Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Varom a valaszokat.

(#2) Löncsi


Löncsi
őstag

Szerintem azért mert szimplán megteheti a főnök, hogy így beszéljen az alkalmazottal.
Meg egy munkahelyen nem szokás érzelgősködni. :)

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

mert el van szállva és istennek képzeli magát? :U

egyébként nem minden főnök ilyen: az én főnököm pl. előbb segített befejezni az adóbevallásom és a főnököm főnöke is hasonlóan normális ember :K ezek mellett ismertem olyat is, aki mondjuk milliárdos vállalkozás tulajdonosa volt, mégis megmaradt normális embernek, más meg (a szó legszorosabb értelmében) kisvállalkozó és emellett egy r*hadt nagy paraszt <- nem szabad általánosítani itt sem: vannak paraszt főnökök és paraszt dolgozók is, de ugyanúgy vannak normálisak is ezek mellett

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) danih válasza Löncsi (#2) üzenetére


danih
addikt

+1
Like a boss

(#5) Drenadar


Drenadar
veterán

Nem minden főnök ilyen... (lekezelő stílus/hangnem)

A legtöbb ilyen... (robotnak hisz)
de érthető az, hogy manapság a vállalkozásoknak nem megy olyan jól, és kiadást jelentünk a főnöknek, sok a munka, el kell végezni. ez van.

(#6) szumoo válasza gamek!ller (#1) üzenetére


szumoo
senior tag

Lehetséges indokok:
- 1: vissza dumálás nélkül tud utasítgatni, és ez szegényes lelkét elégíti ki
- 2: Mert egy pöcs.
- 3: otthon a párja a főnök, és így vesz elégtételt az otthoni sérelmekért. :D

Első körben ennyi, de szerintem nagyon sok oka lehet.

Nem minden főnök ilyen, személyiség válogatja. Az enyém egy kincs! :D

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#7) gamek!ller válasza Löncsi (#2) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Mert tehetne meg? Ezt fejtsd ki nekem legyszi. Jo abban igazad van h nem kell erzelgoskodni, de azert legyen mar egy hatar..

(#8) Löncsi válasza gamek!ller (#7) üzenetére


Löncsi
őstag

Egyszerű, lehet más munkahelyet akkor keresni. De véleményem szubjektív. :)

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#9) hack69


hack69
aktív tag

Azért mert szar főnököd van.

(#10) Dany007 válasza Drenadar (#5) üzenetére


Dany007
veterán

"A legtöbb ilyen... (robotnak hisz)
de érthető az, hogy manapság a vállalkozásoknak nem megy olyan jól, és kiadást jelentünk a főnöknek, sok a munka, el kell végezni. ez van."

Na, azért ezt a kiadást jelentünk a főnöknek dolog kétoldalú ám de nagyon!
Mert nyilván kell egy fizetést adni és járulékokat fizetni a melós után, de a melós az aki megtermeli a bevételt a cégnek. Tehát nyilván a dolgozónak szüksége van a fizetésre, viszont a munkáltatónak is szüksége van munkásokra akik elvégzik a munkát, amiből neki illetve a cégének lesz bevétele.

Nálunk pl a cégnél év elején leépítéseket akartak eszközölni. Viszont már így is olyan kevesen vagyunk, hogyha mégtöbb embert elküldenek akkor egyszerűen már nem tudnánk elvégezni a munkánkat mert nem lenne elég ember.
Tehát van egy bizonyos határ - munkafajtától függően - ami alá már nem lehet menni, mert egyszerűen munkaképtelen lesz a cég.

szerk.: ja ezzel csak azt akartam mondani :) , hogy hiába kerül sokba a munkás a munkavállalónak ez ezzel jár ha dolgoztatni akar. Értem ezalatt, hogy egy asztalosüzemben egy konyhabútor elkészítéséhez kell ~ 2-3 ember - főleg ha határidőket is beakarunk tartani - ergo hiába rúg ki 3-ból kettőt ha az a maradék egy már nem tudja elvégezni a munkát egyedül és a cég termelésképtelen lesz...

[ Szerkesztve ]

(#11) Thunderzolee

Ha a főnöködé a cég, akkor megteheti, ha nem tetszik, beversz neki egyet, oszt otthagyod a cégét.

