Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alcsa


alcsa
senior tag

Nagyon jó teszt volt, tetszett a stílus, a grafikonok is, a videokártya is jófajta :) . Köszönjük!

[ Szerkesztve ]

(#2) Taranti


Taranti
senior tag

Jó kis teszt, köszi.
Megszokott minőség a Gainward-tól.

Amúgy sztem a 2 mag csak olyan játékokban hátráltat, amik tényleg kihasználnak ennél többet, de ebből nagyon kevés van, ezt Katt777 (is) bizonyította már.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#3) Zotya984


Zotya984
senior tag

Üdv
Nagyon jól összeszedett teszt volt. Köszönjük.
Nem régiben egy P.H.-s kollégát kérdeztem arról mekkora cpu mekkora vga-ra elég,
és azt mondta, hogy felbontás és szűrő függő.
1680x1050 vagy 1600x1200 ban már nem akkora latban számít a proci, és a vga sem lassul nagyot.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#4) Savaria_01


Savaria_01
tag

Köszi a Tesztet :R Nekem is hasonló rendszerem van és én is ilyen kártyán gonndolkodok :D:D :DD

(#5) joi29


joi29
őstag

Hát a GTX460 helyett most én inkább a G80-as 8800GTX-re mondanám,
hogy ejha.
Ugyanis nagyon szépen álja a sarat az öreg, mert ha megnézzük több mint
4 éves technológia.
Ráadásul a GTX460-ban majdnem 2.5x több CUDA mag van és textúrázó
képessége is több mint 2x-es, ehhez képest nem erősebb kétszer sőt
úgy látom itt ott alig 30%-al mutat többet.
Ergo a mai kártyák messze nem alakítanak akkorát a játékokban mint azt
a felépítésüktől várhatnánk. :(

(#6) bpx


bpx
őstag

"Az eredmény számomra ígyis sok de szeretném ha visszajeleznétek, hogy mit tapasztaltatok hasonló konfiggal."

E8400, vga ugyanilyen
konkrét számadatokkal nem tudok szolgálni, de én is ezt tapasztaltam
a játék szebben fut mint vártam, de hajlamos lezuhanni az fps (ahogy látom nálad is volt még 15 is)

(#7) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Hát igen, elájrt az idő a 8800GTX felett.. DE még ez a teszt is megmutatja azt, hogy ha azt nézzük, még mindig elég lehet egy átlagos felhasználónak. Haveromnak 8800 Ultra-ja van, és lényegében mindenhez elég. :)

Véleményem szubjektív...

(#8) total90 válasza joi29 (#5) üzenetére


total90
veterán

Nagyobb felbontáson azért lényegesen lemarad :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9) adamka16


adamka16
őstag

Jó kis cikk, csak nagyjából futottam át. Amit nagyon hiányolok, az a nagyobb felbontás. Mostanság elég sokan rendelkeznek legalább 1680*1050-es vagy Full HD felbontású monitorral. Esetleg ismerőseid körében lett volna ilyen monitor, az többet mondó lett volna. Szűrőket ráadtad, oké.
De igazából ahogy észrevettem 4x-es élsimítás felett a mostani monitorommal semmi lényegest sem tapasztalok, csupán a sebességcsökkenést.

(#10) PCrevRM válasza joi29 (#5) üzenetére


PCrevRM
tag

Nem lehet, hogy 1280x1024-ben procilimit van? Vagy pontosabban fogalmazva "monitor-limit" ? Sztem a 460, még ha a gyengébbik is, ezen a felbontáson félgázzal sem megy.

We are Outcast Consensus 1

(#11) adamka16 válasza PCrevRM (#10) üzenetére


adamka16
őstag

Könnyen előfordulhat ez is. Mellesleg egy GPU-Z is futhatott volna a háttérben, és logolhatta volna a GPU terheltségét!
Vagy esetleg Aida64 -el, mert ahogy látom már ez is tudja ezeket a funkciókat.

[ Szerkesztve ]

(#12) Jamby18


Jamby18
senior tag

Egy Intel Core 2 Duo E7200 proci ami a tesztkonfig is, AMD vonalon minek felel meg?
Természetesen alapórajeleken.

