Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [gamerkiller:] El innen. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Legszívesebben az Osztrák Alpokba mennék, München-be, Hamburg-ba, vagy Berlinbe.. Nem kellene kétszer mondani hogy induljunk.. Még össze se csomagolnék. Szívfájdalom nélkül indulnék el, és még vissza se néznék.

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#2) Fecogame válasza gamerkiller (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

Menj, mi tart vissza? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) Lenry


Lenry
félisten

miért?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

De durci valaki. :)
Mi a baj?

(#5) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Teljesen megértelek, bár nekem elsősorban angolszász területek vannak célban.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#6) Cthulhu Dawn válasza gamerkiller (#1) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Az osztrák Alpok még 300 kilométeren belül vannak a magyar határoktól.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#7) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ha utálod az országot, tényleg nincs helyed itt.

***

(#8) Lenry válasza ollie (#7) üzenetére


Lenry
félisten

francba, ezt én akartam ellőni :P

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) I_Am válasza D1Rect (#4) üzenetére


I_Am
veterán

Vagy "csípi a pelus a popóját" vagy valami nőügy lesz a dologban. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#10) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Matrei in Osttirol, Lienz, Tirol, Ausztria.. 368km.. Mennék. Most.

Hogy mi a baj? Nem is a pelus, és nem is nők. Majd ha minden biztos lesz, lesz róla egy szép kis bejegyzésem. Menni kell.. Egyenlőre nem az országból, hanem innen.. Ahol most vagyok.

Lehet gúnyolódni hogy ha nem szeretem az országot akkor tényleg el kell mennem. El. El is fogok, nekem nincs itt semmi keresnivalóm. Lehet hogy szép álom, de idő kérdése az egész, összecsomagolok, beülök a kis verdámba, tele tank, ablaktörlő, és elindulok nyugatra.. Ahol ki fogy a benzin, ott fogok élni. Remélem Münchenig eljutok.

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#11) Taknyoshal válasza I_Am (#9) üzenetére


Taknyoshal
tag

Vagy csak ez a legújabb őrület itt, a logouton. "El akarok húzni Magyarországról" :P

(#12) j.bravo válasza gamerkiller (#10) üzenetére


j.bravo
addikt

Csak ne lakott területtől és benzinkúttól távol, az Alpok vagy a puszta közepén fogyjon ki... :)

Whatever.

(#13) gamerkiller válasza Taknyoshal (#11) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Tudod ezeknek a kis bejegyzéseknek amiről te beszélsz nincsen semmi alapjuk, mert nagyon jól el vannak ott ahol írják őket. Én nem vagyok el. Én nem kapom meg az országtól azt amiért itt maradnék.. Az enyém, az nem ilyen. Én tényleg menni fogok, és minden erőmmel azon is leszek hogy elmehessek.

(#12) j.bravo: Egyszerű. Lesz nálam egy kanna tele, ha ilyen van, go a tankba, és a következő nagyváros.

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#14) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Hát én nem csodálkozom, ha kint vagyok én is rossz érzéssel jövök haza mindig. Szinte minden barátom, akinek nincs nagy családja már elhagyta már M.O-t és az én családom fele is a német határ mellett dolgozok már egy évtizede. A húgom például 1 hónapja dolgozik kint pályakezdőkét és többet keres mint én építőipari válalkozoként. Itthon most ez a divat szlogen, hogy válság van, de én inkább csődnek látom, kicsit gyorsabban süllyedünk, mint vízben a nyeletlen fejsze. Ha valaki fiatal és nincs gyerek, van használható végzetsége és egy kis pénze, beszél folyékonyan németül, esetleg megy kicsit az angol is és van lehetősége, ismeretsége én azt mondom, egy percet se várjon semmire és vissza se nézzen, ha van vigye a párját is. Mielőtt bárki megszól, szeretem a hazám a munkám és szeretek itthon élni, de csak kinti fizetéssel.