Ha viszont ugyanolyan alkalmazott mint te, csak magasabb beosztásban van, akkor vagy visszaüvöltesz neki és észbekap, vagy el kell magyarázni neki, h rosszul gondolja, ha egy darab sz×rnak akar tekinteni, tanuljon meg tisztességesen viselkedni, mert törött csontokkal nem fog tudni dolgozni hónapokon át.

Sajnos ilyen világban élünk. :(((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12) Drenadar válasza Dany007 (#10) üzenetére


Drenadar
veterán

mégis a "munkás" van lenézve, a mindenféle manager, aki alig tesz valamit, ők meg az ászok. Hogy miért? mert mindenki pótolható... és érezzük magunkat megbecsülve mikor dolgozhatunk, mert hegyekben állnak az önéletrajzok, hogy jönnének mások akik dolgozni akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#13) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Túlzó a kérdés.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14) Def26 válasza Drenadar (#12) üzenetére


Def26
félisten

"a mindenféle manager, aki alig tesz valamit, ők meg az ászok."

Azért mert nem kétkezű munkát végeznek még a "managerek" is dolgoznak. :U

Nekem pont az ilyen eszmefuttatások csapják a biztosítékot.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#15) Drenadar válasza Def26 (#14) üzenetére


Drenadar
veterán

Biztos van olyan hely is.
De akármennyire is nem akarok, de belelátok abba is, munkakörömtől függetlenül.

de kérdezhetném tőled, hogy napi 9 órában?

Akárhogy is nézzük, nincs összhangban az, hogy ki az aki ténylegesen pénzt hoz a konyhára azt mennyire is becsüljük meg...

(#16) Dany007 válasza Drenadar (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Igen pont azért van lenézve, mert 150 másik jelentkező áll sorban a helyére.
Egyszerűen megteheti. Sajnos.
Ettől függetlenül az is keményen dolgozik aki nem fizikai munkát végez. Ott más nehézségek vannak. Leginkább a stressz és a felelősség.
Pár hete én is elmentem a srácokkal kiállítást bontani... Hát... Nincs az a pénz amit az a munka megér... Mocskosul leamortizálódtam benne :) De a lényegi különbség, hogy nem voltam ideges, nem voltam stresszes. És nem mind1. Este nyugodtan feküdtem le aludni.
És bizony a stressz előbb megöl, 'mint a dohányzás'.
Sokkal jobb az, amikor a vezető megmondja, hogy mit csinálj és te csinálod, mint amikor neked kell kitalálni a dolgokat, mi hogy legyen, mi hogy fog működni, hogy kivitelezhető stb... aztán ha nem jön össze akkor téged vesznek elő.

Mind1, ettől függetlenül szerintem ez a tendencia egy 10-15 éven belül megfog változni.
Leginkább azért, mert egyre több a diplomás és ezzel arányosan egyre kevesebb a képzett szakmunkás.
Nyilván a sok diák - szüleik példáján vagy bárhonnan - rájött, hogy jobban járnak ha pár évvel tovább tanulnak és akkor több pénzt kereshetnek kevesebb (fizikai) munkával. Így egyre többen próbálják meg az egyetemet - legyen az akármilyen kirakatszak - csak, hogy legyen diplomájuk.
A probléma csak az, hogy a termelést / gyártást végző cégek / vállalatok / kk vállalkozások esetében a munkaerő nagyobbik hányadát a kétkezi fizikai munkás végzi.
Értem ezalatt, hogy mondjuk egy Continental-nál (itt van a közelben csak azért) van mondjuk 40-50 irodai munkás (beleértve mérnököket, vezetőket, titkárnőket, gazdaságisokat, de lehet sokat mondok) és van 350-500 gyári munkás, akik termelik a terméket, állnak a futószalag mellett stb...
Ergo kétkezi munkásból (számszerint) sokkal többre van szükség, mint szellemi munkásra.
Ennek a problémája már meg is látszik, hiszen az ács/tetőfedő például már egy hiányszakma Magyarországon. Van több is, de biztosra csak ezt tudom.

Szóval egy pár év(tized) és a dolog megfog fordulni, köszönhetően annak, hogy az egyetemek ontják magukból a diplomásokat, akiknek lehet, hogy nincs versenyképes diplomájuk (kirakatszakok), de szakmunkát sem fognak végezni az fix.
Ergo a kétkezi munka hiánycikk lesz. Ezáltal az lesz majd nagyon megbecsülve és megfizetve. Marketingesből már ma is Dunát lehetne rekeszteni annyian vannak. Holott még egy nagyobb céghez sem kell kettőnél több ilyen végzettségű emberből.

