Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ntomka


ntomka
nagyúr

Mintha beparáztak volna az M$ nagyágyúi! ;] :DDD :DDD :DDD

ツ Headphones on - World off

(#2) vPhis


vPhis
aktív tag

Nagyon jó az a kép
:DD :DD

(#3) -kdM- válasza ntomka (#1) üzenetére


-kdM-
senior tag

Azt azert nem tartom valoszinunek. Viszont en sem ertem, hogy mi okuk van ra, hogy ilyeneket nyilatkozzanak. Gondolom nem sokaig birjak ujsagirok nelkul.

(#4) ntomka válasza vPhis (#2) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez tényleg jó! Hűen tükrözi a két nagyágyú harcát, azaz a Google meg akarja enni az M$-t reggelire! ;] :DDD

(#3) -kdM-: Én meg igenis valószínűnek tartom. A Google az utóbbi pár évben olyan növekedésen és terjeszkedésen ment keresztül, hogy joggal van miért aggódni az M$-nek. Tekintve, hogy oprendszer téren szinte egyeduralkodó, itt a Google-nak egy új, merőben innovatív megoldással van csak esélye színre lépni, viszont egy ilyennel akár komoly ellenfél is lehet. A Billy által hivatkozott marketing stratégia pedig eddig bevált a nagy G-nek!

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#5) fordfairlane


fordfairlane
veterán

„Rengeteg Linux-rendszer kering odakint, változatos csomagolásban, különféle jellemzőkkel” – nézett körbe a piacon Gates, utalva a platform sokszínűségére és tengernyi disztribúciójára. „Bizonyos szempontból nézve meg vagyok lepve, hogy az emberek úgy viselkednek, mintha bármiféle újdonságot kapnánk.

Ezeket a nyilatkozatokat érdemes figyelmen kívül hagyni, ilyenkor csak a szokásos marketing bullshitet nyomják.

A Mac OS X BSD alapokra épül, mégsem BSD-nek hívják, és senki nem értetlenkedik azon, hogy vajon mi pluszt tud nyújtani a szabad forráskódú változatokhoz képest. Az Androidról sem tudni, hogy hogyan fog szerepleni a piacon, nem hogy a Chrome OS-ről.

x gon' give it to ya

(#6) finest


finest
őstag

"két operációs rendszer nem jelent feltétlenül sikert a piacon" - Ez igaz, végül is a Vistának hányféle kiadása is van? :DDD

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#7) fordfairlane válasza finest (#6) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az még hagyján, hiszen az mégis csak ugyanaz a platform, de ezt a valamit úgy nyilatkozza, mintha a Microsoftnak nem létezne külön mobilplatformja, a Win CE. :F Rejtély, hogy ilyen eseteknél miért érzik úgy, hogy hülyeségeket kell nyilatkozniuk.

x gon' give it to ya

(#8) janos1988


janos1988
addikt

Hogy mi ez a Chrome Os? Az ami a Psp volt, ami az Ipod volt, ami a Flash volt, ami a Java volt stb...

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#9) janos1988 válasza janos1988 (#8) üzenetére


janos1988
addikt

MOD: Ps

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#10) putu33


putu33
tag

Már nem azért, de ha valaki a Google szolgáltatásait használja leginkább bőngészővel teszi... :D

(#11) virkir válasza finest (#6) üzenetére


virkir
veterán

És az mitől lenne többféle.
98 vs NT erről volt szó.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#12) finest válasza virkir (#11) üzenetére


finest
őstag

Ez a többféle szó többféle értelmezésének a kérdése. A Google OS sem lesz több egy újabb linux disztribuciónál, úgy értelmeztem ezt akarták mondani. A Vista disztribek is ugyan az a platform különböző körítéssel.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#13) Bluegene válasza finest (#12) üzenetére


Bluegene
addikt

igen lehet az alapja linux lesz, lehet persze, de attól még lehet kiváló oprendszer

ms előnye: kompatibiltás

google oprendszer előnye lehet:

ingyenes
innovatív+egyszerű(bolond biztos)
veszett gyors--->nem kell cégeknek gépparkot fejleszteniük

sztem ha rájönnek a cégvezetők h az alapvető irodai munkához ugyanolyan jó mint a windows, gyorsabb is(régi gépeken fontos), ráadásul ingyenes, sokan elolvadnak tőle

a linux talán azért nem terjedt el mert tartottak tőle komplexitása és inkompatibilitása miatt(joggal vagy jogtalanul mind1), de ha egy óriáscég neve van mögötte az egyfajta garancia

sztem fog ez még az MS-nek súlyos gondokat okozni :K , aki már megvette az XP-t az nem akarja lecserélni, aki meg új gépparkot fejleszt lehet rátolja az egyszerű, gyors google OS-t

