Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Nyíjámáki

(#2) DeFranco válasza gamek!ller (#1) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Földelés hiánya. Milyen házban laksz? Mennyi idősek a vezetékek?

(#3) szumoo


szumoo
senior tag

Földelt a konnektor?
Mert anno nekem is volt ilyen gondom, és ott a földeletlen konnektor volt a ludas.

A nyúlon túl?

(#4) Rive


Rive
veterán

Ha a konnektor földelt (és a földelés jó) akkor a hálózaton máshol van egy test/földzárlatos masina. (Mondjuk ilyenkor a villanyóra pörög, mint a veszett fene.)

Ha a földelés döglött vagy eleve nem létezik, akkor természetes, hogy ráz - az elektronikus tápok bemenetén vagy egy szimmetrizáló tag, ami a fél-fázist kapcsolja a testre - elég nagy ellenálláson keresztül, úgyhogy nem veszélyes. Általában...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Nincs földelés, vagyis én erre gondolok. Nekem is ráz és nálunk sincs földelés! :(

when the sun shines, we'll shine together

(#6) Kolondrum válasza mexicanraven (#5) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nála a pont, régi házunkba engem is rázott. Lényegében te vagy a földelés azért ráz meg. Én azt a tápot megnézném közelebbről is. Megoldható dolog csak körbe kell nézni a gépben mi a ludas. Mérted már mennyi az annyi a ház és test között? :DDD

Rive! Azért amikor elzsibbadsz és a megcsíp között vannak különbségek. Előbbivel valamit kezdeni kell, nem játék.

[ Szerkesztve ]

(#7) gamek!ller válasza DeFranco (#2) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Családi ház. 15 éves körülbelül. Aluminium vezetékek.
Na.. Dupla konnektor van. Vagy hogy mondjam. Eddig csak átdugtam egyikből a másikba, most meg kipróbáltam hogy egy hosszabbítóval behozom az áramot a nappaliból. Most nem ráz. Ergó nem földelt a szobámban lévő konnektor?

[ Szerkesztve ]

(#8) Kolondrum válasza gamek!ller (#7) üzenetére


Kolondrum
félisten

Szeressük! Kirángatni, kidobni, megsemmisíteni! Azaz lecserélni.

(#9) Zolás


Zolás
addikt

Nálam szokott ilyen jelenség előfordulni. Ilyenkor kell egy másik hosszabbító-elosztó mert az adja meg magát :DDD Ahogy lecserélem megszünnek a rázások.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#10) Rive válasza gamek!ller (#7) üzenetére


Rive
veterán

Ergó nem földelt a szobámban lévő konnektor?
Ja. Vagy valahol a falban elrohadt az aludrót. Rövid távon nem szégyen a fal alján körbevezetett hosszabbito - nekünk is igy megy - de hosszabb távon le kell cserélni rendes rézre, tisztességes, modern szereléssel.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11) 14adam


14adam
addikt

Földeld így :D Vagy tegyél rá egy zsák virágföldet :DD

(#12) gamek!ller válasza Kolondrum (#8) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Pedig új konnektor.. Lefényképezem, kívül - belül meg tudod mondani van e földelés benne? Bocs de nem értek a villanyszereléshez!

(#13) 14adam válasza gamek!ller (#12) üzenetére


14adam
addikt

Ha a falba van kirohadva a kábel akkor nemlehet megmondani csak mérőműszerrel. De a réz kábel tényleg jobb választás lenne,nemrég húztunk be faterral egy házat olyan vastag kábel volt mint az újjam

[ Szerkesztve ]

(#14) myteve válasza gamek!ller (#12) üzenetére


myteve
csendes tag

ha belinkeled, elméletben meg tudjuk mondani. de az hogy a konnektor földelt, nem jelenti azt, hogy be is van kötve. van voltmérőd?

14adam: neee, ez a csávó ezt a kérdést komolyan tette fel?? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) gamek!ller válasza 14adam (#13) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Az biztos hogy jobb lenne újrahúzni az egész elektromos rendszert réz-re, de sajnos váccság van és nincs arra lóvé.

(#14) myteve: Van multiméterem. Az már más kérdés hogy nem tudom, hogy kell használni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Attól h földel új a koncsi nem jelent semmit mert ha nincs bekötve a zöldsárga akkor... Olyan is van, h be van kötve de szakadt vagy ál a földelés ergo semmit sem ér. Az is lehet, h van föld, de elégtelen értékü. Mondanám h mérj meg menj ide nézd meg ezt meg azt de hosszú! Ha hosszabbítóról jo akkor használd úgy!

(#17) 14adam válasza 14adam (#13) üzenetére


14adam
addikt

(#14) myteve ahogy olvasgattam a többi hsz-t,igen :C

nah vaz,jól leírtam az ujjamat... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) gamek!ller válasza Kolondrum (#16) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Jó, akkor hagyom ennyiben a dolgot, egyáltalán nincs zavaró helyen a hosszabbító kábele.
Mire elolvastam amúgy, csináltam egy képet. Nem tudom ebből látsz e valamit, nekem nem mond semmit.

