Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SP!T


SP!T
addikt

Valószínűleg nagyobb volt a kereslet a kisebb kártyákra és volt egy adott legyártott mennyiségű 9700 nyák. Hát fogták és eladták 9500-nak. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Ha jól emlékszem a sztorira, az elején csak a selejt 9700-asokból csináltak 9500-at, ami olyan népszerű lett, hogy kénytelenek voltak a hibátlan magokból is csinálni (valószínű még így is gazdaságos volt gyártani, vagy a többi szérián behozták ennek a veszteségét). Ezeket viszont túl egyszerű volt bios cserével teljes értékű 9700-ra átalakítani, ezért lefelezték a memóriabuszt a későbbi példányokon.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3) Thunderzolee válasza DeltaPower (#2) üzenetére

Uhhh... szép leírás, köszi. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4) KYZRR


KYZRR
őstag

A sima 9500-hoz itt talalsz megfelelo BIOS-t.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#5) GAI válasza KYZRR (#4) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

köszi!

Amúgy nem biztos hogy ennyi megoldja majd, mert ITT azt írják, hogy egy ellenállást is át kellett forrasztani a 8 pipe-hoz...

[ Szerkesztve ]

(#6) SP!T válasza GAI (#5) üzenetére


SP!T
addikt

Valóban, vagy átforrasztod a 2 érintkezőt, vagy a drivert módosítod. Én átforrasztottam és felraktam egy 9700 bios-t. Így soha többet nem kell mókulgatni vele.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#7) GAI válasza SP!T (#6) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

valószínűleg ezt tette vele az előző tulaj is, mert a gép kapásból 9700-esnek ismeri fel, és az everest 8 pipe-osnak látja

(#8) madmaxxx válasza GAI (#7) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Akkor BIOS csere következik? :F

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#9) iday


iday
aktív tag

Óóóó.. azok a régi szép idők mikor még ati radeon 9700 -el toltam. :))

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#10) GAI válasza madmaxxx (#8) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

+ lehet hogy forrasztgatás is...

(#11) SP!T válasza GAI (#10) üzenetére


SP!T
addikt

Amúgy ha jól emlékszem az is elég, ha eltávolítod a meglévő összekötést. Nem kell átforrasztani a másik 2 pontot.

There's a device that I've been using called a whoop.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.