Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AS


AS
félisten

Ez is 60 körül lesz mint az előd akkor népszerű lehet.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#2) Darth Sith


Darth Sith
tag

a hamarosan leárazásra kerülő 149USD-s nexus7 mellett annyira mégse tűnik jó vételnek

(#3) satz18


satz18
őstag

Lassan megéljük, hogy a vga gyártók utána samu is elkezdett átnevezni. Előbb az ace 3, most a tab3. Mi folyik itt Gyöngyösön kéremszépen?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4) ribery22 válasza Darth Sith (#2) üzenetére


ribery22
tag

Én is a Nexus 7-hez hasonlítottam ahhoz képest nem túl izgalmas. A magyar ára szerintem az új Nexus-szal is versenyképes lesz.

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#5) maggi1886076 válasza satz18 (#3) üzenetére


maggi1886076
addikt

új technológiát nem ad ki, ha a régit is eltudja még adni újként.. de sztem egy Tab 3 nébhez már kevés a 2 magos proci, és az 1 giga ram.(elviekben elég, de akkor egy teló miért kap2szer ilyen erő hardvert? Igazából pont, hogy tabletnek kellene erősebbnek lennie!)

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#6) Dilikutya válasza AS (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az előd se 60-ért kezdett. Meg aztán ebben majdnem ugyanolyan hardver van, kijelző se nem jobb, se nem nagyobb... az elődöt pedig azóta már 49-ért is meg lehet venni. Ezt elég pofátlanság Tab3-nak hívni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) satz18 válasza maggi1886076 (#5) üzenetére


satz18
őstag

A 30k-s tablettek hardverével vetekszik, az a probléma. 30k ért kiváló 4.1-es 1gb-os 2 magos gépet kapsz. Ha meg nexus7 árában fog jönni, akkor meg hangosan fogok röhögni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#8) Yokayee


Yokayee
tag

Csak nekem karcsú a 600 x 1024 pixeles felbontás?

[ Szerkesztve ]

(#9) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Ha jól látom ez nem sokat fejlődött a 2-höz képest, max lecserélték az OMAP 4430-at valami más SOC-ra. Ha ez kisebb csíkszéllességet használ, akkor max kicsit jobb lesz a fogyasztás.

Laci

(#10) roli543


roli543
őstag

Ez a forma baromira kezd unalmas lenni.... :W :W

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#11) Syl


Syl
nagyúr

Hihetetlen ez a Samsung. Képtelenek egy normális formatervvel előállni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12) Dilikutya válasza Syl (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hihetetlenek ezek a felhasználók. Képtelenek a külsőn kívül mással is foglalkozni. Mintha lényegtelen lenne, hogy lényegében nem jobb a hardver, mint a Tab2-ben.
Egyébként 7 colra tökéletesen elég ez a felbontás, pláne, hogy nem csúcskategóriás készülék, ebben a szegmensben nincs sehol full HD. Na, a full HD azértelmetlen 5 colon.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) sid87


sid87
senior tag

Ez a felbontás számomra továbbra is kevéske. .

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#14) BatchMan


BatchMan
senior tag

Lát valaki ezen hangszórót?

Lehet vele telefonálni?

Nagyon lókosztnak néz ki... :(((

(#15) Cilindrik válasza Syl (#11) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Lehet hogy a formatervező programjukban csak a "scale" eszköz működik :DD

(#16) Mr President


Mr President
senior tag

Kicsit erősebb hardverrel kellett volna ezt kiadni. A dizájn tetszik, de lehetett volna HD kijelző, meg 2giga ram. Inkább nexus 7et vennék.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#17) Yokayee válasza Dilikutya (#12) üzenetére


Yokayee
tag

Én azért láttam már a harmincezres kategóriában is 800*1280 pixeles felbontásút, és bizony elég látványos volt a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#18) Dilikutya válasza BatchMan (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez a wifis modell, ahogy a cikk is írja, a 3G-s később jön. Amúgy egy 7 colos készülékkel elég hülyén néz ki a telefonálás. Nem is erre való.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) KBB


KBB
tag

"...TouchWizre cserélt felhasználói felület és egy rakás..."
Nálam pont itt volt a sortörés és amíg átugrottam a következő sorra az agyamba máshogy fejeződött be ez a mondat... :DD

(#20) yorka válasza Gusztáv (#9) üzenetére


yorka
tag

Ez a lényeg. Semmit nem változtattak, csak új nevet adtak neki. Marketing az egész, de a pórnép be fogja kajálni. Ez maximum egy tab 2.1 vagy 2.01. Sima ráncfellvarrás ez, semmi több. A kijelző felbontással kellett volna legalább a Nexus7 szintjére feljönni.

