Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) turit


turit
tag

Azokat a gombokat igazán elfelejthetnék már , olyan mint egy meghízott telefon :P

(#2) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Mikor meglátok egy ilyen hírt, elgondolkozok 1 dolgon : Minek? Erösebb ez a tab mint az asztali gépem, (nem egy világverö gép, de elfogadható sebességü) és hogy minek ennyi RAM meg CPU teljesítmény egy tabletbe?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#3) AS válasza gyurkikrisz (#2) üzenetére


AS
félisten

Mert kell és ennyi. Söt még több is kell idővel. Főleg hogy a felbontás is hatalmas lesz.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4) azopi74 válasza gyurkikrisz (#2) üzenetére


azopi74
addikt

Kiváncsi voltam, hogy hányadik hsz után jön az első "minek ez a teljesítmény" típusú hsz. Tableteknek, okostelefonoknak még mindig bőven van hova fejlődniük.

(#5) aprokaroka87 válasza azopi74 (#4) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igy van...azért egy nagyon komoly dologtol kb szörnyet hallna a Soc

(#6) Lambach válasza azopi74 (#4) üzenetére


Lambach
tag

Ezzel sajnos egyet kell értenem. Én még nem láttam olyan androidos cuccot amit ne tudott volna megakadni.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#7) Thaaleum válasza gyurkikrisz (#2) üzenetére


Thaaleum
aktív tag

A múltkor megnyomogattam a Note 10.1 2014 editiont, és az a helyzet, hogy lagolt, pedig annak is kb. ugyanez a specifikációja, mint ennek. Úgy látszik, a Snapdragon 800 sem olyan kiforrott még az ekkora felbontáshoz. A gombokat ilyen pozícióban meg tényleg elhagyhatnák. Egy ekkora képernyőhöz meg adhatnának egy, a tablethez csatlakoztatható billentyűzetet. :K

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#8) aprokaroka87 válasza Lambach (#6) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Annak nem a hardver teljesitmény az oka...hanem az hogy nem tudnak odafigyelni az optimalizálásra

(#9) Cyberpunk válasza turit (#1) üzenetére


Cyberpunk
félisten

+1 irtó gagyin néz ki és felesleges is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) gyurkikrisz válasza azopi74 (#4) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Az asztali gépemen meg Full HDban viszonylag jó játékok is elmennek, ami kisebb teljesítményü ennél a tabletnél. Ha jól optimalizálnák ezt a cuccot, nem csak rárittyentenék az elsö Androidot amit találnak, akkor még gyengébb hardverekkel is tudnának ilyen teljesítményeket elérni. az Apple eszközök sem akadoznak, pedig nem 4 magos atomemrömüvekkel szerelik fel öket.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#11) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Minek ekkora ?????? :Y

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#12) kristof83


kristof83
aktív tag

Tudom hogy állandó vitatéma, de tényleg ideje lenne az androidot komolyan ráncbaszedni mert az nem állapot hogy ilyen teljesítményű gépeken akadozik vagy laggol! Számítógép teljesítményű telefonokon és tableteken akadozik az oprendszer, és még mindig abban látják a megoldást hogy nagyobb procit és ramot raknak bele ahelyett hogy rendesen optimalizálnák! :W

A mérethez meg annyit, hogy androidhoz már feleslegesen nagynak tartom, teljes Win8 oprendszeres tablethez viszont jól jöhet egy ekkora méret.

[ Szerkesztve ]

(#13) Cyberpunk válasza maggi1886076 (#11) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hogy vágódeszkának is jó legyen. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14) dreamdancer válasza Thaaleum (#7) üzenetére


dreamdancer
őstag

Ez azért elég gázul hangzik így.

Nekem a kütyü méretét illetően vannak kételyeim, ez már a notebook-kategória, gondolom a tömege se lesz pehely, mert ugye akku is kell bele bőven, azaz nehezen hiszem, hogy képes a tabletek kényelmét nyújtani. (Persze 2 éve arra is megesküdtem volna, hogy senkinek se kell egy 5"+ óriásmobil...)

Nem a lényeg a fontos.

