Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Most kitomboltam magam..

(#2) keIdor


keIdor
titán

...jajjmá... de azért jó itt élni, nem? :DDD
Viccet félre... én a belga árakon akadtam ki. 40-50-60ft-al olcsóbb, mint itt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3) dízelracer


dízelracer
senior tag

LPG 'oszt annyi...

(#4) maláj


maláj
őstag

én már letettem a kocsit oszt' annyi :D

(#5) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Én is marhára örülök neki, havi 65-70 liter benyát autózok el és csak kb. a felét fizeti ki a cégem.

Korábban Shell-nél tankoltam de a szar minőség miatt áttértem a MOL-ra. Most már METRO-nál tankolok (MOL kútról hozzák egy az egyben a benzint, nincs pancsolás) kártyával még mindig megúszom 340 Ft alatt literjét. Csak így lassan már 15k lesz egy tank benzin, amikor megvettem az autót még 'csak' 11k volt.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6) dragonfx válasza keIdor (#2) üzenetére


dragonfx
veterán

ja nagyon.egy élmény.amíg nem jönneka csekkek meg nem nzed meg mega bankszámlakivonatod terheit.meg nem állsza pénztárhoz.és szembesülsz vele emnnyire kevés aza pénz ami nálad van ezekhez az árakhoz képest.
Hát durva ami itt megy, ennek mi lesza vége nem tom, valszeg hogy eladósodik az ország és valaki megveszi a területet mint egy zacskó cukrot.....talán utána miután az a valaki beinvásztál ide mert lát rációt valamibe akkor jo lesz.mert más szabályok lesznek.fegyele.rend.és szervezett államforma.

én bele se gondolok egy tank benzinbe 360*63. :DDD .inkább meg se mondom ez hanyad része a fizetésemnek...

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

~50K megy el egy hónapban benzinre.

Tavasszal veszek egy robogót(0,8-1L/100km), mert ez egy anyagi csőd. :U

(#8) nyunyu válasza dragonfx (#6) üzenetére


nyunyu
félisten

valaki megveszi a területet mint egy zacskó cukrot.....

Magyar cukor mar reg nincs.

Mind a 6 cukorgyarat privatizaltak, aztan az uj tulajdonosok szepen leallitottak mindet, igy most mar nekunk kell importalni a cukrot, pedig korabban Europa ossz cukor termelesenek 30-40%-at mi adtuk :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) stangli


stangli
senior tag

Így néz ki a benzin ára.

(#11) gamek!ller válasza Motion_Blur (#5) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Jaja, emlékszem amikor megvettük a hajó vectrát, éppen benzingőzzel robogtunk be a kútra és 9700 forintból teletankoltunk a 63 literes tankot..

(#7) D1Rect: Ott a megoldás! :P
#8: Ez kellett ide.. :D Vége az idegeimnek.. :D

[ Szerkesztve ]

(#12) Motion_Blur válasza D1Rect (#7) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egy robogó soha nem fog neked (főleg városban) 1 liter alatt fogyasztani. Közúton meg életveszély vele közlekedni én csináltam egy ideig..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#13) tope válasza D1Rect (#7) üzenetére


tope
addikt

Hát azért annál többet fogyaszt, de 2 l körül megáll kb.

(#14) keIdor válasza dragonfx (#6) üzenetére


keIdor
titán

Majd megvesznek a kínaiak kilóra és visszajönnek a jó kis 50-60-70-es és 80-as évek, mert az olyan k@rva jó volt az idősebbek szerint. :) Megint félre a viccet... dobbants el innen, mint mi jópáran. Nyáron bye-bye. Aztán persze máshol sem sokkal olcsóbb, de legalább meg tudom venni. :U

Én egyébként a 400Ft-os árakat "várom". Van egy fogadásom, hogy eléri 2012 előtt.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15) gamek!ller válasza keIdor (#14) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Úgy várod mint én vártam a 300-at?:D 2004-ben Apu azt mondta, hogy ha eléri a 300-at vesz nekem egy autót.. :D Elérte, de nincs még autóm.. :D Túl biztos volt a dolgában.. :D

(#16) keIdor válasza gamek!ller (#15) üzenetére


keIdor
titán

Én csak sörrel jövök másoknak ha nem jön be. De lesz ez 2012-ig 400 tallér is... :U

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17) gamek!ller válasza keIdor (#16) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Én is azt mondom, hogy meglesz.