(#15) gamerkiller válasza S*Tom* (#14) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Gyerek nincs, nyelvtudás angol minimál, német minimál. Dolgozom az ügyön, tanulok. Végzettségem alakulóban, esztergályos és CNC programozó.

Tökéletesen megfogalmaztad azt amire gondoltam. Ez nem válság, hanem országcsőd.
Kérni, kérni még többet, és ha nem kap, akkor elveszik még a keveset is.

(#16) Winner_hun: Pá!

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#16) Winner_hun


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17) keIdor válasza gamerkiller (#10) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem nincs értelme az ilyen bejegyzéseknek, mert csak vita lesz belőle. Itt könnyen összecsapnak a nagy hun seregek a semlegesekkel. Aztán jön a moderátori rendfenntartó hadsereg és jól lever mindenkit. Már megtanultam. Aki imád egy földdarabot az maradjon, akinek meg maga a Föld bolygó az otthona, nem pedig az 1%-a az meg menjen, ahol normális életet tud élni.

Aki szereti ezt a helyet úgyis csak addig fogja, amíg rá nem jön, hogy milyen környezetben él.

A másik meg, hogy itt lehet a legjobban értelmetlen postokat gyűjteni, pl. #16.

(senki ne válaszoljon, nem azért írtam azt, amit, neki válaszoltam)

#14: 20 éve válság van ennyi erővel, ez tényleg gyenge szöveg. Vagy Trianon óta?

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#18) Avicularia válasza gamerkiller (#1) üzenetére


Avicularia
veterán

Berlinbe ne menj.Egy osztályba járok egy német nővel,aki onnan jött a családjával svédbe.Azt mondja lassan megeszik őket a törökök,mindenki húz el onnan.

(#19) Cthulhu Dawn válasza keIdor (#17) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Igazából Magyarország a Földnek 0.018%-a.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#20) keIdor válasza Cthulhu Dawn (#19) üzenetére


keIdor
titán

Nem volt kedvem utánanézni, de gondoltam, hogy nincs 1% sem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21) Lenry válasza keIdor (#17) üzenetére


Lenry
félisten

Aki szereti ezt a helyet úgyis csak addig fogja, amíg rá nem jön, hogy milyen környezetben él.

pontosan tudom, hogy mindennek a legalja vagyunk.
és képzeld, mégse akarok sehova menni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) keIdor válasza Lenry (#21) üzenetére


keIdor
titán

Zárójelet is elolvastad? Azért nem mondanám, hogy mindennek a legalja.
Your life, your choice.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#23) gamerkiller válasza Lenry (#21) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Mert nem áll a fejed felett a bank lihegve hogy mikor fizetsz.

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#24) Vladi válasza gamerkiller (#10) üzenetére


Vladi
nagyúr

:(((

Hajaj Lenry. Lehet tényleg ketten maradunk? Egyszer mindenki beadja a kulcsot.
Már néha nekem is eszembe jut, hogy nekiindulok. Én ide költöznék, lovakat tenyésztenék és minden vasárnap kumiszt innék. sóhaj... :U

na jóóvan emberek szedjük össze magunkat! Tessék: link.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25) CséZé válasza Vladi (#24) üzenetére


CséZé
őstag

maradok én is!

meg még vagyunk minimum 1 millióan, akiknek meg se fordul a fejükben az ilyesmi, a többi sok millio meg úgysem megy el

gamerkiller sem fog, mert nem mer

(#26) caizzz


caizzz
aktív tag

Én maradok. De csak hogy aktiváljam az atombombát.

marakujás kőbányai

(#27) keIdor válasza CséZé (#25) üzenetére


keIdor
titán

Azért kíváncsi leszek, hogy majd 2050-ben mennyi lesz az ország lakossága. Meg abból mennyi európai. Sztem nincs az 1 millió, a több millióval viszont egyetértek.
Utolsó mondatra: mérget azért ne vegyél rá, nem szeretném ha bajod esne.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28) picur220


picur220
veterán

Te sem vagy valami Kárpátia-fan...:DDD
De mégis hova???

