Hirdetés

2022. június 26., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) madmaxxx

madmaxxx
senior tag

Sajnos manapság elég sok a hibás vagy "összetákolt" videokártya. Hozzám is érkezett már dohányfüstszagú kártya, de hibátlannak bizonyult a tesztek során. Én személy szerint a lakásban SOHA nem dohányoztam, így is megkímélve a hardvereket az esetleges "szagoktól". :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#2) GAI válasza madmaxxx (#1) üzenetére

GAI
senior tag

kb akkora biznisz épült már köré, mint az autóknál...

(#3) madmaxxx válasza GAI (#2) üzenetére

madmaxxx
senior tag

Ez valóban így van, osztom a véleményedet. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#4) Speeedfire válasza madmaxxx (#1) üzenetére

Speeedfire
nagyúr

így is megkímélve a hardvereket az esetleges "szagoktól".
Ehhez már geeknek kell lenni rendesen. ;]
Amúgy én sem cigizek a kecóban. 1-2x előfordult már ha valami kisebb buli volt, de még télen is kivánszorgok a hidegbe inkább. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5) GAI válasza Speeedfire (#4) üzenetére

GAI
senior tag

nem csak a hardware-ek de az egész lakás (bútorok, szőnyeg, stb) beveszik a szagát :) Szóval ezért is ajánlott kimenni inkább az erkélyre/udvarra

(#6) Speeedfire válasza GAI (#5) üzenetére

Speeedfire
nagyúr

Világos, emiatt sem szoktam bent cigizni. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#7) madmaxxx válasza GAI (#5) üzenetére

madmaxxx
senior tag

Mennyire illik ide a közmondás?
"madarat tolláról, embert barátjáról ... "

Igaz lehet valakire, hogy olyan a hardware kinézete, mint a tulajdonosáé? :U

(#8) GAI válasza madmaxxx (#7) üzenetére

GAI
senior tag

egy bizonyos fokú információt mindenképpen ad az illető igényességéről

(#9) madmaxxx válasza GAI (#8) üzenetére

madmaxxx
senior tag

Mindenféle sértés vagy előítélet nélkül elmondhatjuk, hogy ez így van. :K

(#10) Crystalheart válasza GAI (#8) üzenetére

Crystalheart
senior tag

Nekem az a lényeg, hogy működjön. Egy Radeon 9550 GE-t nem fogok havonta tisztítgatni, csak hogy csillogjon. Nyitott az egész ház, a gép majdnem talajszinten, szóval száll is bele rendesen a por, amikor már rontja a hűtést, lefújom.

[ Szerkesztve ]

(#11) madmaxxx válasza Crystalheart (#10) üzenetére

madmaxxx
senior tag

amikor már rontja a hűtést, lefújom

Ebből látszik, hogy ha nem is minden nap, de időszakonként kitisztítod a kártyádat. Van aki sajnos ezt nem teszi meg és meg is látja az eredményét. Nem kell csillognia a kártyának, de úgy se nézzen ki, mintha a sivatagból jött volna. :K

(#12) Crystalheart válasza madmaxxx (#11) üzenetére

Crystalheart
senior tag

Hát úgy évente... De kevésbé releváns helyeken néha érdekesen néz ki. :)

(#13) GAI válasza madmaxxx (#11) üzenetére

GAI
senior tag

Elrettentő példa... a kártya működött de néztem mért megy fel pillanatok alatt 100 fokra :DDD Aztán szétszedtem és ez fogadott:

(#14) psyho85 válasza GAI (#13) üzenetére

psyho85
aktív tag

Az a porréteg a ventilátor és a borda között azért van, hogy megvédje a mögötte lévő részt a még több portól. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#15) madmaxxx válasza GAI (#13) üzenetére

madmaxxx
senior tag

Hát ez nem 1 szívmelengető látvány. Ilyennel már én is találkoztam sajnos, mivel némely esetben "kg" számra lehet kiszedegetni egyben a bordáktól a porréteget. :K

szegény 6800GS :(

[ Szerkesztve ]

(#16) KisTopi95 válasza madmaxxx (#15) üzenetére

KisTopi95
aktív tag

Én a minap vettem ismerősnek egy olcsó lap-proci kombót vakerán, és hát ez fogadott amikor megjött:
Amikor megláttam a hányás kerülgetett. Persze ugye arról nem is beszélve hogy a lapon eleve kell vagy 10 kondit cserélni.

