Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Szép, szép, de piszok drága.....

B.Cs.

(#2) #22743424


#22743424
törölt tag

Köszönjük a tesztet :R Lehet nem ártana neki egy gyári visszaállítás a rendszerfrissétés után, talán megszünnének az anomáliák. Nem nagyon értem ezt a négy pines csatlakozót sem lehetett volna type-c csatlakozó ha mar egységesíteni próbál az EU. Majd most az órákkal fogunk vacakolni csatlakozók terén. Vezeték nélküli töltés nincs benne.Drága és kiforratlan egyelőre.
Ez a kép jobban áll szerintem
alt="" title="" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) Memmaao válasza #22743424 (#2) üzenetére


Memmaao
addikt

Type c esetén nem tudnak olyan mértékű vizallosagot biztosítani, mint 4 pin esetén.

My name is Bond, James... Dean.

(#4) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy jobb kézre javasolt telefon?

(#5) Parallaxis válasza Doky586 (#4) üzenetére


Parallaxis
addikt

Telefon? Biztos jó cikket olvastál? :D

(#6) Doky586 válasza Parallaxis (#5) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Neked Mac-en más kép jelenik meg?

(#7) Parallaxis válasza Doky586 (#6) üzenetére


Parallaxis
addikt

Lehet, nálam óra van a hölgy kezén, nem telefon :D

(#8) #22743424 válasza Memmaao (#3) üzenetére


#22743424
törölt tag

Biztos tudnának de nehezebb lenne valamivel. Minden esetre arra próbáltam rávílágítani, hogy ideje lenne az okosórák terén is valami szabvány ami a töltési lehetőséget illeti. Legyen az kábel vagy valamilyen dokkoló. :)

(#9) #76500480


#76500480
törölt tag

Egyesek panaszkodnak a könnyen karcolódó üvegre. Vivoactive üzemidőben elveri, cserébe nem kapott "gyönyörű, színes kijelzőt". (Ez hátrány?! :U )

(#10) szatocs


szatocs
őstag

Leginkább a Connect miatt nem váltok még Polar-ról Garmin-ra. Mondjuk nem ez az óra lenne a kiszemelt (inkább 945), csak a cikk végszava miatt írtam.

=== Szatocs ===

(#11) Crus


Crus
őstag

A csuklós pulzusmérés alapszabálya, hogy sport előtt RÁ KELL HÚZNI A KÉZRE... persze ne úgy, hogy lila legyen a kéz, de elég jól. Ezt baromi sokan nem veszik komolyan, majd csodálkoznak, hogy valami nem stimmel.

Az AMOLED kijelző annak aki rendszeresen sportol felejtős, ugyanis megnő a fogyasztás. 6 óra? Vicc. Néha beleszaladok abba, hogy 24 óra alatt sportolok ennyit pedig én nagyon messze vagyok a profiktól.

A 4 pines csatlakozó kiváló megoldás, ugyanis micro, vagy type-c esetében nem tudták volna itt sem megoldani az izzadság és vízállóságot. Rólam gyakran ömlik a víz, de korróziónak nyilván nyomát sem látom, pedig nem 2 hete használok Garmin órát.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#12) zaskar válasza Crus (#11) üzenetére


zaskar
senior tag

A 6 óra üzemidő az folyamatos zenehallgatás és bekapcsolt GPS mellett értendő. Aki kicsit is járatos a Garmin termékek világában, az tudja, hogy ez teljesen normális érték, a zene rendesen megdobja a fogyasztást, persze az AMOLED is hozzátesz. Zene nélkül jóval többet bír. 2007 óta használok Garmin órákat, sok modell megfordult azóta nálam, több olyan is, ami már tudta a zenelejátszást bluetooth fülhallgatóval. Most éppen Forerunner 945-öm van, az zene+GPS-el 10 órát bír, zene nélkül meg már akár egy napot is, de ennek nagyobb az átmérője, így valószínűleg az akku is nagyobb benne.

