuszár, mint én, vagy bárki más.
Milyen könnyű trollnak kikiáltani azt, aki nem ért velünk egyet, mi?

Amúgy mit vártál? 200hsz gratulációt? Ahhoz ez nagyon kevés.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#63) gbors válasza Polllen (#59) üzenetére


gbors
nagyúr

Azért írok blogot, mert egy csomó érdekes dologra rájövök, és ezeket szeretném megosztani másokkal. Persze, az elismerés jól esik, de emellett szívesen folytatok értelmes vitát a cikk tartalmáról, mert abból én is tanulok. Meg nekem az is OK, hogy nem értetek egyet azzal, hogy a 460 belépőszint. A gondom azzal van, amit az előző hsz-ben az a)-c) pontokban leírtam. Sajnos azonban ezt ismét:
a) nem olvastad el
b) nem értetted meg
c) leszartad, mert kényelmesebb volt valami másba belekötni, amit jól hangzik, bár sosem mondtam hasonlót sem

25 éve újságíróskodom, az Interneten is közel 10 éve, és folyamatos dilemma, hogy mennyire való ez nekem - gyanítom, a legtöbb netes újságíró így van ezzel. Ennek ugye az a szelekciós hatása, hogy elsősorban az marad meg a netes újságírásban, akinek a legvastagabb a bőr az orcáján, és a szakértelem, mondanivaló, stb. csak másodlagos lesz. Ha elég erősen akarjátok, akkor előbb-utóbb sikerülni fog :)

(#62) Viktor77: csak ismételni tudom magam: olvass, mielőtt írsz. Számold csak meg, hányan írták, hogy az összevetésnek nincs értelme. Na ugye...
Mit vártam? Kevesebb értelmetlen b***akodást. Nem voltak magasak az "elvárásaim", de páran még azokat is alulmúltátok. Elismerésem ;)

(#61) Baltoafarkas: bennem is felmerült. Sajnos.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#64) Viktor77 válasza gbors (#63) üzenetére


Viktor77
titán

"Nem voltak magasak az "elvárásaim", de páran még azokat is alulmúltátok."

Személyeskedés az megy, látom. Eddig voltál "értelmes" vitapartner.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#65) #90933760 válasza Viktor77 (#64) üzenetére


#90933760
törölt tag

Megéred a pénzed te is ne aggódj.

(#66) Polllen válasza gbors (#63) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezt az abc-getést addig érdemes tolni, amíg te is be tudod tartani. :)

Attól, hogy átsiklottam felette, még te is ezt csinálod. Bizonyos szempontból elbeszélünk egymás mellett.

Csak egy példa:
#35-ben ezt írtam:

Attól, h féláron harmad teljesítményt nyújtanak, még léteznek. Maximum nem ajánlott vételek.

#37-ben ezt válaszoltad:
"Értő olvasás pls. Nem az a gond velük, hogy szar az ár / teljesítményük, hanem az, hogy kevés a teljesítményük. Elég világosan leírtam."

Én annyit írtam, hogy léteznek dvga-k az általad megjelölt belépő szint alatt. Erre jött egy válasz, hogy nem az ár / teljesítmény miatt, hanem a teljesítmény miatt hagyod ki őket. Nem érdekel, hogy miért hagyod ki őket, erre vonatkozóan nem is írtam semmit. Azt írtam léteznek. Ezen nincs mit pörögni, meg vitázni, mert fizikailag ott vannak.

A válaszod úgy születhetett, hogy:

a) nem olvastad el
b) nem értetted meg
c) leszartad, mert kényelmesebb volt valami másba belekötni, amit jól hangzik, bár sosem mondtam hasonlót sem

Azt javaslom, hogy mivel nem fogunk egyetérteni úgysem abban, hogy a belépő szint mit kellene, hogy jelöljön, hagyjuk a további vízgereblyézést.

További jó tesztelgetést.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#67) domos válasza gbors (#63) üzenetére


domos
senior tag

"Azért írok blogot, mert egy csomó érdekes dologra rájövök"

Egy 40000Ft-os, 3 milliárd trainzisztoros, új Polaris architektúrás diszkrét grafikus kártya erősebb mint egy 189 millió tranzisztoros intergrált intel cucc. Hűha, ez aztán az érdekes felfedezés! :P :C

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#68) gbors válasza Viktor77 (#64) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, szerintem is egész sokáig húztam, tekintettel a körülményekre :)

(#66) Polllen: rossz példa. Már a #35-ben is olyasmivel vitatkoztál, amit nem írtam.

