Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danikollar


danikollar
őstag

Érdekes koncepció. A linkelt korábbi megoldások közül az első szörnyen néz ki, viszont a NEC nagyon jól néz ki és használhatónak is tűnik!

(#2) Polllen


Polllen
nagyúr

Most már inkább sztem húzzuk ki a hajtogatható kijelzőig ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3) schawo


schawo
titán

Kéne a hátam közepére.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) YankeeRose90


YankeeRose90
csendes tag

Érném már meg egyszer, hogy valamelyik gyártó készít egy fizikai billentyűzettel ellátott ,,communicator" telefont, mint az E90 volt, szép kijelzővel, korrekt hardverrel. 6 colos, meg 8 magos, meg ,,gesztusvezérelt" kutyafüle ,,plazma TV-k" helyett inkább egy használható valamiért adnék ki egy vagyont, és még a kijelző méret miatt sem kéne kompromisszumot kötni.

(#5) myckie2 válasza YankeeRose90 (#4) üzenetére


myckie2
őstag

BlackBerry? :U

(#6) orion1025 válasza YankeeRose90 (#4) üzenetére


orion1025
őstag

Ilyen nem mostanában lesz, ezek a "simogatós" telefonok most a trendik.Viszont az E90 a mai napig üt, csak sajnos a tempója már nem az igazi.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#7) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...és androidos táblagép konstrukció is létezik már...

Sony Tablet P (2011)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#8) kakuk.tamas válasza orion1025 (#6) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Van QWERTY-S droidos mobil ezer, csak nem nálunk (elvétve max 1-2...), meg olyan fos belsővel, amitől sír az ember...
Pedig egy S4 alá már kényelmes billentyűzet beférne.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#10) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Hát én akárhogyan is töröm a fejemet, nem látom ennek az értelmét. Mi lenne a 2. kijelző funkciója? Billentyűzet? Ahhoz pont nem kijelző kéne, hanem fizikai gomb. Valami tapipados irányítás? Arra meg az elsődleges kijelző a legjobb, ezt már 2007 óta tudjuk. Azon is tartalmat jelenítenének meg? Ilyen próbálkozás már volt, hajtogassunk telefonból tabletet, de a két kijelző közötti elválasztás több, mint zavaró, kábé használhatatlanné és értelmetlenné teszi az egészet.

És akkor még az extra problémák, a fogyasztás megugrik, ha elég akkut akarnak bele pakolni, olyan vastag lesz, mint az első, immár legendás Nokia Communicator, meg persze nehéz is, mechanikai gondok stb.

Nem hiszem, hosz lesz ebből valami.

Nem a lényeg a fontos.

(#12) tjb007 válasza dreamdancer (#10) üzenetére


tjb007
nagyúr

"a két kijelző közötti elválasztás több, mint zavaró, kábé használhatatlanné és értelmetlenné teszi az egészet."

Ezt át lehetne hidalni a flexibilis kijelzőkkel, csak akkor meg az nem lenne megoldható, mint ami most, hogy a két kijelzőn egymástól függetlenül más tartalom jelenhessen meg.

Amúgy meg van egy olyan érzésem, hogy a Samsungnak sikerülhet az, ami az eddigi próbálkozóknak nem, mégpedig, hogy sikerre viszi ezt a koncepciót is.

(#13) Kovacsbelaxy válasza #32839680 (#11) üzenetére


Kovacsbelaxy
tag

Ez max akkor lesz életképes, ha bejönnek a hajlékony kijelzők és nem vágja félbe a képet a zsanér... monnyuk egy későbbi Note szériában már elképzelhetőnek tartom... batár telefon, kinyitva meg tényleg tablet. De tényleg csak flexis kijelzővel.

El tudnám képzelni pár hasznos dologra... a felénél tovább hajtva monnyuk simán lehetne akár az asztal 2 feléről nézni rajta ez- azt, vagy ha csak meg akarok mutatni valamit, nem kell, hogy a nyakamba lihegjenek, vagyakár egy gépen is lehetne ketten játszani, egyszerübb programokkal...

A fizikai gombokról meg annyit, hogy évek óta dolgoznak rajta, hogy magából a kijelzőből domborodjanak ki a gombok ha kell... sztem a hajlékony kijelzők után nemsokkal ezt is megoldják...

[ Szerkesztve ]

(#15) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Hirtelen a Nintendo 3ds jutott eszembe... Hajlekony kijelzo, atlatszo kijelzo, dupla kijelzo, mi johet meg? Kor alaku kijelzo szabadalmat meg senki sem vedette le?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#16) mrlujoak válasza #32839680 (#9) üzenetére


mrlujoak
veterán

A Tablet P kiskereskedelmi forgalomban is kapható...
Akár még itthon is. (használtan)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#18) myckie2 válasza wertigo1984 (#15) üzenetére


myckie2
őstag

Mert nem tetszik valami? Én mit nem adnék egy dupla kijelzős kinyitható telóért. Még régen azt hiszem volt egy concept képen.

(#19) tjb007 válasza #32839680 (#14) üzenetére


tjb007
nagyúr

A NEC Medias W összecsukva 12 mm vastag (a Kyocera Echo meg 17,2), szóval miért is törne ez meg ?
Kap ez ekkora ívet, hogy ne legyen vele semmi probléma, nem 0,5 meg 1 milliméterekről van itt szó.

A szoftveres dolog meg jogos, már most is van ilyen.

(#20) wertigo1984 válasza #32839680 (#17) üzenetére


wertigo1984
őstag

Ez allatul nez ki! :Y es massziv fem az egesz. :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#21) Kovacsbelaxy


Kovacsbelaxy
tag

http://m.youtube.com/watch?v=g3x-bAWZWPM

Nnah így már életképesnek tartom a megoldást.

morgyi: nem törik az meg, csak nem belül, hanem kívül kellennie a kijelzőnek... akkor kap egy ívet. Monnyuk amúgy is okosabb ha kívül van a kijelző, mert akkor nem kell mindenért kinyitogatni.

[ Szerkesztve ]

(#23) Kovacsbelaxy válasza #32839680 (#22) üzenetére


Kovacsbelaxy
tag

Az a baj, hogy ha belül van, akkor vastagságról függetlenül élesre kéne hajlítani a kijelzőt.

(#24) Kovacsbelaxy


Kovacsbelaxy
tag

Azért itt a faszi bőven 1centinél kisebb ívre is behajta... és nem egy mai videó... nemhiszem, hogy olyan sok idő kellene ehhez, hogy rendesen megoldható legyen... törni nem törik, csak a karcolásokat kell megoldani.

http://m.youtube.com/watch?v=OVJzIA94x3E&feature=related

[ Szerkesztve ]

(#25) kengyel


kengyel
nagyúr

Ez így nekem nem igazán jött be !

kengyel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.