Mit is kéne ide írni?

(#17) madmaxxx válasza KisTopi95 (#16) üzenetére

madmaxxx
senior tag

Hibátlanként volt hirdetve? :F

(#18) KisTopi95 válasza madmaxxx (#17) üzenetére

KisTopi95
aktív tag

Igen annak, sőt még kép is volt róla működés közben, csak tudod mikor a szoba másik feléről, vaku nélkül remegő kézzel fényképezi egy 80 éves nyugdíjas, akkor azt sem látnád meg hogy 10 centis betűkkel van ráírva a gyártó. Annak ellenére működik, csak a kondikkal kell majd bajlódjak. Mondjuk ha a porcicákat kiszedte volna belőle szerintem kicsit olcsóbb lett volna a postaköltség.

Mit is kéne ide írni?

(#19) banhammer válasza KisTopi95 (#16) üzenetére

banhammer
veterán

Sokan csak használják a gépeket.
Olyanról, hogy karbantartás nem hallottak, lusták vagy egyszerűen csak nem mernek hozzányúlni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#20) Mister_X

Mister_X
nagyúr

Én havonta egyszer rászánok egy napot, hogy karban tartsam a gépem: minden bordát kimosok, alaplapot fülpiszkálóval és sűrített levegővel tisztítom, a chipsetekről alkoholos vattával leszedem a régi pasztát és újat rakok rá és még a tápot is szétszedem, mert az az igazi pormágnes. Szoftveresen Avast, CCleaner és Defraggler veszi kezelésbe a Windowst. Minden karbantartás után, mint ha vadiúj lenne: marhagyors boot, alacsony üzemi hőmérséklet, hangtalan működés. Igaz, ehhez hozzá is tesz, hogy torrent trackert nem látott a gépem és semmi illegális nincs rajta, tehát a fertőzésveszély is minimális.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#21) banhammer válasza Mister_X (#20) üzenetére

banhammer
veterán

Én csak kifújkálom sűrített levegővel és a beömlő részeken a porszűrőket kiporszívózom.

"Szoftveresen Avast, CCleaner és Defraggler veszi kezelésbe a Windowst."

Vegyél egy normálisabb SSD meghajtót és nem kell ezekkel a programokkal játszanod.

(#22) Dr. Romano

Dr. Romano
veterán

Cigis gépekkel találkozom nap mint nap. A port lehetetlen kifújni belőlük, mert bele van ragadva az alkatrészeken lévő nikotin rétegbe. Mocskos egy meló ilyen gépeket takarítani.

Egyébként minap találkoztam egy "túl gondos gazdával". 7600GT, kártya teljesen tiszta kívülről csak az összes kondi szét van repedve (szilárd elkósak). Mivel újat vettek és a kártyát rám hagyták, kicseréltem a kondikat, majd leszedtem a hűtést... Nem spórolt az ezüsttel; nyomott rá kiskanálnyit és azt passzíroztatta szét a bordával, ami gyönyörűen lecsorgott a "nyákon" lévő kis kapura, jó párat összezárva.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#23) Mister_X válasza banhammer (#21) üzenetére

Mister_X
nagyúr

Mert vírusirtó nem kell? Nameg nincs fölös pénzem drága SSD-kre.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24) GAI válasza Dr. Romano (#22) üzenetére

GAI
senior tag

az ezüst pasztát én is utálom, nem csak azért mert vezet(het)i az áramot, hanem mert mindent összefog, és alig lehet eltávolítani. Én a jó öreg fehér pasztát használom mindenre (procira, VGA-ra), nekem az tökéletesen bevált. És azzal nem kell spórolni, mert ha véletlenül lefolyik, akkor sem vezeti az áramot.

(#25) Mister_X válasza GAI (#24) üzenetére

Mister_X
nagyúr

Nem kell nyakonöntni azzal sem, elég egy borsónagyságú csepp a kupak közepére amit szétnyom majd a borda.

(#26) banhammer válasza Mister_X (#23) üzenetére

banhammer
veterán

Nekem csak egy spybot irtóm van.
Nem warezolok, mást nem engedek a gépemhez így nem is nagyon kell vírusitó nekem.
Az, hogy kinek mi a drága relatív.
Már kb. 21 forintért kapsz egy nagyon megbízható OCZ Vertex 2-s 60 gigás SSD meghajtót.
Azon meg el lehet férni, főleg úgy, hogy állítólag nem warezolsz.