(#13) parandroid válasza #22743424 (#8) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem telefon, nincs annyi hely a technikának, mint egy telefon aljában, a bedugós csatlakozó nem alternatíva. Az usb-c bedugós része kb akkora, mint amilyen vastag ez, és a kijelző vastagsága miatt még ennyi hellyel sem számolhatsz. Lehetne persze oldalt is, és akkor mehetne mélyebbre, de szerintem így is olyan zsúfolt a belseje, hogy kb egy hajszàlat nem tudnak már belehajtogatni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#14) UnA válasza #22743424 (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

Garmin hibrid óra esetén egy csipeszes csatlakozó van töltéshez, ami szintén 4 pines, viszont nincs szükség aljzatra, mert anélkül is megtartja. Ez nekem jobban tetszik, és még az óra belső felépítésének szempontjából is előnyösebb.

(#15) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Ha ez az óra drága, akkor ez mi a lópikula :D
https://www.garmin.hu/oraszij-fenix-6-titanium-dlc-gg010-12863-09

(#16) szekra


szekra
őstag

Egy szó: csúnya :(

(#17) Crus válasza zaskar (#12) üzenetére


Crus
őstag

Ezt jónak mondod... 920XT-vel húztam le pár ezer km-t terepen (futás), majd Fenix 5 Plus Sapphire-ra váltottam. Az AMOLED sajnos akku zabáló dög, és qvára felesleges is annak, aki egy kicsit is komolyan veszi a sportot. Pontosabban szólva nem lenne felesleges, ha nem ölné az akksit, de öli. :-(

Igen, sok kicsi sokra megy... a zene, a GPS + Glonass, a csuklós 24 órás pulzusmérés, a rengeteg szenzor, a wifi, bt, etc. Részemről amúgy abszolút nem panaszkodom a Fenix 5 akksi idejére. Jellemzően 5-6 naponta töltöm, 24 órás állandó pulzusmérés, szenzorok mind bekapcsolva minden, zenehallgatás csak futáskor és term. ki van kapcsolva aktivitáson kívül, hogy karlendítésre (Sieg Heil :DDD ) bekapcsoljon a kijelző. Wifin syncelek mindig.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#18) Parallaxis válasza Crus (#17) üzenetére


Parallaxis
addikt

A GTR köszöni, de Amoled kijelzővel elketyeg 1 hónapig egy töltéssel, szóval lehet nem az Amoled kijelző a probléma a fogyasztásnál.

(#19) caledonia


caledonia
csendes tag

Végre egy Garmin teszt !!! Jöhetnek rendszeresebben is.

(#20) Galahed


Galahed
senior tag

Nagyon régóta Garmin órákat használok (család is) Forerunnerek, késöbb Fenixek, most jelenleg VENU-van. Persze jó volt a HRM RUN öv által adott plusz infó a Fenixen , hogy mikor sántitok éppen, vagy mekkora az emelkedésem, talajérintési időm stb, de mivel profi nem vagyok, a félmaraton felé tartok, igy heti három edzéshez kiváló a Venu is. Az ok, amiért váltottam, hogy romlik a szemem, és ebben a Venu sokat segített, hogy futás közben is el tudjam olvasni az adatokat szemüveg nélkül. Persze sokan mondjátok, hogy az Amoled sokat fogyaszt... igaz, de tulajdonképpen csak pár másodpercig van bekapcsolva, a kéz érzékenységét közepesre állitva( erre kapcsol be automatikusan) kb 4 napig megy nálam éjjel nappal. Szvsz a folyamatos pulzoxymeter fogyasztja a legtöbbet, nem a képernyő...

Jelenleg úgy vagyok vele, hogy futáshoz Hrm-Run övvel a Venu-t használom és nagyon nem akarok visszatérni a Fenix Sapphire -hoz.