(#15) Lambach válasza aprokaroka87 (#8) üzenetére


Lambach
tag

Ezt készséggel hajlandó vagyok elhinni. Csak akkor nem értem miért ócsárolják a windows rt operációs rendszert aminek állítólag egyre jobb a felhasználói élménye valamint bővül az alkalmazás listája is.
Megint mások szerint az Apple cég mobil operációs rendszere az ami a tuti.
Na mindenesetre azt akarom mondani hogy nem optimalizálni szoktak a gyártók hanem mindig a hardver specifikációkat növelik meg ész nélkül gondolom abban bíznak hogy akkor majd nem fog szaggatni rajta a cucc.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#16) adamssss válasza gyurkikrisz (#10) üzenetére


adamssss
veterán

Az asztali gépemen meg Full HDban viszonylag jó játékok is elmennek, ami kisebb teljesítményü ennél a tabletnél ezt kétlem. Már azt sem tudom hogy mi alapján hasonlítod a két konfigot.

Az android alá jelenleg kell a 2gb, egy év múlva lehet kell a 3 is. Ez van. De nézd meg h hova fejlődött két év alatt. Az Apple más tészta. De elárulom h ők még erősebb hw-t raktak az új készülékeikbe a ramot leszámítva.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17) Bingisz válasza Cyberpunk (#13) üzenetére


Bingisz
addikt

Eddig a ping pong ütő volt a menő, most már a ping pong asztal lesz az...

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#18) aprokaroka87 válasza Lambach (#15) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elöször is nézd már meg hogy a Win Rt-t eddig hány Soc ra irták meg...és mennyire az Androidot.
Arról meg nem tehetek hogy az Rt-t szidják és arról sem hogy a laggolos Androidot kedvelik az emberek.

(#19) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Én gykorlatilag semennyire sem értek az android programozásához max annyit hogy Pulse és Blade idejében romolgattam mint állat, dee nem az androidot kéne valahogy alapjaitól újraírni vagy valami? Bármely fórumot, tesztet olvas az ember csak azt hallani hogy tök mindegy milyen űberbrutál vasat raknak alá bizony meg-meg akad. Én a minap egy note 3-at nyomogattam minap egy Voda üzletben és ott is az volt a helyzet.
WP és ios valahogy működik lag mentesen, de az android nagy szabadságát mindig beárnyékolja hogy akadozik.

Amugy az hogy ilyen erős hardvereket bele tudnak tenni egy tab-ba az jó dolog viszont ezt szoftveres oldalról is meg kellene támogatni, miőségibb progikkal stb. Pl. a többablakos megoldás jó de könyörgöm ne csak azzal a 3-4 gyártói alkalmazással lehessen megcsinálni.

(#20) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Szerintem azért nem annyira agyhalottak a gyártók fejlesztői, hogy ezt ne tudnák... mármint azt, hogy optimalizálni kell, nem csak a hardver számít.
Itt sokkal inkább arról lehet szó, hogy a verseny miatt nincs idejük rendesen testre szabni a rendszert, mert az a fontos, hogy minél előbb jöjjön ki a kagyló/tábla és vigyék, mint a cukrot, aztán később majd küldenek rá frissítést.
Azért azt nem szabad elfelejteni, hogy ajnározott iPhone esetében mindig 1 évük van az optimalizálásra, aztán mégis képesek kiadni bugos készüléket.

No meg amit mindig, mindenki elfelejt: memóriakártya!!!
AnTuTu-val egy ezrest nyert a kagylóm, miután class10 kártyát tettem bele. Ez nagyon jellemző hiba, sőt! Playen is látom, hogy lehúznak egyesek játékokat, mert "szaggat" tök erős vasakon... állítom, ha megkérdeznénk őket, azt sem tudnák milyen kártya van a telójukban, de az biztos, hogy onnan futtatnák a Real Racing és hasonló gameeket.

[ Szerkesztve ]

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#21) a.sebi válasza gyurkikrisz (#10) üzenetére


a.sebi
őstag

Na figyelj ide! Mesélj arról a számítógépről!
Remélem tudod hogy egy 4 magos mobilproci 2.3gigaherzen, nem eröebb mint egy 2 magos pc proci 1.6ghzen...
Még mielőtt megkérdezed ,hogy a cod ghost miért nem jeleneik meg androidra!

