Hirdetés

2019. december 15., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) gamek!ller

gamek!ller
(senior tag)

:(

(#2) zoo8800

zoo8800
(veterán)
LOGOUT blog

Egyszer csak jó lesz...

"nagyon best buy vétel"

(#3) No-kia

No-kia
(őstag)

egy autó sosincs kész :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4) gamek!ller válasza No-kia (#3) üzenetére

gamek!ller
(senior tag)

:)

(#5) gamek!ller válasza No-kia (#3) üzenetére

gamek!ller
(senior tag)

:)

(#6) föccer

föccer
(nagyúr)

Jah, már azt hittem ezt is összetörted :DDD

üdv, föccer

(#7) Wictor válasza föccer (#6) üzenetére

Wictor
(senior tag)

Az a .bableWes... ;]

(#9) dízelracer

dízelracer
(senior tag)

Ennél nagyobb gondod sose legyen vele.

#7: ellóell :DDD

(#10) Vladi

Vladi
(nagyúr)

Akku kész lett?

Wazz! 16 éves kocsi! Örülj, ha nem döglik meg alattad. :U :K

"If you dont read the newspapers, you are uninformed. If you do read it, you misinformed." Denzel Washington

(#11) föccer válasza Wictor (#7) üzenetére

föccer
(nagyúr)

:W

Epic fail. :DDD

üdv, föccer

(#12) gamek!ller válasza föccer (#6) üzenetére

gamek!ller
(senior tag)

Bablewes imádja összetörni az autóit :D

(#13) Иван

Иван
(őstag)

Öröm lehet olyan autót birtokolni, ami többet van szervízben, mint úton :DDD

Nekünk '93-tól '07-ig volt egy mazda 121-esünk, piros, vászontetős. És úgy vettük, hogy 91-es gyártású, volt egy karambolja, osztrák tulaj javíttatta meg és adta el ide. Egyszer volt komolyabban szervízben, amikor eldurrant valamiért a vezetőnél az ablak. Amúgy semmi baja, eladtuk ismerőséknek akik pl 3 hete voltak vele Amszterdamban (amúgy jért nálunk Görögországban meg Szicíliában, Lengyelországban, Horvátországban szal világlátott jószág). és ugyanúgy nulla kifogás rá.

Konklúziónk: japán autót kell venni, mert az 20 év múlva is bírja a strapát. Most egy mazda hármasunk van, eddig semmi baja nincs és nem úgy tűnik, mint aki 3 hét múlva szétesik.

:K

In a coat of gold or a coat of red, a lion still has claws / and mine are long and sharp, my lord, as long and sharp as yours. / And so he spoke, and so he spoke, / that Lord of Castamere...

(#14) gamek!ller válasza Иван (#13) üzenetére

gamek!ller
(senior tag)

A fordok is híresek a megbízhatóságról :)

(#15) joamilestoné válasza Иван (#13) üzenetére

joamilestoné
(addikt)

A trükk nem abban van, hogy japán volt, hanem abban, hogy hosszú ideig a tiéd volt, és bizonyára megkapta a megfelelő karbantartást. Egy sok tulajt látott idős autónál ez korántsem általános. Ha Gamek!ller rendbeteszi az autón azokat a dolgokat, amiket az előző tulajdonosok elhanyagoltak, akkor az övé is vidáman elviszi majd bárhova.

(#16) macimeister

macimeister
(aktív tag)

Mennyibe fáj mostanában egy ilyen kaliberű autót fenntartani? Természetesen benzin és egyéb nem várt kiadások nélkül.

(#17) macimeister

macimeister
(aktív tag)

Mennyibe fáj mostanában egy ilyen kaliberű autót fenntartani havonta? Természetesen benzin és egyéb nem várt kiadások nélkül.

(#18) D1Rect

D1Rect
(félisten)

Szétcsőszott a klíma csöve, nepánikoljmár.
Ettől nagyobb baja sose legyen!

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#19) k.

k.
(őstag)

Ez a baj sajnos az öreg autókkal, hogy sosem mondhatod, hogy igen most kész, és milyen jó, mert mindíg lesz valami nyűgje :)
Ennek ellenére örülök, hogy igyekszel rendbentartani.