(#13) Gyula84


Gyula84
veterán

Kösz a tesztet. :R A 460 nagyon jó kis kártya nekem is volt egy 1GB-os verzió :)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#14) mrbig25


mrbig25
őstag

Köszönjük a tesztet. Jól áttekinthető, jók a grafikonok is. Ár/érték arányban igencsak kellemes ez a kártya.
Viszont van egy lehetséges hiba:
a második oldalon található kép csalóka, mert a 768mb-os változaton egy sima alumínium borda van, hőcsövek és VRM hűtő nélkül. [nekem is volt ilyen kártyám, tehát saját tapasztalatból mondom] - ilyesmi, csak VRM hűtő nélkül. Nézz be a műanyag burkolat alá és meglátod. [nem hiszem, hogy a Gainward azóta csinált egy újabb változatot a 768mb-os változatból, ahol komolyabb hűtést alkalmazott az eredeti jól bevált, sima aluborda helyett...]

[ Szerkesztve ]

...

(#15) sagesz93


sagesz93
addikt

Hát látszik hogy kevés hozzá a proci, nekem ugyanilyen vga-m van, 1440x900-ba ultrán a dirt 2-ben van vagy 80fps-em (benchmark tesztben,dx9-ben azthiszem)

[ Szerkesztve ]

(#16) adamka16 válasza Jamby18 (#12) üzenetére


adamka16
őstag

Talán Phenom II X2 550. de nem vennék rá mérget.

(#17) frescho


frescho
addikt

Erdekes cikk. Jok a a grafikonok, csak hianyzik az alap/huzott CPU/ huzott GPU+CPU.

Jol latszik, hogy a geped milyen szep CPU limitet produkal. 1280-as felbontasra tulzas a 460 foleg egy gyenge CPU melle. Cserebe hosszabb tavon is ki fog szolgalni, ha aprankent lecsereled a tobbi alkatreszt is.

Nem vagy egy nyelvtannaci, de ez utott: "tuttam" Van meg par hasonlo a cikkben, erdemes lenne kozmetikazni.

https://frescho.hu

(#18) Gál István


Gál István
senior tag

Érdekes vga ez a GTX460. Ár/érték bajnokként emlegetik, közben a nála vagy 10k-val olcsóbb 4890Toxicom vagy egy GTX285 is hozza ezt a teljesítményt. Csak hát a frissesség meg a dx11...

(#19) PCrevRM válasza Jamby18 (#12) üzenetére


PCrevRM
tag

Athlon x2 7750 kb. (hol is vagyunk? :) - csak visszakerestem a teszteket)

[ Szerkesztve ]

We are Outcast Consensus 1

(#20) hackeeeee válasza PCrevRM (#19) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

7750? Áh... Akkor már X2 250... Abban van is tuningpotenciál, nem is kevés. :K

Véleményem szubjektív...

(#21) hackeeeee válasza Gál István (#18) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Naigen, csak a fogyasztás.. Annó ezért adtam el a HD4870-emet. Kicsit megbántam utólag, de jó áron ment el, ez miatt nem annyira bánkódok.

Fő gond az, hogy 100/200-on is rengeteget fogyasztott... Szal.

Attól függ, ugye a DX11 nem olyan egetverően fontos fícsör, plusz félig meddig a DX10.1-es kártyák boldogulnak is vele, bizonyos dolgok "hiányával"..

Ezért írtam azt is, hogy haver nagyon jól elvan a 8800 Ultrával. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#22) madgie válasza Gál István (#18) üzenetére


madgie
titán

Úgy érted, 37 ezer forintért vetted újonnan, X év kiskergarival a 4890 Toxic-ot illetve a 285 GTX-et? Mert ez a Gainward kábé ennyi. (ha arról van szó, hogy az apróban, Maripistához szóló bratyigarival, másfél évesen ennyi, akkor nem hiszem, hogy az összehasonlítási alap)

(#14) mrbig25: beza így van, ilyen kis csoffadt aludarab van a Gainward 768-as burkolata alatt. Ellátja ugyan a feladatát, de elég kiábrándító látvány.

(#23) PCrevRM válasza hackeeeee (#20) üzenetére


PCrevRM
tag

:) Elnézést :B Természetesen az aktuális generációnak megfelelő procit kellett volna írnom, de a régi intelhez a régi amd dukál. Akkor most én kérdezek: minek felel meg egy E7200 mostanság Intel vonalon?

