Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Na amint sejtettem... és az ilyen állapotú kártyáknál várható: nem működik. Most futhatok egy kört az eladóval visszavásárlás témában, kíváncsi leszek mire jutunk.

(#2) Viktor77


Viktor77
titán

Legenda. Itt váltottam nV-ről ATI-ra (Ti4200 -> 9700Pro, 71K forintba fájt), és maradtam azóta is itt. Maximálisan megérte (persze, tudom, hogy nem, számítástecnikában ilyenről nem beszélhetünk).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) KaiotEch válasza Viktor77 (#2) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mármint az ATi-nál van a 9700 Pro-nál? ;] :P

(#4) cskamacska válasza GAI (#1) üzenetére


cskamacska
addikt

Ez sajnos a legjobbakkal is előferdül, én is vettem 2007 végén egy Radeon 9700 Pro All in Wonder kártyát mindenével kitűnő állapotban, de mikor 2010-ben tovább akartam adni, egyszerűen nem működött. :O Annál az volt a feltételezésünk hogy a GPU nál valahogy picit megrepedt a kártya. Sütni mondjuk nem próbáltuk. :))

ui: Csak átálltál a sötét oldalra? :Y(mármint másodszor :DDD , végülis csak ahhoz a céghez voltál hű jó darabig, ami szerződés szerint kimúlasztotta a 3dfx-et ;] )

Viktor77: Ha ezt még 2002-2003-ban sikerült ennyiért akkor tiszteletem, még 2003 végén is 90 ezer körül kószáltak a Radeon 9700 Pro kártyák árlistákon, egészen addig míg szőrén-szálán eltűntek. Nekem csak simára tellett volna, de az sem volt, a 9800-as meg 9700 Pro árban volt. :O

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#5) GAI válasza cskamacska (#4) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Azért elég durva szerintem újszerűnek hirdetni egy olyan kártyát amin látszik hogy egymásra dobálva tárolták több másik kártyával mert tele van karccal, és legalább 2 helyen házibarkács forrasztás van rajta... szóval az eladó jóhiszeműsége megkérdőjelezhető. Az lehet hogy összetákolta eladáshoz és nála még ment, de sajnos a postai utat már nem bírta ki.

Nem álltam át semelyik oldalra :) Továbbra is az NV-t kedvelem jobban, de a "fanságból" már kinőttem, és szakmai szemmel pedig érdekel az ATI is. Főleg az összehasonlításra leszek kíváncsi.

(#6) SP!T


SP!T
addikt

Nem baj, talán már holnapra megérkezik a másik nagyágyú! ;]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#7) Viktor77 válasza cskamacska (#4) üzenetére


Viktor77
titán

Sajnos tévedtem, nem ennyi volt. Nem tudom, miért ez maradt meg bennem.

Megtaláltam a kapcsolodó hsz-emet: [link].

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8) föccer


föccer
nagyúr

Az ATI kártyák beszerzését...

:Y :C :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#9) Oliverda válasza Viktor77 (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Én egy 9600 XT-t akartam venni azon év ősszén, de végül nem jött rá össze az 50K.:O

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) Lenry


Lenry
félisten

9700Proból Hercules. semmi más Radeont nem vennék soha.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Oliverda válasza Lenry (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem pedig ez volt a non plus ultra belőle. :K

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) Viktor77 válasza Oliverda (#9) üzenetére


Viktor77
titán

A mai fejemmel könnyen belátom, hogy te jártál jobban.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#13) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én meg még a mai napig 9550 GE-t futtatok. Jee. :DDD

(#14) kovsol


kovsol
titán

nekem egy BBA Radeon 8500 volt és azzal húztam ki egy 6600GT ig, de én is vágytam egy jobb kártyára, főleg a moddolható 9500 volt ami nagyon csábított

May the Force be with you!

(#15) SP!T válasza Lenry (#10) üzenetére


SP!T
addikt

Akkor itt egy szép darab az én gyűjteményemből:

Hercules 3D Prophet 8500 128MB

There's a device that I've been using called a whoop.

(#16) GAI válasza SP!T (#15) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

eladó? :)

(#17) SP!T válasza GAI (#16) üzenetére


SP!T
addikt

Nem! :) Meg egyenlőre van vele egy kis gixer. Reballozni kellene, mert ritkán bezizisedik a kép. Máskor meg perfekt. Szóval így még nagyon eladni se lehetne egyenlőre. :) Reball pedig folyamatban a munkahelyemen, csak kollégám még "gyakorol" hozzá, ne hogy ezt rontsa el. :DDD

There's a device that I've been using called a whoop.

(#18) GAI válasza SP!T (#17) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

ja értem... kár érte. A reballozásban nem hiszek.

(#19) SP!T válasza GAI (#18) üzenetére


SP!T
addikt

Pedig a vga-k nagy többsége emiatt hibásodik meg. A sok pici golyó ami a gpu alatt van a hő hatására deformálódik egy idő után annyira, hogy nem tökéletes az érintkezés. Az én teóriám, hogy a gyártók nem véletlen csinálták meg így bénább anyagból, hogy utána újra fogyasztó váljon az emberből, minél hamarabb.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#20) djculture válasza GAI (#5) üzenetére


djculture
félisten

A floppy csatinál van forrasztva?:) Amúgy lehetséges hogy semmi baja csak épp átkell melegíteni ott:)

[ Szerkesztve ]

(#21) GAI válasza djculture (#20) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ott is (a hátoldalon) + a GPU közelében is (szintén a hátoldalon). Gondolom a tárolásból fakadóan letöredezett pár alkatrész, és így próbálták összefoltozni.

Már visszaküldtem az eladónak, most várom a válaszát. Közben érkezett egy 9800 Pro is ami szintén hibás: csíkoz össze-vissza... :W

(#22) djculture válasza GAI (#21) üzenetére


djculture
félisten

9700 9800 sorozatot nem nagyon fogsz tudni venni működőt az eredeti hűtéssel. Ha lecserélték a hűtést egy értelmesre vagy rádobtak egy 8 centis ventit akkor még működhet normálisan manapság is.

(#23) GAI válasza djculture (#22) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ez szerintem csak attól függ, hogy milyen életútja volt a kártyának, mennyire vigyáztak rá az előző tulajai. Ha rendszeresen takarították a hűtést, és nem húzták a kártyát, akkor simán működhet még ma is. A forrófejű FX-ekből is sikerült működőket beszereznem, így remélem, hogy ezekből is sikerül majd.

Ezzel szemezek még de nem világos számomra teljesen hogy akkor ez most Pro vagy XT, illetve a gyárilag passzív Zalman is kockázatos, ha nem megfelelő szellőzésű házban hajtották...

(#24) djculture válasza GAI (#23) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem nem, mert jó pár haver vett ilyet, abból 90% az se tudja mi a tuning. Takarítani meg én takarítottam a legtöbbet. De aztán hírtelen egyszer csak elkezdtek csíkozni. Letixtől vettem annak idején egy fullos his iceq hűtésűt az is így járt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.