(#27) Mister_X válasza banhammer (#26) üzenetére

Mister_X
nagyúr

Három játékkal megtölthető, hiába gyors.

(#28) banhammer válasza Mister_X (#27) üzenetére

banhammer
veterán

Kb. 34 ezerért már 120-ast kapsz...

Kb. 31 ezerért már 120 gigás OCZ Vertex 3-at ami már SATA III-as.

[ Szerkesztve ]

(#29) Mister_X válasza banhammer (#28) üzenetére

Mister_X
nagyúr

Se SATA III-am, se fölös 31e-m nincs. De ha lenne, akkor sem vennék SSD-t, mert sokk olcsóbban lehet venni minőségibb fél-egy terrás vinyókat. SSD-t részemről egy ideig nem.

(#30) GAI válasza Mister_X (#29) üzenetére

GAI
senior tag

Pedig én is azt mondom, hogy manapság aki érdemi fejlesztést akar végezni a gépén, az mindenképp SSD-t vegyen. Elcsépelt szófordulat, de valóban ég és föld a különbség. Ha nem próbáltad, valószínűleg el sem tudod képzelni, milyen mikor fél percen felül felbootol a gép, és nem kell várni _SEMMIRE_ hanem elindítasz egy programot és megjelenik azonnal! A manapság kapható leggyengébb gépből is (érzésre) atomerőművet csinál egy SSD, a másik oldalról pedig lehet akármilyen gyors, sokmagos processzorod, rengeteg RAM-od, ha a rendszert visszafogja egy lomha HDD. SSD-ből nem kell nagy, nem adatokat kell rajta tárolni, sőt a játékokat se fontos arra telepíteni. Egy 60 gigás bőven elég, a rendszer és a gyakran használt segédprogramok legyenek rajta és kész. Ennyi pénzből ekkora gyorsulást semmi más módon nem érhetsz el a gépedben.

[ Szerkesztve ]

(#31) banhammer válasza GAI (#30) üzenetére

banhammer
veterán

Ennél szebben is lehetne az SSD lényegét összefoglalni.

Jelenleg ott tartunk, hogy az Windows-ban a legszűkebb keresztmetszet a háttértároló, jelen esetben a HDD.

(#32) Dr. Romano válasza GAI (#30) üzenetére

Dr. Romano
veterán

Nemrég poénból a boltban egy socket 370 Celeron 1,2GHz-s gépre dugtam egy Agility SSD-t egy PCI-os SATA raid kártyával. Referenciának az egy 20GB Maxtor HDD-t használtam (tehát kb. korabeli vinyó).

Nagyon durva (de tényleg!) hogy a régebbi gépeket mennyire megfogták a -mai szemmel nézve- lassú merevlemezek. A P3-as gép az SSD-vel egyszerűen szárnyra kapott. Persze ahol a CPU erő számított (pl. Youtube video) ott elvérzett, de a rendszert használni nagyon pörgős volt (egy laikus tuti valami modernebb hardverre gondolna ezt látván). Egy SSD-vel újra lehet definiálni egy régi gép általános tempóját. :)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#33) Mister_X válasza GAI (#30) üzenetére

Mister_X
nagyúr

Egyszer majd mindenképp venni akarok egy SSD-t, de az nem most lesz, mert az én szememben drágák. Tudom, hogy technológiailag meg sebességileg mennyire hű, de meg is kell fizetni. 120 gigával már elgazdálkodnák.

(#34) Drenadar

Drenadar
veterán

hova lett a hűtést díszítő matrica?

direkt most megnéztem az én kártyámat, és erről válik le a matrica. soha hozzá nem nyúltam gondolom több év alatt ez normális. nem?

nem mintha bármit is terveznék vele, vagy nekem ez fontos lenne, hiszen sose szoktam nézegetni, vagy vitrinbe kiállítani :P

Alienware 13 R3 & :) Xiaomi Minote 10

(#35) Kephamos

Kephamos
addikt

Aki a házban dohányzik az a cigit a videókártyanepperkedésből veszi és a sátán cimborája. Ezt a faszságot, már ne haragudj.

