Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Giorgio1313


Giorgio1313
aktív tag

Sok mindenert lehet szidni a Samsungot,de az tuti hogy az uj top keszulekeikben az egyik ha nem a legszebb kijelzok vannak (S5,meg ez a ket tab szerintem a G3 mellett a legszebb kijelzo)

(#2) spawn21


spawn21
veterán

Ez olyan mint, hogy valaki szereti a csoki fagyit, és rühelli a vaniliát.

Nagyon szép az amoled, de az slcd és ips mellett .....

Mondjuk azt, hogy kinek mi.

iPhone 13p

(#3) baladam86 válasza spawn21 (#2) üzenetére


baladam86
aktív tag

...de az slcd és ips mellett nagyon durván néz ki, megveri őket bőven. Sokkal jobb már a színhűsége a SAMOLED-nek, ha valakinek esetleg még mindig túlszaturált lenne, ugye választhat különböző kijelzőprofilok közül. De nem véletlenül írják a komoly kijelzőtesztek is, hogy a SAMOLED bezony elhúzott a versenytársaktól.
Bárki, akinek IPS, SLCD kijelzője van, és összehasonlítottam pl. Note 3-mal azt mondta, tény és való, hogy szebben néznek ki a tartalmak (képek, videók) a SAMOLED kijelzőn, én sem a neten leírt dolgoknak hiszek feltétlenül, hanem a saját szememnek. Persze a Note 3-hoz képest az S5, olusz a Galaxy Tab S-ek kijelzője fejlődött egy kicsit, gondolom a Note 4 kijelzője is áll-leejtős lesz.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#4) dsr


dsr
senior tag

Valóban jók a super amoled kijelzők , de én még is inkább az IPS paneleket preferálom jobban :)

(#5) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Ez ismét egy olyan topik lesz, ahol egymásnak eshetnek a hívők.

A magam részéről az Amoledet preferálom, de el tudok fogadni LCD-s készüléket is ha úgy hozza a sors.

valami

(#6) Segal


Segal
veterán

Nem is tudtam hogy a Super AMOLED a káva szinét is kontrasztosabbá teszi. :DD
Ma is érdemes volt felkelni...
Amúgy én is szeretem ezt a technológiát de az ilyen sárdobálós összehasonlításokat nem.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#7) spawn21 válasza baladam86 (#3) üzenetére


spawn21
veterán

Pontosan,hogy nem jobb a színhűsége. Túl elénk, ami nem baj. De én jobban szeretem a valós szineket.

iPhone 13p

(#8) Remus389 válasza Quasi_modo (#5) üzenetére


Remus389
veterán

A magam részéről az Amoledet preferálom, de el tudok fogadni LCD-s készüléket is ha úgy hozza a sors. +1, bár mobilba nekem inkább samoled

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#9) David75


David75
őstag

Ki gondolná, hogy a Samsung nem az amoledet hozza ki győztesen :) Részemről ha választhatok akkor ips-LCD, de ha esetleg a következő nexus telefonban amoled lesz attól még megveszem, illetve Wp-hez nekem az amoled jobban bejön a sötét téma miatt. Érdekes, hogy a propaganda anyagban fényerőről nem esett szó :D

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#10) psziroot


psziroot
csendes tag

Én is az amoledet preferálom, de azért attól függetlenül, hogy egy ilyen infógrafikán nem jelenik meg: a beégésről ne feledkezzünk meg. Persze gondolom a legtöbben már sűrűbben váltanak telefont, mint bekövetkezne, de a három és fél éves S2-n azért bizonyos tartalmaknál már erősen látom.

"Catus repentinus repentinum capillum habet." - D-S.R.

(#11) baladam86 válasza spawn21 (#7) üzenetére


baladam86
aktív tag

[link]

"Samsung boasts that the Tab S’s 2560x1600 display has a 73% better color reproduction rate than conventional LCD displays and can match colors up to 94% of “nature’s true palette” with deeper blacks and a 100,000:1 contrast ratio."