Én a google chrome böngészőt használom és tudnak jobbat alkotni mint az MS(Chrome+keresőjük is jobb)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#14) fordfairlane válasza finest (#12) üzenetére


fordfairlane
veterán

A #6-ban általad idézet mondatot Ballmer nyilatkozta, és az Androidra utalt, vagyis hogy a Google miért fejleszt az Android mellé egy Chrome OS-t is, hisz a Microsoftnak sem vállt be :F a win 98 kontra NT duplaplatform (a fenéket nem, szépen meghódították asztali oprendszer piacot, aztán utólag aláraktak egy normális kernelt). A linuxokról Gates nyilatkozott, ő meg azt nem értette, hogy minek még egy Linux disztribúció.
A nyilatkozataik értelmetlenségét látva szerintem tartanak a Googletól.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#15) troller


troller
senior tag

És a krájzisz fog majd futni a króm alatt? ;]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#16) attila9988 válasza fordfairlane (#14) üzenetére


attila9988
őstag

A nyilatkozataik értelmetlenségét látva szerintem tartanak a Googletól.

Nem nagyon hiszem. Ha a képedbe nyomják a mikrofont 150 -en, és mind ugyanazt kérdezik, előbb utóbb muszáj válaszolnod is rá. Ha egy szót sem szólnának, az lenne furcsa. Mindenesetre teljesen logikus gates következtetése. Ballmer már egy másik kérdés... ő a rá jellemző arroganciával reagált a kérdésre, de ebben nincs semmi meglepő.

A lényeg hogy mindketten az alapján ítélték meg a helyzetet, hogy jelen pillanatban szinte semmit nem tudni erről a chrome os -ről.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#17) negyedes válasza troller (#15) üzenetére


negyedes
addikt

Ha atportoljak akkor lesz. ;]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#18) Timbu válasza Bluegene (#13) üzenetére


Timbu
tag

- Ezzel annyi a gond, hogy nincs olyan cég, amelyik a bizalmas adatait a Google szerverein lenne hajlandó tárolni.
- Ha véletlenül leáll a Google szervere (mert ugye volt már a gmaillel is ilyen), akkor addig senki nem dolgozik?
- Ingyenebéd márpedig nincs, az ingyenességnek is ára van valahol.
- Szerintem ezeknek a böngészőben futó alkalmazások legnagyobb hátránya pedig, hogy egy olyan gány nyelvet használnak, mint a JavaScript. Szóval a Google ha komolyan gondolja, akkor alternatívát kellene állítania a JS-nek is.

(#19) Bluegene válasza Timbu (#18) üzenetére


Bluegene
addikt

- Ezzel annyi a gond, hogy nincs olyan cég, amelyik a bizalmas adatait a Google szerverein lenne hajlandó tárolni.ez érthető, de az ms szerverein se

- Ha véletlenül leáll a Google szervere (mert ugye volt már a gmaillel is ilyen), akkor addig senki nem dolgozik? sztem ez a chrome OS fel lesz szerelve offline dolgokkal, csak nagymértékben támaszkodik a netre, de nem kizárólag, ennyi erővel a windowsszal se kezdhetsz sokat ha nincs neted

- Ingyenebéd márpedig nincs, az ingyenességnek is ára van valahol. pedig van, a youtube, kereső, az earth, a chrome böngésző, ezekért te fizetsz?? ugye hogy nem

a chrome OS pedig azért lesz ingyenes vagy nagyon olcsó, hogy gyengítse az MS-t

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#20) ntomka válasza Timbu (#18) üzenetére


ntomka
nagyúr

Miért gány a javascript?