Meg abból mennyi Európai?:DDD 2050-re lesz egy Trianon 2, és elveszik ennek az országnak is a 70%-át, de a maradék legalább úgy fog kinézni, mint a nagy Mo.:DDD

Egyébként itt fejlődés folyk az "okosok" szerint. Igen, negatív fejlődés...

[ Szerkesztve ]

(#29) caizzz válasza picur220 (#28) üzenetére


caizzz
aktív tag

Menjünk Indiába! helycserés támadás. :DDD

picur220: ILYEN lesz? :)

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#30) keIdor válasza caizzz (#29) üzenetére


keIdor
titán

Hova tennél annyi embert?:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#31) CséZé válasza keIdor (#27) üzenetére


CséZé
őstag

van erre a problémára is elég jó megoldás, de nem akarok belemenni, és full demokratikus, sőr demokrarikusabb a mostaninál

én meg azt kérdezem meg tőled, h Franciaországban, Hollandiában, Angliában vagy Németországban eléri majd 50 év múlva a lakosság eredeti lakóinak a száma a 10%-ot? azért ezekben az országokban elég durva a bevándorlás. Brüsszelben pl. több fekete gyerek születik már, mint fehér

Keldor: mérget azért ne vegyél rá, nem szeretném ha bajod esne.

ezt nem értem :F

[ Szerkesztve ]

(#32) picur220 válasza caizzz (#29) üzenetére


picur220
veterán

Jaja:DDD

(#33) picur220 válasza CséZé (#31) üzenetére


picur220
veterán

Brüsszelben pl. több fekete gyerek születik már, mint fehér

Nem csak ott...

(#34) caizzz válasza CséZé (#31) üzenetére


caizzz
aktív tag

"Brüsszelben pl. több fekete gyerek születik már, mint fehér"

Ha csinálnak is pár jó albumot, tőlem aztán születhetnek. :))

marakujás kőbányai

(#35) Cthulhu Dawn válasza picur220 (#28) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#36) gamerkiller válasza CséZé (#25) üzenetére


gamerkiller
senior tag

:DDD Ezen jót röhögtem.. :D Neme? Majd küldöm a képet hogy átlépek Németországba és ott állok az uniós tábla alatt.. :D

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#37) keIdor válasza CséZé (#31) üzenetére


keIdor
titán

Az biztos, Franciaországot lassan ellepik az arabok pl.
Ez sajnos, vagy nem sajnos egy megállíthatatlan folyamat. Nem lepődnék meg azon, ha 2050-re maguk az országok is eltűnnének, és lenne egy nagy, egységes Európa. Ahol aztán mindenféle népek élnének egymáson.
Szerintem már most sincs meg az a 10% nálunk sem. Létezik egyáltalán olyan, hogy tiszta vérű magyar? Már lehet 1100 éve keveredtünk valakivel...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#38) Lenry válasza gamerkiller (#23) üzenetére


Lenry
félisten

cca 800k-s tartozásom van egy bank felé, és elég halvány gőzöm van csak, hogy miből fizetem vissza.
de csak azt tudom mondani, amit ilyenkor szoktam: menj, a te életed. de ne neheztelj, ha nem várunk vissza.

(#37) Keldor papa: nem azért magyar valaki, mert 4000 évre visszamenőleg csak magyarok vannak a családfáján.
nekem pl Lengyel a vezetéknevem, ami valószínűleg abból ered, hogy valamelyik ősöm Lengyelországból származott. anyai nagyapám rác (szerb), apám felől mindenki tót (szlovák), dédnagyanyám még folyamatosan beszélt tótul (és használta is)
ha csak nagyanyai szintig megyek vissza, akkor is legjobb esetben 25% magyar vagyok.
vér szerint.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Én, a "melldöngetős szittya magyar" csak annyit mondok: haza csak egy van.
Akinek a szívében nincs hazaszeretet, az menjen csak. Mi maradunk. Maradunk, és büszke magyarságunk tudatában halunk éhen.

