Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

100%-ra veszem, hogy fake.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2) pootytang


pootytang
tag

Mobiltelefont azért vesz az ember, mert az könnyen hordozható, zsebre vágható és egy kézzel is tudja nyomogatni. Egy 6 col fölöttivel azért ez már nem is lesz olyan egyszerű :))

(#3) Kasya válasza Cyberpunk (#1) üzenetére


Kasya
nagyúr

Egy feldobott hir, semmi tobb.

(#4) hunter84 válasza Cyberpunk (#1) üzenetére


hunter84
aktív tag

Nem biztos, ha reagálni akarnak a Huawei 6,1"-os eszközére.

Amúgy ezen a méreten én már csak mosolyogni tudok, használja az akinek két anyja van.

(#5) Cyberpunk válasza hunter84 (#4) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ha nem akarnak átesni a ló túloldalára, akkor szerintem hagyják a Huawei-t a saját útját járni. Az már inkább tábla mint a két kategória közti átmenet. Ez az 5,x" pont jó még.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6) raub


raub
tag

Tény, hogy presztizs dolog egy ilyen masinával előrukkolni, de 6 hüvelyk, az már mindjárt 7 :Y :)
Egy 7 hüvelykeset tabot pedig már lényegesen olcsóbban meg lehet úszni még házon belül is. :U
Gondolom ez is simán 200 ezer körül ( vagy fölötte ) lesz -lenne - amiért már nem biztos, hogy egy gyakorlati használatban elég nehézkes ,, mobilt " szeretne hurcolni a felhasználó... :F

(#7) bok92


bok92
addikt

Hát ekkora már táncsak nem lesz...Vagy note 2 méretén max a keretet vékonyítják, meg alul felül is megpróbálnak több helyet szorítani a kijelzőnek...

(#8) Maxentius


Maxentius
addikt

6"?! Epic facepalm... amúgy jó lenne, ha nem csak a tepsikbe raknának csúcshardvert arra hivatkozva, hogy nincs elég hely hozzá a kisebb készülékekben.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#9) lexter00 válasza Cyberpunk (#5) üzenetére


lexter00
őstag

Anno a Note1-nél is azt mondták a szakmabeliek hogy átestek a ló túloldalára és közben mégse.

(#10) Integra válasza lexter00 (#9) üzenetére


Integra
titán

milyen szakemberek? kik voltak azok a szakemberek? hadd nevessek már rajtuk egyet, hogy szakembereknek nevezik magukat :))
az eddigi hozzászólásokból is gyönyörűen látszik, hogy mennyire korlátolt, szűklátókörű a legtöbb ember, csak a saját kicsiny mikrovilágukban képesek élni, látni, gondolkodni. valszeg azok a "szakemberek" is ebbe a kategóriába tartoztak.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Most már tényleg nagyon várom az elkövetkező éveket, hogy is fog formálódni az okostelefon-táblagép vonal.

Mivel a cikkben szereplő infó szerint 2013-ban már akár 6,3"-os modell is érkezhet (ami ugye még mindig okostelefon, és nem tábla) így nem elképzelhetetlen 2014-re elérni azt az okostelefon kijelző méretet, ami ma az "alsó" táblagép kijelzőméret...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#12) tome.jr


tome.jr
addikt

Szerintem ez a méret telefonokban már tuti bukta lenne.

[ Szerkesztve ]

(#13) Dr. X válasza pootytang (#2) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Ne magadból indulj ki. Vannak magas és lapátkezű emberek akiknek ideális a neked túl nagy telefon
A Note 2-t LeBron James-szel reklámozták. Ő egy iPhoneon egyszerre 3 ikont nyomna be.

(#14) lexter00 válasza Integra (#10) üzenetére


lexter00
őstag

"Mindezt azonban egy olyan méretben tették meg, amit nem tudunk értelmezni, egyszerűen nem látjuk azt, hogy kinek lenne szüksége Galaxy Note-ra, mely okostelefonnak egyértelműen nagy, táblagépnek pedig túlságosan kicsi, egy Galaxy S II vagy netán egy iPhone 4(S) birtokában alig nyújt pluszt az, hogy egy kicsit nagyobb kijelzővel dolgozhatunk."

Mobilarénás tesztből idéztem.