@#15) Drenadar:

Az a gond, hogy azzal, hogy te legyártod azt a terméket, azzal még nem hozol pénzt a cégnek! Azt el is kell tudni adni valakinek jóáron! Na és erre van a szellemi munkás, mondjuk marketinges vagy hasonló területek... Ők keresik az ügyfeleket a cégnek, vevői kört alakítanak ki, hogy az általad termelt terméket el is tudják adni és legyen belőle pénz.
De nyilván egyik sem érne semmit a másik munkája nélkül, ezért is kellene mindegyiket megbecsülni.

[ Szerkesztve ]

(#17) Def26 válasza Drenadar (#15) üzenetére


Def26
félisten

Sajnos ilyen a világ. Vannak akik azért tanultak annyit, hogy ne egy gépsor mellet küzdjenek a mindennapokkal. Persze szerencse is kell hozzá, de a "vezető" az valamiért vezető és nem beosztott.
Ismerek én is olyan embert, akinek csak szerencséje volt és egy érettségivel dolgozik senior manageri pozícióban az Auchanban. (alkalmazott-műszak vezető-manager-senior manager) :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#18) Drenadar válasza Def26 (#17) üzenetére


Drenadar
veterán

Én nem ismerek olyan embert, aki nem kapcsolati tőkével lett középvezető vagy vezető.
Ez Magyarország :P szerencse és ismerős kell mindenhez.
Vagy nagyon vastag bőr a képünkön.

(#19) Depression válasza Dany007 (#16) üzenetére


Depression
veterán

Valójában viszont ott tévedsz, hogy a continentalhoz egy idő után nem kellesz, csak 1 gépbeállító, és egy targoncás, aki megpakolja a teherautót, a többi mind irodista lesz. Na ez a tendencia, és ezért nincs megbecsülve a betanított munkás, hisz vannak helyette 100-an a kapuban.
Konkrét példám: présüzemben egy gép pl. 1500-2000 darabot tud legyártani 4 munkással egy műszak alatt. Ugyanezt németországban az Opelnél a gép 600 darabot készít el 10 perc alatt.
A szakemberekkel (lsd. ács) itthon sem üvöltenek, mert akkor munkahelyet vált.

Ja, én ilyen köcsög főnök miatt hagytam ott a melómat.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#20) Kassadin


Kassadin
addikt

4 év alatt ahány helyen melóztam, nagyon ritka volt a seggfej főnök, de azért akadt 1-2.
Szerintem sok múlik azon is, hogy a melód milyen "minőségű", persze vannak olyan besavanyodott emberek, akiknek a szar is keserű. De eddig úgy tapasztaltam, hogy ha jó munkát végzel, akkor kitudod vívni a főnököd elismerését, legalábbis nálam sokszor előfordult hogy megdicsértek, habár ez kereskedelem volt, nem tudom más ágazatban hogy megy ez.

(#21) Dany007 válasza Depression (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem csak ez lenne az optimális tendencia. Hogy minden gépesítve lesz és már csak mérnökök meg irodisták dolgozzanak egy termelőüzemben.
A valóság viszont azért nem teljesen így van. Amikor mutatják a nagy német autógyártó sorokat akkor azért ott jócskán van ember.
De tény, hogy a technológia fejlődésével egyre inkább kiszorul a kétkezi munka erről a területről.
Akkor vegyük példának az építőipart. Azért ott még nem épülnek meg maguktól a házak. (igen tudom van már kísérlet erre is :D )
Szóval az a bizonyos tendencia, hogy egyre kevesebb a szakmunkás és ezzel arányosan jóval több a diplomás - szerintem - erősebb ütemben növekszik, mint a technológiai fejlődésből adódó kétkezi melóshelyek megszűnése.

Ami itt a Veszprémi-n nagyon nagy divat az pl a turisztikai meg marketingszakok. Ontják magukból a diplomásokat - hiszen mégsem egy mérnöki szak, jóval könnyebb elvégezni - viszont nincs rá kereslet.
Itt van a közelben az MTD, fűnyírókat gyártó cég, nem kicsi. Mind a két marketingesét ismerem - mivel dolgozunk nekik. Vagy ott volt a MasterPlast Goup International - nekik már nem dolgoznuk - egy cég ami vagy 6-7 országban van jelen, és hazánkban mindössze 3-4 marketingest foglalkoztat. Szóval ha ilyen nagy cégeknél ez van, akkor vajon mi lehet egy kisebbnél? Hiszen évente több százan végeznek ilyen és hasonló szakokon, fogalmam sincs, hogy ők hol és hogyan tudnak elhelyezkedni a szakmában.