ツ Headphones on - World off

(#21) dani3l


dani3l
őstag

Ezzel az a baj, hogy akinek mondjuk lassú és/vagy korlátozott adatmennyiségű net áll a rendelkezésére, az ne igazán tudja használni, ha minden programot weben keresztül kell betölteni minden egyes alkalommal. Leírtak alapján nekem annyira nem jön be ez a Chrome OS, de meglátjuk majd, mi lesz belőle. Jó darabig biztosan nincs félnivalója MS-nak emiatt. Főleg, hogy ingyenes lesz, így gondolom nem fogják agyonfejleszteni a platformot, ha igen, akkor meg már valószínű nem lesz ingyen. A Linux sem nagyon rúg labdába a Windowsok mellett, mégis mennyivel biztonságosabb, stabilabb, ingyenes(ebb). Amíg a legtöbb szoftver Windowsra van írva, addig úgyis azt használják az emberek. Bár a Google elég nagy név lett, talán többre viszi mint a Linux és kicsit megszorongatja az MS-t, de nem hinném, hogy komoly fejfájást okozna nekik..

Egyébként ez az online dolog is olyan, hogy pl nem kell feltenned mondjuk szövegszerkesztőt, mert weben el tudod érni. Vagy nem is nem kell feltenned, hanem nincsen, mert webes van hozzá. Akkor ez azt eredményezi, hogy ha nincs net, nem tudod megnyitni, használni, stb a fájljaidat. Nem kimondottan szövegfájlok, hanem bármi más. Hát ez remek, nagyon praktikus ötlet.. :U

[ Szerkesztve ]

(#22) Verrion


Verrion
tag

Ha a Google-nak bejön a Chrome OS mitől lenne jobb mint a Microsoft ???
A pénz mindenek felett... Az egyik kutya másik eb... ;]
Ma ingyen, holnap ha már nincs jelentős ellenfél egy vagyonért... :DDD

(#23) Cyberb0b válasza Verrion (#22) üzenetére


Cyberb0b
tag

Nem lenne egyszerű almáékat meg a microsoftot legyőzni maximum egy alternatíva mondjuk én nem értem, hogy minek :F

♦♣♠ A nő olyan, mint egy költői hasonlat. Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.. ;) I am 33% Geek ♦♣♠

(#24) kymco válasza finest (#6) üzenetére


kymco
veterán

Az összes vista változat azonos alapokra épül.. :) azért vista mind...

www.refujvaros.hu

(#25) kymco válasza finest (#12) üzenetére


kymco
veterán

A linux disztribúcióknál van még olyan elérés is a vistákhoz képest, hogy a linuxok több cég gyermekei, amelyek egymásnak esetenként vetélytársai...

www.refujvaros.hu

(#26) kymco válasza attila9988 (#16) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem is inkább arról szól a dolog, hogy az újságírók szeretnének minél előbb válaszokat kicsikarni a konkurenciából.... ez kell a címlapsztorihoz... de ettől még tarthatnak a Google-tól :)

www.refujvaros.hu

(#27) kymco válasza dani3l (#21) üzenetére


kymco
veterán

"Egyébként ez az online dolog..."
Az viszont praktikus, hogy bárhol vagy a világon és van net, akkor képes vagy dolgozni az anyagoddal... és még csak notit sem kell vinned magaddal, és nem kell speciális vállalati környezet sem...

www.refujvaros.hu

(#28) Depression


Depression
veterán

Nem hiszem, hogy minden online menne. Arra még nincs felkészülve az emberiség, akkorát nem ugorhatnak, mert belebuknak. Ezzel ők is tisztában vannak. Szerintem szép lassan, fokozatosan viszik át az egészet a netre.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#29) Gulag válasza troller (#15) üzenetére


Gulag
csendes tag

nekem most is fut osxen vmware fusion xp guest alatt :D

[ Szerkesztve ]

Az ellentetes velemenyek soha nem zavartak. Ami zavar az a tudatos rombolas es az onkontroll hianya.

(#30) Gulag


Gulag
csendes tag

hajrá google. :K

Az ellentetes velemenyek soha nem zavartak. Ami zavar az a tudatos rombolas es az onkontroll hianya.

(#31) #06658560 válasza Bluegene (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

hát, a kereséseiden,használati lehetőségeiden keresztül a reklámok alapján. hogy monitoroznak.Na ugyanezt cégként hogy élnéd meg, ha monitoroznák minden cselekedetedet? S nem tudnád ki mit hol merre másolhat le, tehet félre, adhat el másnak.

(#32) FTeR


FTeR
addikt

"keresőalkalmazások piacán abszolút egyeduralkodó vállalat"
a ~60% sztem messze van az abszolúttól. mégha behozhatatlannak is tűnik.

