Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [GAI:] GT220

Hozzászólások

(#1) beefjeez


beefjeez
senior tag

végre egy nem csicsás hűtés :)

(#2) KYZRR válasza beefjeez (#1) üzenetére


KYZRR
őstag

Azért, a kék akármivel csinálnék valamit, az biztos.
Érdekes, hogy ATi VGA-knál, ahol ugyanezt a hűtést használta, ugyanezzel a fröccsöntött,érdes műanyaggal, ott fekete volt.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#3) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

Egyszerű és barátságos kivitelű kártya. ;)
Itt a G80 feletti kártyáknál hogy oszlik meg a gyűjteményben a gyártók aránya? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#4) GAI válasza madmaxxx (#3) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Elég vegyes a kép... Galaxy, Gigabyte, Gainward, MSI, ASUS, XFX... meg persze a refkártyák :)

(#5) banhammer


banhammer
veterán

Nem értem miért kell egy ilyen lowcost kártyára aktív hűtést rakni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Igen elég jól el lehet lenni egy hasonló kártyával is, ha nem akarunk futtatni fullextrás beállítások mellett a legújabb játokokat, látványjavítókkal. :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#7) banhammer válasza zoltanz (#6) üzenetére


banhammer
veterán

Nekem egy GT 210-esem van és amire használom a gépet arra tökéletes.
Kis játék, netezés, film nézés.
Első sorban a DVI kimenet miatt vettem.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) eziskamu válasza banhammer (#7) üzenetére


eziskamu
addikt

Azért nekem egy ddr2-es 210-essel néha döcögött az Aero, és nem a Furmark futtatása közben ;]
Most váltottam egy kb ekkora hűtésű 4670-re.

(#9) zoltanz válasza eziskamu (#8) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk az az Aero gyengesége miatt van (Win8-ban javítva lesz), más kérdés, hogy GT220 szint alatt ma nem érdemes vásárólni.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10) banhammer válasza eziskamu (#8) üzenetére


banhammer
veterán

Nem arra vettem, hogy az Aero-t bámuljam.
Amúgy is ki szoktam kapcsolni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) eziskamu válasza banhammer (#10) üzenetére


eziskamu
addikt

Én is kikapcsolnám, ha a videólejátszás alatt nem járt volna ez úgynevezett tearing jelenséggel (gyors mozgás alatt a kép néha függőlegesen "eltörik" egy pillanatra)
Hiába állítottam be V-Syncet, próbáltam mindenféle lejátszót, és megjelenítési üzemmódot, nem segítettek (talán csak a Full Screen EVR).
Meg sajna az AERO nélküli Win Vista/7 felület nem olyan gördülékeny mint XP alatt.

[ Szerkesztve ]

(#12) zoltanz válasza eziskamu (#8) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Desktop GT210-el csinálta?
Az érdekes azért, nekem volt Radeon 9600XT-m 128MB és X1650Pro 512MB és azokkal ment simán. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13) eziskamu válasza zoltanz (#12) üzenetére


eziskamu
addikt

Igen asztali.
Akkor volt észlelhető, ha több lejátszóprogram és/vagy ablakos 3D alkalmazás futott (Google Earth és hasonlók). Az mondjuk rendben, hogy Furmark mellett még a bikább kártyákkal is akadozik a felület.

[ Szerkesztve ]

(#14) zoltanz válasza eziskamu (#13) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A lejátszóprogramok DXVA -val mennek, arra úgytudom különálló áramköre van a GPU-nak, az nem zavarhat be.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15) eziskamu válasza zoltanz (#14) üzenetére


eziskamu
addikt

Már amelyik használja..., amúgy használják attól még a GPU memóriáját és buszát.

(#16) zoltanz válasza eziskamu (#15) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Negatív, azok kihasználtsága elenyésző.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17) eziskamu válasza zoltanz (#16) üzenetére


eziskamu
addikt

Számokat plíz :DDD

(#18) zoltanz válasza eziskamu (#17) üzenetére


zoltanz
nagyúr

5-10% egy fullHD videó esetén DXVA-val pl. :K (amit nem mértem ki: déli híd még kevesebb sávszélt használ, a PCI-E híd a tapasztalatok/tesztek szerint kb. ez is ennyi lehet.)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19) eziskamu válasza zoltanz (#18) üzenetére


eziskamu
addikt

Ja akkor ezek szerint marhára nem rendeltetésszerűen használom a gépem. Ha nálam nincs megnyitva egyszerre 50-100 lap és 2-3 lejátszóprogram, akkor nem is igazán gépezek :)
El kéne már valahova járnom :DDD

Amúgy meg egy 64 bites ddr2-es sávszél már ciki manapság videókártyánál (ddr3-ast akartam, csak az eladó számtévesztő volt és átment kámforba :W ), mikor alap a számítógépekben is a dual channel (lényegébem 128 bit) ddr3, persze órajelfüggő is.

[ Szerkesztve ]

(#20) zoltanz válasza eziskamu (#19) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Általában használsz 50-100 lapot és megy 2-3 lejátszó? Mi a munkád?

Igen VGA-t manapság 128 bit és DDR3-ast érdemes nézni minimum, azért lehet még kapni DDR2-es lapokat is.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#21) eziskamu válasza zoltanz (#20) üzenetére


eziskamu
addikt

Lusta vagyok becsukni őket, amúgy meg van amikor a munkához/tanuláshoz keresek valamit, van amikor szórakozáshoz, és van amikor egyszerre mindhárom. Két filmből meg az egyik csak jó lesz, vagy nem ;]
Nem ritka, hogy ilyenek miatt telik be a gépben lévő 5 giga ram :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) GAI válasza eziskamu (#19) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ez DDR3-as, 1600-on járnak a ramjai, szóval sávszélben ugyanazt hozza, mintha 128 bites DDR2 (800 MHz) lenne

mod: természetesen a GT210-re gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [GAI:] GT220
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.