Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [GAI:] VGA power

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Pont neked kell FX5950 Ultrát beszerezned? :Y há nincs bakker? ;)
De akkor miért nem inkább Geforce 6800 ultra pl? :U
vagy esetleg valami combosabb Radeon? csak mert egy 3gigás P4 simán kihajcsa az FX5950-eset is, sőőőt :U

(#2) GAI válasza bacsis (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Volt, de már nincs... a VGA-s cikk után mindent kiszórtam. Azért kell FX, mert az még (elvileg) működik a legelső 3.3V-os AGP foglalatokban is, míg a 6800-asok, és a Radeon 9800-asok már nem. Kis felbontásban és régebbi játékokkal talán még nem lesz limitáló tényező az FX (úgyis olyan játékokat kell majd találnom, amik egy P1-esen is elindulnak :) )

(#3) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Dejólmegyegyeseknek! :C

(#4) bacsis válasza GAI (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

9800PRO lesz akkor a te választásod, az oda vissza veri az FX-et :)

(#5) sketchifun válasza bacsis (#4) üzenetére


sketchifun
senior tag

9800Pro ha jól tudom, nem megy a régi AGP-ben. :D 3,3-mas AGP-be valóban az FX5950 a legcombosabb.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#6) bacsis válasza sketchifun (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

rosszul tudod ;)
szerk: a 9800XT-k amik nem mennek már HIVATALOSAN!!!! de készültek olyan példányok amik szintén univerzális AGP csatolóval lettek felkészítve, főleg neve nincs kínai gyártók csináltak olyanokat :DDD
nekem is van egy.. jó féle teljes értékű R360-as GPU, de tápcsati nincs, TSOP memória tokozs és 128bites memória busz :DDD :W :W :W valami jó kis kókányolt megoldás, de a GPU tényleg R360-as.. legalább az stimmel :D

[ Szerkesztve ]

(#7) GAI válasza bacsis (#6) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Alapvetően NV párti vagyok :) ATI fronton a driverekkel is lenne sok szívás, főleg mivel egy P1-esben is üzemelnie kell majd. Ráadásul pont a P1 miatt, elsősorban régebbi játékokkal fognak futni a játék tesztek, tehát dx9 kilőve, dx7-8 alatt pedig az FX-nek sincs szégyenkezni valója.

(#8) bacsis válasza GAI (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Honnan is indultunk ki? hogy High-End VGA kell...
ez pedig ha tetszik, ha nem, AGP 1X-2X-es foglalatba ami behelyezhető, az a 9800PRO...
De ha nem akarsz 9800-asat bepakolni, mert te NV párti vagy, akkor mond azt :P ;)

(#9) GAI válasza bacsis (#8) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

alapvetően az lesz, amelyiket előbb be tudok szerezni, mert mindkettő ritka madár ma már, de a jobb driverek miatt (is) az NV felé hajlok

(#10) bacsis válasza GAI (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jobb driverek, jobb driverek.. bakker pár szaros régebbi játékot/benchmarkot akarsz futtatnio, arra pedig bőven jó a sokat kritizált amúgy ilyen célokra hibátlan ATI driver is :)
Amúgy 9800PRO-ból még relatíve elég sok fut és elég occó is :)

(#11) GAI válasza bacsis (#10) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

meglátjuk... olyan fülest már kaptam, hogy az FX alá is kifejezetten nagyon régi driver kellene, mert az újabbakat tele pakolták SSE kódokkal, amiktől a P1 / P2 / AMD K6 hátast dob :) ATi fronton nem tudom, hogy mi a helyzet, de gondolom, hogy hasonló, így ott is vadászni kellene az öreg driverekre.

(#12) bacsis válasza GAI (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

semmi ilyesmi :N
Én hajtottam AMD K6-III+ mellett FX5950 Ultrát, a ilynen 60-70-es verziószámú forcewarekkel még simán megbírkózott a cucc... Ugyanez igaz a 9800PRO-ra is
Próbálkoztunk univerzális AGP csatolós Geforce 7950GT-vel is, na azt már nem sikerült feltelepíteni :N
Viszont a PCIe-PCI átalakítóval radeon X300SE-t is sikerült elidnítani :)

(#13) GAI válasza bacsis (#12) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Na akkor meglássuk majd hogy mit sikerül szerezni :) Nekem azért akkor is a lenézett FX a kedvenc szériám de én már csak ilyen mazochista vagyok :DDD Egy FX 5800 volt az első high-end kártyám, és nagyon kellemes emlékek fűznek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#14) bacsis válasza GAI (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

várjuk majd a beszámolót, mire jutottál :R

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [GAI:] VGA power
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.