(#33) rennes6 válasza FTeR (#32) üzenetére


rennes6
tag

Abszolút, ha egyedül képes többséget produkálni, vagyis a versenytársak együtt sem érnek el akkora részesedést, mint egymaga. A magyar élelmiszerpiacon pl. nincs abszolút egyeduralkodó cég.

[ Szerkesztve ]

(#34) gabor85 válasza rennes6 (#33) üzenetére


gabor85
őstag

Elvégre is tökmindegy kitől veszed meg a domestossal átmosott húst ;]

[ Szerkesztve ]

(#35) Csakénvagyok válasza Depression (#28) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Én meg elhiszem, miért ne? Ahogy értelmezem az Android egy linux alapu kernelre épülő mobil OPrendszer, viszont a Chrome OS az valami más lesz. Meglehet hogy a kernel az itt is Linux alapu lesz, viszont nem hiszem hogy mineden eggyes indulásnál be kell tölteni minden eggyes online alkalmazás. Ahogy értem azok majd Google szerverekken fognak futni, de meglehet hogy a DLLekhez hasonlóan rezidensek maradnak, esetleg kikapcsolás után is, csak adtafolyamokat veszenk majd át a servertől.

(#36) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

„Rengeteg Linux-rendszer kering odakint, változatos csomagolásban, különféle jellemzőkkel”
...és ez miért baj?

"az emberek úgy viselkednek, mintha bármiféle újdonságot kapnánk"
Hát, egységnyi idő alatt többet, mint a windózokból, az tuti.

"Minél nagyobb homályba burkolóznak, annál érdekesebb az egész"
Na mi van, szar az ötlet mert nem jutott eszébe, vagy nem tudta ellopni?
Marketingszempontból tuti húzás.

"eegyszerűsítve arról van szó, hogy a böngésző viselkedjen úgy, mint egy operációs rendszer"
Igen, a M$ meg a Win98 óta valami ilyet akart, csak nem eléggé.

"az egész jelenség inkább „visszaélés egy terminológiával, mintsem valódi változás.”
Pont ő mondja amikor ők szoktak jól hangzó dolgok mögé bújni?

Ballmer legalább beismert egy múltbeli hibát :) De nekem ez olyan "savanyú a szőlő" dolgonak tűnik a pofák részéről :) Csak nem félnek a gúglitól?

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) floatr válasza hcl (#36) üzenetére


floatr
veterán

"Igen, a M$ meg a Win98 óta valami ilyet akart, csak nem eléggé." -- egészen pontosan ez a Netscape ötlete volt, csak valakik kinyírták őket, mielőtt a közelébe jutottak volna a megvalósításnak.

A sors iróniája, hogy ezt az ötletet pont a ms későbbi konkurenciája porolta le.

(#38) leviske válasza troller (#15) üzenetére


leviske
veterán

A Chrome OS pont az egyik fő célpontja az AMD Fusion Render Cloud-nak... És pont a Crysis-al demózták. Tehát igen, a Crysis már biztos elérhető lesz, de még ezen kívül jó pár EA játék is. :)

MOD:
"az emberek úgy viselkednek, mintha bármiféle újdonságot kapnánk"

ÁÁÁÁÁÁÁÁ! Te jó ég!!! Ők beszélnek a Vista & Se7en ügyletükkel a háttérben??? Ennyire hülyéneknéznék a vásárlókat??? :Y

[ Szerkesztve ]

(#39) Timbu válasza Bluegene (#19) üzenetére


Timbu
tag

- De az MS Office lokálisan tárolja a fájlaidat, szemben a Google Docs-szal.

- Ez logikus. Csak ekkor már nem elég egy egyszerű böngésző a használatához.

- Ingyenebéd továbbra sincs, csak más fizeti a számlát. A keresőnél (meg a gmailnél) a hirdetők, az Earth-nek van fizetős változata is több szolgáltatással. A youtube már érdekes kérdés, mert ott meg a Google nyúl nagyon mélyen a zsebébe.

(#40) Bluegene válasza Timbu (#39) üzenetére


Bluegene
addikt

Ingyenebéd továbbra sincs, csak más fizeti a számlátkönyörgöm az neked ingyen van :W

sztem egyébként a Chrome OS biztos kezelni fogja tudni a winchester-t, tehát oda is mentheted

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#41) Depression válasza #06658560 (#31) üzenetére


Depression
veterán

Azért tegyük hozzá, hogy azért a legjobb kereső, mert tudja, hogy mire vágysz.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.