Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) gamek!ller válasza Lauda (#49) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ez ütött.. :D

(#52) Lauda válasza gamek!ller (#51) üzenetére


Lauda
félisten

Hasznald ki a lehetosegeket. :D

(#53) keIdor válasza #51736960 (#46) üzenetére


keIdor
titán

Nem futni kéne előlük, hanem... nem írhatom le... :( de felfognám önvédelemnek.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#54) moha21 válasza keIdor (#53) üzenetére


moha21
addikt

biciklizni? ;]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#55) D1Rect válasza moha21 (#54) üzenetére


D1Rect
félisten

Autózni semmiképp, mert drága a benzin. :D

(#56) adalbert1 válasza #51736960 (#46) üzenetére


adalbert1
veterán

Remélem addigra :

a, megoldódik a helyzet (eleve nem etetni kellene őket, hanem munkahelyeket vagy megélhetési lehetőségeket teremteni azokból a pénzekből amit beléjük ölnek - na meg ha nem tud eltartani valaki pl. 6 gyereket akkor ne is szüljön annyit, oké olyan esetek történnek hogy az egyik szülő idő előtt meghal, de ezeknek a nagy része nem erről szól)

b, a világ egy olyan pontján leszek ahol ez a probléma nem fog érinteni

(#57) Peat;) válasza Neoteric (#43) üzenetére


Peat;)
veterán

Kb 1,7 millióan fizetnek reális adót itthon. A többi minimálbéres, hogy mekkora hányad a valós és mekkora a fekete azt senki sem tudja, ezért vezették be a kétszeres minimálbér utáni járulékfizetési kötelezettséget. A jövőre életbe lévő adóváltozások (eltörlik a kétszeres dolgot, bruttó 300 alatt mindenki szop, 350 alatt reálértéken szop mindenki) és a magánnyugdíj miatt (magunknak muszáj többet félretenni, de az önkéntest is baszogatják, pl lecsökkentik az adókedvezményt 20%-ra az eddigi 30%-ról) a fekete gazdaság irdatlan mértékben meg fog emelkedni, ez eléggé tényállapotnak tűnik jelenleg. Tehát nem 1,7 millió hanem még kevesebb fog törvényesen adózni.

Régóta nem a kisebbség az ország legfőbb problémája. Csak könnyű rájuk kenni.

[ Szerkesztve ]

(#58) Peat;) válasza Peat;) (#57) üzenetére


Peat;)
veterán

Amit mondani akartam :). Sokaknak munkaeszköz az autó de nem annyi embernek amennyit én látok, totál egyedül üldögélni az autókban. Szerintem egyhez közelebb van az átlagutasszám mint a kettőhöz. Valahol érthető mert bkv sem leányálom, drága, koszos, tömegnyomor...igazából ez jelent problémát, ha lenne alternatíva nem lenne világvége a drága benzin, de nincs. Vagyis ha egyik napról a másikra +30% utas megjelenne, akkor 25% nem férne fel a szerelvényekre reggel.

(#59) danih válasza adalbert1 (#56) üzenetére


danih
addikt

Ejgen, az én tippem (magamra nézve) a b, lesz...
Sajnálom Hazánkat. Rengeteg értelmes, dolgozni akaró és szerető ismerősöm, barátom már külföldön van. Sokan nem is Európában - annak sincs jövője.
Én megtennék mindent, de a hatalom mindig visszanyomja a fejem a víz alá - különösen most - már nem csak közvetetten, sutyiban lopnak meg, hanem már a pofámba is röhögnek közben.
Sajnálom is és meg is vetem ezeket az embereket. Ösztönszinten élnek, bámulják a képernyőt, semmi sem ingerli őket, a lényeg, hogy jöjjön minél hamarabb a segély, a nyugdíj, a trükkös leszázalékolás, a rokkantsági járulék.