Ez szerintem az én állításomat igazolja.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#12) domos


domos
senior tag

En sem bannam ha a Note Pro is AMOLED lenne, de azert igy sem panaszkodom nagyon.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#13) halkow


halkow
őstag

én ips párti vagyok a 500 nit feletti fényerő a szabadban mindent ver de nem vettem meg az újabb samoled technológiát se

Alcatel onetouch idol2s the king

(#14) spawn21 válasza baladam86 (#11) üzenetére


spawn21
veterán

Van bőven hátrány az amoledben. De még mindíg, kinek mi. Nekem nem. Az s5 kijelzője nem olyan szép mint az m8-é.

iPhone 13p

(#15) baladam86 válasza halkow (#13) üzenetére


baladam86
aktív tag

A Note 3 automata fényerővel szabadban, napsütésben 660 nit, az S5 698 nit, ez elég impresszív. Displaymate oldalán a teszteknél lehet utánaolvasni.

spawn21: Ha a két készlüléket egymás mellé/alá/fölé téve elindítasz egy videót, megnézed rajta ugyanazt a képet, és a Te szemednek az M8 tetszik, nincs azzal semmi baj. Neked az, másnak ez. Az én személyes tapasztalatom ilyen összehasonlítás terén, hogy eddig mindig mindenki, akivel ilyet csináltam, vagy mutattam, mindenki a SAMOLED-et preferálta. Persze SAMOLED és SAMOLED között is hatalmas különbség lehet, de rengeteget fejlődött az utóbbi pár évben.

[ Szerkesztve ]

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#16) spawn21 válasza baladam86 (#15) üzenetére


spawn21
veterán

[link] ez szerint nem annyira. A sima one is fényesebb a note-nál. Az s5 pedig nem anyira olvasható mint az említett telefon

iPhone 13p

(#17) DeathAdder


DeathAdder
veterán

+1 az amolednek.
Lassan fél éve vagyok már IPS-en, és egyszerűen nem tudom megszokni a rossz betekintési szöget, és a semmilyen feketét. Ráadásul valóbban szebbek a színek egy modernebb samoled megjelenítőn.

Samolednál persze ott a beégés (ami engem ugyan nem zavar, mert nem is látom), és hogy a fehér nem igazán fehér (ezt is jobba tolerálom, mint a nem feketét).
Bár amíg van egy olyan dolog, hogy színhőmérséklet, addig a fehér is több ezerféle fehér lehet, feketéből viszont csak egy van..

[ Szerkesztve ]

(#18) baladam86 válasza spawn21 (#16) üzenetére


baladam86
aktív tag

Ismét csak azt tudom mondani, hogy a saját szememnek hiszek, 2 hete pont ez előfordult, hogy napsütésben volt Note 3 és HTC ONE M7 egyszerre a kezemben, és a Note-ot, ha nem is sokkal-sokkal jobban, de jobban lehetett látni napsütésben, ebből én arra következtetek, hogy magasabb volt a fényereje, pedig az M7 full fényerőn volt.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#19) wozzy


wozzy
tag

Még Galaxy Nexusról akartam váltani anno Nexus 4-re, de amikor megláttam a kijelzőjét... "mi ez a fakó élettelen sjar?"
És a mostani samoledek már sokkal jobbak a gnex-énél.
+1 a samolednek

[ Szerkesztve ]

(#20) Kékes525 válasza Giorgio1313 (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

+1

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#21) spawn21 válasza baladam86 (#18) üzenetére


spawn21
veterán

Én is a szemenek hiszek. ;) s5,z2,one volt egymás mellett.

iPhone 13p

(#22) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Engem valahogy nem vonz sem az AMOLED, sem a Super AMOLED. Inkább egy IPS, mivel a fehér nekem legyen fehér. A feketére úgysem vagyok addig érzékeny, míg nem zavaróan szürke. Meg nem igazán szeretem a beégést, sokkal rondábbnak tartom, mint pár hibás pixelt mondjuk. Egy dolog tetszik az AMOLED-ben, az pedig nem más, minthogy a fekete részeken egyszerűen nincs világítás.