(#21) vicze


vicze
félisten

Könyörgök mondja már meg valaki, hogy mi a *******-nak kell gomb rá? :S
Az égész tablet élmény ölik meg ezzel, a forma meg továbbra is kritikán aluli... Rondábbat akarva se tudnának tervezni.

(#22) nightshadow válasza Yokayee (#17) üzenetére


nightshadow
veterán

Én azért láttam már a harmincezres kategóriában is 800*1280 pixeles felbontásút

Szerintem is ez jobb vétel 30k-ért: [link]

(#23) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Miét kell egy táblánál ezt a telefon dizájnt követni?:U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#24) maggi1886076 válasza Cyberpunk (#23) üzenetére


maggi1886076
addikt

na ne itt trollkodj ;]

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#25) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

A francnak kell egy tabletnek úgy kinéznie mint egy telefonnak! :W Egészem más a funkcionalitása, így nyilván más ergonómiát igényel! A Tab 2-nél okosan eltüntették a feleslegessé vált hardver gombokat, erre visszahozták. Pedig a telefonokon is teljesen felesleges. Éppen ez volt valamikor a Google akarata is, de senki nem meri meglépni. Tabletre meg végképp felesleges (a Power és a Volume gombokat kivéve természetesen).

A Tab 3 elnevezés meg ilyen hardverelemekkel valóban pofátlan dolog a Samsung részéről, remélem ez nem a piacvezető arroganciája akar lenni, mert a jövőre nézve nem lenne jó ómen. Lehetne a neve mondjuk:Samsung Galaxy Tab 2 Reload 7.0

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#26) O N E válasza Cyberpunk (#23) üzenetére


O N E
tag

Mert ez még csak hét colos

(#27) Cyberpunk válasza maggi1886076 (#24) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én troll? Ugyan... ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#28) Cilindrik válasza Fritz Teufel (#25) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Ha leveszik a gombokat akkor át kellet volna írni kicsit a tácsvízet, gondolm ez már nem fért bele a büdzsébe.

Én inkább azt nem értem ezt a 16:9-et miért kell tablet-en eröltetni.

(#29) Yokayee válasza Fritz Teufel (#25) üzenetére


Yokayee
tag

Nem értelek, hiszen ez a Samunál a telefon méret.
Lecsökkentették a képátlót a 10.1-hez képest, hogy könnyebben a kezedben tudd tartani hívás közben ;]

(#30) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Valamiért Mucsi Zoli jut eszembe.
"Nem elég hogy szar a sör, még meleg is?"

Ótvarul néz ki, s legalább szar is. Meg gondolom túlárazott is lesz.
Persze biztos lesz, aki beszopja majd ;]

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#31) iNfAntRy


iNfAntRy
senior tag

Hmm ezt nem értem. valami nem stimmel. Ez mindenben ugyanaz, mint a tab 2, csak 1.0Ghz helyett 1,2 Ghz lett a processzor. Felesleges volt kiadni. Nem tervezem lecserélni a tab-2-t, de később is inkább galaxy note 8.0-ra cserélném.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#32) Yokayee válasza iNfAntRy (#31) üzenetére


Yokayee
tag

Ezt előbb is mondhattad volna a Samsungnak, akkor nem strapálják magukat :D

(#33) Ayanlith válasza nightshadow (#22) üzenetére


Ayanlith
tag

Én kipróbáltam ezt a készüléket és egyszerűen úgy tapasztaltam, hogy borzasztóan laggol a felület, nekem ez már nem volt vállalható. Egyébként a legtöbb alacsonyabb árkategóriájú, kínai processzorral szerelt táblagépnél hasonló az érzésem. Papíron remekelnek, designre is rendben vannak, de akadozik a felhasználói felület és sok esetben még a WiFi-vel is probléma van. Tegnap a Veletech-en ki volt állítva három új Wayteq táblagép, egy 7 hüvelykes és két nagyobb kijelzős. Mindhárom nagyon jól nézett ki, minőségi anyagokból kiválóan összerakott termék volt, de mikor kipróbáltam a heteset, alábbhagyott a lelkesedésem, ugyanis meglehetősen laggolt, feltehetőleg a kínai proci és a nem megfelelő optimalizáció miatt. Kipróbáltam a két nagyobb testvérét is, amelyekben Samsung processzor volt és nagyjából ég és föld volt a különbség sebességben és felhasználói élményben.