(#67) domos: az bizony, főleg, hogy nem is ez a konklúzió a tesztben. Komolyan, lebetűzzem külön, vagy el tudod olvasni egyedül is?

No kedves mindenki, én ezt itt most befejeztem. Még egyszer, akinek tetszett a cikk, örülük. Akinek valami gondja volt vele, és ezt értelmes formában felvetette, annak is örülök. A többiek pedig szintén örülhetnek, ezután egy jó darabig nem kell azon törni magatokat, hogy valami hibát találjatok valamelyik cikkemben. Ciao.

[ Szerkesztve ]

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#69) _drk válasza Polllen (#66) üzenetére


_drk
őstag

Ti Trollok vagytok :D Látszik hogy fogalmatok nincs a jelenlegi VGA piacról!
Vannak nagyon nagy tévhitek mint ez az IGP hogy felveszi a versenyt a kisebb videokártyákkal. De nem!

Előző cikkben a 750TI mindennel felveszi a versenyt? NEM!

Régebbi cikk 660-ast leváltani 960 megéri? Max ha witcherrel játszol de ott az szándékos! (az a cikk is tetszett megmutatja hogy milyen degradált fejlődés is van most)

Beszétek belépőszintről és közép kategóriáról, amik most nincsenek is. Abban igazat adok hogy az Rx460-nak nem kéne belépő szintnek lennie de sajnos az! Középkategóriát egy kártya képviseli a 470-es! 80 felett meg már nem mondhatod középkategóriának, ezek az új kártyák meg dx12 felborított mindent! Ebbe a kategóriába nem is fog szerintem már új kártya jönni csak a régiek le olcsósodnak ide!

Csak ugye a főcikkek is általában a felső kategóriáról szólnak, ezek hiánypótló cikkek. Nem kéne ide trollkodni!

Miattuk ne add fel Gbors!

[ Szerkesztve ]

(#70) Viktor77 válasza #90933760 (#65) üzenetére


Viktor77
titán

Nem, majd szó nélkül hagyom.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#71) #90933760 válasza Viktor77 (#70) üzenetére


#90933760
törölt tag

:P

(#72) csuzda


csuzda
aktív tag

Battlefield 3-hoz kellett nekem VGA mikor kihalt a gépben a 8800GT. Bementem a közeli boltba és 16-18ezerért vettem egy HD5570 2GB GDDR3-mat.

A 8800GT csak low beállításokon vitte normális sebességgel a játékot 1440*900-on. A HD5570 pedig hozta volna ugyan azt az FPS számot medium grafikán is, de inkább levettem lowra a folyamatosabb játékmenet érdekében. Tökéletesen eljátszottam ~150 órát azzal a videókártyával.

Azóta gépet cseréltem és volt amikor meghalt a HD7870-em. Akkoriban World of Tanks-oztam és a i5-3570K IGP-je 1680*1050-en nem volt képes játszható gyorsaságot hozni. Levettem a felbontást talán 1280*720-ra és úgy lett ~30 FPS.

Azóta nem tudom, hogy miként alakult a videókártyák és IGP-k világa, de nekem pozitív tapasztalataim vannak az belépő szintű videókártyákról. Lehet, hogy a procim IGP-je nem ment azon a sebességen amin kellett volna neki, lehet, hogy a WoT volt (van :DDD ) sz@rul megírva. Nem tudom... Nem is érdekel ;]

(#73) dogab93


dogab93
tag

Nekem tetszett az írás kíváncsi voltam már régóta,hogy egy ilyen szintű kártya teljesítményben mennyivel erősebb egy mai IGP-vel szemben.Nagy meglepetés nem ért kb ekkora különbségre számítottam.Sokakkal ellentétben én egyetértek azzal,hogy az rx 460 egy belépő játékos kártya ez a színt alatt koca játékosnak sem ajánlanék semmit.Azon persze lehet vitatkozni,hogy árban belépő vagy sem nyilván vannak olcsóbb kártyák ilyen gt 610 gt 710 és egyéb borzalmak de azok kb arra jók ,hogy ha berakom a szék alá akkor nem inog a szék lába.Ezzel az rx 460-as kártyával már legalább egy konzol szintet el lehet érni a mai újabb játékokban .

