Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bence1998


Bence1998
csendes tag

Szerintem jó, minden tetszik,az ára a kérdés... :C

[ Szerkesztve ]

(#2) pit stop


pit stop
addikt

2 Gb rammal nem is rossz, csak hd beleférhetett volna; nő még az ára...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#3) hunter84


hunter84
aktív tag

Ezen a méreten lehetne HD, már csak a valószínűsíthető pentile miatt is.

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Összelegóztak mindent ami volt már eddig :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) helixP válasza Graphics (#4) üzenetére


helixP
nagyúr

Ha az átlagot átlagolod, átlagot kapsz :)

(#6) Jeanne d'Arc válasza hunter84 (#3) üzenetére

De akkor mit tennének a mini 5-be? :)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#7) stvnppp


stvnppp
senior tag

Tudtam én, hogy még hiányzik valami a termékpalettából. Még jöhetne a Gs 4 Grand Mini 4,5 hüvelykes és a GS Tiny Mini 1 hüvelykes kijelzővel. De persze a köztük lévő űrt is igazán kitölthetnék! ;]

[ Szerkesztve ]

(#8) correctman


correctman
tag

Kicsit hasonlít egy másik samu készülékre de most hirtelen nem ugrik be hogy melyikre..............

(#9) Blyan válasza hunter84 (#3) üzenetére


Blyan
félisten

Valszeg nem akarják elkaszálni az SIII-at.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#10) Mr President válasza pit stop (#2) üzenetére


Mr President
senior tag

Szerintem azért nem tették bele a HD kijelzőt, hogy még véletlenül se legyen a még forgalomban lévő S3-nak konkurencia. A nyitó ára magas lesz nincs kétségem felőle. Szerintem itthon 100k körül fog alakulni.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#11) gzbotii


gzbotii
veterán

Ugylatszik a HD kijelzo az 5" koruliek kivaltsaga.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12) DemonDani


DemonDani
addikt

Ha ez valóban 4,3 colos, akkor ez a cucc a legkevésbé sem mini ilyen vastag keretekkel...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#13) |AP|


|AP|
veterán

Én meg várom. Meglátjuk majd a valós méreteket. A szélesség nem tűnik vészesnek. Engem jobban érdekel az, hogy ha már qHD és 4,3", akkor az S4 "turbózott" AMOLED paneljét kapja-e (ami segít kicsit a pentile-ból származó hátrányokon)

(#14) Dilikutya válasza DemonDani (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

2 éve a csúcsmodell volt ekkora. Amúgy többet érne inkább az SII-őt árulni, egy két éves csúcstelefon leárazva jobb, mint egy új butított modell sokkal többért.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) razzorr


razzorr
őstag

pfú de jól néz ki ez az egyedi formavilág :-)
Az akku legalább korrekt.

(#16) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Komolyan nem értem, miért ez a felfokozott sajtófelhajtás egy tök átlag (kiv a 2 GB RAM-os verziót, ha igaz...) középkategóriás Samsung miatt. Csak mert nem Ace vagy akármi van ráírva, hanem S4 Mini?! Vagy a különleges dizájn?

Félreértés ne essék, biztos teljesen korrekt lesz jó húzós nyitóárral, de miért a hype?

Nem a lényeg a fontos.

(#17) gzbotii válasza dreamdancer (#16) üzenetére


gzbotii
veterán

Azert mert Csamcsung.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18) prolad


prolad
őstag

Egy jó árazással jó középkategóriás modell lehetne,főleg 2gb rammal.Kérdés hogy a samsung hova szánja.

(#19) kengyel


kengyel
nagyúr

Azt hiszem itt az ár fog dominálni :) Egész jó tulajdonságokkal érkezne .

kengyel

(#20) Maateeo


Maateeo
aktív tag

Várhatóan Samsung módon túlárazott lesz. A 2GB RAM és az akksi viszont pirospontot ér.