(#22) azopi74 válasza gyurkikrisz (#10) üzenetére


azopi74
addikt

"Az asztali gépemen meg Full HDban viszonylag jó játékok is elmennek, ami kisebb teljesítményü ennél a tabletnél."

Hát, jó játék az aknakereső is :)

"az Apple eszközök sem akadoznak, pedig nem 4 magos atomemrömüvekkel szerelik fel öket."

Hanem 2 magos atomerőművekkel :)

(#23) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Amennyire tudom, a Samsung a szoftverfejlesztéshez úgy áll hozzá, hogy mondjuk adott egy munka, amire szükség van 5 fejlesztőre és 1 hónapra. Ezt a samu kiadja 3 fejlesztőnek és ad nekik 3 hetet. De nem hiszem, hogy csak ők lennének így ezzel.
A másik meg az, hogy mi köze egy asztali gép teljesítményének a táblagépéhez? Mert egy ilyen Snapdragon max egy atomhoz mérhető, annál valamivel erősebb. De már egy C2D vagy egy AMD X2-t sem érdemes összehasonlítani vele.

[ Szerkesztve ]

(#24) atike válasza Lambach (#6) üzenetére


atike
nagyúr

Fogj egy Nexus 4-et, vagy ha táblagépre vagy kíváncsi akkor Nexus 7-et.... :U Szólj, ha akad.

#10: mobil procit ne hasonlíts asztalihoz szerintem... :) Na meg azért Androidon is lehet szép számmal brutális grafikájú játékot találni...

[ Szerkesztve ]

(#25) azopi74 válasza Bingisz (#17) üzenetére


azopi74
addikt

(#26) Lambach válasza aprokaroka87 (#18) üzenetére


Lambach
tag

Ennek pofon egyszerű oka van: az alkalmazások egyik fele ingyen van a másik fele meg rohadt könnyen leszedhető torrenttel. Az android fanoknak a nagy része azt szereti a rendszerben hogy minden könnyen warezolható.
Meg a sok olcsó hulladék androidos telefon hamarabb talál gazdára mint egy iphone...
Hogy ilyen hardverekre is rá lehet tenni ezt a rendszert legalább annyit árt mint használ magának az androidnak.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#27) maggi1886076 válasza Cyberpunk (#13) üzenetére


maggi1886076
addikt

Kést és a húsklopfolót bírja? ;]

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#28) Lambach válasza atike (#24) üzenetére


Lambach
tag

Ezt a két készüléket éppen nem próbáltam de volt szerencsém már note 10.1-hez, xperia tablet z-hez stb. szerintem ezek se a legalja vasak. A durva grafikájú játékokkal kapcsolatos hozzáfűznivalód az viszont igaz tényleg akad egy két nagyon szép grafikájú játék androidon.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#29) atike válasza Lambach (#28) üzenetére


atike
nagyúr

A Nexusokon fut úgy az Android ahogy az ki lett találva. A legtöbb egyéb eszközön a különböző gyártói tartalmak, az ilyen-olyan módosítások sajnos negatív irányba befolyásolják az élményt... :U

(#30) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Mikor megírtam a hozzàszólást, tudtam hogy sz*rrá leszek oltva, merthogy hasonlítom a kettöt. De valaki, mondja meg, hogy minek kellett egy telefonba (talán az S4-be), 8 magot rakni? Biztos vannak olyan folyamatok amik kihasználnak 2-3-4 magot, és a többi néggyel mit kezdjek? Talán csak optimalizálni kéne a rendszert, nem naponta kiadni egy új telefont.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#31) aprokaroka87 válasza Lambach (#26) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elárulom neked hogy én már töltöttem le olyan appot a Play áruházból ami lassú f*s volt...mig ugyannak az appnak a nem "hivatalos" változata tök simán ment egy msm7227-en is.
Az hogy moddolható...felhasználói előny,az Android szagatás okai álltalában a nem megfelelő driverek és az hogy még máig sem ismerik rendesen a hardveres gyorsitás előnyét.
A Project Butter is csak megfelelő driverral fog működni...és a gyártok csak az alap drivereket használják...illetve szerintem a Custom rom készitők nem félnek a hardverre programozni.

