Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KYZRR


KYZRR
őstag

Ezek a VGA-k olyanok, mint az Alcatel. feature VGA. Legyen kép, 'szt csá. :D

You can only die once, make sure it is worth it...

(#2) GAI válasza KYZRR (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

naja... bár egy korabeli chipsetbe integrált VGA-t azért talán így is lever :) De tény hogy nem sok értelme van, talán annyi hogy kezel 2 monitort meg van rajta DVI, ami a korabeli integrált VGA-kra nem volt jellemző...

(#3) yolan


yolan
őstag

ez is ilyen oem msi/asus csoda? :D

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#4) GAI válasza yolan (#3) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

asus

(#5) banhammer


banhammer
veterán

Arra tökéletesen megfelel, hogy egy irodában képet adjon.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) zoltanz


zoltanz
nagyúr

32 bites memóriabusz? :Y Ilyen van?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#7) KYZRR válasza zoltanz (#6) üzenetére


KYZRR
őstag

Az ATi HD4200-am is 32biten csatlakozik a RAM-hoz :DDD

You can only die once, make sure it is worth it...

(#8) DEJVID


DEJVID
őstag

A teljesítményt lehet idézőjelbe kellett volna tenni :))

(#9) yolan válasza KYZRR (#7) üzenetére


yolan
őstag

az azert megiscsak egy mobil gpu

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#10) ftc


ftc
nagyúr

GeForce PCX 5750 ennél lehet erősebb :D

(#11) GAI válasza ftc (#10) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

az tuti, de szerintem még a PCX 5300 is. Majd a tesztből kiderül :)

(#12) cskamacska


cskamacska
addikt

Muhaha, szívesen megnéznék egy PC-E FX5200/6200/7300 leszámolást, remélem össze tudod majd hozni. :R

Viszont ez a "mégis ez a leggyengébb" dolog kicsit bulváros, leggyengébb értelem szerűen a legrégebbi GPU PCI-E portja, az pedig az MX4000 PCI-E változata, amiből biztosan volt 64, de szerintem 32 bites is. A 6200-ast nem lehet annyira lebutítani, hogy beérje egy Gef2MX szintű vidkártya. :P
Abszolút leggyengébb kategóriában pedig a Matrox G550 lehet a befutó, az a 99-es TNT2-vel lehet pariban. :)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#13) GAI válasza cskamacska (#12) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem a PCX 4300 csak papíron létezett, én legalábbis soha nem láttam még eladó darabot belőle, nem csak itthon, de a külföldi ebay-eken sem. A sorban következő PCIE NV kártya pedig az FX 5200 PCIE-s változata, a PCX 5300, de az általában rendes 128 bites memóriabuszt kapott, szóval szerintem gyorsabb ennél. De majd kiderül, mert olyat elvileg sikerül szereznem a tesztbe :)

(#14) ftc válasza GAI (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

driver volt rá azaz elvileg létezett :D de lehet elvetteték s maradt csak ES-nek

[ Szerkesztve ]

(#15) cskamacska válasza GAI (#13) üzenetére


cskamacska
addikt

Nna ez érdekes, mert annak idején én láttam(vagy legalábbis látni véltem, aukciós hirdetéseknek akkor hiszek ha már bent van a gépben :DDD ) olyat íbéjen.
Mondjuk elterjedt az biztosan nem lett, még PCI-os FX5200-ból is több készülhetett, mint a PCX5300-as változatból. :)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#16) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

Hát az én Sapphire HD2350 videokártyám sem egy "erőművész" az ATI vonalon. :D

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#17) KYZRR válasza madmaxxx (#16) üzenetére


KYZRR
őstag

Na, itt az integrált HD4200-am :DDD

You can only die once, make sure it is worth it...

(#18) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

Volt már nálam Low Profilos HD4350 is. Na az sem volt az 512MB DDR2 ellenére "1 fürge jószág". :D

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19) beefjeez


beefjeez
senior tag

jöjjön má a teszt :DDD ha kell van pár 8mbyte os agp csodám leggenygébb kategóriába :DDD de sztem már látttad őket :) amugy meg nem szidni a 6200, mert az agp s 256os ddr2 es szépen viszi nékem a gridet, ugyhogy nem cinkelni ;]

(#20) GAI válasza beefjeez (#19) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

a teszt még nagyon odébb van :DDD Leghamarabb szerintem 2012 tavasza, de valószínűbb hogy 2012 nyara lesz mire kész lesz :)

(#21) madmaxxx válasza GAI (#20) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Szerintem rajtam kívül - és ezt biztosan állíthatom - nagyon sokan kíváncsiak már a nagy tesztre. De ugyebár "türelem rózsát terem", ha nem is a szó szoros értelmében. ;)

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#22) GAI válasza madmaxxx (#21) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Na igen :) Lehet kicsit elhamarkodottan jelentettem be hogy lesz egy ilyen teszt, és sokan azt hiszik majd, hogy nem is lesz az egészből semmi (ami megjegyzem simán előfordulhat :DDD ). De gondolj csak bele: jelenlegi számításaim szerint nagyságrendileg 150 db kártya lesz a tesztben. Ezt nem csak beszerezni, de letesztelni sem 2 perc lesz! A 15 csúcskártyás tesztnél csak a mérések elvégzése elvitt vagy egy hetet, és akkor még nem beszéltünk a fotóanyag elkészítéséről, és a cikk megfogalmazásáról... 150 kártyánál ez 10x annyi idő lesz! Bele se merek gondolni egyelőre :D Aztán persze ott az anyagi korlát, hiszen nálam sem kolbászból van a kerítés, szóval a kártyák beszerzésének ütemét erősen korlátozza a pénztárcám. A tesztgépek sem lesznek épp olcsók: AGP-s rendszernek egy bika P4-est, PCIE rendszernek pedig egy LGA1366-os i7-est akarok majd összerakni, ezeket is be kell még szerezni. Bár arra gondoltam hogy az AGP-s rendszert (ami kevésbé drága) összerakom már most és elkezdem a méréseket hogy ne egyszerre kelljen majd 150 kártyát letesztelni mert abba belehülyülök :DDD

(#23) beefjeez válasza GAI (#22) üzenetére


beefjeez
senior tag

lehet már mondtad, (sőt, biztos) de mivel fogsz tesztelni? 3d mark 2001? 2006? vantage? :D szivesen segitenék neked atesztben, én egy 4 procis 3d mark versenyt is untam megcsinálni, de győzött a kis 650es p3, az 1000es cerka ellen :)

(#24) GAI válasza beefjeez (#23) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

nem csak 3dmark lesz hanem játékok is vegyesen. Egy részüket megtartom a 15 csúcskártyás tesztből, de nem mindet mert nem mind vált be. Természetesen az AGP-s és PCIE-s kártyákat eltérő programokkal fogom tesztelni

(#25) beefjeez válasza GAI (#24) üzenetére


beefjeez
senior tag

hát, ha kész leszel azzal 2020 előtt, én le ... magamat XD

(#26) GAI válasza beefjeez (#25) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

vigyázz az ilyen könnyelmű kijelentésekkel :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.