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#74) Melorin válasza dogab93 (#73) üzenetére


Melorin
addikt

Így van. Ezek a belépőnek csúfolt VGA-k maximum a dVGA világába való belépők, nem a játékokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#75) _drk válasza Melorin (#74) üzenetére


_drk
őstag

Most megnéztem a helyi kiskert, hogy mennyiért adják ezeket a kártyákat. Nevetséges!
gtx740-es van 30-ért. Alatta 20-30 között az r7 250-es különböző változatai,20-ért gs730-as 1gb ddr5. Az ilyen kiskereknek ebből van hasznuk szerintem mert igen kevesen vesznek 1060-ast. Erre rádobják a +10-20%-os hasznot és vettél 30-ért egy kártyát amin a jelenlegi játékok örülsz ha elindul. Lazán megéri IGP-t használni és heroes 3-azni 1-2 hónapig (komolyabb dolgokat is elvisz tudom :) )majd venni bele legalább egy 750ti/rx460-ast.

[ Szerkesztve ]

(#76) Cifu válasza dogab93 (#73) üzenetére


Cifu
nagyúr

Már bocsánat, de néha elborzadok amit itt olvasok.

Ha egy kártyán nem fut FHD-ban a BF1, akkor csak székalátétnek jó?!? Jujj...

Mikor tömegek játszanak a WoT-al, KSP-vel, hivatovább a CS-vel, amikhez FHD-ig egy tényleg alap kártya is elég... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#77) domos válasza Cifu (#76) üzenetére


domos
senior tag

Arra nem is gondolnak hogy esetleg van akinek elég ha van HW acceleration a webhez, filmekhez, meg képet ad, mert nincs integrált GPU-juk...

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#78) dogab93 válasza Cifu (#76) üzenetére


dogab93
tag

Wot alá sem sem elég egy gt 610 féle iszony,de ha elég akkor sem vennék és ajánlanék ilyen kártyát mert akkor inkább az igp.Szerintem semmi olyant nem írtam ami elborzasztó ,saját véleményemet fogalmaztam meg ,és nem vagyok fps huszár és nálam sem csutka ultrán futnak jelenleg az újabb játékok és megvagyok,de be kell látni van egy szint ami alatt nem érdemes költeni.

domos Az egy másik dolog amikor azért kell kártya mert nincs igp és szeretnél képet kapni,de én nem arról írtam hanem ,ha játékhoz kell.

[ Szerkesztve ]

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#79) Melorin válasza domos (#77) üzenetére


Melorin
addikt

De attól még egy ilyen vga még közel nem belépőszintű.

(#80) #51736960 válasza dogab93 (#78) üzenetére


#51736960
törölt tag

Annyit írtál, hogy "az rx 460 egy belépő játékos kártya ez a színt alatt koca játékosnak sem ajánlanék semmit"
Namost egy RX460 36k, egy R7 250 pedig 21k, amin simán elmegy minden, ami egy koca játékosnak kell. Tehát ha rád hallgat egy alkalmi játékos, akkor feleslegesen adott ki 15k-t.

Ja, és a visszatérő, kedvenc kérdésem: ha az rx460 a belépő, akkor az r7 250-et minek hívjuk? :U
Itt a ph teszt, casual szinten tök simán elviszi a legtöbb játékot a 250 is: [link]

Elképesztő ami ebben a topikban megy, már csak idegesítem magam ha meglátom mennyi zöldséget dumáltok itt össze.

(#81) domos válasza Melorin (#79) üzenetére


domos
senior tag

A belépő szint az a válaszfal a "valami nincs" és a "valami már van" között. Jelen esetben a belépőszint azt képviseli, hogy eddig "nem jött kép" a gépből, és most már "jön". Ez a legolcsóbb VGA kártyákat jelenti. Már csak azért is, mert a belépő szint alá nem lehet lemenni, ott nincs semmi, ilyen kategória hogy "belépő alatti" nem létezik.

Ha meg valaki a belépő "gamer" kártyákról beszél, akkor legyen benne annyi hogy ezt írja le, na meg ez erősen szubjektív, mivel van aki csak 1024x768-on akar LoL-ozni, van akinek meg a 1080p BF1 jelenti ezt...