(#15) Thome


Thome
addikt

Számomra 4"-ig használható méretű egy telefon... Nem tudom hogy ki hogy van vele, de hova a francba akarják a méretet növelni még? 1-2 év és 7-8 colos mobilok lesznek? Ezt mondjuk kötve hiszem, de amikor egy 3,8-as mobilt mininek neveznek (S3 Mini), akkor azért nagyokat nézek... Pár év múlva a 4,5-5" lesz a mini? :U

(#16) Hiperwolf


Hiperwolf
tag

Épp az egyik nap láttam Pekingben egy csajt egy 7"-es phablettel telefonálni.
Elég "érdekes" látvány volt, de ez Ázsiában megszokott, úgyhogy már semmi sem lep meg. :))

"Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

(#17) juuzer


juuzer
addikt

szerintem ez már inkább ultramini tablet mint telefon

Vamos a la playa.

(#18) Cyberpunk válasza lexter00 (#9) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Csak hogy ez már erősen a tablet méret felé menne. gondolj bele 7" már tablet. Most az a 0,7" nem nagy különbség már. Nekem a 7" nem volt kényelmes, éppen ezért lett a Note a befutó nálam. Azt még kényelmesen zsebre lehet vágni. De ezt? Hát. :U Pont ezért írtam, hogy átesnek.

#14: és erre a piac gyönyörű szépen rá is cáfolt, annyira hogy öröm volt nézni. ;] Úgy látszik a célcsoport tudja hová tenni.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19) fateless


fateless
veterán

Uhhh...
Itt van nálam egy 4,5"-os és egy 5,3"-os telefon. A 4,5-öset kényelmesen használom, az 5,3-as már nekem is nagy (magasság 191cm), de még bírkozok vele, mert akkor egyszerre váltanám ki a telefont és a tabletet. 6,3 esetén ki merem jelenteni elfogultság és szubjektivitás nélkül, hogy nem lehet normális, hétköznapi módon használni.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#20) gzbotii


gzbotii
veterán

:Y
Igaz, az en tabletem is elfert meg a teli kabatom belso zsebeben, meg az egyik nadragom farzsebeben..szoval meg ez is biztos hasznalhato lenne :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#21) margithid


margithid
veterán

Nem látom én se értelmét ennek a masinának, főleg úgy hogy szerintem 150k alatt nem nagyon lehet majd kapni fél évvel a bemutatása után.
Ennyiért már bőven lehet 2 eszközt is venni, egy nexus 7 és mondju egy LG L9 ami még talán-talán használható méret. (számomra)
Mondjuk engem nem érdekel annyira, mivel 4" körüli telók mindig lesznek, az meg, hogy nem csúcshardver nem érdekel. Bőven használható szinten vannak a középkategóriás készülékek is, jővőre pedig már az 50k-s ársáv alatt is jönni fognak 2 magos 1 GB Rammal szerelt modellek véleményem szerint.

(#22) Lenry válasza Integra (#10) üzenetére


Lenry
félisten

akkor fejtsd ki kérlek, hogy mely embercsoportnak van erre szüksége?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) Segal


Segal
veterán

Szerintem a gs4 5.1 colos lesz (csakazért is picit nagyobb mint amit az összes konkurencia árul) a note 3 meg 5.8 col.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#24) hunter84 válasza gzbotii (#20) üzenetére


hunter84
aktív tag

Nem tudom hol élsz, mi itt Magyarországon tavasztól-őszig nem hordunk kabátot, plusz nyáron még hátsó zsebem sincs. De ott fent északon biztos megoldható.

(#25) McSpy


McSpy
őstag

Ez inkább tablet :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#26) Angel1981


Angel1981
veterán

Ha ez igaz, akkor elgurult a gyógyszer... :U

(#27) Integra válasza Lenry (#22) üzenetére


Integra
titán

nincsen embercsoport, mert nem ez a lényeg. majd mikor eladnak ebből is 10 millió darabot, akkor jön ugyanaz a fika és hümmögés mint a note1 esetén volt. tehát akkor lesz majd 10 millió másik hülye szerintetek, mert ti itt ebben a kis fórumban egymás között jól megszakértettétek és hátbaveregettétek egymást.. na ez az igazi korlátoltság és szűklátókorű gondolkodás. de majd akkor is megtaláljátok magatoknak azt amivel igazolni tudjátok, hogy nektek akkor is dekurvaigazatokvan, ez az igazán bámulatos benne :)
és ha pedig bukik rajta a samsung? amit kétlek.. akkor mi van? bántottak titeket? korlátoztak bármiben is? nem kapod meg a saját kicsiny praclidba ezek után a telefonod amit szeretnél? dehogynem.. akkor meg mi ez a hiszti? tiszta óvoda...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28) Djuree válasza Dr. X (#13) üzenetére


Djuree
félisten

én 198cm vagyok, nekem a note tökéletesen illik a kezembe, kisebb telóm sose legyen :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#29) tome.jr válasza Integra (#27) üzenetére


tome.jr
addikt

Ahogy olvasom a kommenteket egyedül te vagy az aki hisztizik, mert a többiek olyan véleményt formáltak ami neked nem tetszik.