[ Szerkesztve ]

(#60) moha21 válasza Peat;) (#58) üzenetére


moha21
addikt

"Sokaknak munkaeszköz az autó de nem annyi embernek amennyit én látok, totál egyedül üldögélni az autókban."

Egyedül nem mehet dolgozni? Amúgy meg nem mindenhol van BKV.

"Régóta nem a kisebbség az ország legfőbb problémája. Csak könnyű rájuk kenni."

Igen látom őket ferrarival parkolni az összedőlő házban, posta előtt tobzódva, embereket fenyegetve. Persze mindent csak rájuk akarok kenni. Biztos van kivétel csak én még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#61) Peat;) válasza moha21 (#60) üzenetére


Peat;)
veterán

1.Hol írtam hogy nem mehet?
2.Hol írtam hogy nem probléma?

A szövegkörnyezetből a kiragadás és belemagyarázás nem az én asztalom, ebből a topikból is elég volt :) .

(#62) Иван


Иван
őstag

Légy üdvözölve abszurdisztánban aka lopisztánban :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#63) gamek!ller válasza Иван (#62) üzenetére


gamek!ller
senior tag

(#64) Lauda válasza gamek!ller (#63) üzenetére


Lauda
félisten

(#65) gamek!ller válasza Lauda (#64) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Most ezt mier? :D

(#66) SAMYka válasza Peat;) (#58) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Jelenleg nekem munkaeszköz az autó és egyedül ülök benne mert hívnak hogy ide kell menni aztán megint hívás oda kell menni. Reggel elindulok az biztos de hogy hol kötök ki vagy mikor érek haza az már csak akkor biztos ha végeztem. Jó lenne ha többen tudnánk járni de ilyen beosztás mellett hogyan lehet kivitelezni?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#67) Иван válasza gamek!ller (#65) üzenetére


Иван
őstag

Mert amúgy is ezmiez?

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#68) Lauda válasza gamek!ller (#65) üzenetére


Lauda
félisten

Semmi csak szorakozottsag. :D

[ Szerkesztve ]

(#69) D1Rect válasza Peat;) (#58) üzenetére


D1Rect
félisten

A helyi ingyenes tömegközlekedéssel elég jól lehetne motiválni az embereket annak igénybevételére.

(#70) nike_ válasza D1Rect (#69) üzenetére


nike_
addikt

de akkor legyen is elég busz/troli/villamos, nem akarok nyomorogni.

(#71) Neoteric válasza nike_ (#70) üzenetére


Neoteric
addikt

Gondolod.. :))
Örülnek, ha nem esnek szét a jelenlegi BKV buszok, nemhogy még újakat vegyenek.
Bár ha azt vesszük, hogy a vezérkar végkielégítése hány milliárd Ft lenne, akkor abból lehetne venni párat. ;]

PSN: ne0teric_sAN

(#72) nike_ válasza Neoteric (#71) üzenetére


nike_
addikt

hát ezaz, hogy a több tízmilliós végkielégítéseket adják, de 1 normális buszuk meg nincs

[ Szerkesztve ]

(#73) D1Rect válasza nike_ (#70) üzenetére


D1Rect
félisten

Megbeszéltük.
Az ingyenes tömegközlekedésen lesz bőven hely is.
Még valamit? :DDD

(#74) akom


akom
senior tag

Sziasztok!
Érdekes kérdés az hogy mi a drága most itt Magyar honba.
Meg hogy van e pénz vagy nincs ?
Múlt héten egy átlagos csütörtöki nap délelőtti órájában a helyi csirkés teszkóba szerettem volna venni pár dolgot ebédre.
Megyek be a parkolóba és DUGIG AZ EGÉSZ !!!
Nézek mint kezdő buzi a gőzfürdőbe hogy mi a picsa lehet itt ???
Sztárvendég? Szűzkurvák? Tűzijáték?
Nagy nehezen találtam is parkolód az objektumtól pár száz méterre.
Beérve látom hogy 1 db kosár sincs !!!!
Mondom na neeeeee !!!!
Az egész áruház tömve volt csütörtök délelőtt 11 óra táján.
Az összes pénztár üzemelt, mindenki megrakott kocsikkal battyogott a pénztárak felé.

