Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) m00lash


m00lash
csendes tag

Szerintem érdemes megemlíteni, hogy papíron ugyan kisebb a FR745 kijelzője, a FR945-ön lévő vastagabb káva miatt mégis nagyobbnak tűnik a Forerunner 745 kijelzője. Illetve, hogy több helyen is 190.000 forint körül van egy FR945, szóval kevesebb az árkülönbség. Nekem fontosabb a térkép, mint a zene, és jobb lett volna, ha a zene marad ki. Így én éppen ma beszereztem egy FR945-öst, annak is a bundle verzióját. ;) (amivel már régóta szemeztem)

[ Szerkesztve ]

(#2) Dester31


Dester31
tag

Hát, ennyiért (vagy még inkább olcsóbban) sokkal inkább egy csúcskategóriás Suunto. Nekem a legelső Ambit órám van, még mindig hibátlan, és már akkor "okosóra" volt, amikor ez a fogalom még nem is létezett.
Sajnos a támogatása lassan lejár, de a következő is Suunto lesz. Ez a Garmin szerintem pofátlanság ennyiért, pedig van Garmin túraGPS-em is és imádom, nem vagyok elfogult.

Des

(#3) gunner93


gunner93
csendes tag

Remélem lesz hamarosan az új Venu Sq-ról is teszt, nagyon jól be van lőve az ára és szimpatikusan sokat tud.

(#4) 96024


96024
lelkes újonc

Szerintem sokan egy középkazegóriás 735 utódot vártak, de ez inkább egy 945 S/Lite, ennek megfelelő árazással. Sajnos túl nagy a szakadék a 245-745 között árban.

A probléma, hogy barométer (vagy Stryd) nélkül nincs Running Power és a 245-ből kimaradt a baro, így ez a legolcsóbb jelen generációs, RP képes óra. Márpedig a következő évek sanszosan a Powerről fognak szólni.
Nevezéktan alapján a 645 is ehez a generációhoz tartozik, de azt magára hagyta és ki is vezette a Garmin.

m00lash: miért nem 935?

gunner93: Jaja, elég korrekt eszköznek tűnik. Kár, hogy nem transzflektív a kijelzője.

[ Szerkesztve ]

(#5) Predatorr


Predatorr
őstag

Még hogy az apple lehúzza a vevőket... :o

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#6) Tigerclaw válasza Predatorr (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Garmint csak akkor szabad venni, amikor 50%-os learazas van az Amazonon..de meg akkor is csak ovatosan.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Predatorr válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Predatorr
őstag

Én már kinéztem az Amazfit GTR2-t, ha tényleg automatikus (tfonban Google fitness hol az, hol nem, hol rendes utat mér tök pontosan, hol nem), azt veszem, ha nem, akkor semmit. Volt már okosórám, annyit szórakoztam a beállításokkal + statisztikákkal, hogy inkább eladtam, és azt az időt is edzésre fordítom. :P

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#8) anrb válasza 96024 (#4) üzenetére


anrb
aktív tag

Ez így van. Amíg még piacon van még az FR945, addig csak a célközönségnek (pl. hölgyek) opció az FR745.
A Garminnál funkcióban szegmentálják a piacot. Nekem FR245 van, és az extra funkciók számomra nem voltak annyira fontosak, hogy dupla annyit kiadjak érte. Arról nem is beszélve, hogy a kezdeti HW verziók korántsem voltak hibátlanok (pl. gombok, fehér folt, stb.). Nekem ez a második órám (ragadtak a gombok), de az FR945-ből van már rev. D kiadás is.

(#9) anrb válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


anrb
aktív tag

Két hét múlva itt a Prime Day!

(#10) anrb válasza Dester31 (#2) üzenetére


anrb
aktív tag

Most, hogy végleg vége a Movescount-nak, a régi Suunto tulajok 30% kedvezményt kapnak új óra vásárlásra. Én még nem döntöttem, hogy vegyek-e valamit. A 7-es és a 3-as élből kiesik. A 9 viszont már két éves modell, és semmi plusszt nem tudna adni.

(#11) Traugutt válasza anrb (#10) üzenetére


Traugutt
csendes tag

Mit értesz az alatt, hogy vége a Movescountnak?

(#12) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

10:34? Megvertél alvásban, ez kemény :D

Egyébként csak nézek, hogy felmentek a garmin árak. Ez 180, egy 945 215? A Fenix 5x-emet még 230-ért vettem.

(#13) anrb válasza Traugutt (#11) üzenetére


anrb
aktív tag

Két éve téma a Suunto-nál, amióta megjelent a Suunto app. Azóta sokat fejlődött, de funkcionalitásban még nem tart ott (és nem is tudja egy-az-egyben kiváltani). A népharag hatására készítettek egy desktop sync programot a nem BT-s órákhoz.
Most itt tartunk: [link]

(#14) Traugutt válasza anrb (#13) üzenetére


Traugutt
csendes tag

Kösz.
Éppen most kaptam meg róla a mailt.

(#15) Dester31 válasza anrb (#10) üzenetére


Dester31
tag

Ez a 30% kedvezmény engem is elgondolkodtatott, de nem egyértelmű a leírás. Az "igényt" tegnapelőttig le kellett adni, megtettem, de az ajánlat elvileg hónapokig él. Nem értem. A másik az, hogy egyébként felb@sz a dolog, mert az órám 10 éve hibátlanul működik és persze jó lenne egy új, BT óra, amihez nem kell már mellkaspánt, meg telefonról is áthozza az értesítéseket, de mivel van egy Xiaomi Mi Band 4-em, ez a funkció nem érne meg nekem 150e Ft-ot. Ennek ellenére elgondolkodtam azért. Csak mit csinálok a régivel? Kidobni nem fogom, mert sajnálnám, de amúgy meg nem fogom tudni használni. Azért ezt a desktop sync appot még megnézem.