Loveless: Úgy látszik egyre gondolunk. :))

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#82) dogab93 válasza #51736960 (#80) üzenetére


dogab93
tag

Zöldség a véleményem mert máshogy látom ezt a dolgot mint te??Szerintem nem, inkább azt mondanám más a véleményünk és más az ingerküszöbünk és az igényeink.Nekem nem minősül játékos kártyának olyan ami nem tud egy mai címből kipréselni magából 25-30 fps-t low-med beállítás mellett.Az r7 250 egy kifutott darab ,ma az AMD-nek akárhonnan nézzük az rx 460 a belépő kártyája játékra és én akkor is fenntartom ,hogy ez a minimum.Nem véletlen egyébként,hogy nem adtak ki az rx 460-ból egy vágott verziót mondjuk rx 450 néven mert értelme nem sok lett volna.Nem kell velem egyetérteni ,de nem kell burkoltan lehülyézni senkit azért mert nem egyezik a véleménye.

[ Szerkesztve ]

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#83) #51736960 válasza dogab93 (#82) üzenetére


#51736960
törölt tag

Igen, az r7 250 kifutó modell, és abban is igazad van, hogy a normális, friss amd vga-k közül az rx460 a legolcsóbb. De attól az még nem belépő szint.
Én egyébként pont azért vásároltam nemrég használt vga-t, mert az újak közül nem tudtam választani. Mindenképp amd-t akartam, max 30k-ig, ddr5-ös rammal. Namost akkor még 40k volt az rx460, tehát az kiesett, illetve ott volt az r7-es széria, amit meg a kora miatt nem akartam megvenni. Ha lett volna egy általad említett "rx450", azt vettem volna, de nem volt :)

(#84) _drk válasza #51736960 (#83) üzenetére


_drk
őstag

HEHE! Te se vettél olyat! Ha vettél is nem akartál. Ez most mindent elmond :D

Persze ha nincs pénze az embernek akkor megveszi azt! Én is vettem 9 ezerért 8400 gs-t!
Hirtelen jó volt mert kellett hogy képet adjon. Akkor a proci miatt már régen nem tudtam játszani.
2600-os amd tán. Azóta hál isten megtaláltam ezt az oldalt. A fő cikkek mellett ezeket a kis teszteket elolvasva már elég szép képet lehet alkotni mi is kell neked.

Belépő szint fogalmáról meg órákat lehet vitatkozni. Úgy hogy a PC Masterrace még véletlenül se nézett be ide! Full HD 60fps ügyebár.

(#85) dogab93 válasza #51736960 (#83) üzenetére


dogab93
tag

Én is mostanában akarok kártyát cserélni és én is használtat fogok nézni. :) Amire nekem érdemes lenne váltanom az már nekem lélektanilag a túl sok kategória.Inkább veszek egy olcsóbb használt régebbi darabot mint sem egy újat de gyengébbet.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#86) Cifu válasza dogab93 (#78) üzenetére


Cifu
nagyúr

Wot alá sem sem elég egy gt 610 féle iszony,de ha elég akkor sem vennék és ajánlanék ilyen kártyát mert akkor inkább az igp.

Egy R7 240 a gyengébb IGP-ket már lelépi, az R7 250 már az erősebb IGP-ket is általában lelépi.

Innen nézve most tényleg könnyű elintézni, hogy bezzeg a leggyengébb kártyák (R5 230, GT610) meg gyengébbek.

Na bumm, ez nem érv.

Szerintem semmi olyant nem írtam ami elborzasztó ,saját véleményemet fogalmaztam meg ,és nem vagyok fps huszár és nálam sem csutka ultrán futnak jelenleg az újabb játékok és megvagyok,de be kell látni van egy szint ami alatt nem érdemes költeni.

Ehhez képest meg írom, hogy akadnak olyanok, akiknél a használt nem él, mert a szülőt nem lehet meggyőzni arról, hogy jobb vétel lenne. Év eleji példa, mivel a gyerkőc amúgy is főleg WoT / CS színvonalon mozog, és elő sem kerül BF4 szintű játék, így adott esetben simán maradt az R7 250. Bármilyen meglepő, tökéletesen játszik vele azóta is.

Amúgy itt tényleg arra lehet rámutatni, hogy igenis ezekkel is lehet játszani, nem is rosszul...

Az r7 250 egy kifutott darab ,ma az AMD-nek akárhonnan nézzük az rx 460 a belépő kártyája játékra és én akkor is fenntartom ,hogy ez a minimum.

