Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sn00PiG


Sn00PiG
aktív tag

barométer... mi jöhet még?
Én már azt várom, hogy grammos mérő kerüljön bele, és a sarkon a nemzetiségi árus azon mutassa, hogy mennyit ér az eladni kívánt "árányórá"...

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#2) Integra válasza Sn00PiG (#1) üzenetére


Integra
titán

esküszöm ezt akartam irni, juppiek hamar kiszámolják az egy-két gramm kólát a hatalmas kijelzőn, a csik is instant kihúzható :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3) szp1


szp1
addikt

Ezt a funkciót 5-8 évvel ezelőtt beépítették a Casio középkategóriás óráiba, magasságmérés céljából.
Persze GPS nélkül.... ;)

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#4) TheMarci


TheMarci
addikt

Barométer tényleg hasznos, magasságot gps kordinátákból nem lehet pontosan kiszámolni. Persze ti biztos jobban tudjátok, hogy miért felesleges ez egy telefonba. :)

Do You Dream?

(#5) Remus389


Remus389
veterán

[link]
hmm azért fincsi telefon

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#6) Kattt01 válasza Integra (#2) üzenetére


Kattt01
tag

:DD

Ezen én is sokat flesseltem már, milyen egyszerű lenne csak előcsapni az okostelót és kijelzőn mérni a dzsangát ;]

(#7) szp1 válasza TheMarci (#4) üzenetére


szp1
addikt

Hasznos lehet például, ha kihermetizálódik a repülőgép : pontosan követheti a tulaj a zuhanás mértékét... ;]
( Viccet félre, a haveromnak azért volt ilyen órája, mert a dobhártya műtéte után nem mehetett bizonyos légnyomás alá...de a hegymászóknak, túrázóknak is jól jöhet.)

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#8) Youri


Youri
veterán

Kijelzőbe integrált ujjlenyomatolvasót akarok :)

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#9) TheMarci válasza szp1 (#7) üzenetére


TheMarci
addikt

Elképzeltem egy TV-s reklámot erre az ötletre alapozva. :D

Do You Dream?

(#10) b4zsi- válasza szp1 (#7) üzenetére


b4zsi-
őstag

Szerintem is a Nexussal mennek hegyet mászni :D

(#11) 15115 válasza Sn00PiG (#1) üzenetére


15115
tag

Mérleg de csak 150 kilóig, sebességmérő (pl rendőrök és autók), esőszenzor (virtuális ablaktörlővel), alkoholszonda.... és mindezek után lehet csak okostelefonnak hívni :P

(#14) Depression


Depression
veterán

Ez a rengeteg szenzor, ami benne van tulajdonképpen mennyi áramot fogyaszt? Tényleg jól jönne bele egy alkohol szonda, legalább tudnám, hogy mikor ülhetek volán mögé.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#15) b4zsi- válasza Depression (#14) üzenetére


b4zsi-
őstag

Visszaemlékszel ittál-e alkoholt :D Nehogy már ehhez is szonda kelljen :) Inkább szedj bilobilt :D

(#16) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Barom-éter: Marhák kábítására.

(#20) b4zsi- válasza szp1 (#19) üzenetére


b4zsi-
őstag

Iphone, mert az nem dobja el a jelet a hegy tetején se ;]

(#22) negyven2


negyven2
veterán

Aztán jön hozzá még a GLONASS, a Galileo, meg a Kinai GPS... és akkor már csak a térképeket kell pontosítani majd.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#25) llaszlo válasza Remus389 (#5) üzenetére


llaszlo
veterán

Ezen a videón elég pofásnak tűnik. Csak bazi nagy.

(#26) Remus389 válasza llaszlo (#25) üzenetére


Remus389
veterán

nem olyan nagy az

inkabb hosszabb , de szelessegre es vekonysagra megegyezik az sgs2-vel, amit ismerunk

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#27) D.Zsombor


D.Zsombor
csendes tag

Nagyon szépen összerakott "kis" okosteló... Igazából csak két baj van vele, szerintem :D Az egyik az 5 megapixeles kamera... szerintem ha már ilyen minőségi készüléket hoznak ki, akkor legyen benne egy 8 megapixeles kamera.... :D A másik az meg a neve... nem tudom hogy tudták így elb***ni... tényleg?? Olyan szép volt az a név, hogy Samsung Nexus Prime... S ennek ellenére beteszik azt hogy Samsung Galaxy Nexus... :( ez olyan mintha azt mondanánk, hogy Ford Focus Mondeo(lehet hogy nem ez a legmegfelelőbb példa :D )... két családot ne keverjünk már össze... De ez persze nem befojásolja a telo működését... csak egy kicsit zavar a neve... :)

"Az Apple egy gyümölcs, ami jóval több, mint státusszimbólum...."

(#28) CarKiller47 válasza D.Zsombor (#27) üzenetére


CarKiller47
tag

Ebben egyetértek. Ráadásul eddig a Nexusok ha jól tudom a Google nevén futottak, éshát a Google Nexus Prime hangzott szerintem a legjobban, ezt viszont gőzöm nincs miért csinálták.

(#29) Depression válasza CarKiller47 (#28) üzenetére


Depression
veterán

Valószínűleg a motorola felvásárlását sokan halloták már, nem szeretnék a tájékozatlan vásárlót azzal ámítani, hogy kiadtak már google telefont.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#30) CarKiller47 válasza Depression (#29) üzenetére


CarKiller47
tag

Ezt értem, de attól szerintem is maradhatott volna a Nexus Prime név. :)

(#31) D.Zsombor


D.Zsombor
csendes tag

Én se értem miért kelett a Prime szócskát levágni... ??? így nagyon gagyi lett a neve... de ez a legkevesebb... :) úgyse ez számít... csak mégis másabb lett volna azt mondani, hogy Nexus Prime-em van... mintsem hogy Galaxy Nexus-om

"Az Apple egy gyümölcs, ami jóval több, mint státusszimbólum...."

(#32) llaszlo válasza Remus389 (#26) üzenetére


llaszlo
veterán

Az SGS2 is bazi nagy. :D :D Élőben lenne már jó látni.

CarKiller47: A név mögött a Samsung van. Már az előző telefon is Nexus S volt ami arra utaált, hogy az SGS egy változata. Most a Galaxy Nexus pedig, hogy a Galaxy sorozat egy változata. Ez ennyire egyszerű. A Prime még mehetett volna a végére.

[ Szerkesztve ]

(#33) D.Zsombor válasza llaszlo (#32) üzenetére


D.Zsombor
csendes tag

Akkor, ez így már világos :) De az a kis Prime mé olyan jól fogott volna :D

"Az Apple egy gyümölcs, ami jóval több, mint státusszimbólum...."

(#34) sparks


sparks
senior tag

Ez a barométer inkább magasságmérő. A GPS-emben (Garmin Oregon 550) is van és hihetetlen módon 1 méteres magasság különbséget is megmutat. Iszonyat precíz szenzorok ezek. Régebben nem volt ezekben az okostelefonokban iránytű sem, most pedig elengedhetetlen egy rakás alkalmazáshoz. Biztos, hogy jönnek majd az ezt kihasználó appok, amikre ma még csak nem is gondolunk. Támogatom az ilyen fejlesztéseket, csak lehetne már kapni végre...

(#39) errorcode06


errorcode06
őstag

egyébiránt a motorola xoom-ban is van barométer, ha jól tudom...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.