Des

(#16) anrb válasza Dester31 (#15) üzenetére


anrb
aktív tag

Szerintem ott a megoldás: Használd a Mi Band 4-edet is az Ambittal egyidejűleg. Desktop sync eddig is volt, csak a Moveslink helyett van SuuntoLink, ami ugye már a Suunto App-hoz tölti fel az adatokat.
Én úgy értelmeztem az akciót, hogy a 2020.10.01 előtti vásárlások esetében él a kedvezmény, amire jelentkezni kell és 2-4 héten belül elbírálják azt.

(#17) Traugutt


Traugutt
csendes tag

Letöltöttem a Suunto appot, beléptem a Movescountos azonosítómmal.
A régi edzéseim sehol.
Vagy most ez egy tök új account lett? :W

(#18) bLaCkDoGoNe válasza Dester31 (#15) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én májusban vettem egy Ambit3 Peak-et a meglevő Apple Watch mellé. Okosóra funkciók az utóbbin, GPS/sport funkciók az előbbin. Kellett valami költséghatékony megoldás, ami akár egész nap képes normális GPS rögzítésre, hogy ne a telefon akkujára bízzam magam ebben a kérdésben.
Tök elégedett vagyok ezzel a felállással, bár azért ront a szájízen a Movescount beszántása (erről nem tudtam, amikor megvettem az órát, mert persze nincs reklámozva), az inkompetens paraszt ügyfélszolgálat, meg a béna Suunto iOS app, ami BT-n 10-ből egyszer szinkronizál.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#19) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Kicsit off, de mi alapján kerül a tesztek végére a szerkesztőség részéről az új pro/kontra táblázat? Mert míg telefonoknál például konzekvens, addig az okosóra/aktivitásmérő vonalon van, amelyik cikkírónál bekerül az írásos teszt végére a táblázat, másnál meg kimarad, mint itt is.

(#20) CB válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


CB
senior tag

Akkor ne felejtsd el megemlíteni azt sem, hogy a külföldről rendelt Garmin óráknak már nincs magyar menüje. Magyar nyelvet csak a magyar hivatalos forgalmazónál vásárolt órában találsz.
Ja, utólag sem lehet frissíteni magyarra a szoftvert, még pénzért sem csinálja meg a garmin.hu

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#21) 96024 válasza anrb (#8) üzenetére


96024
lelkes újonc

Ja szegmentálják, elkezded nézni, hogy milyen funkciók kellenének és pik-pak a fenix/945-nél jársz :) Csak most nincs igazi középkazegória, úgyhogy a nagy szegmentálással egyre csábítóbbá teszik a coros pace 2-t :N

(#22) zzola válasza CB (#20) üzenetére


zzola
félisten

Tényleg? Ezt nem is tudtam! Azt gondoltam, multi lang. van mindegyikben....
Ahogy látom, a FR645-öm nem szorul cserére....

[ Szerkesztve ]

(#23) anrb válasza 96024 (#21) üzenetére


anrb
aktív tag

Az üzleti stratégiájukat írtam le. Szegmensükben piacvezetők, egyedül a biciklis órák terén van komoly kihívó. A kínai brand-ek közül a Coros az egyetlen, amelyik komolyan vette a sport funkciókat. Viszont az eddigi óráik mind kópiák voltak, nincs webes backendjük/portáljuk, a support pedig "kínai".
Az Apple, a Samsung és a Huawei meg tudná a Garmint szorongatni, ha komolyan vennék a piaci igényeket. De nem teszik.

Neked pl. milyen funkciókra lenne szükséged?
Egy Polar Vantage M / Suunto 9 + Stryd nem felel meg?
Hátha tudok javasolni valamit :)

(#24) CB válasza zzola (#22) üzenetére


CB
senior tag

Igen. Még mielőtt valaki eu-ból rendelne......
Pár éve még az eu-ból rendelt Fr235-ös órámban is benne volt a magyar nyelv.
Ma már nincs így. A mi régiónkból rendelt órában nincs már magyar nyelv. Csak az itthon, hivatalos forgalmazónál vásárolt órában.
Ezzel vége az eu-ból olcsóbban szerzett lehetőségnek.
Ha magyar menüt akarsz, itthon drágábban kell megvenned......

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#25) Csabulator


Csabulator
tag

Hűha, nem semmi árak vannak... Lassan 3 éve, hogy megvettem a 935-öt 110-ért használtan. Úgy látszik gyorsan 0-ra ki kell hozni a ransomware-re kifizetett pénzt. :D

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#26) Tigerclaw válasza CB (#24) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Egy ilyen ora azert nem olyan bonyolult, hogy az angol menu megakassza a hasznalojat. Mondjuk nem azert emlitettem az Amazont, mert a kulfoldi vasarlast preferalnam, csak ott rendszeresen vannak komoly akciok, foleg unnepi szezonban, mig nalunk leragadtak a kereskedok a 10%-nal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) zzola válasza CB (#24) üzenetére


zzola
félisten

Személy szerint nekem nem gond, ha nincsen HUN GUI, de azért ez milyen már?

(#28) Dester31 válasza anrb (#16) üzenetére


Dester31
tag

Köszi szépen a tippet! Még nem ástam bele magam a témába, a hozzászólásod sokat segített. :)

Des

(#29) JKalo


JKalo
tag

Sziasztok!
Útbaigazítást szeretnék kérni 735xt vel kapcsolatban. Létezik 735xt aktív magyar fórum vhol?
Most ismerkedek vele, és a kalibrálással nem boldogulok :-(...

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.