(#36) vinibali

vinibali
őstag

nagyon jó cikk, az apróból találtam rá. hát igen, van ilyen is meg olyan is. én amikor megveszek valamit a dobozt feltétlenül óvom, hogy később ha tovább kelljen adni, tisztességesen tudjam átadni a gazdának :) sosem értettem, hogy az emberek miért nem vigyáznak arra, amiért pénzt adnak?!?!?!?!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#37) vinibali válasza Kephamos (#35) üzenetére

vinibali
őstag

szerintem arra gondolt, hogy annyira nepper, hogy ki sem pucolja. bár a videókártyanepper nekem is kicsit új :))
a fogalom biztos a tegnap este Nicolas Cage film után jött :D valamelyik nap nekem is eszembejutott a film, lehet hogy megnézem :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#38) GAI válasza Kephamos (#35) üzenetére

GAI
senior tag

Általánosságban értettem, hogy egy ember igényességéről és a dolgokhoz való hozzáállásáról számomra sokat elmond az, ha azt az alapvető higiéniás szabályt sem tartja be, hogy a lakásban nem gyújtunk rá, mert minden átveszi a szagát, és az egyszerűen undorító dohányosnak és nem dohányosnak egyaránt. Most az egészségügyi vonzatairól nem is beszélve...

(#39) Kephamos válasza GAI (#38) üzenetére

Kephamos
addikt

lol

(#40) GAI válasza Kephamos (#39) üzenetére

GAI
senior tag

Hát felőlem aztán azon nevetsz amin jólesik :DDD A véleményem ettől még nem változik meg

(#41) Rive

Rive
addikt

Hát, a dohányszmötyi a szaggal az egy dolog, a szemre turmixgépből előhúzott alkatrész egy másik, de a tisztes porcicákat azt bizony tudom dijazni - véd, ápol, eltakar, ócsít....

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#42) Trailblazer

Trailblazer
addikt

Abból kell kiindulni, hogy egyszer még az adott alkatrészt tovább kell adni amikor jönnek az újabb csodák (és kell rájuk a pluszpénz), bizony a leharcolt holmitól nehezebb megválni. Nálam a gépház és tartalmának havi kompresszorral kifújása egyébként is alap, mint ahogy az is, hogy az eladandó cuccaimat eladás előtt külön megtisztítom. Persze egy nepper feltehetőleg nem így gondolkodik, bár az igényesség lehet emberfüggő is.

Lehet más a helyesírás...? -> http://tiny.cc/rt6sjz

(#43) aaa3 válasza Mister_X (#20) üzenetére

aaa3
csendes tag

ebből az újrapasztázás sztem nagyon rossz ötlet. viszont egyszer megcsinálni amikor még új, hogy levenni egyből lemosni a gyári gagyi szürke lapot és egy rendes pasztát odarakni az sztem is nagyon kell.

ssd 32 gigás 5ezer (yay!), pedig már egy 16gigás is elég méretre, hisz egy xp rendesen kigyomlálva de még fullosan az "örömérzetért :)" (helpek médiák fosprogik minden "dísz" bennehagyva a rendszerben ami gyárilag benne van +dotnet2, csak a fölgyülemlő backupokat, cachékat, downloadokat, fosdriverappokat(pl realtek) és installereket stb törölve!) 900mb 3giga helyett, docsetts 100, progfiles 400+, többi üres :) - azt másolsz rá ami épp kell.

pont hogy inkább egy hagyományos vincsó az ami nem éri meg a mostani árak mellett (írtad hogy inkább vennél egy lolötszázasat-egyeset ssd helyett). áldom magam hogy még vettem egy 2 terásat amikor 16e volt!

[ Szerkesztve ]

[off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

(#44) aaa3 válasza aaa3 (#43) üzenetére

aaa3
csendes tag

(mm. úé. az állandó, rendszeres)

[ Szerkesztve ]

[off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

(#45) vhw

vhw
addikt

Érdekes így utólag olvasni ezt az írást.
Mire kellett volna anno figyelni - döbbentem rá. :)

Pár éve - mint nem túl nagy használt hardveres rutinnal rendelkező - itt hardveraprón kerestem kártyát.
Egy idő után ráleltem egy HD2900-ra (AC hűtövel szerelt), doboza is megvolt.
Megtetszett az ár (nem volt már valami magas akkor se), hát megvettem.
Postán érkezett, és most így visszaemlékezve...