(#30) #16820480


#16820480
törölt tag

szerintem az ilyen hírek inkább piacfelmérő értékűek, hogy leszűrjék a reakciókból, érdemes-e meglépni. gyanítom, hogy a Huawei is mmég csak itt tart, nem dolgoznak még a kész terméken, akármekkora a szájuk.
egyébként ez a kinek nagyobb méretű és felbontású a kijelzője dolog lassan lejár, mert nem érdemes már hova növelni, ergonómiailag nem kifizetődő. inkább talán a következő robbanás a tárhelyekkel lehetne majd, hogy 128 meg 256GB-ot ki rak először a telefonba.

(#31) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Ha igaz akkor ezek betegek! :D ;]
ésméguriembervoltam

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#32) Integra válasza tome.jr (#29) üzenetére


Integra
titán

bocs, hogy nem állok be a nagy népi összeborulásba :)
majd ha kihúztátok egymás seggéből a fejeteket, és hátra léptek 3 nagy lépést, akkor megértitek miről beszéltem. addig nehéz lesz..
majd mikor kijön a cikk, hogy eladtak 10 millió darabot ebből is, akkor azért kíváncsian várom az újabb magasröptű fika bejegyzéseket. :)
mondom ezt úgy, hogy nekem nem kell, viszont nem is mondom azt hogy másnak ez nem ideális készülék. tudok kapásból 3-5 embert körülöttem, aki rohanni fog érte megvenni, ilyenre várnak.. tudom, ők hülyék, csak te/ti vagytok a kopterek.. főleg, hogy reprezentatívnak gondolsz bármilyen szinten is egy fórum topicot a valós életre vetítve, nap vicce

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33) Cyberpunk válasza Integra (#32) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Így gondolom én is, sokan a szokásos sémát követik itt. Mi szerint ha nekem nem tetszik akkor másnak se!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#34) bagkri01


bagkri01
őstag

A samsungot ismerve a műszaki tartalomban nem lesz hiba, de ez azért mégis csak túlzás, bár zakó zsebben bőven elfér majd és felér egy mobil irodával, mivel szerintem a samsung note széria tartalmazzák azokat a mobilokat, amiről egyértelműen kijelenthetjük, hogy munkára teljes mértékben alkalmasak.
ui.:5-6 colon s pennel egy jó powerpointot már simán össze lehet dobni.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#35) Mardel92 válasza Dr. X (#13) üzenetére


Mardel92
tag

Ezt a 6.x” kijelző kicsit túlzásnak tartom, pedig a majd 2méteres magasságommal nem vagyok egy átlagosnak mondható termet, ráadásul kimondottan vastag ujjaim vannak, ezért is használo egy 7es tabletet, de el nem tudnám képzelni magamat egy ilyennel telefonálni. Szerintem a 4” körüli méret az ami még jól fogható, de ennek a batárnak is tuti lesz kereslete.

(#36) Lenry válasza Integra (#27) üzenetére


Lenry
félisten

most direkt csinálod?

oké, szűklátókörűek vagyunk meg mittomén, mert nem ismerjük föl ennek a cuccnak a nagyságát, de mikor meg merem kérdezni tőled, mert akkora arccal jöttél ide, hogy te biztos birtokában vagy a tudásnak, akkor megint megkapjuk, hogy mekkora alja ovisok vagyunk.
vegyél vissza és nyögd ki, ha van valami ötleted vagy nem kötelező hozzászólni, mert te voltál az egyetlen, aki hisztizett, csak még nem jöttem rá, hogy mire...

szerintem te vagy az első, aki fel tudott b*szni egyetlen kommenttel.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Egyébként ez csak egy ilyen valakitől halottam, ki a valakinek a valakiétől szedte információ. Amit a sajtó felkapott. Tessék nem tényként kezelni!