(#19) myteve válasza gamek!ller (#15) üzenetére


myteve
csendes tag

hm... bekapcsolod, lehetőleg valami olyan állásba, ami nagyobb mint 230V, kicsi hullám van mellette, és az egyik drótot hozzáérinted a felül/alul levő kis pöcökhöz, a másik szárát pedig bedugod az egyik lyukba, majd a másikba. elméletben, valamelyiknél fel kell ugrani a számlálónak. még kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#20) Kolondrum válasza gamek!ller (#18) üzenetére


Kolondrum
félisten

ACV 750-es állásba tekered! Egyik banán dugó a COM-ba másik a V mA feliratúba! Egyik pálcikát a feketéhez (ő a mi ráz elven) másikat a földhöz, mi mutat? csak saját felelősségre!
Mutathatja a semmit és a 220-230 közötti feszültséget. Utóbbi a jó eset ha lehet így mondani. Előbbi esetben nincs föld. Az egész akkor igaz, ha a fekete valóban a fázis.
Ámde ha a földön fázis van kint akkor sem mutat semmit. Figyu maradj a hosszabbítónál!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#21) myteve válasza myteve (#19) üzenetére


myteve
csendes tag

na gyártottam neked egy óriási képet, küldd el az MSNed légyszives privátban, megkapod. :)

(#22) gamek!ller válasza Kolondrum (#20) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Inkább megvárom a villanyszerelőt :D Nem akarom beindítani a birkózógépet..
Mindenesetre: Köszönöm szépen mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#23) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát igen, a földelés hiánya vicces dolgokat idéz elő. :D

Nálunk régen a pesti házunkban egy földeletlen konnektorra volt rákötve a szüleim számítógépe, arra meg a monitor és egy nagy HiFi. Mivel a számítógép tápjánál a "földelés" a házára van kötve, ezért az egész számítógépház rázott, ami érintkezett a VGA-kábel földelésével, így a monitor üvege (!) is rázott, sőt az USB hosszabító vége is! S valamiért az ősvideoton HiFi alu-potmétere szintén. Igen megrázó élmények fűznek engem azokhoz az időkhöz. Ha többet használtam volna azokat a cuccokat, minden bizonnyal technofób lennék, féltem is tőlük, mint a fene 5-10 éves koromban. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) Kolondrum válasza gamek!ller (#22) üzenetére


Kolondrum
félisten

Így én is nyugodt vagyok! :R
Egyszerűen melóban nem tudok semmit úgy otthagyni h az veszélyes lehet másra. Ebből adódik a túlóra néha. :(((

(#25) Kolondrum válasza lezso6 (#23) üzenetére


Kolondrum
félisten

2 szomszéddal errébb minden test rázott ami be volt földelve, a bojler is! Egy hűtő a pince eldugott zugában volt a ludas, testre kiment a fázis az meg elvitte az egész házba.
De amikor 400V ment ki a házba az is vicces volt a plazma tv-nek meg mindennek. Mikró felrobbant! Mind mind emberi hiba miatt volt. a Hűtőt nem nézték csak használták éveken át. a 400V-os dolog meg elmű hiba volt, évekig ketyegett a bomba majd egyik nap...

[ Szerkesztve ]

(#26) gamek!ller válasza lezso6 (#23) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Okés, ez a hozzászólás ébresztett rá valamire. Van túlfeszvédőm amin van védelem, ledekkel. Amikor az én szobám konnektorába van bedugva a gép, ez a szerkezet néha felsippant és folyamatosan világít egy piros led !-el. Most, hogy a nappaliból hozom az áramot, nem sipol és nem világít a led. Ok, nincs földelésem.

Örülök, hogy leírtad a monitor üvegrázós témát. Nem tudtam elhitetni apámmal hogy ráz a monitorom üvege, egyszerűen nem hitte el..

[ Szerkesztve ]

(#27) Zolás válasza gamek!ller (#18) üzenetére


Zolás
addikt

Nos amit én látok az az hogy a két szélén ahol a földelés van csavarozva ( a vörösesebb szinü csavarok) nem megy kábel. Lehetséges hogy hátulról van betekerve és azért de elég gyanús mivel a feszkábelek szemmel láthatóak a földelés meg nem.
Amennyiben lenyomod a villanyórát és ki tudod húzni az egészet kell látnod 3kábelt. A képen csak 2 van. Ha a dugalj mögött a falban is csak 2 kábel van akkor nincs földelés.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#28) e=mc² válasza gamek!ller (#26) üzenetére


e=mc²
őstag

Lezso es Gamek!ller:

Sosem tudom megerteni, hogy minek nyulnak hozza az emberek a monitor uvegehez? :D
Aruljatok el legyetek szivesek, mert komolyan szeretnem tudni.