(#18) maláj válasza dragonfx (#6) üzenetére


maláj
őstag

Argentína lesz ... olvass utána mi volt arrafelé ;)

(#19) k.


k.
őstag

Magyarország én így szeretlek! :W

Én vagy jól fogok keresni-most még tanulok ugye- felnöttként, és ki tudom ezeket majd fizetni, vagy elhúzok külföldre, egy jobb életért...

(#20) D1Rect válasza Motion_Blur (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

50-es négyütemű? :)

A közúttal egyetértek.
(persze nagyban függ a robogótól, egy 250-es felpiszkálttal már nem félnék ;] )

[ Szerkesztve ]

(#21) Neoteric válasza k. (#19) üzenetére


Neoteric
addikt

Én utóbbit választom valószínűleg, pedig hát én szeretem a hazámat..
Csak hát ez az ország korántsem olyan mint volt anno.
Most elkezdhetném szidni a fajmeghatározásukon nem nevezhető (jelentős) kisebbséget, az elmúlt bő 60évet + a (mostani) híveit, vagy a "kiválasztott" népet, de nem megyek vele semmire. Max elérem azt, hogy bannoljanak innen is, mert hát ha valaki ezekkel (a valós igazságokkal) előjön és hangot ad neki, az nem tetszik egyes (az előbb említett kategóriák valamelyikébe tartózó) embereknek.

PSN: ne0teric_sAN

(#22) ABE


ABE
őstag

Kéne szavazásvas, hogy mikor éri el az 500 forintot a benzin literje...

(#23) dízelracer válasza D1Rect (#20) üzenetére


dízelracer
senior tag

Én már egy normálisabb 125ccm-el sem. Az már nem forgalmi akadály az utakon, lépést tart egy átlag 1.4-es autóval. Alattam (185cm és 120kg) az ilyen ötvenes játékrobogók meghalnak. Beleőszülök mire eléri az 50-60km/h-át. :D

apropó: a Totalcar.hu aláírásgyűjtésbe kezdhet

"ezzel a módosítással lehetővé válna, hogy sok autós egyszerűen átülhessen a forgalom ritmusát tartani képes motorkerékpárra."

Helyes, nagyon helyes! :C

(#24) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Szerda
55.5 liter
20 000
I Love MOL
7-8-9 évvel ezelőtt igazuk volt a szakembereknek hogy vigyázzunk mert el fog fogyni a 200ft-os benzin. El is fogyott, de nem féljetek van helyette 360ft-os vegyétek vigyétek
Amúgy meg mi vagyunk a hülyénk hogy hagyjuk és csak ennyit teszünk ellene hogy irogatunk róla franciában mi volt pár hete egy kis apróságon? rólunk a gatyát lelopják a belünket kitapossák és mi meg jópofát vágunk hozzá.

Megérdemeljük

#23 na ha ezt megszavazzák kíváncsi leszek mennyi lesz a motoros gázolás.
Engem nem érint amúgy mert "A" kategóriával már nincs határ köbcentiben de azért megnézem amikor a biciklizni nem tudó majd 125-össel szalad a körutakon :DDD

[ Szerkesztve ]

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#25) Motion_Blur válasza SAMYka (#24) üzenetére


Motion_Blur
félisten

sajnos ilyen a magyar, mindig is ilyen volt..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26) dízelracer válasza Neoteric (#21) üzenetére


dízelracer
senior tag

Így megy ez. Szépen ki van ez találva. Aki nemzeti érzelmű arra újabban gyorsan rá kell sütni, hogy = szélsőséges, kirekesztő, rasszista blablabla... :W

Akkor az vagyok, és? Leszarom. Magyar vagyok és büszke vagyok rá! Nem masírozok kopasz fejjel stb... de nem tudok azonosulni azzal ami az utóbbi bő ~15évben itt folyik. És ez csak egyre szarabb lesz. Az a fő probléma Magyarországon, hogy míg egyeseknek csak jogaik vannak, addig nekünk gyakorlatilag csak kötelezettségeink. Nekem elég volt ebből. Így nem nagyon hagytak más választást úgy hiszem lassan én is elhagyom a süllyedő hajót. Nem akarom, hogy a gyerekeim itt nőjenek fel, ilyen körülmények között. mi lesz ebből az országból 2-3 generáció múlva? Az öregek kihalnak aki teheti elhúz jó messzire. Csak ők szaporodnak.

