Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beefjeez


beefjeez
senior tag

Ez hatékony hűtő?

(#2) moha21


moha21
addikt

Érdekes, hogy miért érzek vonzalmat egy ilyen iránt, pedig elég nem jól sikerült darab.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#3) GAI válasza beefjeez (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

nem :DDD

(#4) beefjeez válasza GAI (#3) üzenetére


beefjeez
senior tag

Akkor jól láttam :DDD

(#5) GAI válasza beefjeez (#4) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6) beefjeez válasza GAI (#5) üzenetére


beefjeez
senior tag

A hang kb. mint mikor 3db ata maxtort használtam :)

(#7) GAI válasza beefjeez (#6) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az a durva hogy amikor leszabályozza magát, akkor valami hihetetlen zavaró, magas frekvenciás sípoló hangja van, amit a videón is hallasz. Ez szinte még zavaróbb mint amikor max fordulaton süvít :DDD Ezért nem kell ipari felhasználásra való ventilátort szerelni asztali gépekbe szánt kártyára :DD

(#8) Yutani válasza GAI (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Gratula a szerzeményhez! :R

Szerintem ezt már ne add el, látod, milyen nehezen sikerült hozzájutni!

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#9) beefjeez válasza GAI (#7) üzenetére


beefjeez
senior tag

nekem is sipoltak a maxtorok :)

(#10) GAI válasza Yutani (#8) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Csak akkor adom el, ha valaki megad érte annyit, amennyibe nekem volt összesen :)

(#11) GAI válasza beefjeez (#9) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ha jól sejtem, átmatricázott quantum lct-k voltak, azoknak volt durva hangjuk :)

(#12) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

dustbuster!

mennyi idő volt beszerezni? meg akár privátba egy árat is adhatsz, hogy mennyi volt, vintage kártyák közül eddig csak a highend 3dfxről hallottam, hogy mai napig nem olcsók.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13) Yutani válasza proci985 (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az FX5800 elég hamar eltűnt a piacról, mert gamer célokra harmatos volt. Ahogy így utólag látom, a legtöbb NV30 GPU-t a professzionális piacra irányította át az Nvidia. Az FX5800 és Ultra kártyák rendkívül ritkák manapság, ezen felül a legtöbb már megdöglött, de a professzionális verziók (Nvidia Quadro FX 1000 és FX 2000) a mai napig működnek, sok van a piacon belőlük. Igaz, ezek nem olyan kihajtott kártyák, mint a gamer verziók, de így is rendkívül melegszenek a memóriák rajtuk. Nekem van otthon egy FX 1000 kártya, és hiába csak 600 MHz-en mennek a DDR2 memóriák, nagyon forróak. Na most gondold el az FX5800 Ultra 1GHz-es ramjait! GAI szerint jobban melegszenek, mint maga a GPU! :)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#14) proci985 válasza Yutani (#13) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ok, így már érthetőbb a dolog. arra azért nem gondoltam, hogy a hangos hűtés még a tetejében alul is lett méretezve:D.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15) Yutani válasza proci985 (#14) üzenetére


Yutani
nagyúr

Biztosan szerepet játszik a hűtés elégtelensége a kártyák kimúlásában. Szerintem GAI működő Ultráinak az volt a szerencséje (és amitől GAI agyf@szt kapott), hogy a tulajok lecserélték a gyári hűtést mondjuk egy Zalman hőcsöves szendvics hűtőre, ami meg tudta már normálisan hűteni a teljes kártyát.

Most GAI a teszthez és fotózáshoz felrakta a gyári hűtőt, de ha valaki tényleg használni akarja ezeket a kártyákat, muszáj custom hűtőt feltenni, mert mind hangban, mind élettartamban magával tol ki az ember, ha nem teszi.

Sőt, igazából a szendvics Zalman a legjobb, mert befér alá a RAMborda, ráadásul a kártya elő- és hátoldalát is meg tudja hűteni a rászerelt ventilátor, így minden memoria IC megkapja a megfelelő hűtést. A Zalman FV700-jelegű hűtések azért nem jók ehhez a kártyához, mert a hátoldali RAM nem kap légáramlatot, így azok meg tudnak főni. Csakúgy, mint a gyári hűtésnél, ahol a hátoldali memóriákat csak egy nagy lemez hűtötte. Gondolom GAI meg tudja mondani, mennyire meleg az a lemez üzem közeben...