(#21) Jackal2 válasza Galahed (#20) üzenetére


Jackal2
senior tag

Én pont emiatt vetettem el a Venu-t, mert AMOLED kijelzős. Szerintem ezeknek az óráknak funkcionálisnak kell lennie, a transzreflektív kijelzőnél semmi nem jobb edzéshez (igaz, én nem vagyok szemüveges, szóval lehet, hogy a te eseted teljesen más).
Egyébként szerintem sem az AMOLED kijelző fogyasztása a szembetűnően sok, hanem a pulzusmérő pánt és a BT füles használata együtt. Na, az gyilkos az üzemidőre nézve. Hétvégén futottam egy félmaratont, a Xiaomi Stratos 3 pulzusmérő pánttal, zenehallgatással is durván merült, pedig az is transzflektív kijelzős.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22) Galahed válasza Jackal2 (#21) üzenetére


Galahed
senior tag

Értem.
Amire én a maratonhoz érek addig jó lesz a Venu, a hosszabb túrákhoz (több napos) meg előveszem a Fenixet. Bár szerintem a Venu is birja /bírná, jelenleg 4 nap a készenléti idő (persze a GPS csak 2 naponta van egy órára bekapcsolva és a pulzoximetert is levettem csak éjszakára) A BT viszont az állandó ON rajta mivel a telefonom le van némitva és az órán olvasok sms-t, e-mail-t látom /érzékelem a hivásokat stb... zenét a telefonról hallgatom , az mindig jön velem a hátamon futás közben is. (Bt fülessel -telefonról megy a zene és az esetleges hívások is, igy nem terhelem vele az órát)

(#23) Galahed válasza lomposfarkas (#15) üzenetére


Galahed
senior tag

Van egy nekem a Fenix 3 -hoz (az 67ezer) , az volt az első amit levettem róla, sportoláshoz nem volt jó... Most itt ül a szekrényben, eladni meg töredékéért sem lehet...

(#24) Crus válasza Parallaxis (#18) üzenetére


Crus
őstag

És akkor azt úgy mire használod? Mert annyit az enyém is elmegy, ha nem használom :DDD

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#25) Parallaxis válasza Crus (#24) üzenetére


Parallaxis
addikt

Normál használat mellett (értesítések jelzése, napi 1-2 edzés lekövetése, folyamatos pulzusmérés stb.) megy el 20-25 napot. Nem úgy, hogy berakom a fiókba :)
17-én este vettem le a töltőről és most van 68%-on.

[ Szerkesztve ]

(#26) Memmaao válasza Parallaxis (#25) üzenetére


Memmaao
addikt

AOD mellett? Vagy fekete a kijelző, és csak akkor mutat, ha nézed?

My name is Bond, James... Dean.

(#27) Parallaxis válasza Memmaao (#26) üzenetére


Parallaxis
addikt

Csak akkor mutatja, ha nézem. AOD-vel nem próbáltam mert nekem teljesen jó, hogy ránézésre kapcsoljon csak be, de azzal kb. 6-8 napra csökkenne szerintem.

(#28) Memmaao válasza Parallaxis (#27) üzenetére


Memmaao
addikt

Ok, de pl Garmin instinct transzflektiv kijelzővel úgy bír 16-21 napot, hogy mindig látható a kijelző. Withings steel HR is egy hónapot bír, de ott ugye folyton látod az analóg órát. Nekem az óra a férfi egyetlen ékszere, nem opció, hogy nem látható.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#29) Parallaxis válasza Memmaao (#28) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ok, de pl Garmin instinct transzflektiv kijelzővel úgy bír 16-21 napot

Jó lesz az 14 napnak is (legalábbis a gyártó szerint). No meg 120x120 pixel és monochrome.
Mindez 2,5x-es áron.

Withings steel HR számomra értéktelen, mert elsődleges az üzenetkezelés, az ott meg nyomokban sincs.

Nekem az óra a férfi egyetlen ékszere, nem opció, hogy nem látható.

Én használom az órát nem más, szóval ha látni akarom akkor látom is, ha nem, akkor meg minek mutasson bármit is? :)

(#30) Memmaao válasza Parallaxis (#29) üzenetére


Memmaao
addikt

A gyártó szerint 14 nap 7/24 bekapcsolt állapotban. Én éjszaka csak a munkahelyemen hordom, otthon ki van kapcsolva, így 16-21 nap, attól függően, mennyit éjszakázom.
Én csak arra reagáltam, hogy azt írtad, nem amoled függő az üzemidő. De az. Csak nálad az idő nagy részében ki van kapcsolva. Ha óránként 10x megnézed, a kijelző bekapcsolt ideje akkor is töredéke az egész napi üzemidőnek.