Mondom ezt úgy, hogy a telefonomban Sony TFT-LCD van, és nekem tökéletesen megfelel. :))

Nyugodj békében Integra!

(#23) joey04 válasza Segal (#6) üzenetére


joey04
titán

Nem is tudtam hogy a Super AMOLED a káva szinét is kontrasztosabbá teszi
ez az igazi samu innováció!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) baladam86 válasza spawn21 (#21) üzenetére


baladam86
aktív tag

Ennyi a lényeg :) Az a jó, ha valakinek van lehetősége saját szemmel összehasonlítani, azt nem tudja egyik teszt sem visszaadni.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#25) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Nagyon belehúzott a Samu AMOLED-fronton. Régebben lehet, hogy természetellenesek voltak a színek, de most már elég sok féle színprofil létezik. A fentebb linkelt teszt is csak standard módban mért.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26) eventus


eventus
veterán

Inkabb a tft valtozatai.. Inkabb a szinhuseg, mint 360 fokos betekintesi szog, most tuloztam kicsit :) De az ips-nek is teljesen megfelelo. Ha mar ezek az uj tabletek, volt a kezemben: ennyire igenytelen "bormasolatot" meg nem lattam. "Varras" a leggagyibb! Hangja kritikan aluli.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#27) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Én nagyon szeretem a kijelzőiket :)

Iphone 7

(#28) Jason19


Jason19
senior tag

Valóban a samoled a legjobb, és a beégés is túl van misztifikálva, nekem közel 2 év alatt nem égett be, azóta pedig fejlesztették ezen a téren is gyanítom. De egy jól kalibrált ips sem csúnya.

(#29) crue válasza Szatyor95 (#22) üzenetére


crue
őstag

Van a birtokomban egy három éves elmúlt samoled és a feleségemnek is van egy két éves. Egyiknél sincs nyoma beégésnek. És amikor kezembe veszem valamelyiket a jelenlegi jó minőségű ips kijelzős telefonom után, még mindig elámulok tőle.

(#30) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

A t- pontba 3 S5 volt kirakva, nem kicsit voltak beégve. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) Csapoati válasza eventus (#26) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hogy jön ez most ide? A kijelzőről van szó. Az meg valami brutálisan jó az új tabokon.
Phonearena szerint is: We have to say we are pleasantly surprised by the “basic” display mode, which enables the screen to produce almost spot-on accurate colors – something that no AMOLED screen has done to date, including those of the Note 3 and Galaxy S5, whose color reproduction remains far off from the accurate visuals found with the Basic mode of the Tab S series.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#32) eventus válasza crue (#29) üzenetére


eventus
veterán

Kb mint a bogarak ejjel a lampara :) Valoban vibralo szinei vannak, de ez csak megtevesztes.

#31: kijelzokkel probal villantani, kozpen pedig lenne mit nezni, hallgatni rajta..

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#33) Csapoati válasza eventus (#32) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A legfontosabb a kijelző, szerintem ebben egyetértünk. Hogy a többi dologgal mi van, az már más kérdés (sok a gond nyilván), de ez a hír a S-AMOLED-ről szól.

Valamint még egyszer: enables the screen to produce almost spot-on accurate colors (tesztből kiemelt részlet)

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#34) eventus válasza Csapoati (#33) üzenetére


eventus
veterán

Ahogy mondod, az a legfontosabb, tobbi nem szamit. :) Pedig szamithatna.. Van egy tablet 4 hangszoroval dolby minositessel, nem mai darab. Csillagokat leveri az egrol a hangja. Es a hatlap minosegi, keret is.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#35) Szatyor95 válasza crue (#29) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Sajnos láttam már elég sok beégett példányt, és ez nálam megbélyegezte a technológiát. Főleg mivel egy telefont nagyjából 4-5 évre veszek, annyi idő meg elég neki bőven. Meg nekem nem tetszenek a színei. Túlszaturált, a fehér sem fehér... De talán egyszer lesz változás.