Ha így lenne, akkor nem lehetne R7 250-et kapni. De lehet. Hogy az AMD (és amúgy az nVidia) sem terheli meg magát, hogy a valódi belépő szintet fejlessze, az egy más kérdés.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#87) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Aki elégedetlen, annak itt egy 3 évvel ezelőtti teszt az akkori belépő szintű vga-król, és az IGP-kről:
Nvidia Gainward GeForce GT 640 Rev 2 (GK208)

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#88) Melorin


Melorin
addikt

A HD 7750 2012-ben jött ki, mint belépő vga, de már akkor is nagyon gyengének számított. :(
Most 2016-ot írunk és leragadtatok egy 7750 szinten (kb R7 250) mint belépőszintű vga játékokhoz? :U

[ Szerkesztve ]

(#89) Cifu válasza Melorin (#88) üzenetére


Cifu
nagyúr

A HD 7750 2012-ben jött ki, mint belépő vga, de már akkor is nagyon gyengének számított.

Ott volt alatta a HD 7730 is.
És még egyszer: gyengének számított, de akkor is simán el lehetett CS:Source és DotA szintű játékokat játszani. Nem mindenki vágyik a Ultra settings @ 4K @ 120 FPS szintre BF1 alatt.

Most 2016-ot írunk és leragadtatok egy 7750 szinten (kb R7 250) mint belépőszintű vga játékokhoz?

Ha egyszer az IGP-k még ezt a szintet se nagyon tudják megugrani, a legerősebbeket leszámítva...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#90) #51736960 válasza Melorin (#88) üzenetére


#51736960
törölt tag

A 7750 nem belépő volt, a korabeli ph teszt "népkártyának" nevezte, szerintem nagyon helyesen: [link]. A tesztből egyébként jól látszik, hogy a gtx550ti-vel van partiban.
A 7000-es széria belépő kártyái a 7350, 7450, 7510, stb voltak: [link]

(#91) elfelejtette válasza Melorin (#88) üzenetére


elfelejtette
veterán

Belépő szint az, amit sokan meg tudnak fizetni. Ez Magyarországon az, amit az itteni bérekből is meg tudnak venni, és ez a max. HD7750/GTX650-es szint (használtan). Ja meg a 720p monitor, nem a FullHD...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#92) D1Rect válasza elfelejtette (#91) üzenetére


D1Rect
félisten

Hagyjuk már, a 460 egy havi a cigi pénz.

(#93) #51736960 válasza D1Rect (#92) üzenetére


#51736960
törölt tag

Kicsit off: egy családos ember azért átgondolja, hogy kiad-e ennyi pénzt egy vga-ra, amikor azt a gyerekére/párjára/háztartásra is költhetné. A cigi más tészta, mert ha valaki függő és nem tud leszokni, akkor azt muszáj megvenni.
Egyébként nem tudom, te hol élsz, de nagyon sokan 10.000 forintot nem tudnak félretenni hónap végén, és álmukban sem jut eszükbe 30-40 ezer forintos vga-t venni.

(#94) Vladi válasza D1Rect (#92) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Azért túlzásokba ne essünk már. Átlagmagyar havi cicipénze 10k. :U

(#93) Loveless:

Beteg a gyerek az alsóhangon 20 K. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#95) Melorin válasza #51736960 (#90) üzenetére


Melorin
addikt

7000-es széria belépő kártyái a 7350, 7450, 7510, stb voltak.

Hagyjuk már, azokkal max videót lehetett lejátszani. Meg a Supermariot. Tudom, volt 7450-em.a legnagyobb előnye az volt, hogy passzív volt. 1024x768-ban szaggatott rajta a wow.

[ Szerkesztve ]

(#96) dogab93 válasza Cifu (#86) üzenetére


dogab93
tag

Persze ilyen alapon bármin el lehet játszani,anno p4-es időkben simán eljátszottam játékokkal 10-15 fps-el is és még nagyon sokan ha kellett akkor 800x600-a felbontáson de nem volt túl nagy élmény.rx 460-nál gyengébb kártyákon is életre lehet kelteni játékokat még egy új gta-t is más kérdés ,hogy milyen élmény lesz full lowon játszani még 720p-ben is 10-25 fps között.Lol ,dota ,kaliberű játékok meg ma holnap egy mobiltelefonon elmennek .Mondjuk ez az egész vita meddő szerintem mert mindenkinek mást jelent egy játékos kártya,nyilván sokat számít a pénztárca ,és az érdeklődés mivel akar játszani.Nekem ma az rx 460 a játékos kártyák között a belépőszínt én ez alá nem mennék ,elfogadom hogy van aki szerint kicsit magasra tettem ezzel a lécet ,van aki szerint pedig alulra.Vannak sokan itt a prohardveren akik el se tudják képzelni az életet full hd 60 fps és high részletesség alatt nekik valszeg az lenne a véleményük ,hogy igénytelen vagyok mert szerintem alkalmas játékra az rx 460.Megközelítés kérdése.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#97) #51736960 válasza Melorin (#95) üzenetére


