Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Nekem főleg a kijelző tetszik a készülékben, hiányozni fog az amoled.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#2) B4nd1t4


B4nd1t4
tag

Szép, szép... Na akkor ugyan ezt 24"-ban...

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#3) Taybore


Taybore
aktív tag

Emiatt a Galaxy S kijelzőjén tapasztalható sávosodás eltűnt
Mi sávosodik az SGS-en? Én nem vettem észre semmi ilyesmit, sőt eddig a cikkig nem is olvastam ilyenről, pedig próbálom követni az infókat a témában. Szerintem az SGS-nek is eléggé tűéles képe van.
Bár az igaz, hogy a mátrix-csere eléggé meggyőzőnek tűnik... :)

(#4) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Az a qHD 540x960 akar lenni.

Képeket szívesen megnéznénk a kijelzõrõl a 3 különbözô beállítással egy SGSel összehasonlítva...

[ Szerkesztve ]

(#5) tDr1v3r válasza Taybore (#3) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Megszoktad, ennyi. Én SGS-en elsőre észrevettem, viszont pár hétre rá Omina 7-nél már fel se tűnt. :D
Számomra viszont most érett meg a SAMOLED, valahogy ilyesminek kellett volna lennie elsőre is. :K

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#6) Solten


Solten
addikt

"...Az egyetlen negatívum a felbontás: a 800 x 480, azaz WVGA már kezd kimenni a divatból, a felső kategóriában ugyanis szépen lassan a 960 x 640, azaz a qHD veszi át a helyét. Bár véleményem szerint a WVGA felbontás bőven elég egy ekkora panelre..."

Szerintem is.

Saor Alba

(#7) Morden24


Morden24
nagyúr

Bár véleményem szerint a WVGA felbontás bőven elég egy ekkora panelre

Magasabb felbontáson pl. olvasni sokkal kellemesebb. Nem létszükséglet, de ha lehet jobb, akkor legyen is jobb.
Én az "elég" kifejezést csak akkor tudom értelmezni, ha konkrétumok mellé van csatolva, általánosságban meg inkább fejlődjenek csak :K

Sectumsempra - For Enemies

(#8) rep3at


rep3at
őstag

A WVGA felbontás számomra is megfelelő, itt azért nem lehet szemmel kiszúrni a pixeleket.

Bár el tudom képzelni hogy majd egy jövendőbeli tesztben egy ilyen felbontású kijelzővel felszerelt mobilról úgy fog nyilatkozni a tesztelő hogy pixeles meg durva élek jellemzik ;]

Forward thinking. كرر

(#9) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Fejlődtök, de még mindig összehasonlító teszképekre\tesztvideókra várok :U

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#10) stevve


stevve
nagyúr

"szépen lassan a 960 x 640, azaz a qHD veszi át a helyét. "

Nem látok tömeges telefon elterjedést, ami átvenné a WVGA helyét. Vagy csak én maradtam le? (tableteknél inkább igaz)

(#11) Lotusomega válasza stevve (#10) üzenetére


Lotusomega
senior tag

+1 :K az az elterjedés hogy az ájfónban van LOL(sensation még ki sem jött)

[ Szerkesztve ]

(#12) dr. Kind válasza stevve (#10) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

A Motorola Atrix-ben már ilyen van, és a HTC Sensation is qHD-vel lesz szerelve, a felső kategóriában véleményünk szerint ez a felbontás lesz a menő idén.

(#13) Pete55555


Pete55555
addikt

Aztán majd kijön az SGS 3 és beletolnak valami hasonlót :DD
Persze azt nem állítom, hogy ebben az évben.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#14) DeathAdder válasza Pete55555 (#13) üzenetére


DeathAdder
veterán

Áhh ,én már a WXQGA-t (2560x1600) várom. :C
Nem ilyen 1280x720 :(
:P :P

(#15) Lotusomega válasza dr. Kind (#12) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Igen, csak ebből az Atrix pentile, tehát az megint nem igazán számítható ide, sensation még nem jött ki, tehát csak az ájfónban van egyenlőre, ezért mondtam :K

[ Szerkesztve ]

(#16) stevve válasza dr. Kind (#12) üzenetére


stevve
nagyúr

Ja, értem. Elsőre úgy vette ki magát, mintha már amúgy is ez lenne mindenfelé és felesleges lenne az erőlködés. :) De szerencsére jövő időben gondolta mindenki. Egyébként meglehet, hogy a nagyobb felbontás lesz mostanában a főszereplő.

