Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Armagedown


Armagedown
őstag

Jó nagy a csuklótámasz, csak az a billentyűzet alatt szokott lenni, nem? :))
Amúgy mire szolgál az üres hely a billenytűzet fölött?

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ez érdekességnek OK, de minek, ha nem is lehet majd itthon kapni?

Amúgy, ha valakiből, akkor a Samsung-ból ki is nézném, hogy rendesen összerakott "Gamer" notit kalapálnak össze. Mondjuk ez is elég vékonyra sikeredett, pedig aki már játszani is akar a noti-val, annak szerintem belefér egy kis extra vastagság és súly is, ha legalább abban rendes hűtés kapna helyet...

A design is nagyjából OK, nem ez az auto-motor sportos villantós "izé" ami a többi gyártónál dívik... Legalábbis nem annyira...

No nem mintha engem érintene a kategória, örülnék ha ilyen gépem lenne Desktop-ban is... :D

[ Szerkesztve ]

(#3) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Nem értem ezt az irányt. Ha "GAMER" egy notebook akkor az nyugodtan lehet vastagabb, nehezebb, nagyobb. Ez így elég karcsú lett, játék közben gondolom csuda hűtés ide vagy oda de süvíthet rendesen. A csuklótámasz rész vagy tapipad bill áthelyzése jó dolog, nemrég egy másik cég gépe is ugyanezt választotta gémer fronton ugyanis aki egy ilyen GAMER gépet fog használni az tuti EGERET fog használni hozzá.

(#4) #65537792 válasza Armagedown (#1) üzenetére


#65537792
törölt tag

Pl arra ami egy megszokott elrendezés alatt van, csak itt felül? :U

(#5) Addel


Addel
senior tag

Ha nincs rajta a samsung logo, azt hittem volna, hogy ez egy asus zephyrus. :)

(#6) Tigerclaw válasza SunMount3r (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez egy új kategória a gamer szegmensben, amivel tágítani akarják a piacot és szerintem jól teszik. (A Max Q óta létezik) A "klasszikus" gamer / dekstop replacement noti sokaknak nem vonzó, mivel hordozhatóságból kvázi 1-est kapna az iskolában és mellé még méregdrága is. Ultra vastagok és nehezek, ami ma nagyon nem trendi. Az Nvidia és az Intel is jó irányba ment a Max Q, Kaby Lake G megoldásokkal. Persze ettől még megmaradnak a hardcore gamer gépek is, de így van kompromisszumos választási lehetőség, ha fontos a hordozhatóság, de játszani is jó lenne néha komolyabb játékokkal.

Ez jóval olcsóbb és hordozhatóbb, elegánsabb de még bőven elegendő a játékra is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) SunMount3r válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem értem ezt a vastagság/súly dolgot. Ha már egyszer gamer noti, akkor vagy megfelel a hűtése hozzá, vagy nem. Aki ilyet vesz, nem a "félmegoldásokban" gondolkodik, vagy hogy timer-el mérje, hogy jajj, nem e játszott ma többet másfél óránál, mert az ilyen vékony notik-kal csak annyit lehet. Ilyen nincs. Azt meg, hogy mi a "Trendi" azt hagyjuk, ha tényleg emiatt megy a hűtés rovására a dolog, akkor alapjaiban egy rossz megoldás. Ha viszont sikerült így is rendesen megoldani, akkor OK. A kettő közötti kompromisszumot csak egy fél éven belül bedöglött noti fogja jelenteni... Jobb esetben, mert addig ott a gari, de ha épp a 2 év gari idő feletti bedöglésre vannak ezek "kitalálva", akkor az már meg egyenesen aljas és szintén a kukába való koncepció.

[ Szerkesztve ]

(#8) Cs1csó válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Cs1csó
félisten

A procit említed hogy hipiszupi enrgy star ez oké értem, de a fő hőerőmű az a vidikari lesz.

(#9) Tigerclaw válasza SunMount3r (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az egész Max Q arra lett kitalálva, hogy ilyen vékony gépekkel is lehessen játszani. A tesztek szerint egy Max Q-s vékony noti alig marad el egy nem Max Q-s társától ugyanolyan GPU esetén. A hűtés is ehhez van igazítva, vagyis nyugodtan lehet vele játszani órákig.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Tikakukac válasza Addel (#5) üzenetére


Tikakukac
titán

Samu tud ilyet. Mikor egy X220-at csináltak meg Samu logó alatt hetekig úgy járkáltam a boltban, hogy csóváltam a fejemet, ez most meg hogyan?! :B

Ritka cudar külseje lett amúgy :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) t-bali3


t-bali3
senior tag

Jobb oldalt a tapipad? :F

A balkezesek (köztük én) meg majd megoldják :)

Érdekes egyébként, mert én balkezes vagyok és bár a különálló egeret jobb kézzel használom, a tapipadot mindig ballal...