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#21) O N E


O N E
tag

Azért lehetne HD is a kijelző... A többi paraméter alapján teszik, csak a kinézet változhatna már

(#22) zombinyul


zombinyul
addikt

Ha még nem szivárgott volna ki belőle semmi, akkor is egy etióp kisgyerek képes lett volna megmondani, hogy fog kinézni. Egyszerűen röhejes, szánalmas, és kritikán aluli, hogy nem bírnak ezen a gusztustalan formaterven/ ócska anyaghasználaton változtatni. De amíg legyek vannak, sz*r is lesz. ;]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#23) Blyan


Blyan
félisten

[link]

Ennyit a bitang hw-ről.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#24) O N E válasza Blyan (#23) üzenetére


O N E
tag

Egyedül az előlapi kamera felbontása kiemelkedő

(#25) Dilikutya válasza Blyan (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez egy nagyon jó hardver. Lenne, úgy 30-40 ezerrel olcsóbban, mint amennyiért sejtem, hogy jönni fog. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) Blyan válasza Dilikutya (#25) üzenetére


Blyan
félisten

70-80-ért nem lenne rossz. De kétlem, hogy ilyen áron indulna.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#27) zombinyul válasza Blyan (#26) üzenetére


zombinyul
addikt

Dehogy fog, hát számszung!!!
Biztos hogy 100 fölött fog indulni.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#28) adabra


adabra
senior tag

Végre megvannak a végső specifikációk: [link]
GSMArena cikk

Örvendetesen kompakt lett a fizikai mérete (124.6 x 61.3 x 8.9 mm; 107 g).
Már majdnem Motorola Razr I méret, de azt már nem árulják, sőt itthon sosem árulták...

Szerintem a hardware is elég "klafa" (egyedül a fényes hátlap nem tetszik, de a Samsungok már csak ilyenek)

[ Szerkesztve ]

(#29) Dilikutya válasza adabra (#28) üzenetére


Dilikutya
félisten

Sosem a belsejével volt baj, hanem a várható árával.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#30) adabra válasza Dilikutya (#29) üzenetére


adabra
senior tag

6-9 hónap múlva már bizonyára jobb ára lesz (addig még a Nexus One -om is bírja, sőt remélem, tovább is). Az S3 Mini is rendesen "olcsul".

(#31) |AP| válasza adabra (#28) üzenetére


|AP|
veterán

Nekem tetszik! Még keskenyebb és könnyebb lett, mint az S3 Mini. A belseje is viszonylag rendben van. Próbálok megbarátkozni a fényes hátlappal.
Az ára biztos sok lesz, de annak idején S3 Minit is el lehetett hozni 50k körül előfizetéssel a T-nél akcióban, most meg már az is 80.... Szóval ki kell fogni, vagy ki kell várni, amíg olcsóbb lesz.

De az ártól eltekintve rendben van ez!

(#32) Dilikutya válasza adabra (#30) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az még most is drága.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) AS


AS
félisten

Jó lett a 1.5 gb-t ram és és CPu ami Xperia Z ben ha jol tudom.
Nagyobb az ugrás mint a 3 as mininél.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#34) Blyan válasza AS (#33) üzenetére


Blyan
félisten

Persze krait magos mindkettő, de nagy túrót ugyanaz, a Mini egy dual-core adreno 203-mal, a Z meg quad core adreno 320.

A miniben a kicsi Lumiak (720,620,520) hardverehez hasonló van, ami ugyan nem gyenge (főleg nem 1,7GHz-en), de azért 100 ezret nem ér szvsz.

A 1,5 giga az viszont dicsérendő mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#35) adabra


adabra
senior tag

GSMArena teszt (egy előszériás példányról)

És az amoled képernyő nem pentile mátrixú :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Blyan válasza adabra (#35) üzenetére


Blyan
félisten

Amúgy megfelelő áron bőven sikertermék lesz.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#37) AS válasza Blyan (#34) üzenetére


AS
félisten

GPU: Adreno 305
Nem 203

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#38) Blyan válasza AS (#37) üzenetére


Blyan
félisten

Igaz, elirtam,de ettől még messze a Z hw-től.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#39) Dilikutya válasza Blyan (#36) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nyilván hasonló árazással jön, mint az S3 Mini tavaly, ami függetlenül még mindig 80 fölött van, én így inkább 100-110 köré lőném be a kezdő árát.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#40) |AP|


|AP|
veterán

Ebben a cikkben azt írják, hogy nem Pentile Matrix a kijelző. Ezt még sehol máshol nem olvastam. Van erről valami hivatalos adat?

szerk.: most olvasom a GSMArena preview-ban: "The pixel density clocks in at 256 ppi, which is quite good, particularly when you consider the matrix used is not of the Pentile variety."