[ Szerkesztve ]

(#27) danih válasza maláj (#18) üzenetére


danih
addikt

+1, örülök hogy más is észrevette. Kőkeményen megindultunk az Argentín úton - és most nem a focira gondolok. A magánvagyon lenyúlása rövidtávú kötelezettségek fedezésére már megkezdődött.

(#28) D1Rect válasza dízelracer (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

Hol kell aláírni? :Y

Olyan nincs, hogy az idióta semmire se jó táblákat leszereljék/összeszedjék?

Városban nem kéne a 125-ös. 50 elég.
Arról nem is beszélve, hogy nem kell parkolójegy!

(#29) SAMYka válasza D1Rect (#28) üzenetére


SAMYka
aktív tag

"Olyan nincs, hogy az idióta semmire se jó táblákat leszereljék/összeszedjék?"
Nincs és nem is lesz sőt újakat helyeznek ki hogy még átláthatatlanabb legyen. Felén most indultak meg a fejlesztések: az eddig működő használhatót sz@rra cserélik pl: stop tábla vasút átjáróra 100 évig nem volt nem kellett most kirakták mert lassan 1 éve vonat sem jár kereszteződés nagy tágas használható, leszűkítjük nem gond minden héten táblát cserélnek mert annyira szűk lett hogy a nagytestűek nem tudnak befordulni de fotóztam már egyirányú zsákutcát is a környéken csak a képet nem találom.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#30) gamek!ller válasza D1Rect (#28) üzenetére


gamek!ller
senior tag

A www.totalcar.hu-n volt a szavazás kirakva főoldalra, de már nincs ott.

(#31) D1Rect válasza SAMYka (#29) üzenetére


D1Rect
félisten

Én ettől burulok ki, meg a szabályozatlan fekvőrendőrtől.

Hogy minden barom összebarmolhatja kénye-kedve szerint az utat figyelmeztető tábla nélkül.
Ja, hogy kint van a 30-as tábla. Csak ha az odahányt vackára rámegyek 30-al ottmarad a futómű. :W

(#30) gamek!ller: :R
Nem foglalkoztat különösebben az autózás, sztem le is maradtam róla. :B

[ Szerkesztve ]

(#32) dízelracer válasza D1Rect (#28) üzenetére


dízelracer
senior tag

Passz. De attól tartok, hogy valakinek bekavar az érdekeibe és lesöprik az asztalról az egészet úgy ahogy van. Egy autóssal qrvasokat kifizettetnek mindenféle jogcímen. Addig egy robogóra mit kell fizetni? Adó az egy tizede, üzemanyag költség az egyharmada sincs mint egy autónak. És ez az állambácsinak bevétel kiesés. ,,Ezt meg 'mámégsekéne megszavazni tisztelt képviselőtársaim". Szinte látom a szemeim előtt :((( .

[ Szerkesztve ]

(#33) Winner_hun válasza D1Rect (#28) üzenetére


Winner_hun
félisten

De van. Valahol a neten is be lehet(ett?) jelenteni. Amúgy közútkezelőt felhívod és megmondod hogy mi a gond. Ha valóban felesleges akkor leszedik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34) ollie


ollie
MODERÁTOR

Az üzemanyagban levő adó nagyjából az EU átlagának felel meg, nem magyar specialitás.