My name is Bond, James... Dean.

(#31) Parallaxis válasza Memmaao (#30) üzenetére


Parallaxis
addikt

Hát inkább nézek egy szép kijelzőt én magam, mint mutogatok mindenkinek egy monokróm kisfelbontású pixelhegyet.
Én egyébként 24 órában hordom, mert az alvásfigyelést is használom. Ha én is kikapcsolnám, meg csak néha hordanám, akkor a 2 hónap üzemidő is meglenne:)

[ Szerkesztve ]

(#32) Memmaao válasza Parallaxis (#31) üzenetére


Memmaao
addikt

Azért messze van a pixelhegytől! Kültéri fényviszonyok mellett is tökéletes olvashatóság. Ha egyszer próbálsz egy transzflektiv kijelzővel rendelkező órát, többet nem kell amoled. Persze ízlések és pofonok...

My name is Bond, James... Dean.

(#33) Parallaxis válasza Memmaao (#32) üzenetére


Parallaxis
addikt

Már próbáltam és nagyon gyatra a képminősége, főleg zárt térben, vagy háttérvilágítással. Az Amoled ilyenkor lényegesen jobb és szebb képet ad, a nagy fényerő miatt meg kültéren sincs olvashatósági probléma vele (én tűző napon is jól látom).
Mondjuk nem igazán értem, ha már monokróm a megjelenítés, akkor tök felesleges a transzflektiv kijelző is. E-papír alapú lényegesen jobb lenne kevesebb fogyasztással, nagyobb felbontással..

(#34) Galahed válasza Memmaao (#32) üzenetére


Galahed
senior tag

Szia!

Persze izlés dolga. Nekem i Fenix 3 sapphire kivitel van, nagyon jó amikor a süt a nap, szépen olvasható.

De amiért váltottam, az pont a rossz szemem miatti olvashatóság kérdése. Itt nekem már kell az amoled, ha kicsit rosszabbak a fényviszonyok
(jelzem, ha jó lenne a szemem nem váltottam volna)
Mellesleg most is ha több napos túráról (kerékpár futás stb) lenne szó és választanom kéne akkor a fenixhez nyúlnék...(bár jelenleglegi állapotomban -sérülések- a Venu is fél kézzel lekezeli a tennivalókat legfeljebb 3 -4 naponként töltőre kerül, ha jobban igénybe van véve...

Messze nem váltottam volna egy Huawei, samsung stb okosórára, a Garminról. (most is megvártam amig a Garmin kihozta az első amoledes óráját. A futáshoz kerékpárhoz nekem a Garmin rendszere (óra plusz mögötte lévő szolgáltatások ) többet ad, szvsz magasan felette áll tudása a többi óráénak (rendszernek)

[ Szerkesztve ]

(#35) Memmaao válasza Parallaxis (#33) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem azért nem e paper, mert az nem tud dinamikusan frissíteni és lassabb lenne. Mondjuk azzal én is megnéznék egy órát. A fossil új Q hybrid órája e paper, de állítólag botrány a sw. Ha jó lenne, biztos vennék, mert nekem az e paper nagy kedvenc.

My name is Bond, James... Dean.

(#36) Janaboy


Janaboy
veterán

A cikk végén az van, hogy a Vivoactive 4 tud térképkezelést, de tudtommal nem tud.
És méret és kijelzőn kívül tudomásom szerint másban nem tér el.

Janaboy

(#37) Overcome85


Overcome85
tag

Olyan kérdésem van, hogy Venu - ra lehet valahogy varázsolni futás dinamikai adatot? Gondolok itt talaj érintésre első sorban. Pánttal, poddal vagy színes hangszóróval...?
Köszi

(#38) Galahed válasza Overcome85 (#37) üzenetére


Galahed
senior tag

nézegettem anno 3 napig hátha valamelyik IQ app alkalmas lenne rá, de szerintem maga az óra nem képes ezeket az adatokat fizikailag fogadni a pánttól.. :(

(#39) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Érdeklődnék, h még mindig akad-e a rendszer? Aki használja mennyire elégedett vele? Egy watch GT2-t szeretnék erre cserélni majd.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, ZENFONE 9

