Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr President


Mr President
senior tag

Örvendetes hír ez. Sorra jönnek a JB frissítések a samutól. Példát kellene venni róluk más gyártóknak is!
Mennyi idő múlva érkezhet meg a szolgáltatóknál vásároltakra?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#2) ESP23


ESP23
senior tag

Az én P3110-em még nem jelzett hogy van frissítéss. :D

(#3) Lacci77 válasza ESP23 (#2) üzenetére


Lacci77
tag

Az enyémre sem. Bár jelenleg 4.1.1 van rajta.

A 4.1.2 szerintem nem hoz akkora újítást. Majd a 4.2.1 a többfelhasználós profilokkal! Na azt várom!

(#4) cikoria válasza Mr President (#1) üzenetére


cikoria
csendes tag

Akkor csak nekem fura, hogy a nem szolgáltatónál vett, csak wifi tab 7 plusra, ami vasilag nagyjából ugyanaz,mint a tab2 még mindig nem jött ki a 4-es android? Vagy ha igen, a Kies még mindig nem ajánlotta frissítésre. (p6210 a pontos típus)

[ Szerkesztve ]

(#5) air válasza cikoria (#4) üzenetére


air
nagyúr

Sajnos nem jött ki még a 4.0.4 sem a P6210-re.
Független P6200-ra februárban jött ki a 4.0.4.
Szégyen. Ezek alapján azt mondani a Samsungra, hogy példát vehetne róla a többi gyártó, enyhén szólva is nevetséges.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6) cikoria válasza air (#5) üzenetére


cikoria
csendes tag

Osztrák kiadás letölthető, feltolható rá házilag, de onnantól a következőket buktam: valamiért nem lehet usb-n keresztül rendesen összekötni a géppel; tölt, de a filerendszert nem látja, marad a wifin keresztüli másolgatás (Win7, Ubuntu ugyanaz a jelenség); a Kies nem hajlandó szóba állni vele; hetente megjelentik, hogy egyezzek bele a rendszerfrissítésbe, majd az okéra bökve kijelenti, nem regisztrálható az eszköz.
Áprilisra, majd később júliusra ígérték a 4.0.4-et hivatalosan, egy még nyáron is éppencsak féléves termékre. Részemről hosszútávon kb. ennyit a Samsungról, ha ennyire nem hajlandó támogatni egy akkor még bőven csúcsgépnek számító eszközét.

[ Szerkesztve ]

(#7) Szelley


Szelley
senior tag

Az én P3110-emre már Január 3-án megérkezett a 4.1.1. :U

(#8) air válasza cikoria (#6) üzenetére


air
nagyúr

"feltolható rá házilag"

Ezek után miért várod, hogy a gyári támogatás megmaradjon? :Y

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#9) cikoria válasza air (#8) üzenetére


cikoria
csendes tag

Jogos.
De ez már legyen a Samsung hülyesége, ha valamivel ~9 hónapja képtelen kijönni. (Egyébként visszaállítható a 3.x, de inkább hagyom a francba, és élek így tovább, mint várni reménytelenül a hivatalos úton érkező frissítésre.) (Megjegyzem a most rajta lévő 4.0.4 is hivatalos Samsung-féle kiadás, magyar nyelvvel, mindennel, csak épp Ausztriából, mert itthon valamiért nem hozzáférhető.)

(#10) callmeakos válasza cikoria (#9) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Megjegyzem, a Samsung még a jobbik kategóriába sorolandó frissítések szempontjából. Vannak náluk sokkal szégyenteljesebb gyártók akik még így se állnak az egészhez..... :U

All→M8

(#11) Szelley válasza cikoria (#9) üzenetére


Szelley
senior tag

ebben csak az a vicces, hogy a p6200 hardvere kineveti a p3100-ét. És mégis az utóbbit frissíti a samsung, gondolom mivel később adták ki. :U

(#12) air válasza Szelley (#11) üzenetére


air
nagyúr

Tab 2 ICS-csel jött ki, most pedig JB-t kap.
A jóval erősebb, de néhány hónappal korábban kiadott Tab 7 Plus pedig még ICS-et sem. Ez milyen üzletpolitika?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13) Szelley válasza air (#12) üzenetére


Szelley
senior tag

Érdekes üzletpolitika. Tab2-ről pedig érdemes megemlíteni, hogy 4.0.3-al jött ki, kapott egy 4.0.4 frissítést, majd 4.1.1 és a cikk szerint hamarosan felkínálja a 4.1.2-t is. :) Sajnálom a tab7plus tulajokat...