(#32) Cyberpunk válasza gyurkikrisz (#30) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Részben marketing okokból, másrészt meg erőből oldják meg sokan a problémát.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33) morphin


morphin
tag

Mondjuk azt tudni kell, hogy akármelyik telefon SoC-ját tekintve nem ugyanarról a "megahertz"-ről beszélünk, mint ami egy pc-ben van. Ugyanezt gondolom a laptopokról is. Fater 3kilós MSI laptopja kórájhéttel...a közelébe nincs az én asztalimnak pedig az egy cirka 2010-es 4magos Phenom II. A hővel nem tudnak mit csinálni sehol sem, pláne egy telefonnál aminél a hűtés konkrétan nulla...ne képzeljük már azt, hogy atomerőmű van a kezünkben. Nekem új LG G2-m van ami hasít Snapi 800-al...és nyilván Android ebből kifolyólag még itt is van hébe-hóba mikro lag... :F

(#34) fi:zi'k válasza Lambach (#6) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én még nem láttam olyan OS-t ami ne laggolt volna. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#35) Lambach válasza fi:zi'k (#34) üzenetére


Lambach
tag

Pedig sokan ezt állítják az iOsról, meg a windows phone rendszerekről.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#36) Szakiii válasza fi:zi'k (#34) üzenetére


Szakiii
addikt

+1, szerintem sincs olyan os amit ne lehetne megakasztani plusz attól is függ ki mennyire ért hozzá és hogy használja ez főleg androidnál jön ki de iphonenál is láttam olyat múlt héten hogy a csajnak a buszon másodperceket kellett várni minden műveletre amit csinált vele (nem volt még sose iphoneom de gondolom ott is össze lehet gányolni ha valaki nem tartja rendben) , de az tuti hogy androidnál nagyon számít ki hogy használja és mennyire ért hozzá.

(#37) fi:zi'k válasza Lambach (#35) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor azok nem mondanak igazat. :N

Véletlenül sem akarok flamelni, és tudom, hogy jobban optimalizált a wp és az ios. De attól függetlenül még simán megröccen.

(#36) Szakiii
Ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38) azopi74 válasza gyurkikrisz (#30) üzenetére


azopi74
addikt

" De valaki, mondja meg, hogy minek kellett egy telefonba (talán az S4-be), 8 magot rakni?"

Energiagazdálkodási okokból. Bár nem igazán úgy sikerült a dolog implementációja, ahogy szerették volna..

"Biztos vannak olyan folyamatok amik kihasználnak 2-3-4 magot, és a többi néggyel mit kezdjek?"

Lekapcsolják őket, ha nem kellenek :)

(#39) b4zsi- válasza Lambach (#35) üzenetére


b4zsi-
őstag

IOS-t is meglehet akasztani.

(#40) tipuka


tipuka
addikt

Na erre a vágódeszkára berakod ezt a hátteret és jó leszel a konyhában. :D

(#41) Ádám16 válasza tipuka (#40) üzenetére


Ádám16
addikt

-.- Ezeken teljesen kiégek. Miből gondolod, hogy rajtad kívül más embernek nem lehet szüksége ekkora tabra? Meg miért kell egy vágódeszkához hasonlítani ezt? A laptopod kijelzője 8"? Tényleg nem értem.

(#42) jozso1989


jozso1989
őstag

Fizikai gombot felejtsék már el tabletnél...

(#10) gyurkikrisz: Csak a gpu-ja 4 magos (ezt mindig elfelejtik). De szerintem az a 2 magos proci tol olyan teljesítményt, mint akármelyik 4 magos droid tud(ni fog). :P

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#43) ghost364 válasza turit (#1) üzenetére


ghost364
senior tag

+1

(#44) vipnolf


vipnolf
aktív tag

Hm, én 10"en tabozok, de már ez is rendesen súrolja a mobilitás határait...
Nem gondonoltam volna, de ez az igazság. Megnézném azt a 12"t akcióban mondjuk buszra várva, vagy dugóban netezve. Szvsz az a méret már tényleg csak kanapé használatra megfelelő.

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#45) otoaak


otoaak
tag

Nekem viszont bejön ez a cucc. Más tabletnél talán nem lenne ennyire érdekes de a cerkával ez valami űber király lehet. Remélem az árazással nem szállnak el nagyon.