Nyugodj békében Integra!

(#36) Csapoati válasza eventus (#34) üzenetére


Csapoati
nagyúr

S mi van azokkal (pl velem), akik soha nem használják a tablet hangszóróit? :) Amúgy kitalálom: BB-re gondoltál (a licensz nélküli Dolby-hangzással, ami miatt később pert is vesztettek). ;]

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#37) eventus válasza Csapoati (#36) üzenetére


eventus
veterán

Azert egy Youtube videot nez az embert vagy barmi mediat, akkor azert eleg banto lehet a fulnek. Mindegy, legyen megvezetve a vilag, mint a bogarak a lampara. Igen, PlayBook. Talan a tobbi gyartonak nem voltak ilyen ugyei, igaz?

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#38) spawn21 válasza Csapoati (#36) üzenetére


spawn21
veterán

Nem vitát akarok szítani. De hogy lehet az, hogy soha nem hasznalod a tablet hangszóróit? Otthon is fejes-fülessel?

iPhone 13p

(#39) Csapoati válasza eventus (#37) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem én kezdtem a hiba sorolását... :U (és nem én keverem bele az összes hírbe a BB-t) Még egyszer: itt a kijelzőről volt szó, és bár sanszos, hogy nem olvastad el amit idéztem a phonearena tesztjérbl, a legújabb S-AMOLED már megfelelően színhű is. A hangzás biztosan nem olyan jó, meg a hátlap is lehetne minőségibb, igen. Ez viszont a teszt topikjába való szerintem.

spawn21: A telefonon szoktam inkább zenét hallgatni (ott is sajátot, fülessel), a tablet nekem netezésre és tanulásra való (esetleg utóbbi közben saját zenék, fejhallgatóval). Ha youtube-ozni akarok, akkor ott a PC, megfelelő hangszórókkal, vagy utóbbiakat rádugom a tabletre. Nem azt mondom, hogy ez az alapértelmezés mindenkinél, de biztos nem vagyok egyedül ezzel. A múltkor én kérdeztem valamelyik hírnél, hogy ki használja ki a Boomsoundot, mert a rajhifizésen kívül nem nagyon tudtam gondolni másra, de megtudtam, hogy pl kertbe, grillezéshez, vízpartra stb. elég jó opció. Ahány ember, annyi szokás. :)

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#40) eventus válasza Csapoati (#39) üzenetére


eventus
veterán

Olvastam tobb tesztet is. Valoban a kijelzorol van szo, csak arra probaltam celozni, hogy micsoda megvezetes, azzal probalnak csak villogni. Amit peldanak hoztam tablet, lehetett volna egy moto xoom 2 is, az is jobban muzsikal. Ilyen erteku eszkozokon ne a 2 euroval darabb hangszoro jelentsen problemat.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#41) Csapoati válasza eventus (#40) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ebben egyetértünk, érthetetlen számomra is, hogy miért nem fordít erre mindegyik tabletgyártó nagyobb figyelmet - még úgy is, hogy engem nem érint a dolog.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#42) Quasi_modo válasza eventus (#40) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

a kijelzorol van szo, csak arra probaltam celozni, hogy micsoda megvezetes, azzal probalnak csak villogni.
Minden gyártó mással.Pl Nokiáék meg a kamerájukkal. Ez van.

valami

(#43) rizso


rizso
addikt

Én szeretem a SAMOLED kijelzőt (S4 Zoom), gyönyörű színei vannak, telítettség, kontraszt, betekintési szögek tényleg nagyon jók. Amit viszont nem szeretek benne, az a csúnya sávosodás - sokszor kb. olyan, mint az első képen is.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#44) eventus válasza Quasi_modo (#42) üzenetére


eventus
veterán

De ott a kijelző is jó :))