(#14) dikan


dikan
tag

Kár hogy a régi eszközök meg le vannak szarva. A Galaxy Tab 8.9-hez még mindig csak 3.2-es HoneyComb van... Sajnos egyik gyártóban se lehet megbízni és sajnos egyik sem garantálja, hogy az eszközt milyen határidővel és meddig frissíti :(

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#15) Robertoq válasza dikan (#14) üzenetére


Robertoq
őstag

Félő, hogy van egy minimum eladási szám ami felett kezdenek el foglalkozni frissítéssel, gondolom csak akkor éri meg nekik. Sajnos :(

(#16) Syl válasza dikan (#14) üzenetére


Syl
nagyúr

A 8.9-hez van pár európai 4.0.4, azokat kell használni. JB tuti nem lesz rá. Meg valószínűleg magyar ICS sem. :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) Schmidi


Schmidi
tag

Tudom, hogy kisebb gyártó kevesebb termékkel, meg csak tabletekre kell koncentrálnia, de Concorde hónapokkal ezelőtt kiadta 4.1-t a Tab One-ra, ami ráadásul nem egy erőmű. Én Samsungtól azért gyorsabb és széleskörűbb támogatást várnék mint a Concorde-tól. :U

(#18) air válasza Schmidi (#17) üzenetére


air
nagyúr

"Én Samsungtól azért gyorsabb és széleskörűbb támogatást várnék mint a Concorde-tól."

Én is. De rosszul tesszük. :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19) otoaak válasza dikan (#14) üzenetére


otoaak
tag

Ha esetleg kidobnád a szutyerák 8.9-et akkor fizetem a postaköltséget nekem 3.2-vel is jó lesz. :)

SG Note Pro P900

(#20) turit


turit
tag

Galaxy Tab 10.1 ről se feledkezzenek el: )

(#21) ViZion


ViZion
félisten

Háát, nálam nem írja, h lenne frissítés... 4.0.4 van rajta, ezzel is vettem újan. :U
Ilyenkor mi a helyzet?

Illetve ha má' itt vagyok: be- és kikapcsoláskor az animáció alatt hangos, ezt ki lehet kapcsolni? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22) Mr President válasza ViZion (#21) üzenetére


Mr President
senior tag

Én kérdeztem samu szervízben, aztmondták ha nem szolgáltatónál lett vásárolva akkor ha befiszem firssítik 4.1-re. Ez kb 3 hete volt.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#23) ViZion válasza Mr President (#22) üzenetére


ViZion
félisten

Ehh, az enyém Trémobilos... akkor megint az, mint telefonnál: még fél év, mire a tré szakértői "integrálják" a nagyszerű-hasznos-musthave szolgáltatásaikat. :D
Agyam akkor dobtam el tőlük, mikor a TV műsort sem mutatta, mert wifiről nem-nem... tök jó fejek, első ok a rootolásra, ha még pár hétig hibamentes, akkor meghegesztem. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24) kiss8671


kiss8671
tag

szép!

(#25) Giovanni1985


Giovanni1985
tag

Az a gaz hogy a jb sokkal sz...arabb mint a szendvics.A szendvics Sokkal kezreallobb.Nem ertem hogy csinalnak egy frissitest az erosebb gep kesobb kapja meg mint a gyengebb gepek es meg a frissitessel el is csesznek olyan dolgokat amiket egyertelmuen ott kellett volna hagyni ahol volt. hogy ilyen szerencsetlenek? utanna meg meg launchereket telepitgessek mert az alap egy szutyok?Soha tobbet samsung.Szerencsetlen egy ostoba banda.En tuti nem fogom frissiteni,valamint a samsungot is elkerulom nagyivbe.Mindig utolsok kozott frissitenek.pfujjjjj. Szegyen.