(#20) No-kia válasza gamek!ller (#14) üzenetére

No-kia
(őstag)

maiakat nemismerem, de ha figyelem hogy ismerőseim hogy használják az autóikat, milyen bajaik vannak és hogy én hogy használom :U és mennyire nincs baja, akkor én is veled értek egyet :DD

+pont neked,hogy a tiéd az enyém trónörököse :D

(#21) No-kia válasza k. (#19) üzenetére

No-kia
(őstag)

"öreg autókkal, hogy sosem mondhatod, hogy igen most kész"

ez hülyeség, új autót vennék se tudnám azt mondani hogy kész. olyan(nálam) nem létezik, mindig van tovább és tovább

persze új autót soha az életbe nem vennék, csak is 10-15 év fölöttit :B

(#22) k. válasza No-kia (#21) üzenetére

k.
(őstag)

"persze új autót soha az életbe nem vennék, csak is 10-15 év fölöttit "
Mond már el, hogy mi a jó ezekben. Sose fogom megérteni.
Míg az új az összes kérésemet teljesíti, megvéd, biztonságos, addig ezek a régiek már csak önmaguk árnyékai.

Nehezen hiszem, hogyha jól keresnél, akkor nem vennél egy 3-4 éves kocsit egyébként.

Nem szarozom, mielött valaki azthiszi, ha valakinek annyi a pénze, hogy ilyen legyen, akkor inkább ez, mint gyalog, csak ideológiát ne gyártsunk, hogy de jó, hogy öreg autóm van, és mennyire nem kell nekem az új.
Francot nem, ha pénze lesz az embernek úgyis olyat akar majd.

(#23) No-kia válasza k. (#22) üzenetére

No-kia
(őstag)

megértem,hogy így gondolod, mert nem ismersz , így látatlanban nehéz megmondani ki-milyen ember, de nálam a legfontosabb hogy nagyon ne legyek olyan mint egy átlagos ember, ne olvadjak be a sablonba, inkább "saját"(sajnos ennyire még nem értek hozzá, de érted hogy értem) magam építek egy autót, ami egyedibb mint za átlag :D a környéken ez má rmost sikerült :DD és igen, ha jól keresnék lenne ez, mert ez lehet drágább lenne mint egy új autó

"addig ezek a régiek már csak önmaguk árnyékai."

egy dologban van igazad, a biztonság, de it tjön az hogy nem tudod milyen vagyok, egész életemben extrém sportokkal szarakodtam :DDD ez érdekel a legkevésbé :DDD és nem tudnál olyan dolgot mondani ezenkívül, amit akár amostani kocsim nem tudna teljesíteni,ha minden benne lesz ami lehet(és szerintem a te összes igényedet is teljesítené, de mond hogy szerinted mit nem :DDD

uhh mennyit írtam, ellnézéseteket kérem, remélem nincs harag :R :R

(#24) Иван válasza joamilestoné (#15) üzenetére

Иван
(őstag)

Nem az enyém volt, családé, de bizonyosan abban is van igazság, amit te mondasz. Ellenben ismerek olyan családot, akiknek Opel vektrájuk nem tudom, 8 év kürüli lehett mikor eladták, de kb 2 havonta szervízben volt. Az volt a nagy autójuk, meg van egy kis Toyota Yarisuk, azzal soah semmi gond enm volt, és nem hiszem, hogy máshogy kezelték volna őket (de kit tudja?).

Szerintem a japán autók átlagban jobban teljesítek. Vagyis nekem ez a tapasztalatom :K

In a coat of gold or a coat of red, a lion still has claws / and mine are long and sharp, my lord, as long and sharp as yours. / And so he spoke, and so he spoke, / that Lord of Castamere...

(#25) joamilestoné válasza Иван (#24) üzenetére

joamilestoné
(addikt)

Nézd, pár darab autó alapján felesleges következtetéseket levonni. Nekem japánom van, marha sokat kellett ráköltenem, pedig új kora óta az enyém. Mégsem mondom, hogy a japán autók rosszak, vagy kevésbé tartósak.

Nekem a következő autóm biztos német lesz. Insignia, Mondeo, vagy valami Premium Selectionös BMW. De még vagy 100 ezer km-t beleteszek a mostaniba, úgy adom el. Most nem is engedhetném meg magamnak.