***

(#35) SAMYka válasza dízelracer (#32) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Ez tuti
Ne hogy már jó legyen egy kicsit a parasztnak

#34 de akkor miért nálunk majdnem a legdrágább

#36
És a legszebb most jut eszembe
Csináltak egy utat felén azaz felújították és előtte lehetett menni 90-et végig de most hogy új jó minőségű aszfaltot kapott kiraktak egy kanyar elé egy 70-es és egy 50 es táblát. Igaz hogy előtte szűk volt sok gödörrel és 90 most széles és jó már csak 50 És ezt nem kint felejtették sajnos

[ Szerkesztve ]

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#36) D1Rect válasza Winner_hun (#33) üzenetére


D1Rect
félisten

Az a baj, hogy megmagyarázzák miért kell a 10 méteres szakaszra 20-as tábla.

De jó tudni, vagy 1 évig kint volt a 30-as tábla lakott területen kívül, mert útépítés után ott felejtették...

(#37) gamek!ller válasza D1Rect (#36) üzenetére


gamek!ller
senior tag

De igazából az a legelszomorítóbb az egészben, hogy ugyan úgy érvényben van.

(#38) Winner_hun válasza D1Rect (#36) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem meg az azabajozás helyett fel kéne venni a telefont és szólni nekik. Vagy tán betelefonáltál már és tapasztalatból írod hogy megmagyarázzák?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#39) #51736960 válasza ollie (#34) üzenetére


#51736960
törölt tag

ha ennyire ragaszkodunk az eu irányelvekhez, akkor miért nem vezetjük be az eu szintű minimálbért például? :)

[ Szerkesztve ]

(#40) gamek!ller válasza #51736960 (#39) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Hát mondjuk igen.. :D

(#41) dízelracer válasza SAMYka (#35) üzenetére


dízelracer
senior tag

Mert szar a forint.

(#42) adalbert1


adalbert1
veterán

Cerebellum fejtegette egy régebbi írásában azt (amiben szerintem teljesen igaza van), hogy az üzemanyag árak emelésével nem csak az üzemanyagokból képződik ÁFA bevétel növekedés, ugyanis rengeteg termék/szolgáltatás árára hatással van.

(#43) Neoteric válasza #51736960 (#39) üzenetére


Neoteric
addikt

Mert nem tudja az állam miből finanszírozni.
A dolgozó, aktívan keresőknek (2-3milió fő a gyönge 10ből!) kell törleszteni az adósságot, a kisebbség segélyét, a nyugdíjakat stbstb.

PSN: ne0teric_sAN

(#44) #51736960 válasza Neoteric (#43) üzenetére


#51736960
törölt tag

én már érdeklődve várom, mikor dől össze teljesen ez a beteg rendszer...
remélem mielőbb :)

(#45) adalbert1 válasza #51736960 (#44) üzenetére


adalbert1
veterán

Tény hogy a jelenlegi rendszer nem jó, de nekem pl. nincs kedvem 3 millió éhes ember elől menekülni aki már egy jó ideje nem kapott segélyt...

(#46) #51736960 válasza adalbert1 (#45) üzenetére


#51736960
törölt tag

a segélyesek egyre többen lesznek, és egyszer úgyis eljön az a pont, amikor már nem tudjuk őket eltartani.
csak akkor már nem 3, hanem 6 millió elől futhatunk :)

[ Szerkesztve ]

(#47) D1Rect válasza Winner_hun (#38) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem, csak a közterület felügyelőkkel beszéltem.
Van egy utca ahol úgy parkolnak a megállni tilosban, hogy balestveszélyes.
Jeleztem, hogy ott lehet rendet kéne tenni: "Igen tudunk róla köszi".
A helyzet változatlan.
Kátyú miatt telefonáltam tavaly. Pár napja nem néztem de 1 hete még ott volt. :U

De a táblát is kipróbálom.

(#48) Magnum_


Magnum_
nagyúr

pont ebben a pillanatban néztem ezt. [link] de ez is 7000euró+fa :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#49) Lauda


Lauda
félisten

Vegyel dizelt, mar mondtuk. ;] Kevesebbet eszik es tuti lesz arra feletek afa nelkuli gazolaj. :DDD

(#50) dízelracer válasza #51736960 (#46) üzenetére


dízelracer
senior tag

Én nem is akarom eltartani őket. Engem sem tart el senki. :N
Elvakargatnám én is otthon a zacsit napestig, műholdas tv-t nézve ha a többség eltartana. De a világ nem így működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.