(#26) mycso válasza Giovanni1985 (#25) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A JB, az eddig általam látott készülékeken (6-7 készülék), nagyon szépen szerepelt. Az ICS-hez képest is jobb, inkàbb 1-2 vizuális elem van ami esetleg zavaró lehet a régebbi androidhoz képest, de hàt ez iyen. Megszokás kérdése, kell begyepesedni és félni az újtól.
Az android nyíltsága, testreszabhatósága természetesen, akár a launcherek cseréjét is engedi, ezzel nem értem mi a bajod?
Illetve az, hogy ICS vagy JB, nem számít, ugyan úgy a samsung TW fut alatta, így nem értem itt sem a problémádat.
Ha a samsungot amiatt kerülöd, hogy utolsóként frissítenek (rossz a szoftveres supportjuk), akkor elkeserítelek, nem fogsz tudni semmit venni. Ugyanis a samsung ebből a szempontból nagyon is az élen van.
Amivel picit baj van, az a Magyar régióba szánt és az itthoni szolgàltatós romok...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#27) Giovanni1985 válasza mycso (#26) üzenetére


Giovanni1985
tag

nem vahyok begyoposodve.felreertesz.De azt nem ertem hogy ha tablara csinalnak romot mert nem lehet azt ugy megoldani hogy konnyen elerheto legyen a menu es mas okossagok amit pl nem kozepre kellene tenni hanam valahova szelre elhelyezi.Ha a samsung az elen all akkor az asus nexus hol all?Arra hamarabb megjonnek es nem kinlodassal kell frissiteni hanem rakattintok hogy uj frissites erheto el es mar tolti is le nem hogy nem lehet kiesen keresztul,akkor toltsek le egy filet meg akkor ide kapcsoljak meg oda.....ezeket sem ertem.Miert nem lehet egyszeruen megoldani.A masik amit nem birok hogy a sima galaxy tab 7.0 erosebb hardveresen es kesob kapja meg a frissitest mint a 2pedig nem sok kulonbseg van koztuk, a taviranyitos funkcion kivul nem is nagyon tudnek mas kulonbseget felhozni.....szoval....na mind egy ez csak azen velemenyem,de a lenyeg hogy nalam a samu megbukott...inkabb veszek asus,sony,acer,vagy ipadot.A magyar cuccok engem meg nem erdekelnek mert nem ott vagyok ugyhogy az nekem nem hatrany.Csak ezek bosszantanak,de persze megszokas.De ha mar valaszthatok akkor inkabb nem a samu lesz az amit valasztok.

Ja meg meg annyit hogy nem vagyok en betojva a komolyabb potykolodesektol sem, mert eddig az osszes telommal tablammal romozgattam en rendesen,volt hogy egy het alatt tobszor is cserelgettem,de ha valamit lehetne egyszerubben akkor miert ne?

[ Szerkesztve ]

(#28) mycso válasza Giovanni1985 (#27) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nos a nexus, mint a google referencia készülékei, persze, hogy hamarabb megkapják a frissítést, hiszen mint az elején írtam, ezek a referencia készülékek. (az asust ne keverjük ide, annyi, hogy ő gyártja a nexus7-et).
Tehát ott tartunk, hogy még mindig a samsung a legjobb frissítés szempontjából.

A kinézet, meg mint írtam elég egyedi dolog, valakinek bejön és hozzászokik az újításokhoz, valaki nem. (egyébként ha sony-t veszel és azon JB lesz, effektíve a kialakítása vizuálisan hasonló lesz, tehát akkor azt se vegyél :DDD csak olyat, amin ICS van).

Az valóban érdekesnek tűnhet, hogy egy erősebb vasra nem érkezik frissítés, viszont ha belegondolsz: a tab7plus, már közel 2 éves készülék, és a megjelenésekor azt ígérték, hogy lesz rá ICS --> ez így is van. (a JB-t, csak nemrég jelentették be rá).

A Tab2 alig egy éves se, és a megjelenésekor ígérték rá a JB-t, ez is megtörtént, hol a hiba?

Ettől függetlenül azt veszel, amit akarsz, majd az általad felsorolt asus, sony, acer -ek valamelyike után ráébredsz te is, hogy mit jelent az elhanyagolt, support. :K

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#29) Giovanni1985 válasza mycso (#28) üzenetére