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#38) margithid válasza Lenry (#36) üzenetére


margithid
veterán

+1

(#39) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Oké, gyártsanak ilyen telefnt is, de azért ne feldkezzek meg a kisebb telefonokról sem.. :U

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#40) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Utálom a határvonalakat, ideje hogy elmossák ezt is!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#41) Fidel76


Fidel76
tag

Nem a használhatóság a lényeg...hanem, hogy bejön ez a nőknek vagy sem ha a kezedben van egy ilyen.
A nagyobb jobb, drágább jobb programot követik a nők nagy része is és maga a társadalom is.
Vannak olyan ismerőseim akik csak azért vesznek nagy, drága telefont, mert ez a nőknek jobban bejön. Könnyebb eljutni így a dugásig...egyiket se érdekli, hogy milyen a felhasználhatósága, vagy mit tud.

Másik meg, hogy nem az egyén dönti el, hogy mi a jó, hanem a nagy cégek.(lásd Apple, Samsung,stb) A tekintélyelvűség, közösségelvűség, szakértőelvűség, stb programok meg futnak benned és az agymosott birkák mennek vásárolni. Nekem ez nem probléma, aki meg ilyen az úgyse tud róla vagy nem is érdekli.
Én így látom...az én szemüvegemen keresztül...te máshogy látod a szemüvegeden keresztül...nincs is ebből probléma számomra.
További jó olvasást. ;)

(#42) wertigo1984


wertigo1984
őstag

En mar most is 7 collt emelek a fulemhez... :DDD De jo, akkor nemcsak engem fognak hulyenek nezni... ;]

Amugy letezik a full hd-tol nagyobb felbontas?

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#43) Djuree válasza Fidel76 (#41) üzenetére


Djuree
félisten

nekem nincs szemüvegem, de nem azért van nótom mert a nőknek bejön, mert drága és nagy :DDD hanem mert nekem ez a tökéletes teló. nagy szép kijelző, gyors, azt tudja ami nekem kell. még egy fizikai bill. és tökéletes lenne :))
az a nő amúgy sem érdekel akinek nem én tetszek hanem a cuccaim, az elmehet a véres retekbe, nézzen is akármilyen jól ki...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44) Cyberpunk válasza wertigo1984 (#42) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát persze hogy létezik. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45) dontdoit


dontdoit
tag

nem értem, kész vége feladtam.

Nem beszélgetni akarok. Üzletelni. Mennyi? Annyi! Telefonszám? Mikor, hol? És kész is az üzlet.

(#46) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Ha a Samsungon múlik, akkor tényleg megvalósulhat ez a kép:

(#47) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Tehát jövőre ér ide, ami már most is érezhető sajnos, hogy az eszköz méretéből egyértelműen lehet majd következtetni a benne lévő hardverre, amit így indokolatlanul magas áron lehet ismét eladni. Hurrá.
Én meghülyülnék, ha két kézzel kéne telefont használni, kisebbet meg nem lehetne kapni, max. ha beérem az akadozó, késve reagáló menürendszerrel és a lefagyó, összeomló programokkal a harmatgyenge hardver miatt. Ideje leváltani a Samsungot valakinek. Maradjanak a hűtőknél meg a TV-knél, ha mindenáron megalomániásak akarnak lenni.
A többi gyártó meg szimplán birka, hogy nem tudják mással überelni a Note II-t, mint még nagyobb kijelzővel. Persze meg se próbálják, hisz ha a vásárlók 90%-a is birka, bármit el lehet adni.
Félek, hogy mi lesz itt 10-20 év múlva.

(#48) Cyberpunk: de, fedi a valóságot, mivel nem optimalizálnak a gyártók. Az Androidot nyers erővel hajtják meg már jó ideje. De a legszomorúbb, hogy a programoknak is iszonyú hardverigénye van. A fejlesztők is erre álltak át. Ez már nem fog változni, elrontották. Egy új op.rendszernél esetleg.. de nem tudom mennyi reményt lehet fűzni a Tizenhez vagy a Sailfish OS-hez.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#48) Cyberpunk válasza Rickazoid (#47) üzenetére


Cyberpunk
félisten

"ha beérem az akadozó, késve reagáló menürendszerrel és a lefagyó, összeomló programokkal a harmatgyenge hardver miatt."

Ez nem igazán fedi a valóságot. A gond, hogy a legtöbb android user azt hiszi, a 8 mag meg a 12GB RAM a megoldás. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49) Djuree válasza Abysmal (#46) üzenetére


Djuree
félisten

:DDD :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#50) Loretto válasza Integra (#32) üzenetére


Loretto
veterán

Öröm olvasni még mindig, vannak dolgok amik nem vàltoznak. ;)

Soirée...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.