Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Android 5.1 és MediaTek?
Próbáld újra azt a Kingroot-ot, működnie kellene. Ezt támogatja. Nem kell hozzá custom recovery, sem nyitott bootloader, bár utóbbi nem árt!

Szerkesztés.; Nem mindegy, a Kingroot melyik verzióját használod, próbálgasd. Ha más nem, marad ennek PC-s verziója, vagy OneClickRoot, stb...

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#2) Garry84 válasza Mr. Y (#1) üzenetére


Garry84
tag

6.0 sajnos. Google-ön sem találok semmit, csak azt, hogy a Marshmallow ezzel az MTK-val tud szívatni rendesen...

(#3) Mr. Y válasza Garry84 (#2) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Qualcommal is, ne aggódj!
Snapdragon 801, android 6.0.1. Ennél a verziónál valóban kell custom recovery, mert keretrendszert kell telepíteni. Esetemben egyszer sikerült, de egy factory reset kilőtte, azóta ugyan azzal a ROM-al, recoveryvel és appal nem sikerül...
Szerintem ez már túlzó SELinux védelem, de próbálgatni kell.
Fejlesztői mód be van kapcsolva?

But who is watching the guardians?

(#4) Garry84 válasza Mr. Y (#3) üzenetére


Garry84
tag

Be, persze. Ami nagyon szép amúgy, hogy van benne opció a bootloader nyitására, de az igazából nem nyitja, csak lehetővé teszi, hogy fastboottal nyissam-zárjam.

Igazából tudnék root nélkül élni (Automate a terv a telóra, GPS, zene, ilyesmi), de máshogy szerintem nem tudom megoldani, hogy tápellátásra bekapcsoljon. Ez kvázi az egyetlen ok, amiért kellene - de ezért nagyon. A Nexusoknál működő fastboot parancs itt hatástalan.

(#5) Mr. Y válasza Garry84 (#4) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Mivel az nem MTK-s készülék. Ajánlom figyelmedbe egyik videómat YouTube-on. Ez biztos hatásos.
Ami a tápellátást illeti, azt kellene megoldani, hogy kikapcsoljon, ha elveszed, mert be bekapcsol. Legalábbis elméletileg. Be kéne...

Egyébként, nem akarok bele szólni, de (ahogy levettem) ha autós média eszköznek szánod, erősen legyilkolod ezzel az akksit!

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#6) Garry84 válasza Mr. Y (#5) üzenetére


Garry84
tag

Az akksi dolog szerintem OK, azért olyan sok napi indítást nem kapna. Taskerrel ezt-azt beállítok majd, auto kikapcs, hasonlók. Csak gyújtás alatt lenne töltés, napi egyszer-kétszer, azt illik bírnia. Mondjuk a tél-nyár más tészta, ezt majd ki kell kísérleteznem.

A bekapcsolás: magától nem csinálja sajnos. Mivel be lehet állítani, hogy X időpontban magától bekapcsoljon, ezért hardveresen tudnia kell. Valamiért mégsem, a kpoc_charger fájllal kell majd kicsit huligánkodnom, ha van rootom (addig nem engedi).

(#7) Mr. Y válasza Garry84 (#6) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Telepíts ADB-t. Onnantól akár rendszer alól is (elv, én még csak recovery-ből próbáltam, de ha szerencséd van, nem kínai van és akkor megy onnan is sok esetben) adb pull/push parancsokkal root nélkül kiszeded a fájlt, feltéve, ha tudod, hol van, majd mókolás után vissza. Ez felülírja és olyan, mintha gyári lenne. Persze azért nem árt lemásolni még Original állapotban valahová :) De nagy gondot úgy sem tudsz okozni a szerkezetnek.

A videót próbáltad?

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#8) dlaj válasza Garry84 (#6) üzenetére


dlaj
őstag

Régebben én is gondolkodtam hasonló tablet az autóba megoldáson, de nekem (szerintem) elég lett volna, ha a gyújtás elvételével a kijelző kapcsol ki.
Nem értem miért fontos, hogy a telefon ki is kapcsoljon?

(#9) Garry84 válasza Mr. Y (#7) üzenetére


Garry84
tag

Így sem engedi. Egyszerűen semmihez nem tudok nyúlni root nélkül.

A videót néztem amúgy, de a bootloader OK, azt tudom nyitogatni.