Nekem herotom az, ha valaki (akar melohelyen) ujjal fogdossa a kepernyot. Ha az enyemmel csinalna valaki nem erdekel, hogy sertodes a vege racsapok ugy, hogy megjegyezze orokre...

Szerk. OFF-ba.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#29) gamek!ller válasza e=mc² (#28) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Egyszerű példa: Rászáll egy kis bogár és lenyomod ujjal. Amúgy nem szoktam tapizni a monitoromat, de akad olyan helyzet ahol hozzáérek.

(#30) lezso6 válasza e=mc² (#28) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Írtam, hogy 5-10 éves voltam, az ilyenek mindig nyúlkálnak mindenfele. De aztán megtanultam, hogy nem érdemes, mert ugyanúgy ráz, mint azelőtt a konnektor... ;]

szerk: basszus, vagy 50x átszerkesztem mindig a mondanivalómat, már kezdem unni magam. Sose gondolom át teljes mértékben hogy mit írjak. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31) gamek!ller válasza lezso6 (#30) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Most adtál egy nagyon jó gyermeknevelési tippet. ;]

(#32) .bableWes


.bableWes
őstag

én full hülye vagyok az áramos témába de engem is ráz nemcsak a gép, szinte minden. nekem azt mondták, hogy nem birom az áramot vagy ilyesmi.
a gép is ráz, a tv-n az AV kábel de még néha a telo töltöje is.
pedig 2éve volt ujra vezetékelve a komplett ház.

én már megszoktam, oda se figyelek rá. neked is ezt kell :D

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#33) gamek!ller válasza .bableWes (#32) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Én körülbelül 3 hónapig nem foglalkoztam vele, de ma délután annyira megcsípett, hogy elhatároztam megkeresem miért.

(#34) e=mc² válasza gamek!ller (#29) üzenetére


e=mc²
őstag

Nooormalis?! a monitoron szetnyomni a bogarat?!? Halatom, hogy valami szall/nyulik fele csapkodok!

Lezso: kicsit hatarozatlan vagy. Vagy nem? :)

Ambulimax Provider

(#35) Kolondrum válasza e=mc² (#34) üzenetére


Kolondrum
félisten

ABE-et idézve: Ez nem egy átgondolt dolog! :DDD

(#36) gamek!ller válasza e=mc² (#34) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Mondtam én, hogy ez csak egy példa.. :DDD

(#37) DeFranco válasza .bableWes (#32) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"nekem azt mondták, hogy nem birom az áramot vagy ilyesmi" [asztalcsapkodósmiley]

- Pista bácsi! Pista bácsi! Tessék már jönni megnézi a gépet, ráz!
- Ugyan már Sanyika, kicsi vagy még, nem bírod az áramot...

[ Szerkesztve ]

(#38) Zolás válasza DeFranco (#37) üzenetére


Zolás
addikt

Rossz választ irtál. Ez igazából igy hangzik a trolin ülve:

- Pista bácsi! Pista bácsi! Tessék már jönni megnézni a gépet, ráz!
- Nem hallom fiam mert zörög a sárhányó :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#39) zoo8800 válasza 14adam (#11) üzenetére


zoo8800
veterán

:)

#30
hjah, mert megteheted, hogy 50x átszerkeszted a mondandód:))
nincs 5 perc, amiből kifuss :))

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#40) L.T. válasza gamek!ller (#36) üzenetére


L.T.
aktív tag

Privátban írok...

(#41) kmisi99


kmisi99
addikt

Milyen a szobád padlója? Ha fa akkor nincs leföldelve mert régen csak a kőpadlójú szobák konnektorát földelték és gondolom ahonnan hoztad az áramot a másik szobában valamilyen kő van! Nekem a szomszéd villanyszerelő egy óra alatt megcsinálta a földelést az egész házban 3k forintért! Csak egy+ vezetéket kell bevezetni!

(#42) JetiRulez válasza 14adam (#11) üzenetére


JetiRulez
őstag

A rá érkezett válasz nélkül nem jön át igazán.
Inkább így: [link] :DD

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#43) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

nekem a hd4770em ráz meg szikrázik a dvi mikor piszkálom a kábellel //meg fel sem ismeri az ati driver//

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#44) gamek!ller válasza kmisi99 (#41) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Padlószőnyegem van, az alatt pedig beton. Ahonnan hozom az áramot, ott járólap és alatta beton.. :DDD

(#45) degu válasza e=mc² (#28) üzenetére


degu
senior tag

Igen!
Ezt a *ujjalbokdosodot* azert nem ertem en sem,mert ha ramutatsz valakire,eszedbe sem jut
odaszaladni hozza es szembebokni... :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.