Ez viszont így jó hír!

[ Szerkesztve ]

(#41) AS


AS
félisten

Melyik a jobb Pentile HD kijelző vagy ez normálisan? :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#42) Blyan válasza AS (#41) üzenetére


Blyan
félisten

Mármint milyen szempontból? Sűrűségben a HD nyilván, ez a képen is jól látszik.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#43) |AP| válasza Blyan (#42) üzenetére


|AP|
veterán

az ott egy FullHD, amivel összehasonlítottad...

Hogy a qHD nem pentile, vagy a HD pentile a jobb, arról meg fogalmam sincs :)
Élőben kellene látni, hogy milyen. Azt tudom, hogy a qHD pentile az nekem kicsit zavaró volt (HTC One S).
Asszonynak viszont hiába próbálom elmagyarázni az S3 Minijén, hogy mit kell nézni a pentile-on, és engem mi zavar benne, ő egyszerűen nem látja :)

A GSMArénások egész jókat írnak a kijelzőről:
"Instead it uses a layout similar to that of the Galaxy Note II with three subpixels per pixel, where the blue sub-pixel is twice as large as the red and green ones. That's a clever way to prolong the life of the screen, without sacrificing anything in terms of sharpness.
Of course, you can find sharper 720p screens in these parts of the market now, but you'll need to live without the benefits of the AMOLED technology.
All things considered, the Galaxy S4 mini display offers above average image quality for a midrange device. Colors a punchy, blacks are as deep as AMOLED gets them and the viewing angles are extremely wide."

[ Szerkesztve ]

(#44) Blyan válasza |AP| (#43) üzenetére


Blyan
félisten

Igaz, de biztosan jobb valamivel. a qHD ~518000 pixel a HD meg ~921.000, még a Pentile-lal is jobbnak kell lennie. Persze függ attól is, mekkora átmérőn nézzük mindezt.

A 4,3"-on a qHD 256, a HD viszont 342 ppi az érték.

Engem a Pentile-on csak a fehér helyetti kékesség zavar. Más nem.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#45) |AP| válasza Blyan (#44) üzenetére


|AP|
veterán

akkor te is azon szerencsések közé tartozol, akik nem látják a pentile kijelzőn az "apró lyukú szűrőt". Máshogy nem tudom elmagyarázni, ezzel szenvedek az asszonnyal is :)
A ppi persze több HD felbontásnál, de a pentile-ból adódó "szőrösség" szerintem közel döntetlenre hozza az eredményt.

Mindenesetre majd élőben kiderül.. ha tetszik tetszik, ha nem nem. Én inkább abban reménykedem lesz hozzá ebay-ről cserélhető matt hátlap :DDD

(#46) Blyan válasza |AP| (#45) üzenetére


Blyan
félisten

A látásom bőven hagy kívánni valót maga után, szóval nem, én nem látom. :)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#47) Perillustris


Perillustris
senior tag

Ha a Samsung szoknyát is gyártana, ez a mini térdig érne... :W

Perillustris

(#48) adabra válasza Perillustris (#47) üzenetére


adabra
senior tag

Ez nem a Galaxy Mini (az már volt), hanem Galaxy S4 Mini :)
Nyilván méretben nem kicsi, de az S4 hatalmas marketing "farvizén" jóval többet adnak el belőle, mintha "önnálló" modell lenne...

(#49) |AP|


|AP|
veterán

Kis kedvcsináló videó.
Túl sok infó nincs benne, de nekem egyre jobban tetszik ez a "kis" Mini. (jobban, mint az S3 Mini)

Már a fényes hátlappal is kezdek megbarátkozni :)

(#50) adabra válasza |AP| (#49) üzenetére


adabra
senior tag

Ez kicsit informatívabb, illetve látszik működés közben is. [link]
És a csávó hangja sem olyan vicces :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.