A Galaxy Tab 3-mal kapcsolatban: a kijelző, amennyiben tényleg sima TFT, visszalépés az elődjeihez képest, ugyanis azokban PLS technológiájú kijelzők voltak, amelyek az IPS-hez hasonló minőségűek. A Galaxy Tab 2 is visszalépés volt az elődjéhez képest néhány ponton. Ilyen például a processzor, a Galaxy Tab 7.0 Plus-ban például ugyanaz a hardver van, mint a Galaxy S II-ben, kétmagos 1,2 ghz-es Exynos, míg Galaxy Tab 2-ben egy gyengébb, 1 ghz-es Texas Instruments processzor munkálkodik. Az eddigiek alapján a Galaxy Tab 3 nem lehet sokkal erősebb (ha egyáltalán erősebb), mint a 7.0 Plus.

Ami a design-t illeti, egészen addig tetszett ez a formaterv, ameddig a Samsung nem kezdte el mindegyik telefonját, táblagépét ugyanilyen köntösbe bújtatni. Gyakorlatilag én már meg sem tudom állapítani a különbséget, ha csak a külsőt nézem a különböző modellek között, pedig erre még nem volt példa nálam.

Hogy vannak fizikai gombok, az nem akkora nagy probléma szerintem, legalább nem a kijelzőből foglal egy egy közel egy centis csíkot. Engem például ez egy kicsit zavar a 7.0 Plus-on. Ami már kevésbé teszik, az a gombok elhelyezése (annak ellenére, hogy ez a szokványos), ugyanis én például 95%-ban oldalra fektetve használom a készüléket.

Egyedül a tömeg csökkenésében látok fejlődést az elődhöz képest, közel 40 grammal lett kevesebb a készülék, ami azért már érezhető.

[ Szerkesztve ]

(#34) AS


AS
félisten

Egy kis érdekeség:
Amik jönnek idén:

Samsung Galaxy Tab DUOS 7.0 (nearly identical to the just announced Galaxy Tab 3.0)
- 7.0” PLS LCD 600 x 1024 pixel screen
- 3 Megapixel (rear camera)
- 2 Megapixel (front)
- dual-core processor
- dual-SIM
- microSD 32GB

Samsung Galaxy Tab 8.0
- 8.0” AMOLED 1080p screen (lol?)
- 5 Megapixel (rear camera)
- 2 Megapixel (front)
- quad-core A9 chip (Exynos 4412)
- microSD 64GB
* Samsung need to solve AMOLED burning problem first.

Samsung Galaxy Tab 11
- 11” Super PLS TFT screen
- 8 Megapixel (rear camera)
- 2 Megapixel (front)
- dual-core A15 chip (Exynos 5250)
- microSD 64GB

NEXUS 11*
- 11” Super PLS TFT screen
- 8 Megapixel (rear camera)
- 2 Megapixel (front)
- octa-core A15 / A7 big.LITTLE chip (Exynos 5410)
- microSD 64 GB
* Needs to get approvement from Google

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#35) vicze válasza AS (#34) üzenetére


vicze
félisten

NEXUS 11*
microSD 64 GB

Jó vicc. :D

Szek: ÁÁÁÁÁÁÁ dual SIM :DD

[ Szerkesztve ]

(#36) Ayanlith válasza Ayanlith (#33) üzenetére


Ayanlith
tag

Pontosabban több, mint 40 gramm a Galaxy Tab 3 javára. :B

(#37) ricsi0307 válasza Ayanlith (#36) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Undorító.Ez a szó jutott róla először az eszemben.Mint egy malac orra úgy néz ki az a gomb trió alul.Sebaj, előbb-utóbb (reméljük előbb) belefog törni a samsung bicskája ebbe a "dizájnba".

(#38) raub


raub
tag

Az 1 GB ram nem kevéske kissé...?

(#39) Dilikutya válasza Cilindrik (#28) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem kellene átírni semmit, a Tab2-őn sem volt fizikai gomb, csak az on/ff és a hangerő.

raub: Nem.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#40) vicze válasza Ayanlith (#33) üzenetére


vicze
félisten

Azt magyarázd már meg, hogy hogyan vesz el a kijelzőből a virtuális gomb? 0 hátránya van konkrétan.
Pont az lenne a szerencsétlenek értelem, hogy úgy fogod ahogy akarod, így meg megöli a tablet élményt az egész.

