Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz Syl #9819 üzenetére

    CEO kocsija dízelmotoros, cserébe néhány kilométerre lakik az irodától. reggel elcsorog idáig, este meg haza. az autó ezt nyilván rosszul viseli, a részecskeszűrő nem tud regenerálni, feldúsul az olaj gázolajjal, aztán lehet menni olajcserére.

    az aktuális ilyen szervizlátogatás után megkaptam, hogy írassak valami papírt a szervizzel, hogy miért ilyen fos ez az autó, mert nem normális hogy mindig szervizbe kell járkálni.
    megpróbáltam vázolni a user errort, de lepattantam.
    írattam egy mailt a szervizessel, amibe megírták, hogy bizony a gyár ajánlása alapján 500 km-enként nem árt egy rendes országúti / autópályás menet, mert különben részecskeszűrő, blabla.
    mutatom a levelet a CEOnak, válasz:
    - és ez hol van leírva a kézikönyvben?
    nembaszolkivelem, véletlenül le volt töltve a telefonomra a kocsijának a kézikönyve, 20. oldal:
    "Ha a járművel túlnyomórészt rövid útszakaszokat tesz meg, zavarok léphetnek fel a dízel részecskeszűrő automatikus tisztításában. Ezáltal tüzelőanyag gyűlhet fel a motorolajban, ami a motor károsodását okozhatja"
    nem volt több kérdése, viszont azóta vett egy hibridet.

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés