Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) edward2


edward2
addikt

"termékkategóriát megteremtő iPad"

max a termékkategóriát a megfelelő hype szintjére emelő apple, mert lehet totál hülyevagyok de a kategória létezik egy jó ideje.

(#2) Robb202 válasza edward2 (#1) üzenetére


Robb202
tag

Azért az tök poén hogy lazán visszaviheted a cuccost a boltba. Nálunk persze csak úgy 3 napig ha ki sem bontod és még meg is kell indokolnod. Ott pedig visszavesznek mindent akár 1 hónapig is? hát ez LoL

(#3) julius666


julius666
addikt

Többen megjegyzik ugyanakkor, hogy a piackutató számai alighanem pontosak, mivel az Apple is a fogalmazóknak leszállított mennyiséget publikálja.

Akkor most mi a fenéről is beszélünk? Az almát nem a körtével ( :) ) próbálták összehasonlítani, szóval nem értem hol itt a probléma.

Csak nem ment véletlenül egy iPhone-doboz (vagy iPad-doboz, abba úgyis több fér :)) ) a Wall Street Journal szerkesztőségébe? :U

(#4) FTeR


FTeR
addikt

"mintha lejárató kampány indult volna(?) a Samsung"

"forgalmazóknak"

[ Szerkesztve ]

(#5) bob011 válasza Robb202 (#2) üzenetére


bob011
tag

Ez sajnos így van. :((

(#6) Erasmus válasza FTeR (#4) üzenetére


Erasmus
őstag

kösz, javítva

(#7) Duree


Duree
veterán

Megpróbálják lejáratni a Samsungot.Az meg,hogy rengeteg Galaxy Tab romlik annak biztosan van valóságalapja,mert a Samsung híresen megbízhatatlan cuccokat gyárt

duree54

(#8) alamuszi válasza Duree (#7) üzenetére


alamuszi
senior tag

Ugye ezt csak poénnak szántad? :)

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#9) LA_COSTE válasza alamuszi (#8) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Az első mondat a lényeges, a másodikat máshogy próbálta hangsúlyozni, csak itt nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#10) Jim Tonic válasza alamuszi (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A Samsung termékei nem túl megbizhatóak, ez tény. Ahogy az is tény, hogy az Apple semmivel sem gyárt megbízhatóbb eszközöket.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) alamuszi válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


alamuszi
senior tag

Hát igen ez egy egyenes ági következmény, mivel az Apple mobil eszközökben található félvezetők zömét is a Samsung gyártja. Amúgy melyik termékükre gondolsz igazán, mert ha Monitor, akkor samsunk, ha Ram akkor samsung, ha olcsó de jó MP3 lejátszó, akkor creative mellett a samsung, ODD samsung, Telefonokban is otthon van. Milyen megbízható, vannak elegénsabb, és drágább termékek, de az árához képes a Samsunk talán a legmegbízhatóbb márka a piacon.

(#9) LA_COSTE:

Akkor az más, Így OK. És nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#12) marchellow


marchellow
tag

az még kérdéses számomra, hogy ténylegesen ki hogy számolja az eladott termékeket.
mert az Apple cuccok forgalmának nagy részét Amerikában az Apple Store-ok bonyolítják, persze kapható más elektronikai üzletekben is, de többnyire inkább a hivatalos boltban veszik meg (ez részemről feltételezés, alátámasztani nem tudom, de az Apple Store-ok eléggé népszerűek odaát).
namost a saját értékesítőhálózatának kiszállított termékeket nem lenne logikus eladott terméknek számolni, lévén az még cégen belül mozog, tehát csak akkor kerülne be a statisztikába ha az ténylegesen a végfelhasználóhoz kerül.
akkor ezt viszont nehéz lenne összemosni a más elektronikai üzletláncoknak kiszállított, de még el nem adott termékekkel.
és ha áll az előző feltételezésem miszerint, hogy szignifikáns forgalmat bonyolítanak az Apple Store-ok az egyéb elektronikai üzletláncokkal szemben (de egy Samsung márkabolt vs. más elektronikai lánc viszonylatban mindenképpen jelentősebbet), akkor arra jutnék, hogy az Apple számai közelebb állhatnak a valósághoz — még ha nem is tükrözik azt — mint a Samsungé.
de persze az adatokkal mindenki csal, még az Apple is, ezért inkább abbahagyom az eszmefuttatást. csak annyit jegyeznék még meg, hogy amíg nem tiszta ki hogy számol, addig ezekből a statisztikákból nem sok mindent lehet kiolvasni.

(ha valaki tudja esetleg, Amerikában gondolom nem az itthonihoz hasonló franchise rendszerben üzemelnek az Apple Store-ok, hanem ténylegesen az anyacég alá tartoznak?)

(#13) Jim Tonic válasza alamuszi (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A Samsung monitorok és LCD TV-k elektronikája az egyik legócskább a piacon. Sokat javultak, de még mindig gyengék.
RAM, HDD viszont nagyon megbízható.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) alamuszi válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


alamuszi
senior tag

Ez OK, ebben egyet is értek veled, de az árukhoz képest a legjobbak. Azaz nem tudsz jobbat mondani az árkategóriában, sem tudásban, sem minőségben, sem supportban, sem garanciában.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#15) zoo8800 válasza Duree (#7) üzenetére


zoo8800
veterán

a Samsung híresen megbízhatatlan cuccokat gyárt
Te miről beszélsz? Mi ez a hülyeség?

rip and tear, until it is done

(#16) littlelion21 válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


littlelion21
addikt

"...HDD viszont nagyon megbízható."

ezt majd átküldöm pár szervizes havernak, hátha agyérgörcsöt kapnak... :)

[ Szerkesztve ]

(#17) edward2 válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


edward2
addikt

Úristen ezt csak most olvastam. Míg monitorommal soha semmi bajom nem volt ismerősök samsung monitoraival se, nagyon sok ismerősöm samsung tvjével se addig ugyanebben a körben HDD és RAM (ramot én is vittem vissza) hiba fordult elő több is. Akkor csak én ismerek rossz embereket ugye?

(#18) alamuszi válasza edward2 (#17) üzenetére


alamuszi
senior tag

Ahaaa :DDD :DD

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#19) sbazsi válasza marchellow (#12) üzenetére


sbazsi
veterán

én is csak annak a statisztikának hiszek, amit magam hamisítottam. :U

(#20) Jim Tonic válasza edward2 (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nekem meg szervizem van, sok-sok év tapasztalattal... ;)
De itt mindig mindenki okosabb. Már megszoktam.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.