Szóval érdekes kérdés ez hogy mi a drága és mi nem.
Valahonnan csak van az embereknek pénze.

(#75) Neoteric válasza akom (#74) üzenetére


Neoteric
addikt

Hát most volt fizetés.. :DDD
De am viccet félre téve sokan hitelre vesznek/vettek elég sok mindent. Azért is sírnak sokan most, mert a törlesztő részletek meg az egekbe szálltak.
Akkor is látod megpakolva őket, csak épp nem a saját erőből van megrakva a szekér.
Ha rávisz a szükség, akkor azt mondom oké, veszek fel hitelt. Na de azért, hogy legyen egy 120centis plazma TVm dolbitrúhádés hangrendszerrel... az ilyen embereket nem tudom sajnálni. :U

PSN: ne0teric_sAN

(#76) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Egy olyan országban, ahol az éppen hatalmon lévő kormány nyíltan trükközhet a befizetők adójával, pénzével, lásd, magánynyugdíj-pénztárak malacperselyként való felhasználása, ott sosem lesz szent és sérthetetlen a magántulajdon, vagyis a segélyektől megfosztott emberek szabadon fognak garázdálkodni mások tulajdonában. Mert előbb-utóbb képtelenség lesz segélyezni, nyugdíjat fizetni a 3 millió szegénynek. Persze a szegénységnek is számos szintje van.
4 hónapot adtam magamnak, ennyi időm van felkészülni az ország elhagyására. Tippem, hogy jövőre bedől a magyar gazdaság. Amint még egy szinttel le leszünk minősítve, a nagy befektetők azonnal sarkon fordulnak. A svájci frank az egekbe szárnyal, és kész, itt lesz dél-Amerika.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#77) akom válasza Neoteric (#75) üzenetére


akom
senior tag

Nem tudom nálatok kedves Neoteric hogy megy, de nálunk ha valamire nincs pénz azt nem vesszük meg.
Kajába is inkább megesszük a 2 napos kenyeret ha kell..
Igaz az én szüleim még olyan körülmények között nőttek fel amikor a penészes paradicsomleves is extra jó kaja volt...

Igaz most az a lényeg hogy, mekkora LCD tvd van milyen kocsival jársz....

Az egész karácsonyi dolog a legtöbb családnál már csak az ajándékozásról szól.

Mi inkább összehozzuk a családot, és együtt csendesen ünnepelünk.. Százezres ajándékok nélkül.. Én így is boldog vagyok.

(#78) dízelracer válasza Algieba (#76) üzenetére


dízelracer
senior tag

Itt lesz Dél-Amerika? Az jó! Legalább többé nem fagynak halálra idősek a saját otthonukban mert nem futja téli tüzelőre...

(#79) ollie válasza #51736960 (#44) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hagy halljanak éhen minél többen, igaz?

***

(#80) tkazmer válasza #51736960 (#39) üzenetére


tkazmer
addikt

addig jó nekünk, ameddig nincs itt eu szintű minimálbér, belegondolni is rossz mi lenne, ha még a jelenleginél is magasabb lenne...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#81) Gyuri27 válasza ollie (#34) üzenetére


Gyuri27
félisten

Csak a fizetés nem eu álag. Ez a nem mindegy öreg barátom. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#82) Neoteric válasza akom (#77) üzenetére


Neoteric
addikt

Te mégis miről beszélsz?
Szerintem igencsak félreértettél. ;]

PSN: ne0teric_sAN

(#83) dízelracer válasza tkazmer (#80) üzenetére


dízelracer
senior tag

Sajnos egyet kell értsek. A kisebb, néhány főt foglalkoztató vállalkozások vagy fele rögvest le is húzhatná a rolót.