(#10) Garry84 válasza dlaj (#8) üzenetére


Garry84
tag

Nem az a fontos, azt le tudom programozni Taskerben, hanem hogy bebootoljon! A tervezett beépítésnél nem fogok hozzáférni a gombokhoz (ezt leszámítva nem is kell), így csak ez a módszer játszik.

(#11) dlaj válasza Garry84 (#10) üzenetére


dlaj
őstag

Értem amit írsz, csak azt nem értem miért fontos, hogy ki legyen kapcsolva a telefon?
Mondjuk lehet azért nem értem, mert én sohasem kapcsolom ki, éjszakára is csak némítom a telefonom.
Bár ha autóba építeném, lehet a biztonság miatt nem árt, ha ki van kapcsolva.

(#12) Garry84 válasza dlaj (#11) üzenetére


Garry84
tag

Főleg a nyár miatt, nem akarom megsütni odabent. Állandó venti meg leszívja az akksit. Vagy ha pár napig nem használom a kocsit, akkor ne álljon ott bekapcsolva. Illetve ha bármi miatt ki kell kapcsolnom, akkor ne kelljen szétbontani a kocsit ahhoz, hogy bekapcsolhassam.

(#13) MineFox54


MineFox54
őstag

Töltés közben állandóan bekapcsolt képernyő, amúgy meg mondjuk 15sec után lezárás?

(#14) Garry84 válasza MineFox54 (#13) üzenetére


Garry84
tag

Ilyesmi. Aztán mondjuk 1-2 óra után teljes kikapcs, hogy ha csak kis időre álltam meg, akkor simán visszajöjjön.

(#15) Garry84


Garry84
tag

No, addig eljutottam, hogy megtaláltam az eredeti "gyártót":

[link]

Szerintem ez az, de a típusszám alapján sincs semmi.

(#16) Mr. Y válasza Garry84 (#15) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Mondjuk én a helyedben egy ilyen készüléket a tükörbe fabrikálnék, több okból is. Egyrészt, nem szenvedsz itt feleslegesen, mindenhez hozzáférsz, a töltést meg meg tudod így is csinálni, elrejtve. Azonban kiválóan alkalmas ez autós-kamerának is, ami szerintem nem árt, sőt, személy szerint kötelezővé tenném. Azt viszont elv root nélkül is meg tudod oldani, hogy ha áramot kap (gyújtás), bekapcsoljon a kamera. De akár ilyen elérhető helyen még manuálisan menne.

Egyéb iránt, ha csak a gombok hozzáférhetőségéről van szó és minden áron be akarod építeni, vezesd ki a gombokat. Most nem arra a boltban is kapható jack bemenetbe rakható programozható gombra gondolok, hanem paneli forrasztásokra. Osztálytársam Huawei Slim 7-es készülékén vezetékeltem annó ki a bekapcsoló gombot, mert mert nem működött, miután le akarta videózni vele, ahogyan átugrat felette deszkával, de nem jött össze :) Ebben az esetben bekötheted panelból a szivargyújtóba is némi rejtett elektronikával és nem lesz gáz az akksival. Mondjuk ebben az esetben az 5 percre otthagyom nem működne...

But who is watching the guardians?

(#17) Garry84 válasza Mr. Y (#16) üzenetére


Garry84
tag

A tükrös dolog is tervben van, ahhoz hever itthon egy Nexus 7 (az sajna nem fér be a kocsiba). De ettől még nem lesz fasza Androidos fejegységem... :-(

Direkt ehhez a projekthez vettem, de nem számítottam rá, hogy ennyire nem tudok hozzányúlni.

(#18) Mr. Y válasza Garry84 (#17) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Próbálj meg ROM-ból változtatni. Itt van egy hivatalos hozzá, a videóim között akad olyan, ahol felbontok egy ilyet. Aztán ezt telepíted fel és nincs vele gondod.
Nem utolsó sorban, ha tudod, hová nyúlj, akkor kirootolod az előtt a rendszert, hogy feltelepítenéd, még így, felbontott állapotban. Ez a végső tippem!

But who is watching the guardians?

(#19) Garry84 válasza Mr. Y (#18) üzenetére


Garry84
tag

No, erre a módszerre nem gondoltam, ráfekszem kissé a dologra, köszi!

Annyira nagy bubus nem vagyok, de utánanézek. Jók a videóid amúgy, elég érthetően mondasz el mindent!