De ha egyszer kikapaszkodunk a gödörből, és büszkélkedni lehet majd a magyarsággal, akkor ne legyen senki, aki külhonban döngeti a mellét származására hivatkozva.

Maradok, maradunk, hazánkhoz hűségesek maradunk.

Egyszemélyes utalás.
Lehetnék mister, vagy herr, nem lettem. Nélkülem (is) kevesebb lett volna az ország, és a világ bármely táján csak bevándorló lennék.
Az újhegyi lakótelepen itthon vagyok. Itthon.
Haza csak egy van. Életem végéig hűséges fia leszek.

Csak vélemény, nem minősítés. Tégy szíved szerint.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) Vladi válasza keIdor (#37) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem is tudom... nekem valahogy tetszik az ötlet. :)

gamerkiller: Megvan. Tudom mivel beszéllek le, hogy elmenj: Ott nem értik mit káronkodsz. :C

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#41) jookomak


jookomak
őstag

minél többen mennek ki, annál jobban fogják utálni ott is a bevándorlókat, köztük a magyarokat is. aztán meg nehogymá' rám nézzen úgy egy szénsav nélküli sört ivó angol, meg a csigaevő francia, hogy újabb koszos bevándorló nép. :)

(#42) keIdor válasza CséZé (#31) üzenetére


keIdor
titán

Arra, hogy nem mer elmenni. Ne vegyél erre mérget.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#43) gamerkiller válasza Vladi (#40) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Münchenben így is leüvöltöttem magyarul egy osztrákot a benzinkúton, de szerintem a hangnemből megértette, és elállt az autóval.. :DDD

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#44) CséZé válasza gamerkiller (#36) üzenetére


CséZé
őstag

azt azért ne feledd h elmenni 1 hétre kirándulni jó külföldön, nem ugyanaz, mint kinn élni
ráadásul nem is beszélsz smemmilyen világnyelvet, ahogy írtad, mégis mit akarsz kezdeni magaddal?
nem szólok bele, Isten ments', tégy a legjobb belátásod szerint

Keldor: nem az a magyar, akinek magyar útlevele van, ez szívben dől el.
a XIX. sz-i Magyarországon hány olyan ember vallotta magát magyarnak, amelyiknek még egyik szüleje sem volt magyar vér szerint? Gondolj pl. Petőfire, vagy akár Kossuth, Széchenyi, Liszt...
nem sorolom, a magyarság nem egy statisztikailag leírt valami

(#45) gamerkiller válasza Vakegérke (#39) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Neked külön postot írok.

Tudod, nekem nem volt semmi bajom magyarországgal, mindeddig amíg nem tudtam felfogni mi is történik körülöttem, és mire megy az egész. Nekem nincs szükségem arra hogy éhen haljak, nem is fogom ezt hagyni. Hülye vagyok? Lehet. Viszont törekszem a jobbra, és látom a szebbet, a jobbat. Nem itthon, nem magyarországon. Régóta bennem van már hogy ezt mondjam.

Ha sikerül kijutnom, nem fogok válogatni. Leszek én utcaseprő, wc pucoló, mert tudom hogy lesz ez ennél jobb is. Én már ott tartok hogy nem érdekel más, csak az álmaim. És mindent meg fogok tenni azért hogy megkapjam őket.

Szemét leszek?

Szebb jövőt.

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#46) keIdor válasza CséZé (#44) üzenetére


keIdor
titán

Nos, egyetértek veled. Egy valamit nem értek. Ennek mi köze ahhoz, hogy valaki itt él, vagy nem? Mondjak egy pár híres/nagy magyart aki nem itt élt? (Te már mondtál is) Szerintem nem kell, mert biztos tudtok ti is. Miért egyből hazaáruló az, aki nem itt szeretné leélni az élete nagy részét? Amiatt, hogy nem ide megy az adóm?
Ha erre kapok egy korrekt választ, akkor azt köszönöm. Szerintem az a hazaáruló, aki egy esetleges Szlovák támadásnál átállna az ellenséghez.