Épp nemrég olvastam egy cikket amiben kifejtették, hogy a nagyobb cégek a válság hatására elsősorban a HR részleget csökkentik vagy szüntetik meg teljesen (nyilván az általános leépítés után). Hiszen ők azok akik nem végeznek termelő munkát.
Úgy értem, hogy ha már mindenképpen el kell bocsájtani még 1-2 embert akkor a cég inkább a HR-est küldi el, mint a melóst aki terméket állít elő. És inkább a HR-es munkát a kisebb cégeknél megoldják más emberek (titkárnők asszisztensek stb) bevonásával.

Röhej, de nálunk pl már 4 éve nincs grafikus a cégnél. Reklámstúdióról van szó. Mert a főnökömék nem hajlandók kifizetni havi 140 nettót egy valamire való grafikusért. 140 alatt meg egy hozzáértő grafikus nem megy el dolgozni. Inkább kiosszák a kisebb melókat nekünk, nekem és a képfeldolgozó, tördelő srácnak és így megspórolnak egy rakat pénzt havonta. De ha például elküldenének egy dekoratőrt meg egy asztalost tőlünk (mert van asztalosüzemi rész is) akiknek a fizetéséből már kijönne egy jó grafikus, akkor már megállna a termelés, a cég nem tudná elvégezni az alapvető feladatait, munkáit sem.
Mert van 2 dekoratőr, 4 asztalos és ha tovább csökkentenék a számukat, akkor már egyszerűen bizonyos nagyobb munkákat nem tudna elvállalni a cég, mert nem lenne aki megcsinálja.
Így nálunk tökéletesen érződik ez a bizonyos tendencia. Inkább megtartanak két melósembert, mint felvegyenek egy magasan szakképzett tapasztalt grafikust.

Ja, a köcsög főnökökről csak annyit, hogy a mieink - mert kettő is van - különösen azok.
Az én helyemen például az elmúlt 5 évben 6 ember is volt úgy, hogy én már több, mint 5 éve dolgozok itt 2 részletben. Tehát volt olyan év, amikor 3 különböző ember váltotta egymást az én helyemen.
Asztalosoknál volt, hogy 6-an mondtak fel egyszerre! Dekoratőröknél pedig szintén megfordult vagy 7-8 ember 5 év alatt, holott csak két dekoratőr van.
Ja, és a poén, hogy ezek közül egyetlen egyet se rúgtak ki! Mind felmondott.

[ Szerkesztve ]

(#22) Dany007 válasza Dany007 (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Most jutott eszembe mégegy példa.
Egyik régi haverom, akivel még együtt végeztük el az info mérnökasszisztensit tovább ment egyetemre, hogy megcsinálja az infomérnökit.
Ez mostmár 6 éve volt. És így 6 év után ő sikeresen el is végezte. Kb fél éve dolgozik egy számtechboltban, mint eladó. Puff, nesze neked mérnöki diploma.
Én 6 éve melózom, már bőven van mit felmutatni, szegény meg elvégzi a mérnökit és ugyanott kezdi, ahol én anno, csak 6 évvel később.
Persze pozitív példa, hogy ő legalább diploma ellenére is elment dolgozni - ahova tudott -, de mit ír majd az önéletrajzba? X évig eladó?
Azért nem egyszerű helyzet ez... =/

(#23) Mr.Csizmás válasza gamek!ller (#1) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tipikus magyar fonok, kiskakas a szemetdombon.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24) Yeffy válasza Dany007 (#21) üzenetére


Yeffy
veterán

Hehhe, ahol melózom kisvállakozás,, a kerti gépek között az MTD a fő profilunk, szóval jó volt olvasni! :D

Amúgy én főnököm abszolút korrekt, kezdő fizum nem rossz, lakhatás is biztosítva van, mondjuk a sógorom is most már, de előtte is korrekt volt, úgyhogy ebből a szempontból mázlistának érzem magamat.

De aki fentebb felsorolt 3 pontot, azzal maximálisan egyetértek.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#25) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem mind, de a "főnökök nagy része" nincs tisztában az alap felállással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.