(#12) b.


b.
félisten

Csak egy általános kérdés. Samu milyen lapOsokat gyárt minőségre? Mert valahogy nekem kimaradt az életemből ezen a fronton, talán még nem is láttam tőlük. valahogy nem áll össze ez a név és ez a piac,de biztos csak nekem.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) Tikakukac válasza b. (#12) üzenetére


Tikakukac
titán

Itthonról kivonultak.

Voltak jó gépeik, sőt. De olyanok is, amiket úgy hullottak szét, hogy az felfoghatatlan. A terv az volt, hogy majd itt is aratnak. Nos, volt hozzá pár szava a többieknek is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#14) NomadND1


NomadND1
senior tag

Elég ocsmány lett szegény.

(#15) Prof válasza Cs1csó (#3) üzenetére


Prof
addikt

Parasztvakitas eladasra keszul, nem hasznalatra. Attol hogy vekony nem lesz konnyu, aki ilyen aron vesz gepet annak telik autora, amiben elfer/elbir kb barmekkora noti.

Aki nem total idiota design orult es akar teljesitmenyt egy notiban az tudja vekony gep = elektromos suto, throttling, langolo billentyuzet.

A mai napig egyetlen 1060-as noti van ami nem fo meg hasznalat kozben az Asus ROG 17-es gepe. (a vizhuteses super luxury Predator csodakat leszamitva)

Ami i7-es es 1060 folotti az meg siman megfo a sajat leveben, ha nem egy hideg pinceben kuksolsz legkondival.

[ Szerkesztve ]

(#16) SunMount3r válasza b. (#12) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem még most is az van hetedik éve már. Belépő szintű modell és kutya baja. Igaz, sokat nem hurcoltam, asztali helyett van már befogva. Viszont megy vagy napi 18 órát. Én sajnálom, hogy kivonultak, anno ez a gép volt a legjobb nekem ár/hardver arányban és nem is híg a leve... Talán ma is lenne a HP mellet egy másik gyártó is, amit ajánlani lehetne a belépő kategóriában.

(#17) janeszgol


janeszgol
félisten

Nekem kicsinek tűnik az a tapipad.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) CSB29


CSB29
aktív tag

Akkor jön egy pozitív vélemény is a sok hurr-durr után:

Nekem tetszik. Jól néz ki, nem túl nagy. Az előretolt billentyűzet nem baj, felfelé is okád majd ki meleg levegőt a monitor előtt, úgy, hogy nem ég le a kezed közben. A tapipad meg sztem egy laptop esetében az utolsó utáni szempont sok embernek. Viszont tényleg gyanúsan vékony, lehet majd tudunk rajta rántottát is sütni, ott van pont az a nagy rész a billentyűzet fölött, amit az előbb említettem ;)

Persze lehet majd 2000 Euro-s villanytűzhelyként fogják csak a végén forgalmazni :/

[ Szerkesztve ]

(#19) janeszgol válasza CSB29 (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Sok embernek a tapipad milyensége és minősége az utolsó utáni szempont? Egy laptop esetében? Hol legyen fontos, ha nem itt? :Y
Nekem a kijelző után jön másodikként a sorban.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) imibogyo válasza janeszgol (#19) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen nagyon sokan gémerkednek tapipadról.... Már látom is magam előtt ahogy CSS-ben osszák a fejeseket egy ujjhúzással... ;] :P

Értem, hogy mit akarsz mondani természetesen, de szerintem egy alapvetően játékos laptopnál tényleg sokadlagos a tapipad milyensége. Mert maximum a vonaton és a kávézóban kell majd, a többi "telepített" helyén úgyis egér lesz használva.

Szerintem a Samsung is így gondolkodott, azért is helyezte oldalra, hogy "ne legyen útban" az idő nagy részében. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21) janeszgol válasza imibogyo (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

FPS-hez és RTS*-hez kell az egér az biztos, ahogy sportjátékhoz a kontroller. Most hogy írod bizony van igazság abban, ha az első mondatom helytálló, akkor valóban csak kényszer szülte ezt a tapipadot (amikor nem játszunk, jó lesz az).
Egy oda nektek. :R

* Esetleg single játékban egy nagyon jó minőségű tapival lehet RTS-t játszani. Ahol a reakcióidő annyira nem számít, persze ez nehézségiszint függő is.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) planbmokus válasza Tikakukac (#10) üzenetére


planbmokus
senior tag

Nekem volt is, 400 B2B volt a típusa. Eszméletlen jó gép lett, akinek eladtam, a mai napig használja!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#23) CSB29 válasza janeszgol (#19) üzenetére


CSB29
aktív tag

Ha belegondolsz csak akkor használsz tapipadot ha úton vagy, mert nem tudsz egerezni nem? Mindenhol, ahol le tudod rakni asztalra biztos akad egy egered. Vagy a numpad hiányára gondolsz?