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#45) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Csak a Samsung héterek nem ismerik el,hogy a samoled legalább olyan jó, mint egy ips.Tény, hogy egy jó ips képe is szép.Azis tény, hogy beég a samoled, de már nincs túlszaturáltság ha akarod, és a fényerő is rendben van.Nekem az isp es táblagépem is tökéletes ha használom.Csak akkor figyelek igazán a különbségre, ha mellette van a telefonom.
Eddig minden samun láttam beégést amiben samoled volt, igaz csak akkor látszik igazán,ha kék képernyőn nézed.Egyszínű képernyőket, meg ritkán állítasz be, ezért normál használat mellet fel sem tűnik legtöbb embernek.Ezért irják sokan,hogy náluk nincs beégés.Hidd el, ha 1 éve használod már tuti ott van a menü beégve.
Persze mindenki vegye azt ami a szemének szebb.De ez olyan egyeseknél, mint anyám a csípős kajával.Akkor is érzi benne az erőspaprikát, ha nem is rakunk bele.Na így vagytok sokat samoleddel :))
Persze ha HTC akkor, nem számít az, hogy nem színhelyes a kijeltő, vagy javítsatok ki ha tévedek :DD
Engem a pentile zavar csak, kb hd felbontásig.De ottis csak akkor, ha egyszínű felületeket nézek.Képeknél, filmnél szerintem nem zavaró.Sajna az élettartam az nem annyira erős, de ips is romlik ha használod.

[ Szerkesztve ]

(#46) rotobot


rotobot
tag

Az egyetlen telefon ami fel tudta venni a versenyt a samoledes samsungokkal az az LG G2 volt!
A G3 is egy fakó vacak lett, el is adtam.

(#47) BenHans


BenHans
addikt

Na akkor engem mindkét tábor kövezhet, mert nekem telefonban egy hajszállal mindig jobban tetszik pl a One(M8/M7) SLCD-je mint a Samu amoled kijelzője. De nagy kijelzőnél tabletnél pont hogy az amoled esik jobban a szememnek. Ki érti ezt :F :D

Galaxy S3-nál még bőven megmutatta magát a pentile, és a One X megjelenítője sokkal szebb volt. Aztán S4-S5(vs. One-ok) ez a különbség teljesen de minimum 98%-ig elhalványult, de nálam mégis a HTC kijelzője a befutó(egyéni megítélésből fakadóan csak saját szemmel nézve :DDD ). De én pont emiatt vagyok kíváncsi a QHD-re, hogy az mit változtat a szemem véleményén...

Anno, amikor a Desire-t vettem akkor Pest megyében már csak 3 amoledes példány volt, tudom mert kilistáztam az összes boltot és felhívtam az összes szolgáltatót is és az egyikért már másnap szaladtam az XXL-be persze 2év gyártói garival... :)

Amúgy szvsz teljesen egyéni dolog hogy kinek melyik tetszik, vagy csak az egyiket előbb használta és megszokta..... De szerintem a két legjobb kijelző a jelenlegi készülékek közt az S5-é és a One M8-é, hiába a G3 a magas ppi-vel, az nem minden.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#48) f(x)=exp(x) válasza BenHans (#47) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

A g2 vetekszik az S5 kijelzőjével. :K

(#49) eventus


eventus
veterán

Viszont elnezest kerek, hogy felforgattam a forumot.. De annyira nincsenek egyensulyban a telefonok/ tabletek. Valamivel mindig vakitjak a nepet. Jelen esetben tenyleg vakitjak :))

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#50) phanze


phanze
aktív tag

Én most galaxy note 1 et használok és nagyon tetszik a samoled össze hasonlittottam egy ips el és kb ugyanannyirra tetszik viszont a samoled feketében verhetetlen!:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.