We are Outcast Consensus 1

(#24) hackeeeee válasza PCrevRM (#23) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De sztem a 7750-nel akkor sincs paliban... Hacsak nem unlock-olható. Unlock nélkül elég gyenge az a proci... :U

Manapság? Sztem a legalsó i3 széria is erősebb nála. :)

Véleményem szubjektív...

(#25) Gál István válasza madgie (#22) üzenetére


Gál István
senior tag

Egy szintén "fanatikus tag" ismerősöm 36k-ért számított be 4890toxicot (5850-et downgradelet) majd' 1év rendes kisker garival, nem maripistához :) Kb mind a kettőnknél viszi az 1030/4600-at sajátunk, nem mintha alapon 960/4200-ban nem lenne elég. Így átgondolva nem sokat filóznék hogy melyket vegyem ha most kéne vásárolnom. Fogyasztás ide vagy oda. (Az egész rendszerem terhelve max 250w-ot fogyaszt.)

On: jó kártya a GTX460!

(#26) madgie válasza Gál István (#25) üzenetére


madgie
titán

Én sem vettem a Gainward-ot, az 5770-em krepált be és ezt kaptam helyette. Mondanám, hogy megérte, de ez sem tökéletes, meg amúgy is, ami látványosan nem ment jól azon, az ezen sem fog (Metro 2033 full HD-ban), akármennyire tuningbarát (mert az, 675 MHz az alapórajel, nálam 800-850 körül megy úgy, hogy alulfeszelem)

(#27) PCrevRM válasza hackeeeee (#24) üzenetére


PCrevRM
tag

Persze ha a támogatott utasításkészletek miatti erőfölényre gondolsz, akkor egyetértek, Intelekre jellemző, egyébként nem mindig marad le. Magfeloldás más téma, bár szegény amd máshogy nem tudja felvenni a versenyt legtöbbször.

I3 sztem is erősebb, talán a mostani E 6600 van kb ugyanott? :F (úgy el vagyok már veszve ebben a sok procitípus-jelölésben, hogy pfff...)

Más: most látom a képet, nvidia piros nyákon? Hát mostmár mindent láttam, meghalhatok. :DDD

[ Szerkesztve ]

We are Outcast Consensus 1

(#28) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Nekem is egy 768Mb-os GTX 460 muzsikál, és sajnos azt kell mondjam, hogy 900Mhz/4600Mhz mag/memória, nem tudja kihajtani rendesen a Phenom II X4 B55, ami 4Ghz-n megy mellette. Nem hittem mikor megvásároltam, hogy mire képes egy ilyen VGA, de ez van, én nem bántam meg, hogy nem 1Gb-osat vettem. :C :R
És az írás jóra sikeredett. :)

[ Szerkesztve ]

PS4

(#29) maláj


maláj
őstag

jó írás volt :K

(#30) ittakary


ittakary
nagyúr

Jaja, van egy fajta procilimited főleg DiRT2-ben :)

Mert a fele ilyen erős 4870-em hoz ilyen eredményt DX9-ben :)
64 AVG nem túl izmos ettől a kártyától, bőven van még benne tartalék...

4870 512 MB-al:

1680x1050, 4xMSAA, Vsync ON -> avg: 59.66 min: 52.6 :R

Vsync OFF: avg: 64.58 min: 55.64

[ Szerkesztve ]

(#31) adamka16 válasza mrhitoshi (#28) üzenetére


adamka16
őstag

azért annyira nem erős ez a vga hogy 4 ghz-en ki ne tudja hajtani... mekkora moncsid van?

(#32) Jannn


Jannn
senior tag

Csúnya helyesírási hiba rögtön a 2. mondatban. Bravó!

(#33) Jannn válasza Jannn (#32) üzenetére


Jannn
senior tag

Szerintem a helyesírási hibákért nem elnézést kell kérni a cikk végén, hanem lefuttatni a szövegen egy WORD hibakeresést.Azért a "lessz" és a "tuttam" elég durva :U
Nem vagyok egy Grétsy, de azért az ilyen hibák zavarnak.