SG Note Pro P900

(#46) otoaak válasza vipnolf (#44) üzenetére


otoaak
tag

Ne vedd zokon de szerintem nincs olyan tab ami utcai használatra lenne kitalálva. Ne adj isten vezetés közben még dugóban se ajánlott szerintem. Van az a szint szerintem amikor az igény igénytelenségbe csap át és szerintem a buszra várás vagy hasonló sorban állás közben a 10 colos tabon tolni az angry birdset az kimeriti az igénytelenség fogalmát. De legalábbis meglehetősen izléstelennek tartom, pont azért mert a 10-es tab már nagy és ezzel szándékosan felhivod magadra a figyelmet.

SG Note Pro P900

(#47) halkow


halkow
őstag

Ez az új smart tv csak érintősbe :)

Alcatel onetouch idol2s the king

(#48) vipnolf válasza otoaak (#46) üzenetére


vipnolf
aktív tag

Nem vettem zokon :U De nem is értek egyet. Sokat utazom, (napi 3h) és kétszer át kell szállni, ami ha este sokáig dolgozom, akár 15p várakozást is jelenthet. Ezalatt és az utazás alatt nyelvet tanulok, netezek, olvasok. Ezek bizony nagyon is kenyelmesek ekkora kijelzőn. Előtte 4,3"on műveltem ugyanezt 1,5 évig és gáz volt. Szóval ez abszolút kényelmes és hatékony. De mint már mondtam, pont súrolja a mobilitás határát.
Kocsiban szintén egyszerűbb használni. Nem kell szerencsétlenkedni, mire eltalálod a kijelzőn azt a gombot, amit akarsz, nagyobb területet látsz be a navin, mapsen. Ezek szerintem jó dolgok.
Nem angry birdsezek. Sőt egyáltalán nem játszom a tabon. Ellenben sok olyan dologra használom, amire sokkal inkább alkalmasabb, mint egy mobiltelefon.

Tegnap pl szakadt az eső, a fejem fölé tartottam, míg a buszmegállóból a kapuig ertem :DDD

[ Szerkesztve ]

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#49) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Hm-Hmnos vita-ide-oda.akik anno Win 3.1-et használtak,az akkori PC-n,azok tudják,hardver OK.Csak jol,megirt OS-Op-rendszer,Buggok nélkül,optimalizálva az igazi,Baj az ere nics idö mert az nem3-4 napi s 1 emberes meló.Haszon-profit kell,mindenki,mindig az ujat valositja meg.Csak a felhasználok,/Igazi/ vásárlok isszák meg a levét.Másik az "Android" //OS-OP rendszer??// nyitott nicsen kordában tarva,mindenki,úgy s azt probál re összegányolni amit tud,ezek vagy müködnek vagy nem.Nos 2-3 éves telon Gingebread fut ujat frissiteni ezekre nem lehet! Viszont telefonálásra még jók.Nos mindenki azt-olyat s akkor vásárol,mire ép a Pénztárca-Bank szla engedi,hja s kaphato.Mindenkinek igaza van,csak a saját szemszögéböl.Magyari nem tud elfogadni mást/okat/ véleményben ez ma hazánkban érezni lehet.Conclusió! A programot biz jobban kéne optimalizáni,minen készülékre melyet kiadnak,eladnak! Húh! :(( :Y

föolvaso

(#50) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Csakhogy lássuk hogy miken múlik a laggolás,most elmesélek egy történetet.
A múltkor olvastam valamit a neten..hogy egy rendszerfájl pár sorának átirásával gyorsitani lehet a telefonon...gondoltam kiprobálom..megcsináltam és hát az eredmény az nagyon furcsa lett..azok az appok amik ismerik a hardveres gyorsitást bizony görgetéskor olyan akadásokat produkált hogy az biza látszott nagyon.Viszont a hardveres gyorsitást nem ismerő appok görgetése gyorsult,és kb 15 betűt irtam át egy 38kb-os fájlban...és azt irták hogy gyorsit a telefonomon...hát nem úgy lett.
Tehát ebből is látszik hogy milyen kis dolgon múlik egy laggolás Androidon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.