Tényleg megvolt minden:
- dohányfüstszagú doboz
- karcos hátlap, 1-2 helyen hiányzó csavarral (ugye a hűtés alapból nem a gyári volt)
- extra; a kártya elég nagy darab, a hűtés vastag - előző tulajnak biztos gondot okozott beerőszakolni az alaplapba - így a hűtés műanyag borításának sarkából elegánsan le volt fűrészelve egy darab (bizonyára helyet adva így a déli híd méretesebb bordáinak)

A pasztázást ugyan nem néztem meg rajta, de szerencsémre a kártya hibátlanul működött :)
A hűtés se volt zajos.
Kb. egy év múltán cseréltem le. Használt pc cuccokkal foglalkozó üzletben vették be. Úgy látszik sikerült megugrania azt a lecet is szegény vasnak... :)

Na de majd ha újra használt kártya vásárlásra adom a fejem majd józan leszek. :K

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#46) trufa12 válasza GAI (#13) üzenetére

trufa12
addikt

EZEN ÉS KisTopi95 képén beszartam a röhögéstől :)
hogy lehetnek ennyire nyugodtak az emberek -.- mikor használnak 1 hardvert x évig és meg sem fordul a fejükben hogy akár szénné éghet meg fene tudja komolyabb gond is lehet belőle...

ráadás hogy néz ki , rendesen PRÉM ,bunda van a hűtéseken xD
:Dolyan selymes hatást kelt kedvem támadna betakarózni vele :W

hobbi szerelőként ez számomra vicces , nah persze undorító de azért ennyitől nem forog a gyomrom.

és hát nekem is volt már gondom hasonló dolgokkal , ezért veszélyességi pótlékot szoktam kérni :D
mennyi por :D halál .!

én hetente -vagy 2 hetente (hangulatfüggő) takarítom a gépem, ugyanis vályogház és sajnos erősen porosodik minden.

gondolom ezeknek a ventiknek már hangja is akad.. :W :DDD

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#47) Töki bácsi

Töki bácsi
aktív tag

Rendszeresen takarítom a gépem minden egyes alkatrészét, kb. kéthavonta. Újrapasztázni viszont sosem szoktam semmit. Lehet illene, majd egyszer rászánom magam.

Érdekes eset: 1998 körül még viszonylag gyerekként szerelgettem az aktuális gépemet (Geforce MX 400 volt benne, erre emlékszem), és valamelyik alkatrésszel elvágtam az ujjamat. Hát persze, hogy mire észrevettem, már összevéreztem az alaplapot és a táp burkolatát. A gép később el lett adva, de már addigra elfelejtettem az esetet. A későbbi vásárló nem jelezte a problémát :)

osu-no seishin

(#48) Töki bácsi válasza Töki bácsi (#47) üzenetére

Töki bácsi
aktív tag

Nem Geforce volt benne, hanem valami S3 Trio. Már nem tudtam szerkeszteni...

osu-no seishin

(#49) kromatika

kromatika
veterán

jó cikk köszi,de "Nem akarok megbántani senkit, de azokról az emberekről, akik a lakásban dohányoznak, eleve nem feltételezek túl sok jót"ez azért nagyon durva.nem akarsz megbántani senkit,de azért megteszed.mindenkinek saját joga eldönteni,hogy a saját lakásában dohányzik e,és neked semmi közöd hozzá,és nincs jogod megítélni.Mi köze a dohányzásnak.a becsületességhez,és ahhoz hogy ki mennyire vigyáz a kártyájára?Minden nepper dohányzik?,vagy minden gondos gazda nemdohányzó?Ezt komolyan gondoltad?

[ Szerkesztve ]

(#50) derive

derive
senior tag

Hehe, nekem errol az elso gepem jut eszembe. Annak idejen meg 10 eves fejjel eszembe sem jutott volna megbontani. Ahhoz varni kellett az elso sajat osszeszerelesu gepemre. Ugyanez volt az elso notimnal is, pedig akkor mar az asztalin rutinos voltam. Sztem a legtobb juzernek a szamitogep magic, ha bekapcsolja az more magic. Meg mindig jobb neki ha poros, minthogy belebarmoljon es elrontsa...

Hirdetés

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.