[ Szerkesztve ]

(#17) hack69 válasza B4nd1t4 (#2) üzenetére


hack69
aktív tag

Megnézném hogy bírja a napi több órás használatot. A pentile is azért kellett bazinagy kékkel, hogy a gyenge kék ne legyen feltűnő (2 zöld meg hogy a fehér azért meglegyen). Az hogy most normális (vagy annak látszik), már ígéretes, bár lehet hogy csak a ppi háborúhoz kell.

(#18) sheep


sheep
addikt

a felbontás azért maradt ekkora, hogy a következő modellben majd legyen mit fejleszteni :D
ha most tökéletes telefont csinálnak azzal maguk alatt vágják a fát...kicsit mindig el kell rontani

Azért nem jó medvével beszélgetni mert gyakran félbeszakít

(#19) Bdanyy válasza sheep (#18) üzenetére


Bdanyy
addikt

Azért volt hogy alkottak tökéletest ott a szoftvert szúrták csak el. Igazából ez az egész s60-as samsung vonalra igaz sajnos, régieket is beleértve. De minden gyártónál van valami.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#20) fairi válasza dr. Kind (#12) üzenetére


fairi
addikt

WVGA rég elterjedt,így minden programnak futni kell rajta .
Az új elterjedőben levő felbontás nemfog bezavarni? Vagy az androidos alkalmazásoknak mindegy mi a felbontás????

[ Szerkesztve ]

(#21) RaveForce válasza Lotusomega (#15) üzenetére


RaveForce
veterán

tehát csak az ájfónban van egyenlőre, ezért mondtam

meizu m9 mond vmit? :P

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#22) bencurio96 válasza Solten (#6) üzenetére


bencurio96
tag

húha, hát az SGS II nagyon lazán veri őket... :Y :Y

„Hogyan lehet megállítani Messit? Lelőni nem lehet ugyebár, így aztán meg kell akadályozni, hogy átvegye a labdát” – morfondírozott a találkozó előtt Rio Ferdinand.

(#23) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Csak engem zavar, hogy a qHD nem egyenlo az iphone felbontasaval? Javitsatok mar ki a cikkben! :((( :W

(#24) Lotusomega válasza RaveForce (#21) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Jogos, a meizu kimaradt. de azért az nem annyira elterjedt mint a többi.

(#25) r3v0Lut10n válasza Oppenheimer (#23) üzenetére


r3v0Lut10n
senior tag

Megmondom őszintén engem nem igazán zavart, mert konkrétan nem érdekelt :D A kijelző technológiája érdekelt pusztán :) Nem pedig hogy most épp valakinek a szíve csúcskéről valamit elírtak ...

be quiet! Silent Base 801 - Asus X570-Plus TUF Gaming - AMD Ryzen 5 5600X - be quiet! Dark Rock 4 Pro - Corsair LPX Vengeance 4x8 Gb 3200 CL16 RAM - PowerColor Hellhound 7900XT - Sabrent Rocket 1TB NvME - 2x 6TB Storage

(#26) cqr


cqr
aktív tag

Jó lenne egy color gamut, és esetleg egy gamma mérés.

Ha az egy szál gamut eredmény ami a neten kering az "hiteles" (az eltérő tesztkörnyezet ellenére összevethető pl. a displaymate eredményeivel..), akkor a szaturáció sokat javult (140% sgs, 110% sgs2).. Bár itt az sem mindegy, hogy a kijelző milyen beállításokkal ment..