(#84) D1Rect válasza tkazmer (#80) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem értesz hozzá, ha nálunk is mindenki 2e€-t keresne mindenre lenne pénze mindenkinek.
Ennyi. ;]

(#83) dízelracer: Fele? Az összes(99%).

[ Szerkesztve ]

(#85) .bableWes


.bableWes
őstag

ezért tankoltam gázt szlovákba...

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#86) tkazmer válasza dízelracer (#83) üzenetére


tkazmer
addikt

nem beszélve arról, hogy a képzetlen dolgozók esetében sokszor az is kérdéses, hogy a mostani minimálbért egyáltalán ki tudják-e termelni.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#87) #51736960 válasza ollie (#79) üzenetére


#51736960
törölt tag

senkinek nem kívánom, hogy éhen haljon, én csak a rendszer bukását várom.
de komolyan, ennél még a szocializmus is jobb volt...
oké, sokan mondják, hogy a szockóban azért éltünk relatíve jól, mert hitelt vett fel az ország. nade az elmúlt 20 évben ugyanezt csináltuk, csak a lóvét nem az országra költöttük, hanem a felső 1% lopta el, meg kiszivattyúzták külföldre :U

(#88) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

költözz türkmenisztánba

kb. 5-8 ft a benzin litere, a távfűtés ingyen van :DDD (az más kérdés hogy alkotmányos diktatúra van ;] )

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#89) Dany007 válasza tkazmer (#86) üzenetére


Dany007
veterán

Ezt valaki elmagyarázhatná már nekem... Kötekedésen kívül, mert nem értem.
Hogy lehet az, hogy Német o. ban az egyszeri munkás is kitudja termelni azt a bizonyos eu-s minimálbért?
Hogy lehet az, hogy Angliában ennek sokszorosa a minimálbér?
Ott mért tudják kitermelni? Ott is van segédmunkás nem is kevés. És már nem egyszer hallottunk, hogy az élelmiszerárak + műszaki cikkek + utazás és most már a benzin is olcsóbb külföldön.
Szóval tényleg nem értem mért lehet ott megcsinálni a magas (normális) minimálbért, itthon meg mért nem?

(#90) #51736960 válasza Dany007 (#89) üzenetére


#51736960
törölt tag

nekem vannak sejtéseim, de én is kíváncsi lennék egy hozzáértő magyarázatára...

(#91) Dany007 válasza #51736960 (#90) üzenetére


Dany007
veterán

Nekem tényleg halvány sejtéseim vannak csak, de semmi érdemi.

Tényleg nem értem, hogy mért jó az egy fogyasztói társadalomnak, ha a fogyasztók 80-90%-át képviselő átlagember átlagfizetése alig vagy egyáltalán nem haladja meg ezt a minimálbért?

(#92) Móci


Móci
addikt

Én már a hússzoros áremelésen sem lepődnék meg.
Nagy kár, hogy szinte csak külföldön van esély egy normálisabb életre.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#93) moha21 válasza Dany007 (#89) üzenetére


moha21
addikt

Az élelmiszer árak nem olcsóbbak.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#94) dízelracer válasza Dany007 (#89) üzenetére


dízelracer
senior tag

Mert ott 100 emberből nem 26 dolgozik mint itt.

(#95) Dany007 válasza moha21 (#93) üzenetére


Dany007
veterán

Kérdezd meg Tildy-t vagy bárki mást, aki kiment mostanában. Mind azt mondja, hogy az alapélelmiszer árak van, hogy olcsóbbak, mint itthon.

@dízelracer:

Ezt fejtsd már ki bővebben. :)

(#96) dízelracer válasza Dany007 (#95) üzenetére


dízelracer
senior tag

"Szóval tényleg nem értem mért lehet ott megcsinálni a magas (normális) minimálbért, itthon meg mért nem?"