Giovanni1985
tag

Nem azt mondta mostsem,hogy nem fogok majd valamikor frissiteni,de lehet hogy a jbt kihagyom mert erthetetlen hibakat kovettek el ezzel a jbvel,mert szerintem a frissitesnek pont az a lenyege hogy jobban legyen optimalizalva mind hardveresen mind pedig meretileg szerintem,az ok hogy a samsung galaxy snek es a tobbinek tokmimdegy szinte hogy mi hol van,mert szinte egy kezzel is szepen be lehet jarni a kepernyot,addig egy 10colos tablanal nekem erthetetlen hogy a menu gomb miert kerult kozepre,mikor szerintem logikusan, fekvo helyzetben pont hogy ket oldalra kellene illeszteni a legfobb funkciokat.es nem ertem hogy ezeket miert nem lehet gyarilag megoldani.Nekem csak ennyi a problemam.Lehet hogy a jb egy ket dologban jobb es jobb az optimalizacio,de en mikor kiprobaltam mar het colos tabletnel is kenyelmetlen volt par dolog hasznalata ami ics nel jobb.Na mind1. A tf300asaomt pont emiatt is adtam el,mert nem volt kenyelmes a hasznalata,mig egy het colossal sokkal jobban lehetett boldogulni,mondjuk pl fekve a kanapen.(es szerintem egy tablanak az egyik fo erve hogy nem a gep elott gornyedve netezek,hanem szepen fekve,egy meccscnezes kozben.mondjuk)Es nekem csak ezert fajo pont most ez.De ha lesz valami ertelme a frissitesnek nem csak a hardveres optimalizalas,hanem kenyelmesebb lesz a kezeles is akkor veszek majd egy tf700ast vagy majd az uj sonyt vagy majd ha lesz uj 10 colos samu ami mar egy kicsit erosebb lesz mert mar raferne egy tegra3 vagy 4 vagy 8 vagy tudomisen.de addig,nalam ez csalodas.

u.i: sokmindent picit lesarkitva kozelitettem meg,csak azert mondom hogy most nehogy elkezd nekem mondani hogy hat nem csak az a lenyege egy tablanak,hogy fekve hasznalja. en is tudom,de ha mar ugy is lehet pl miert ne lehetne ez kenyelmes..De ez is csak az en velemenyem.Egyebkent meg egy hatalmas talalmanyok ezek a tabla,mar nem is nagyon pogok laptopot venni,mert amire nekem kell azt kiszolgalja,csak jo lenne tenyleg egy olyan kezelofelulet egy olyan vassal amire azt mondhatom hogy ez igen.csak meg varat magara.Remelem mar nemsokaig.Kivancsi leszek melyik szolgaltato leszcmajd egyszer nalam a befuto.Ha most hirtelen dontenem kellene, hetcolosba asus nexus 10esbe meg tf700 de sajna meg ezek sem tokeletesek.Mondjuk tokeletes meg sose lesz,de jo lenne ha majdnem. :-):-):-):-) na mind1.

u.i. Azert orulok ogy frissit a samu,csak tehetnek ezt jobban is.

[ Szerkesztve ]

(#30) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok! Van egy Galaxy Tab 2 7.0 Wifi only tabletem tré hóm-tól akciósan vásárolt. 4.0.4 van rajta de látom hogy sokak már frissítették 4.1.1-re vagy 4.1.2-re. én hiába keresek hozzá szoftverfrissítést nem kínálja fel a rendszer. Lehet azért mert a tré megbuherálta? Lehet ez ellen valamit tenni hogy feltudjam rá telepíteni a legfrissebbet?

God must love stupid people, he made so many of them.

(#31) Fundango


Fundango
csendes tag

Nekem például most frissült pár napja de én azt vettem észre hogy mintha az akku ideje gyengébb lenne ezzel a szoftverrel :))

(#32) Grendar


Grendar
csendes tag

A t-home - tól vettem a tabot, és semmit se módosítottam a rom-on. ( root, romcsere stb.) érintetlen gyári rom volt rajta

Megjött a t-home-s JB frissítés, a tab felajánlotta a frissítést ( t-home-s jelly bean 4.2.1) fel is ment rendesen, és ki is írta a tab, hogy a frissítés sikerült.

Azóta azt írja ki hogy:

Ez egy módosított eszköz, szoftverfrissítés nem elérhető

Nem értem, mi lehet a gond?

Nem szeretnék Factory resetet csinálni.

Szerintetek meg lehet valahogy másképp oldani a problémát?

Egyébként működik rendesen a tab, csak ez a frissítési hibaüzenet zavar.
Érintetlen "szűz" rendszer frissítése után nem csinálhatna ilyet, és mégis ilyen hibaüzenetet ad ki.

Akkor írja ki a hibaüzenetet, ha a tab beállításainál, a névjegynél rámegyek a frissítésre.

(#33) Bence1998


Bence1998
csendes tag

Sajnos még nekem se jött ki a JB 4.0.4 ,amivel vettem. Jöhetne már. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.