(#20) Mr. Y válasza Garry84 (#19) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ezt jó hallani főleg, mert beszédhibás vagyok, köszönöm és sok sikert!

But who is watching the guardians?

(#21) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Azért nem olyan jó ötlet ez, meg a teló használata pl. GPS-ként az autóban, mert elég ciki, ha az akksi összefossa magát és neadjisten felgyullad. Nagyon olcsó és egyszerű megoldás, aláírom, de végtelenül kiszámíthatatlan. A konzolba betéve, töltés alatt, na most megy a fűtés stb., az ott melegszik ám rendesen, sosem tudni mi történik, meg az akksi is gyilkolódik rendesen. Én is gondolkoztam ilyenen, de inkább vettem egy androidos fejet és öröm boldogság.

(#22) dlaj válasza aero. (#21) üzenetére


dlaj
őstag

Még az akksit ki is lehetne rakni a motortérben. 3 vezeték és annyi. Viszont a mobilok tényleg nem szeretik a meleget.
És meleg az van. Jó pár hete a mínusz fokokban hosszabb ideig ment a teljes fűtés. Én mondjuk nem fáztam, de amikor benyultam valamiért a fejegység alatti tárolóba, nem akartam elhinni milyen forró a felső része. Arra gondoltam, itt mindjárt kigyulladt valami, de azt sem értettem, a rádió hogyan bírja. Szóval a folyamatos fűtéstől durván forró tud ott lenni minden.

(#23) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Lehet, nem éppen olcsó mulatság, én ezzel szemezek egy ideje. Ez pont erre lett kitalálva!

But who is watching the guardians?

(#24) Garry84 válasza dlaj (#22) üzenetére


Garry84
tag

Jogos, alapból úgy tervezem, hogy lenne a telefon mellett egy venti.

A kész fejegység sajna nem játszik, pedig én is annak örülnék legjobban. Focus Mk1, a hülye rádióméretével. Be lehet préselni egy 2 DIN-es fejegységet, de szét kell vágni a rádió körüli belső részeket kissé, plusz hülyén is néz ki (mindenfelé domború, a fejegység meg lapos). Egy egyedi 3D nyomtatott előlap takarná a telefont, valami ilyesmi:

Ez olyan méretű/formájú, mint a gyári rádiók, fekete ABS-ből készítve pedig a felülete is úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#25) Mr. Y válasza Garry84 (#24) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ha nyomtatsz, ajánlom a PLA-t. Kisebb hőmérsékletet visel el, de a masszívsága mellett sokszor hajlékonyabb, mint az ABS. Így idomulni is tud. Ezt már kitapasztaltam, mióta megvettem a nyomtatómat. Habár a felületi pontatlanságok (akadnak, néha) ABS esetén könnyebben elsimítható (Aceton), de feketébe egyrészt nem feltűnő, másrészt ezek a kisebb hibák szerintem megérik a végleges állapot masszivitását. Illetőleg nem tudom, mennyire vagy benne a témában, de bárhogy is döntesz, ne tömören nyomtass, hanem 0,8-1,2-es falakkal sűrűn hálózva. Erősebb lesz!

But who is watching the guardians?

(#26) dlaj válasza Garry84 (#24) üzenetére


dlaj
őstag

Hát igen.
A takaró/előlap kivitelezésénél vetettem el a beépítés ötletét.
Mondjuk nekem még a 3D nyomtatás eszembe sem jutott, esetleg egy műanyagos/spoileres szakit kerestem volna fel.
És van kivel a 3D előlapot megcsináltatnod? Mekkora költség lehet?

Mr. Y, Eléggé sokoldalú vagy!

[ Szerkesztve ]

(#27) Garry84 válasza Mr. Y (#25) üzenetére


Garry84
tag

Igen, belül hálós lesz mindenképpen. A PLA-t nagyon macerás nyomtatás után megmunkálni? Gyári fekete műanyaghatást akarok elérni, ezért gondoltam ABS-re.

(#28) Garry84 válasza dlaj (#26) üzenetére


Garry84
tag

Egy ismerősöm olyan helyen dolgozik, ahol van 3D nyomtató. Árat nem tudok, de üregesen legyártva nem lehet nagyon csillagászati.

(#29) dlaj válasza Garry84 (#28) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.