(#26) k. válasza No-kia (#23) üzenetére

k.
(őstag)

Harag?
Dehogy van :)

Alapvetően tudod, azért fogalmaztam így, mert sokszor olvasom/hallom azt, hogy hát ezek a modern vackok, hülyeség, stb stb.
Vannak igenis szép régi autók, -pl [link]- amelyeket nagyon szívesen a garázsomban tudnék, szóval nem erről van szó.
Csak sokszor, amikor valaki aztmondja az öreg autókat szereti, az nem azt mondja, hogy van egy 65ös mustangja, és mennyire király, hanem van egy kadettja, és phujj a mai szarok.
Szóval azért fogalmazok így, mert sokszor csak a "nincs rá pénz és inkább szidom minthogy elismerjem, hogy nekem drága" elv érvényesül.
Elismerem, nálad tévedtem :)

Na akkor összes ígény:
Klíma van? :D

(#27) No-kia válasza k. (#26) üzenetére

No-kia
(őstag)

jah, dehogy, semmi bajom úgy az új autókkal, haladni kell akorral, csak nekem a személyiségem követeli a különcséget :DD

"Klíma van?"

ember, ugye te most szivatsz? :))

és minden féle elektromos, modern kütyü amit eltudsz képzelni, minen elektromosan állítható, fűthető a fullos autókban :D sőt mindent kijelez a fedélzeti, ha fingasz azt is :DD meg ezen aképen nem is a legkényelmesebb ülések vannak, plusz ez még a régi műszerfal :DD de ez azért már nem a 100K-ért veszek egy sierrát kategória :B ezért mondtam, hogy a törésteszteken való remeklésen kívül nem tudsz olyat mondani ami ne lenne benne :K

és ez csak egy autó a régiekből, kitudja mennyi van , csak ugy eén ebben az egyben vagyok otthon,többiekről anynit tudok hog ynégykerekevan. ez az oka hog ymindig csak a sierrával jövök, mert csak azt ismerem :B

[ Szerkesztve ]

(#28) joamilestoné válasza No-kia (#27) üzenetére

joamilestoné
(addikt)

Tempomat, digitklíma, tolatóradar, esp, navigáció, ülésfűtés, multikormány?

(#29) No-kia válasza joamilestoné (#28) üzenetére

No-kia
(őstag)

navigáció nincs :( de azt hiszem ez még elnézhető,így 30 év távlatából, többi van

egyéb?

u.i.: ESP-t néhol írják, néhol nem, nah it tnem tudom mi az igazság :F meg mikor találmány lehet nincs is rá esély

[ Szerkesztve ]

(#30) k. válasza No-kia (#29) üzenetére

k.
(őstag)

Nem lehet, hogy EPSre gondolnak?
Mert az teljesen hihető.

(#31) darál0w

darál0w
(Jómunkásember)

heheh :)

ilyen egy használt auto...mindig van mit csinálni...mire végzel, az első dolog, amit sikerült mgcsinálni, az elromlik...22-es csapdája. ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32) Drenadar

Drenadar
(veterán)

szerintem drágább lesz pótolni az elillant gázt mint kijavítani a hibát :)

ami elromolhat az el is romlik. Mindegy hogy japán vagy francia, vagy német. csak kérdés mikor :) no meg szerencse is.

Most nekem a legnagyobb bajom a kuplung, ki kellene cserélni :(. No meg a jobb első lámpa zárlatos. Egy éve van nálam a kocsi(99-es), amit pluszban rá kellett költenem az a kipufogó dob mert szétrohadt, de hát ez mindennél előfordul... illetve a cső ami a hűtőből megy a fűtés felé vagy mi.

Alienware 13 R3 & :) Xiaomi Mix 2

(#33) Sandrew válasza No-kia (#23) üzenetére

Sandrew
(őstag)

Na majd akkor elviszlek egy körre az RS6-ommal hátha megváltozik a véleményed :D Persze csak pár év múlva :U

(#34) No-kia válasza Sandrew (#33) üzenetére

No-kia
(őstag)

hát annyi pénzből én se sierrával mászkálnék :DD vgay lehet azzal, de akkor az is lenne 500-600 lóerős :P de nem RS6-al, az tuti ;]

[ Szerkesztve ]

(#35) Иван válasza joamilestoné (#25) üzenetére

Иван
(őstag)

Persze, de sajnos (szerencsére) nem sok autóval volt dolgom. Én is ismerek személyesen olyant, aki világéletében német autós volt, egy évet bírt ki japánnal. Ízlések és ízlésficamok.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.