Itt is meg lehetne csinálni a 150-170ezres minimálbért. Soha nem látott mértéket öltene a fekete munka és a korrupció. A vállalkozások igen rövid idő alatt sorban bebuknának vagy az alkalmazottak 2/3-át simán kiraknák az utcára. A köz-szférából is lapátra tennék az emberek zömét. A maradék szerencsés meg dolgozhatna helyettük is orrvérzésig szigorúan minimálbérért. Lenne kb ~1millió adózó ember aki eltartana másik 8.8-9milliót, meg egy szarul működő korrupt országot. Ekkor tényleg szó szerint futhatnánk a 6milió éhező magyar elől. Az ország vezetése egyre nagyobb és nagyobb hiteleket venne fel, hogy elkerülje az államcsődöt. De ez néhány hónapon vagy maximum fél éven belül úgy is bekövetkezne. Tényleg jobb lenne mint most?

(#97) Lauda válasza dízelracer (#96) üzenetére


Lauda
félisten

A masik oldalon viszont ott van, hogy nem 70 ezret koltenenek az emberek havonta, hanem 200-at, ami igencsak jot tenne a gazdasagnak. Szerintem nem hogy elkuldenek az embereket, hanem munkaerore lenne szukseg.

[ Szerkesztve ]

(#98) Dany007 válasza dízelracer (#96) üzenetére


Dany007
veterán

Félreértesz.
Én nem arra voltam kíváncsi, hogy mi lenne a negatív oldala annak ha itthon is bevezetnék az EU szintű minimálbért.
Én arra lennék kíváncsi, hogy ezt nyugaton miért tudják megcsinálni gond nélkül?

Azért az egyértelmű számomra, ha hirtelen mindenkinek a fizetése megduplázódna, akkor azt a cég már nem biztos, hogy kitudná termelni! Sőt, biztos, hogy nem, vagy csak nagyon kevés.

DE! Hogy lehetséges az, hogy nyugaton mégis megtudják ezt csinálni és nincs nagyobb sőt inkább kisebb a fekete munka mint itthon, nagyjából azonos alapvető termékárak mellett.
Hümm?
Angliában / Németországban is meg tudják csinálni, hogy egy senki zöldségcsomagoló bevándorló akárki is megkapja azt a bizonyos minimálbért, ami forintban kb 200-300 ezer körül van. Holott az ottani zöldség (csak példa(!) ) is nagyjából ugyanannyiba kerül, mint az itthoni. Csak az itthoni melós havi 70 ezerért csinálja ugyanazt.
Ott mért lehet?

[ Szerkesztve ]

(#99) adalbert1 válasza Dany007 (#98) üzenetére


adalbert1
veterán

Gondolom részben azért mert sokkal nagyobb belső piac az adott ország, kevesebb importjuk és több exportjuk van (persze ezek így első blikkre és nem konkrét tényekre alapozva)?

(#100) Dany007 válasza adalbert1 (#99) üzenetére


Dany007
veterán

Hát nézd ez is lehet egy ok. Nagyobb a felvevőpiac. Nagyobb a vásárlóerő. De ez mármint a vásárlóerő részben függ az átlagfizetésektől is.

A külföldi minimálbér vetekszik az itthoni képviselői alapfizetésekkel (juttatások nélkül). Viszont az árak nagyjából megegyeznek.
És nem kell messzire menni. Itt a szomszédban, Ausztriában is bevásároltak már úgy alapélelmiszerből, hogy még olcsóbban jöttek, mintha itthon vásároltak volna!
És aztán ott se kevés a minimálbér. És Ausztria nem sokkal népesebb ország, mint mi.
Akkor mégis, hogy?
Ausztriában ~ 8 millióan élnek, a törvényileg meghatározott minimálbér 2009 januárjától 1000 euró (2009 januári adat). Ami cirka 3-3,5x az itthoninak.
Na, ott vajon hogyan csinálhatják ezt meg? Továbbra sem értem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.