(#41) Cilindrik válasza Ayanlith (#33) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Na ja nekem is mindig az akadozott működés jut eszembe az olcsóbb tabletekről, pedig sokan előszeretettel hozzák fel a 30E-es gépeket mint használható alternatíva a komolyabb (Samu/Apple/Sony/Asus) kütyükkel szemben.

Az is érdekes hogy ebben a méretben mindenki hiányolja a HD felbontást, bezzeg pl egy note 10.1 nél rendben van a még ennél is alacsonyabb ppi érték.

(#42) mathaus=)


mathaus=)
senior tag

Kiszivárgott Galaxy S7 formatervet láthatnak a kedves olvasók...

(#43) Ayanlith válasza vicze (#40) üzenetére


Ayanlith
tag

Nézd meg alul a csíkot, mindig ott van, ha tetszik, ha nem: [link] Persze előnyös, hogy úgy fogom, ahogy akarom, de akkor is elfoglalja a helyet mindig alul, ha kell, ha nem kell.

(#44) ricsi0307 válasza Ayanlith (#43) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Egyrészt annyival több hely marad a kijelzőnek ha nincs fizikai gomb másrészt csapatsz egy rá egy főzött romot és egy billtől keretfelé irányuló swipeal el is tüntetheted.De ezt megcsinálni nem tartana 5 percnél tovább samsungêknál sem.

(#45) vicze válasza Ayanlith (#43) üzenetére


vicze
félisten

Tisztában vagyok vele, hogy ott van mivel napi szinten használom, de még egyszer, mit vesztesz vele?
Mi a fenének a helyét foglalja el?

(#46) lmisi


lmisi
senior tag

Szerintem igenis változtatni fognak a hardwaren a tab2 höz képest.
GYengébbet raknak bele :DDD
Tab2 kettő konkrétan visszalépés volt a tab7Plus-hoz képest tuti most is ezt fogjál csinálni.
Tippek: A lassan gagyi 1024/768 amúgy elég jó láthatóságú tab2-es panelt egy gázabb rosszul láthatóra cserélni.
A két magot mondjuk allwinnerre cserélni.
Lassabb ramok.
GPU nélküli soc.
Recsegős elszineződös műanyag.

Bármi, csak magasabb legyen a nyereség mint almaéknál.

[ Szerkesztve ]

(#47) Ayanlith válasza vicze (#45) üzenetére


Ayanlith
tag

Játékoknál, videóknál számomra furcsa, jobban örülnék a teljes képernyőnek. Remélem kielégítő volt a válasz. :) Egyébként nem venném zokon, ha egy kicsit finomabb stílusban fogalmaznál és méltóbb hangnemet ütnél meg. ;)

ricsi0307: a főzött rom nálam nem alternatíva, alapvetően pedig nincs erre beállítási lehetőség. Azt persze nem tudom, hogy le lehet-e szedni erre a célra valami progit és mindenféle root nélkül feltenni. Ha esetleg van erre lehetőség akkor megköszönném, ha linkelnél. :)

(#48) molnartibor válasza Ayanlith (#47) üzenetére


molnartibor
tag

Szia

Pie Control keress rá player asszem felmegy root nélküli gépekre is!

[ Szerkesztve ]

(#49) vicze válasza Ayanlith (#47) üzenetére


vicze
félisten

Videóknál nincs, mert eltűnik automatikusan, itt zavaró lenne valóban, játéknál meg kell vezérlő.

Oké hogy furcsa, de még mindig, ott vagyunk, hogy mit vesztesz? Ha ott vannak a készüléken fixen nem furcsa, hogy elfordítod és oldalt van? Egy konkrét hátrányt várnék a fix-hez képest.

A hangnem írásban olyan amilyennek képzeled, az aláhúzás csak kiemelés.

[ Szerkesztve ]

(#50) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Amikor bejelentették a note8-at, azt hittem az az egy darab kaki lesz. Ne már hogy az összes mostani tab széria ilyen legyen. Épeszű ember ilyet nem vesz. Hogy fogod meg/használod landscape-ben? Borzalmas ötlet. Visszafele fejlődnek, még az előző felülete is jobb volt. Laggol mint a szar, de kézreesett...

Egyébként meg a SmartQ feltalálta a csodát... Tablet UI+5 ujjas gesztus. 5 ujjas pinch, és eltűnik/előjön az állapotsáv alul. azelőtt meg a kikapcs gomb alatt volt a menüben... Hogy miért jobb ez a hányás helyette, azt nem vágom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.