(#34) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A CPU cseréjét is megéreznéd, mert ebben a felbontásban bizony elég erősen szerepet játszik (limitál) az is.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#35) mrhitoshi válasza adamka16 (#31) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Játékok alatt nem jelentkezik, de 3dmark :DDD alatt 500-700Pontot jelentene az nekem, ha i7 lenne mellette. ;]

PS4

(#36) csucsbicep válasza PCrevRM (#27) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Kb. PH II X2 5xx szinten van. Az újabb e6xxx-nél, ha nem is számottevően, de erősebb szvsz.

(#37) adamka16 válasza mrhitoshi (#35) üzenetére


adamka16
őstag

3dmark... bolondok játéka. inkább maradok a COD MW2-nél :D

(#38) hackeeeee válasza PCrevRM (#27) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Havernál volt mind2 proci, vagyis most van 250-e... 7750 nyombába sincs az X2 250-nek.. Tesztekben sem, úgymond "procierőben" sem...

Amúgymeg, min lepődsz meg? Volt már olyan is, hogy Radeon hűtéseket pakoltak NV kártyákra, semmi sem meglepő.. :D

De a piros nyák nem újdonság, főként nem a Gainward-nál.

Véleményem szubjektív...

(#39) adamka16 válasza hackeeeee (#38) üzenetére


adamka16
őstag

ezelőtt nekem is 7750 volt 3,2-n járatva. a mostanihoz képest ég és föld. pedig azt mondták, hogy a 7750 kihajtja a 8800 GT-t. hát messze nem... pedig nem erős kártya.

[ Szerkesztve ]

(#40) hackeeeee válasza adamka16 (#39) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem volt E8400-am, előtte E5200 széthajtva, éshát az E8400 megette reggelire alap órajelen...

Most ugye X4 630-am van az E8400 után.. Gyengébb azért, de nem olyan nagyon sokkal..

Véleményem szubjektív...

(#41) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Vannak olyan játékok,ahol cpu meg van olyan is ahol inkább vga limit van. Pl; nálam a call of duty black ops meg az új nfs Athlon 2 x2 240e vel procilimitesnek éreztem hd 5670-el.Később váltottam Phenom 2 x4 910e-re és érezhetően jobban futott mindkét játék ugyan azzal a vga-val,és 1920x1080-ban játszok.

(#42) Boxi88


Boxi88
őstag

Nagyon jó lett, főleg a grafikonok tetszenek, látványosak... :C

(#43) zazahoho


zazahoho
őstag

jó lett :R ,én is 460-t vettem,és jó ideig nem adom el,mert ár/érték arányban nem tudok jobbat ,és a teljesítménye jelenleg elég számomra

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#44) nyunyu válasza mrbig25 (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

a második oldalon található kép csalóka, mert a 768mb-os változaton egy sima alumínium borda van, hőcsövek és VRM hűtő nélkül.

Palit GTX460 768MB

(Erdekes, enyemrol nem ez a ketto ram chip lett lesporolva, hanem fentrol a kozepso ketto.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45) nyunyu válasza Gál István (#18) üzenetére


nyunyu
félisten

Érdekes vga ez a GTX460. Ár/érték bajnokként emlegetik, közben a nála vagy 10k-val olcsóbb 4890Toxicom vagy egy GTX285 is hozza ezt a teljesítményt.

Radeon 5770-hez kepest jobb ar/erteke van...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46) banhammer


banhammer
veterán

450 Wattos táppal (Corsair 450 Wattos) stabil megy ez a kártya?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#47) madgie válasza banhammer (#46) üzenetére


madgie
titán

Gondolom igen, ha nekem csont nélkül elviszi egy Phenom II mellett egy Antec 380W.

(#48) Cruiserke


Cruiserke
tag

Köszi a válaszokat, jöv héten kibővítem nagyobb felbontás, ill nagyobb proci társaságában

Aorus Z590 Ultra, i9 10900, RTX2080, GSkill trident Z NEO 32GB, Samsung S21, Iphone 12 Mini

(#49) DEJVID


DEJVID
őstag

Nekem negatívum, hogy ilyen rövid, ezért is nem lesz ilyen kártyám.

(#50) banhammer válasza madgie (#47) üzenetére


banhammer
veterán

Ez viszonylag megnyugtató válasz volt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.