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#16) proci985 válasza Yutani (#15) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tehát akkor kb 4870x2/4850x2/8800ultra szindróma.

hangban mondjuk brutális.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17) Yutani válasza proci985 (#16) üzenetére


Yutani
nagyúr

Pontosan, G80/RV770 szindróma, sőt 8800GT (G92) is egyre több van, ami meghibásodik, látva a sok hibás kártya hirdetést itt-ott.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#18) proci985 válasza Yutani (#17) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

g92re a ref egyslotos hűtés nagyon alul volt méretezve. fogyasztásban kb 1900xtx/1950xtx/7950gx2 szinten volt, ami a hűtésén nem igazán látszott meg.

illetve nagyon sokan nem megfelelően szellőző, nem megfelelően portalanított házakban tartották, viszont eléggé olcsó volt a vége felé. szerintem a gtx460asok is erre a sorsra fonak jutni pár éven belül.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) GAI válasza proci985 (#12) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ezt tartott a legtovább beszerezni, gyakorlatilag amióta elkezdtem a cikkhez összeszedni a kártyákat (2011 július) vadásztam rá, és mostanra lett meg komplettre. A kártya összesen 30k-ban volt, ami egy 10k-s, Zalman hűtővel szerelt, működő kártyából, és egy 20k-s, gyári hűtős, nem működő kártyából tevődött össze :)

Kijelenthető, hogy ez az NV legritkább kártyája, de nincs akkora kultusza, mint a 3dfx kártyáknak, csak pár elvetemült gyűjtő számára értékes :)

[ Szerkesztve ]

(#20) GAI válasza proci985 (#14) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Inkább meglehetősen elb@szott konstrukciónak nevezném ezt a hűtőt... Nagyon kis méretű, emiatt nagyon hangos, ipari célra szánt ventilátor fúj egy a rendelkezésre álló hely nagyságához képest nagyon kis hőátadó felületű bordát... Maga a GPU egyáltalán nem számít kiemelkedő melegedésű darabnak, annál inkább a ramok, amik teljesen átizzítják a hatalmas vaskos hűtőbordát a hátoldalon, az előlapon pedig átfűtik a coolert (és ezáltal a GPU-t is). Érdekesség, hogy ez talán az egyetlen olyan VGA hűtő, ami teljes mértékben a külvilágból "táplálkozik", azaz kívülről szívja be a friss levegőt, és kívülre fújja a meleget is :)

(#21) proci985 válasza GAI (#19) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

gyári hűtő ennyire ritka? infokért köszönöm, nem hittem volna, hogy ennyira ritka darab.

hűtési megoldásban a kívülről szívás tényleg érdekes. a nem hatékonyban is igazad van, első rendesen megkonstruált GPU hűtés szerintem valahol a hd1900 kétslotosai környékén volt. illetve kb mostanra van az, hogy az embernek nem kapásból hűtőcserével kell kezdenie az új, 100W fölötti kártya beüzemelését.

kultuszt egyébként csodálkozom nincs, mégiscsak a valaha volt második leghangosabb kártyáról van szó.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22) GAI válasza proci985 (#21) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem nem a második, hanem A leghangosabb :))

(#23) proci985 válasza GAI (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

gyáriak tekintetében mindenképp:).

egyébként volt egy custom pcbjű kártya még régen, aminek először volt két slotos hűtése talán, és a kimeneteket egy kieg pcbvel oldották meg. alapból nem is volt hangos, de a vezérlő cdjét az emberek idővel elvesztették, 100%on pedig elvileg még a 5800ultrát is verte hangban.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) GAI válasza proci985 (#23) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az az ABIT GF4 Ti 4200 OTES volt... ugyanez a venti van rajta mint az 5800 Ultrán, de nincs bezárva egy műanyag házba ami felerősíti a hangot :)

(#25) proci985 válasza GAI (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

:). ok, így már egyszerűbb belőni, hogy mennyire hangos. innentől el is hiszem, hogy a tulajok nagyobbik része inkább zalman pogácsázott.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) GAI válasza proci985 (#25) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az az érdekes, hogy a Ti4200 OTES-ek nagy részén meghagyták a gyári hűtőt, pedig az nem szabályoz le, hanem végig fullon pörög... és nem is volt egy túl ritka kártya, elég sok eladó példány volt/van belőle, szóval ha azoknak a hangját kibírták a userek akkor az 5800-ast is kibírhatták volna :)

(#27) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

Egy igazi "fehér holló"! Gratula! :C

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#28) zuhi_


zuhi_
senior tag

Na végre. Gratula. :C

(#29) kovy79


kovy79
őstag

Hétvégén vettem egy ilyen gyönyörű, ref kártyát az egyik müncheni bolhapiacon. 8€ volt. :DDD
Egy szem por nem volt rajta, de sajna tipikus baja van, memória, szemetel a képe...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.