(#24) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Ebben sincs se ryzen, se vega :(

OK

(#25) imibogyo válasza janeszgol (#21) üzenetére


imibogyo
veterán

* Esetleg single játékban egy nagyon jó minőségű tapival lehet RTS-t játszani. Ahol a reakcióidő annyira nem számít, persze ez nehézségiszint függő is.

Na ezt meg én nem tudom, annyit értek a stratégiai játékokhoz mint földigiliszta a kvantummechanikához... Age of Empires 2-vel próbálkoztam néhányszor, de még a legkönnyebb fokozaton is úgy levert a gép, hogy elment az egésztől a kedvem. Maradok a Skyrimnél és az űrszimulátoroknál, az a nekem való... :DDD

#pancserjatekosvagyokesnemisszegyenlem

(#26) pengwin válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


pengwin
addikt

Kicsit el vagy tájolva: olcsóbb... na az biztos nem lesz!

Sőt, még elképzelhető, hogy drágább is lesz, a wow-faktor és a trendiség miatt.

Üdv, pengwin

(#27) total90


total90
veterán

A billentyűzett feletti részen lehet tojást sütni, szerintem nagyon hasznos.

Összecsukva jól néz ki szerintem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28) Lacok


Lacok
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy ilyen vastagág(vékonyság) mellett milyen hatékonyságú hűtést tudtak belegyömöszölni.
Maga a gép viszont kifejezetten tetszik.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#29) planbmokus válasza total90 (#27) üzenetére


planbmokus
senior tag

Főleg ha bent hagyod a tojást ;]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#30) total90 válasza planbmokus (#29) üzenetére


total90
veterán

Az alap :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31) Szakiii válasza t-bali3 (#11) üzenetére


Szakiii
addikt

gamer notinál komolyan szempont? enyémen bár ne lenne tapi pad cserébe lenne még egy vinyó hely és lehetne raidbe kötni ssd-t, semmi értelme benne a tapinak

(#32) Tikakukac válasza Szakiii (#31) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk az SSD raid kötetnek is esetleg raid1-ben lenne értelme plafon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33) Tigerclaw válasza pengwin (#26) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Egy hasonló Dell Max Q-s 1060-as noti 900 dollár 8GB RAM-al, 256 GB SSD-vel. Az olcsót amúgy arra írtam, hogy a hagyományos HC gamer notikhoz képest ezek a lightosabb verziók jóval olcsóbbak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) #78600448 válasza t-bali3 (#11) üzenetére


#78600448
törölt tag

Ismerős. :D

(#35) t-bali3 válasza Szakiii (#31) üzenetére


t-bali3
senior tag

Szerintem fontos.
Abból kifolyólag, hogy hordozható, elég sűrűn előfordulhat olyan élethelyzet, amikor nem használható külön egérrel.

Mint pl most én, miközben a gamer laptopommal éppen a kanapén ülve írom eme sorokat....

(#36) megamurashy válasza Armagedown (#1) üzenetére


megamurashy
csendes tag

Mobiltelefon tartó :D

(#37) Szakiii válasza t-bali3 (#35) üzenetére


Szakiii
addikt

Persze értem én, én magamból indulok ki mindig sajna. Nekem zenbook a hordozós gép, a játékos notit meg csak haverokhoz viszem ha játszunk egyéb esetben otthon van. :R

(#38) Ferkósza válasza Prof (#15) üzenetére


Ferkósza
tag

Hát a Lenovo Y720-t azért idevenném... Szuper gép, most toltam végig rajta a Kingdom Come-ot. Csendes, erős, bírja a többórás intenzív használatot is. És nem került egy nagyobb vagyonba.

[ Szerkesztve ]

(#39) ddekany


ddekany
veterán

"Odyssey 2"? Azt már AVG-ék tesztelték, 60 fps-t stabilan hozza mindenben ami készült hozzá: [link]
Ja... hogy "Z" és nem "2"? Ehhh...

(#40) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Kár, hogy magyar billentyűzettel nem lesz, valszeg... :(( :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.