Az mondjuk "érdekes", hogy az over-saturation legnagyobb szószólói i4-et használnak, ami meg egyébként under-saturated (64%).. : d Bár persze azt szokták mondani, hogy az over zavaróbb, de azért ennek az éremnek is két oldala van : ] ..

(#27) AS


AS
félisten

Már készül a 720P Super Amoled+ :C

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#28) Oppenheimer válasza r3v0Lut10n (#25) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Te milyen szivcsucsokrol beszelsz? Targyi tevedes van a cikkben. Az index.hun egy ilyen meg elnezheto lenne, de ez megiscsak a mobilarena, konyorgom!

Az meg a masik, hogy egy osszehasonlito kep sincs benne, kepzeljuk el magunk, hogy milyen lehet a kijelzo a 3 kulonbozo beallitassal.

(#29) #16820480 válasza cqr (#26) üzenetére


#16820480
törölt tag

ilyen color gamut mérést hogy lehet csinálni (házilag)?

(#30) joey04 válasza cqr (#26) üzenetére


joey04
titán

Kéne ilyen adat 2X-ről is. Most adtam el pár napja, és mutogattam ismerősömnek, akinek egy széthulló ezeréves Nokiája van, tehát nem elfogult egyik irányba sem, és kérdeztem melyik kijelző a jobb szerinte, és fél perc után rávágta, hogy az iPhone 4, mert a 2X túlszaturált. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) cqr válasza #16820480 (#29) üzenetére


cqr
aktív tag

Pontos méréshez sajnos spec. eszköz kell.

#30:
hogy az iPhone 4, mert a 2X túlszaturált.
Opt2X ips-e "abszolút" értékben nem valószínű, hogy túlszaturált, de attól az i4-hez képest persze még lehet az. (ami önmagában még nem feltétlenül baj.. : d )

(#32) joey04 válasza cqr (#31) üzenetére


joey04
titán

Arra gondolok ezzel, hogy vélhetően az under satured jelenség kevésbé zavaró, mint az over satured, kivéve azoknak persze, akik eleve a műszínekért rajonganak. Bár egy 2X-hez képest még ők sem veszik észre, hogy "fakóbb" az iPhone, pl pár tesztoldal, akik elélveznek a samoledre, egyértelműen kijelentik, hogy a 2X képe rosszabb, mint az i4-é.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) cqr válasza joey04 (#32) üzenetére


cqr
aktív tag

Arra gondolok ezzel, hogy vélhetően az under satured jelenség kevésbé zavaró, mint az over satured, kivéve azoknak persze, akik eleve a műszínekért rajonganak.
Igen, (erre én is utaltam) ez az általánosan elterjedt vélemény.

Bár egy 2X-hez képest még ők sem veszik észre, hogy "fakóbb" az iPhone, pl pár tesztoldal, akik elélveznek a samoledre, egyértelműen kijelentik, hogy a 2X képe rosszabb, mint az i4-é
Én sem tudom, hogy mennyi a gamut, de a 2x kijelzője persze máson is "elvérezhet". Pl. valószínűleg nem sokan kiáltanák ki a droid kijelzőjét az abszolút legjobbnak, pedig annak nagyon "durva" a színlefedése (97%).

SGS2-nél azért is lenne érdekes tudni saturation-t, mert ott a többi paraméter általában elég jó (nem mind persze..).

Bár azt tegyük hozzá, hogy ha lenne egy fogyasztásra optimalizált 4.3"-os IPS kijelző (akár egy az egyben az i4-ben lévő panel paramétereivel) akkor már csak a fogyasztás miatt is simán azt választanám..

[ Szerkesztve ]

(#34) RobinHD


RobinHD
tag

Nah a technológia beérett, szin megjelenitésben már senki se cáfolhatja meg h jobb az ips-nél!! Most már csak a felbontást növeljék, galaxyS 3-ban szivesen néznék farkasszemet egy HD felbontású SAMOLED Plus kkijelzővel:D sztem nem vok vele egyedül:D aksi fejlesztésre is ráálhatnának kicsit, mert nem csak én keveselem a telokban az üzemidőt:D

Privátra illik válaszolni! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.