(#40) sharp4 válasza Bennyboy (#39) üzenetére


sharp4
őstag

Ezután én is érdeklődnék. Esetleg frissítés megoldotta a problémát?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#41) Bennyboy válasza sharp4 (#40) üzenetére


Bennyboy
őstag

Közben váltottam. Csak a számlapok cseréjénél érzek akadást egyébként elég fluid a rendszer. NFC nem működik itthoni bankokkal szóval muszáj revolutot használni. Eddig tetszik.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, ZENFONE 9

(#42) sharp4 válasza Bennyboy (#41) üzenetére


sharp4
őstag

Új sportok, esetleg squash letölthető rá?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#43) Tacsilaci válasza Bennyboy (#41) üzenetére


Tacsilaci
tag

Nekem is Watch GT 2 órám van és erre szeretném cserélni.Mik a tapasztalatok ?
Még gondolkodom a Garmin Venu Sq music-on is.

(#44) Bennyboy válasza Tacsilaci (#43) üzenetére


Bennyboy
őstag

Nem bántam meg. Nem bírja addig töltés nélkül de így is elég heti 1x. Sporthoz ez jobb, kényelmesebb. A GT2 sztem szebb volt ha ez szempont. Ami nagy előnye a garminnak az a szoftveres támogatás. Itt olyan progit raktak az óra alá amiben aztán kiélheti magát aki szeretné. Sokkal több infót ad stb.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, ZENFONE 9

(#45) Tacsilaci válasza Bennyboy (#44) üzenetére


Tacsilaci
tag

Én nagyon elégedetlen voltam a Huawei órával! A konditermi edzés közben gyakran leesett úgy a pulzus szerinte 130-ról 65-re mintha elveszett volna a jel. Ezek után jó időbe tellett mire magához tért. Így a kalória számítás is pontatlan volt! Ezzel remélem nem lesz ilyen gond! Egyedül a telefonálási lehetőség fog néha hiányozni...

(#46) kristof17


kristof17
csendes tag

Dilemmába ütköztem!
Garmin Venu és Samsung Galaxi Watch Active 2 között megy a vacila, hogy melyik legyen. Tapasztalatok esetleg összehasonlításnak? Samsungnál írják, hogy 2 nap max. az akku idő. Ezt hogyan kell érteni? Mivel lehet növelni, mivel csökkenteni? Mert én sportra szeretném használni, az életben nem nyomkodnám egyáltalán, csak időt lesnék rajta. Minden egyebet telón intéznék, illetve a sporthoz az elemzéseket stb. azt is telefonon az appon. De nem szeretném két naponta sem tölteni ha nem muszáj. Viszont egy-egy focimeccshez meg bőven kell a másfél órás GPS-es sport időtartam, illetve azért utána alap állapotban jó lenne ha nem kéne rögtön töltőre tenni.
Fontos, hogy teljesen lockolható legyen és csak pinnel, vagy valami hasonló biztonsági dologgal legyen feloldható, mert csuklószorító lesz rajta, de tompa, közvetett ütések érhetik.
Viszont a Venu 30k körüli tiszteletteljes magyar forinttal drágább kb. :F :F

(#47) Tomi84


Tomi84
aktív tag

Látom kicsit halott a topik, de hátha van aki olvassa :)
Szóval tegnap kapott Feleségem egy ilyen csodát és roppant nagy megelégedéssel használja, már egy egész napja :DDD . Viszont az időjárás jelzésnél az óra csak Fahrenheitben hajlandó mutatni a hőmérsékletet és nem találjuk hol lehet ezt átállítani valami civilizált mértékegységre. Valakinek van ezzel tapasztalata?

(#48) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Szia! Csak venni készülök ilyet, vagy VA 4s-t, de még nem sikerült döntenem. Beállítások-Rendszeren belül van Egységek? Órán, vagy Connecten keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#49) Galahed válasza Tomi84 (#47) üzenetére


Galahed
senior tag

Az órán a jobb alsó gomb utána fogaskerék/rendszer/mértékegységek

(#50) Celtis


Celtis
veterán

Használ itt valaki Garmin pay-t?
Elakadtam vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.