#51736960
törölt tag

Lehet, hogy nem maximum beállításokkal kellett volna wowozni azon a kártyán. Egy normálisan beállított konfigban simán kellett volna futnia. Kíváncsiságból rákerestem, pölö itt egy Skyrim gameplay 7450-en: [link] :)
Egy low budget kártyát tudni kell használni, ha nincs rendesen beállítva a géped, a játékokat meg felnyomod fullhd-ba maxra, akkor persze hogy szaggatni fog.

Egyébként rengeteg nagyon jó, régebbi játék elfut egy 7450-en a dx9-es korszakból, az egyszerűen nem igaz, hogy csak "videót lejátszani, meg super mario-ra alkalmas...". De sajnos van egy olyan érzésem, hogy hiába dumálok neked :(

(#98) elfelejtette válasza D1Rect (#92) üzenetére


elfelejtette
veterán

Örülök, hogy nekem nem kell ilyen szemétre költeni a minimálbért, elég kajára beosztani lakáshitel mellett...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#99) Polllen válasza dogab93 (#96) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az a dolog szépsége, hogy relatíve jól meg lehetne határozni (értsd objektíven), hogy ki mire gondol, de nem ez történik. Persze vannak kivételek szerencsére, a milyen dvga topikban több ember is így ajánl kb.:
fullhd mai játékokhoz minimum RX 460. És így szerintem rendben is van.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#100) Vladi válasza #51736960 (#97) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

MÁsok az elképzeléseid és igényeid. Igen lehet drágán venni kártyát és akkor jó, mert fullhd maxon az épp akutális játék. De ennél régebbi, gyengébb kártyán is elfutnak a mai játékok több-kevesebb kompromisszummal.
Pl: anno a stalkert első részét 7600gt-vel toltam végig. Most ha játszom, 4670 van a gépemben. Az sokak szemében már sehol sincs, mégis játszom.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#101) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Korrekt cikk, leszámítva az alábbiakat:
1. Kb. ugyanannyiba kerülő videókártyát indítasz a CPU+IGP páros ellen, így a videókártyás konfig máris 40 ezerrel drágább.
2. Lemértél egy Intel IGP-t, amiről köztudott, hogy teljes mértékben alkalmatlan játékra, ebből levonod a nagy következtetést.

A jelenleg 30 ezer környékén kapható A10-6800K ezt tudja a GRID 2-ben:

A Crysis 3-ban meg ezt: [link]

A tesztben szereplő számokat pedig hozza a Sniper Elite 3-ban is: [link]

Ez csak egy példa, szinte bármelyik A8-7xxx APU e fölé megy.

Ezzel nem azt mondom, hogy az IGP világmegváltás, csak azt, hogy a "teszt" erősen ferdített végkövetkeztetést kapott. Használható némely IGP játékra is, a jobbak jellemzően a megjelenésük évéig kiadottakat jól viszik, meg a jobban programozottakat utána is, mindezt 1080p-ben, medium high beállításokkal is sok esetben. Aki ilyet vesz, úgysem 4K-ban akarja tolni a Mafia 3-at már megjelenéskor.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#102) elfelejtette válasza Vladi (#100) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én anno az Obliviont toltam 7300GT-vel 1024-ben high grafikán. Most a NFS RUN 1280-ban szintén high garfikán fut a GT640-nel.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#103) D1Rect válasza #51736960 (#93) üzenetére


D1Rect
félisten

Most ebbe ne menjünk bele, szerintem az átlag borzasztó sok pénzt szór el nyom nélkül értelmetlen / fölösleges / egészségtelen hülyeségre.

(#104) Sinesol válasza #51736960 (#10) üzenetére


Sinesol
veterán

Pedig igaz, a 460 az siman belépő kategória, ami alatta van, azok csak arra jok, hogy képet + funkcionalitast adjanak, ha valamiert azt igp nem jó, vagy nincs.

(#105) Viktor77 válasza Sinesol (#104) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor, igen. Csak azóta lett egy RX550 meg egy GT1030, amik jók játékra.

Csinálni kell. Kész. Pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.