Persze ez a hazaáruló nem a Te szádból hangzott el, de hallottam már ezt.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#47) mexicanraven válasza gamerkiller (#15) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Sok erőt és sikert kívánok a tervedhez, de az az igazság, hogy ehhez a szakmához sok tapasztalat kell és most odakint is szar a helyzet :( (nem a levegőbe beszélek, a bátyám is ebben a munkakörben dolgozik )

when the sun shines, we'll shine together

(#48) CséZé válasza keIdor (#46) üzenetére


CséZé
őstag

lehet én vagyok a konzervatív, de én ide születtem.
amiatt h az adódból más ország tömi meg magát én nem csináltam soha felhajtást.
viszont ide is kellenek a tehetséges, szakmájukban profi emberek, erre mit lát az ember? mindenki rohan kifele, egyrészt megértem, nem fizetik meg eléggé azt a tudást, amivel rendelkezel, de ha talpra állnánk és tennék ellene h saját hazánkban ne tartsanak rabszolgaként lehet máshogy gondolnák sokan ezt a külfölre költözés dolgot

egyébként, ami miatt ennyire ilyen módon állok hozzá ehhez a dologhoz, az ez.

ja és a szlovák kis kezdőbetű, ugyanúgy, mint a magyar :P

[ Szerkesztve ]

(#49) Lenry válasza keIdor (#46) üzenetére


Lenry
félisten

elmondom, hogy én hogy látom:
azt látom, hogy itt hagyja az országot egy csomó életerős, tettrekész ember, akik tudására, munkájára hatalmas szükségünk lenne, hogy rendbetegyük itt a dolgokat. mégis pár jel után, mikor rájönnek, hogy nem lesz egyszerű 65 évnyi célzott balf*szkodást helyrehozni, szedik a sátorfájukat, és itt hagynak minket.
aztán a következő generáció is, meg a következő is, és végül nem maradunk elegen.

de menjenek csak. tényleg nem fogjuk visszavárni őket, amikor készen leszünk

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#50) gamerkiller válasza CséZé (#44) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Nem egy olyan ismerősöm, rokon van aki kint él Németországban, Canadában. Éjszakákon át beszélgettünk erről az egészről, és hallottam mindegyiktől, egy pár mondatot ami nagyon megfogott. Azóta érzem azt hogy tényleg meg kell próbálni.. (Keldor te ismered akitől most idézni fogok ((Gábor - a Canadai asztalos)).. )

* Január 1.-ét írtunk. Csípős hideg, kopogó esőcseppek. A felkelő nap fénye világított be a síró motorú Icarus ablakán. Tágra nyílt szemekkel felnéztem a mellettem tornyosuló 40 év körüli férfiemberre és megszólaltam. *

- Mit gondolsz? Nekem is sikerülhet?
- Látom benned az akarni vágyást, a jobb élet reményét. Ugyan ilyen kiskölyök voltam mint te. Összecsomagoltam, összespóroltam egy repülő jegyre, és elindultam. Ez történt 15 éve. Most itt vagyok, 1 heti fizetésemből hazajöttem meglátogatni a családomat, hoztam nekik ajándékot, és még a visszaútra is telik. Tényleg el akarsz menni?
- Igen! El akarok!
- Csak azt tudom mondani. Menj! Próbáld meg! Menj el, válalj el minden munkát amit csak látsz, hidd el jó lesz! Sikerülni fog! Hisz nekem is sikerült! A semmiből saját házam, autóm, boldog életem van! Csak akarni kell, küzdeni! Ha pedig nem jön össze? Gyere haza. Magyarország mindig itt lesz neked. Legalább elmondhatod: Én mindent megtettem. Én mindent megpróbáltam. Tiszta lesz a lelked.

Bocs hogy ilyen formában írtam le, de jól esett elterelődni egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [gamerkiller:] El innen. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.